פרוייקט רועש:) עדכון בעמוד 4 הרבה תמונות. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט רועש:) עדכון בעמוד 4 הרבה תמונות.

Big_White

Recommended Posts

טוב אז נתחיל...

הממ קצת בלבולי מוח לפני התחלה.

קיבלתי את המחשב מחבר בגלל שהמחשב הזה עשה מסכים כחולים וגם חבר קנה חדש קיבלתי אותו עם מארז די פשוט

Compucase 6A19 White Midi Tower סה''כ מארז פשוט ושימושי, כלוב נשלף (לצערי) פילטר אוויר קדמי נשלף 2 מקומות למאוררים 120 מילימטר מקדימה ואחורה ועד הדלת עוד מקום ל אחד 92 מילימטר. סה''כ אחלה מארז אני רוצה לקנות עוד אחד כזה רק הפול טאוור:)

במארץ חסר מכסה למפרץ של סידירום ועוד מכסה ל מפרץ של כונן דיסקטים.

עריכה: לא רשמתי לצה לצערי שהכלוב ההרדיסקים מתפרק חח כי חשבתי שאני לא יצטרך אותו פירקתי ( כי הוא החזיק רק על בורג אחד ומסילה וזרקתי אותו.

המטרות:

להחליף את כל המאוררים הקיימים במארז למאוררים HI SPEED עם CFM CFM גבוה ( 100+150)

להחליף את המכסים של המפרצים 5.25 במכסה אחד עם מאורר 120 מילימטר.

המטרה העיקרית: לעשות את המארז הזה כמה שיותר מאורר מכיבן שהמעבד תמיד עובד על המקסימום וההרדיסקים מייצרים הרבה חום.

השקט לא מענין אותי כל כך כי אני לקויי שמיעה:) אז זה לא מפריע לי:)

טוב אז נתחיל.

חיתוך מחתיכה של פרספקס

19718919.jpg

19718920.jpg

סימון מרווחים בין ההרדיסקים ( מסתבר ש 3 סנטימטר זה לא מספיק מרווח)

19718921.jpg

סימון הקו אורך זה המרחק בין החורים על ההרדיסק

19718924.jpg

הקווים הקטנים על הקו האמצע זה המקומות לחורים

19718928.JPG

מתחילים לקדוח חורים קטנים במקומות המסומנים.

19719134.JPG

19719135.JPG

עושים את החורים יותר עמוקים על מנת שהבורג יהיה מספיק ארוך כדי להיתברג להרדיסק.

היה טיפה קשה לעושת את זה כי כל הזמן היה צריך לשים לב שהעומד מספיק עמוק אבל לא יותר מדי כדי פיתאום לא לחורר את הלוח עם מקדח 10 מילימטר כי אז הכל הלך קפוט.

אז מברגה על LOW סל''ד נמוך לאט ובזהירות אחרי 15 דקות סיימתי עם החורים.

19719136.JPG

כמו שניתן לראות את החורים הרחבתי רק בצד אחד ( שהוא יהיה הקדמי)

19719139.JPG

הצד השני ניראה ככה, החורים הקטנים בכוונה לא במרכז על מנת להרחיב אותם לפתח שטוח שבוא יהיה אפשרי לכוון את הבורג לאורך( כי החורים יצאו לא הכי הכי ישרים מכיבן שאין לי מקדחת עמוד אז המקדח זז וכאלה.)

19719140.JPG

וככה זה ניראה עם 2 הרדיסקים

19719256.JPG

אני בכוונה לא מוריד מהם את הניילון והמאסקינג טייפ כי עדיין צריך לעבוד עליהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עדכון:) סיימתי את הכלוב יצא טוב.

סורי על איכות הצילום אני לא מומחה בזה לפעמים יוצא לי לפעמים לא. אבל רואים בסדר גמור...

19723887.JPG

19723888.JPG

19723889.JPG

19723890.JPG

19723891.JPG

זאת הגרסה הנסיונית+-

לקחים מהבניה הזאת, יותר מרווח בין ההרדיסקים על מנת לאורר אותם יותר טוב.

לעשות רק 2 חורים ולחבר את ההרדיסק רק עם 2 ברגים ואת הצד השני של ההרדיסק להניח על בורג היוצה 3-4 מילימטר מהפרספרס ככה זה ניראה יותר אסטתי.

החורים הארוכים הרסו את כל הלוק כי הם יצעו עקומים אומנם מועילים אבל עקומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, יפה מאוד יצא לך הכלוב קבל ח"ח :xyxthumbs:

דבר שני , בואנה כמה הרדיסקים יש לך לא כדאי לקנות אחד גדול זה גרושים היום.

לא סיפרת עם איסה מפרט אתה עובד? אתה תקנה חלקים בסוף המוד?

אני יןדע שאתה כנראה תעשה את זה אבל בכל זאת דחוף ניקוי אבק וסליבינג והייתי אישית ממליץ גם על שימון מאווררים והחלפת משחה תרמית.

עוד משהו ... חשוב מאוד לצלם את המארז מכל הצדדים לפני שמתחילים גם כדי שיהיה לך תיעוד (לפני ואחרי) וגם כדי שנראה את התמונה הכללית ואולי ניתן לך הצעות לעוד דברים.

