שדרוג ביוס של P5E DELUXE למקסימוס פורמולה - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג ביוס של P5E DELUXE למקסימוס פורמולה

ami-365

Recommended Posts

יצא לי לקרוא כבר בכמה פורומים בחו"ל על אנשים ששדרגו למקסימוס פורמולה...הם גם אמרו שם שזה פותח אפשרויות מגוונות ל-OC ...

אך העניין לא יתאפשר בעזרת התוכנה של אסוס..אלא באפשרות הרגילה .

שאלתי היא האם זה תופס לגבי כל הלוחות מהסדרה הזו..?מאחר ובלוח אצלי לא היתה המדבקה שהסתירה את הכיתוב:MAXIMUS FORMULA ..ובכלל לא כתוב השם הזה שם..

מצורף לינק שקשור לעניין:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=179580

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם אם השם שלך "צרוב" על הPCB..זה לא משנה..הלוח אם הוא אותו הדבר..בגדול..ההבדל ביניהם הוא כרטיס רשת ועוד כמה שטויות..

אין בעיה לצרוב את הביוס אחד על השני..זה מוסיף עוד כמה הגדרות של מתח וכו..

אבל לפני שאתה מה הסיבה ? אתה מתכנן OC ? אם כן נסה לבצע לפני הצריבה..לוח האם יאפשר לך..אין סיבה ממשית לשדרג..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה taotao...הביוס מעודכן לגרסה האחרונה שיצאה..ואין לי כוונה לעדכן ללא צורך משמעותי- כמו שהבנתי מדבריך...

המעבד הומהר ל-3.158 ,הזכרונות ל-930HZ...המחשב נופל בבדיקות של-OCCT די מהר...הטמפרטורות בשעת עומס היו באזור ה41C אם זכורני נכון..

צריך עזרה עם המתחים ליצוב של לפחות 3200 לפחות לעכשיו..

ולעוד עניין שמסקרן אותי כרגע...הוספתי שני סטיקים של 1G ששונים בדרישה למתח-2.1V...לעומת הישנים שהם 2.2V.

וכרגע יושבים שני זוגות שונים בוולטאג,למרות שהם מאותה הסדרה של ה-...

האם זה אמור להפריע ליציבות בעת ההמהרה...?

בכל מקרה קראתי איפושהו שרצוי בכלל לעשות רק עם שניים...תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להצליח לאתר את החוליה החלשה - במקום להשתמש ב OCCT תשמש ב Prime95.

ראשית, תבדוק על Small FFT's את יציבות המעבד עצמו.

ניתן להשתמש במחלקים ע"מ להוריד את הזיכרונות מ OC. על איזה מתח אתה עומד למעבד ?

לאחר מכן, תבדוק את הזכרונות על In-Place large FFT's. אם אין יציבות במקרה זה, תוריד 2 סטיקים.

וכן, לעיתים שימוש ב 4 מודולים של במקביל מקשה על בקר הזיכרון, וגורמת לחוסר יציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן שימוש ב4 מודולים יכול לגרום לבעיות יציבות..במיוחד שהם בOC..

על כל מקרה כמו שציינו כבר..בראש ובראשונה תוריד את המחלק..לאחר מכן תעלה את המתח לפי המפרט של הזיכרונות עם המתח הגבוה (2.2V)..

ותבצע את הבדיקות שציינו כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אוריד את התוכנה ואבדוק...

בינתיים אעדכן אותך בפרטים האלו:

באיזה מחלק אני אמור להתחיל את הבדיקה...?תן לי דוגמא מוחשית במספרים כדי שלא אסתבך...תודה לכם

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VOODOO שלום לך..תראה ההגדרה שאמרת לי לשנות בה והיא-CPU Ratio Control--קשורה למכפלה ואין אפשרות להזין בה ערך כפי שציינת..למשל-351..זה מתחלף חזרה לתשע..ה-FSB STRAP מוגדר על-400..

אנא ממך תראה לי דוגמא מוחשית יותר למצב של מחלק 1\1...כדי שאעשה בדיוק לפי ההוראות שתתן כדי שאתקדם הלאה..

