האם עדיף אינטל או AMD מבחינת אפשרות לשדרוג בעתיד? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עדיף אינטל או AMD מבחינת אפשרות לשדרוג בעתיד?

Dubliner

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני קונה מחשב חדש זול (לשימוש ביתי- אינטרנט ואופיס ואולי צפייה בסרטים) ומתלבט בין אינטל ל-.

המעבד שאני מתכנן לקנות אמור להיות בסיסי, בסגנון ה-E6300 או המקביל לו ב-.

רציתי לדעת אם אפשרות שדרוג בעתיד צריכה להוות שיקול במקרה הזה.

בכל מקרה אם יהיה שדרוג הוא יהיה עוד כשנתיים.

האם עד אז שדרוג יהיה ריאלי בכלל או שהטכנולוגיה כבר תתיישן יותר מדי?

איזה שילוב של מעבד ולוח אם יהיה הכי טוב לשימושים שלי מבחינת עלות/תועלת ומבחינת שדרוג עתידי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת יכולת שדרוג עתידי אינטל היא לא אופציה, לפחות לא מבחינה רשמית. AMD לעומת זאת תומכת כבר שנים רבות בשדרוג רשמי ומסודר מדור לדור, לפחות דור אחד קדימה.

במילים אחרות, במידה ואתה הולך על לוח אם עם תושבת AM3 ועל מעבד כדוגמת מעבד Athlon II x2 250 שהוא מקביל מבחינת מחיר וביצועים לE6300 תוכל בעתיד לשדרג לפחות לשני הדורות הקרובים של AMD, שיגיעו ב2010 ו2011 פשוט על ידי החלפת המעבד.

מבחן ביצועים של הAthlon נגד הE6300

http://www.anandtech.com/bench/default.aspx?p=96&p2=94

הדורות הבאים של AMD

http://www.techreport.com/discussions.x/17948

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני קצת מבולבל...

חשבתי שמערכות מבוססות בד"כ זולות יותר ונותנות תמורה טובה יותר למחיר בטווח המחירים הנמוך.

האם זה ההיפך?

בהתחשב בזה ולאור זה שהמחשב ישמש לצרכים בסיסיים (אופיס וגלישה) מה עדיף או אינטל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אינטל לא כדאי. ההשוואה היא AM3 מול AM2+.

בוא נסיר את הבלבול שלך. לתושבת LGA775 לא יצאו עוד מעבדים. לתושבות החדשות יש לוחות ומעבדים ממש יקרים (של אינטל).

לכן שכחנו מאינטל, סוף פסוק.

ב- יש לך 2 אפשרויות. AM2+ ו-AM3. לוח AM3 יקר יותר מלוח AM2+ ועובד עם DDR3 שגם מעט יקר יותר מ-DDR2.

לוח AM2+ יאפשר שדרוג למעבדי שש ליבות שיצאו באמצע 2010 (בערך). לוח AM3 יאפשר שדרוג למעבדים שיצאו ב-2011.

אםםםםם אתה צריך חיבורים ומאפיינים רבים בלוח אז תצטרך לקנות לוח AM2+ יקר יחסית, שעולה כמו לוח AM3, במקרה כזה אין שום טעם לשקול AM2+ מלכתחילה. על מנת לסבר את האוזן, לוח AM3 הכי זול יעלה 480 שקלים ולוח AM2+ הכי זול יעלה 300 שקלים (אך כמו שאמרתי, לוח ה-AM3 הכי זול הוא עתיר מאפיינים במידה ויש צורך, כך שזה לא באמת השוואה מדויקת).

אז מה הדרישות מהלוח מבחינת חיבורים ומאפיינים? כי בביצועים אין שום הבדל והשימושים שלך דיי מינימליים, לכן אפשר לקחת פיתרון זול. על מעבד אפשר לסגור מראש II X2 240 (ה-245 וה-250 לא רחוקים במחיר אבל אין הפרש גדול בביצועים, אין שום טעם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על ההסבר :xyxthumbs:, עד היום לא ידעתי את הדברים האלה בקשר ל- .

בקשר לדרישות מהלוח אם, אני צריך משהו בסיסי, אם אפשר אז עם מעבד גרפי מובנה.

חוץ מזה אין לי צרכים מיוחדים לגבי חיבורים מיוחדים וכו', פרט כמובן לדרישת יכולת שדרוג עתידי.

אם משווים בין הלוחות הבסיסיים של AM2+ מול AM3 אני מבין ממך שמבחינת ביצועים אין כמעט הבדל.

אם כך אז האם בשביל צרכים בסיסיים כמו שלי, ההבדלים היחידים בין הלוחות יהיו מחיר ויכולת שדרוג?

שאלה אחרונה: על אילו לוחות היית ממליץ בשביל כל אחת מהתושבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממליץ כי זה תלוי בדרישות. אם אין דרישות אז באופן טבעי אני אציין את הלוח הזול ביותר (או, במידה וקיים, לוח טוב יותר טוב בתוספת מחיר קטנה מהלוח הזול ביותר).

אתה רוצה להשתמש בכרטיס מסך מובנה? אין לך כרגע כרטיס מסך?

אם לא- אז למה לא ציינת קודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ציינתי אם יש או אין כרטיס מסך מכיוון שזה לא היה הנושא.

ההתלבטות היתה בין אינטל ל- באופן כללי עבור הצרכים שלי.

בכל אופן זה לא משנה לי, אם לוח אם עם כרטיס מובנה יצא משמעותית זול אני אקנה אותו ובכל מקרה אין לי בעיה לקנות כרטיס מינימליסטי ולהרכיב אותו.

שכנעת אותי לגבי , אז אני אלך על המעבד שהזכרת.

אני כבר אשווה בין לוחות אם ובהתאם לתקציב אחליט מה לקחת.

תודה על העזרה, אלה בדיוק השיקולים וההשוואה שחיפשתי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...