מאחר ובבדיקה שעשיתי עם ה-PRIME 95 לפי ההסבר שנתת ,קבלתי מסך כחול כשתי שניות לאחר שהתוכנה התחילה את הפעולה..תודה ומחכה להבהרה כדי להתקדם בעניין..אגב רוב ההגדרות בביוס הן ב-AUTO...

צרפתי תמונה של האזור שרצית שאשנה בו דברים...תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבת שלום לכם ב-HWZONE

הצלחתי להבין סוף סוף את עניין המחלק,לפי מה שVOODOO-3 הסביר לי..אך שיניתי את המכפלה ל-8 ..

שאלתי היא האם היה עדיף להמשיך את התהליך על במכפלה של- 9...?או שזו גם דרך אפשרית..תגידו לי אתם...

FSB FREQ-400---FSB STRAP-400----800---DRAM -5-5-5-15---DRAM COMAND-2N

loadline calib-enab---cpu spread -disab---PCIe spread-disab.את כל שאר ההגדרות השארתי במצב AUTO...

בadvanced-מנעתי את שאר ההגדרות למעט-cpu ratio setting שנמצא על -8.

עשיתי בדיקה [לפי ההנחיות של VOODOO-3 ]ב-prime-95 ללא שום תקלה ..משך שני מחזורים..

לאחר מכן ניסיתי לראות מתוך סקרנות איך המצב יהיה ב-OCCT ..המחשב נפל בבדיקה לאחר מספר דקות ..

להלן תצלומים של הבדיקות שעשיתי-הטמפרטורות שמראה REALTEMP היו בזמן מאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי VOODOO-3

תראה..השארתי את המתח במצב AUTO...בגלל שהם לא ב-OC ..לא?הם כרגע רצים על 800 MHZ אם אני לא טועה...

אשנה את זה רק אחרי תגובתך לדברים..

עוד משהו ..עשיתי לא מזמן בדיקה לזכרונות לפי ההוראות שלך-In-Place large FFT's

בדיקה ראשונה נעשתה עם ארבעת הסטיקים-המחשב כבה לאחר 15 דקות...

בדיקה שניה-עם שני הסטיקים שקניתי שבוע שעבר מ-fxp--בעלי מתח של 2.10---הבדיקה הסתיימה אך עם שגיאה מסויימת-ראה קובץ מצורף...

בדיקה שלישית עם שני הסטיקים הישנים בעלי מתח של-2.20---קבלתי מסך כחול עם פרטים שלא הספקתי לקרוא...

הסטיקים הללו עברו בדיקה לא מזמן בתוכנה-MEM TEST ולא נמצאו שום שגיאות..לא יודע אחי...

רק שלא יתברר לי שהחנויות האלו מכרו לי סטיקים דפוקים...מחכה לתגובתך בעניין,תודה וכל טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, זוג אחד של שלך צורך 2.2v בסטוק. גם אם אין OC - זה המתח שהם ייקבלו.

שנית, אתה בטוח שה OC יציב ב 100% ? יכול להיות שהמבחן ב Prime נכשל בגלל המעבד.

משימות:

- תוודא שהמתח לזכרונות עומד על 2.2v.

- תריץ בדיקה בתדרים הנוכחיים (לא שינית כלום, נכון ?) ל Small FFT's במשך שעה.

-- אם זה עובר בדיקה:

--- תריץ Large FFT's

-- אם זה נכשל באמצע הבדיקה:

--- תעלה מתח למעבד

- וגם : תנסה את הבדיקות עם שני סטיקים בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי בדיקה של-Large FFT's וקבלתי שגיאה שקשורה לעניות דעתי לאחת הליבות והיא לא בצעה בדיקה שם.אך המשיכה בבדיקה הכללית...

האם הייתי צריך להמשיך את הבדיקה...?הייתי רוצה הסבר למה שהיא הראתה בתוצאות שלה אם אפשר...תודה.

את המתח לזכרונות שיניתי ל2.20..FSB-400-----FSB FREQ-400מכפלה-8

מצורף קובץ הבדיקה של הפריים-95..תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...