מומלץ מאוד מכיוון שיעדת את הפרוייקט לאוורור מקסימלי לשים מאוורר על הגג בין הספר ל CD העליון (מכיוון שכידוע אויר חם באופן טבעי עולה למעלה).

איפה אתה גר אולי אני אוכל להעביר לך כמה חומרים יש לי גדולה שאני לא צריך אולי תוכל לעשות גרילים.

בהצלחה בהמשך

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ בלהיתחשב בעובדה שהמחשב הזה וכלל מה שאתה רואה בפנים עלה לי 0 שקלים חדשים אז אני לא הולך להשקיע בו עוד כסף.

אבל קניתי למחשב שלי הרדיסק של טרה :smile1:

משחה טרמית הוחפה במשחה של טרמלטייק

ניקויי הוא עבר, למרות כל הדברים והכבלים שיש שם הוא לא ממש CLEANBLE בשביל לנקות שם צריך להוציא בערך את הכל.

את כל הדברים האלה עשיתי שנייה אחרי שהמשחב הגיע לידיים שלי.

שימון מאוררים עשיתי לו גם ככה הם יוחלפו בעתיד (אחרי שאני ימצע עבודה) במאוררים של חברת DELTA או של חברת AVC

עם מינימום 120 CFM והכי גבוה זה 250 CFM.

מאוררים 120 מילימטר ו 92 מילימטר.

או במקרה הכי גרוע SCYTHE KAZE 3000rpm

כמובן שיוספו עוד מאוררים חוץ מהמקומות שבהם אמור ליהיות אחד.

בקשר לרשת, תודה אבל את הדברים האלה אני עדיף יקנה (מאורר AVC מגיע עם רגילה עליו) אבל תודה בכל זאת.

המחשב ישן מליפני כ 3-4 שנים בגלל זה חסרים חלקים למארז.

המפרט הוא:

AMD 64 X2 2.4 GHz 4800+

TYAN TomCat K8E S2865

mistery cooper cooler with 4 heat pipes

GeForce 6600Le 256Mb

HITACHI 120gbX2

SEGATE 80gbX2

MAXTOR 40GBX1

OCZ PLATINUM DDR400X2 2048Mb

GEIL DDR400 512MB

HEC 400W PSU

מארז של חברת HEC MIDI TOWER (לצערי לא פול טאוור)

טוב נתחיל עם קצת .

המארז מקדימה, כמו שניתן לראות חסר מכסה לכנן 3.5 ומכסה ליציאות ה USB

19725650.JPG

תמונה יותר כללית של המארז (כן זה כסא של ,שעה של ריתוך וחיפוש חלקים כמו משענות ליד וכמה ברגדים,הדבר היחידי שצריך להחליף זה את הגלגלים או את כל הבסיס של הגלגלים כי הם מהזבל חח מחיר הכיסא 0 שקלים חדשים וקצת כיף.)

19725651.JPG

המארז מאחורה

19725652.JPG

ואיך לא חייבים לחתוך את הגריל המקורי של המארז ולשים גריל נורמאלי.

19725653.JPG

עוד שיפצור ערבי לגמרי של מאורר לצ'יפסט (אם נוגעים בצ'יפסט מקבלים כוויעה באצבעות) לשמחתי האום של הבורג שמחזיק את המאורר נכנס בצורה יפה מאוד בין הצלעות של הקירור של הכרטיס מסך וננעל שם בצורה יפה המאפשרת לחזק את הבורג בלי מפתח ברגים או עזרים אחרים, המאורר מקרר גם את הכרטיס מסך שהMSI עשו לו בלי מאורר.

מכיבן שבלוח הזה לא אמור ליהיות כרטיס מסך אז הוא מפריע לשים נורמאלי או לפחות מאורר על הצ'יפסט אז פה זאת עוד בעיה שצריך לעשות איתה משהו יש הצעות?

19725654.JPG

הסביבה של המעבד והזכרונות,גם פה המיקום של המעבד ערבי למדיי למארז כזה( הלוח הזה מיועד למארז RACK או שרת פיצה ששם הקירור עומדת אחרת לכן המיקום של המעבד והצ'יפסט)

19725655.JPG

הינה ניתן לראות בתמונה איך זה עומד במארז RACK

gt20-fa2.jpg

gt20-fa.jpg

זה לוח בדיוק כמו שלי אותו דגם.

ד''א מצאתי את הסינקים האלה באייביי במחיר של 10$ לא כולל משלוח הם עשויים מנחושת,עם קצת שיפצור וזמן אפשר לעשות מהם בלוקים מצויים לקירור מים:)

ככה ניראה המארז מקדימה בלי הפאנל הסידירום הלבן הוא בשביל לסתום את החור שהיה פתוח והיה חסר לי מכסה הוא לא עובד ומחזיק עם בורג אחד בשיפצור ערבי למדיי

19725657.JPG

המסילות שעליו מקובע הכונן במארז,שיטה טובה אח לדעתי מיותרת כי לא כל יומיים וחצי מחליפים כונן. בהזדמנות אני יכין כאלה מחתיכת פרספקס לא בעיה.

19725658.JPG

אם חסר חלק אז מאלטרים עם בורג למרות שאין חורים. ככה מחזיק הכונן התחתון.

19725659.JPG

הכלוב כניראה ישודרג לכלוב גדול יותר שיחובר לרצפת המארז בעזרת טבעות גומי (מצינור השקיה) על מנתת לרכך זעזועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ בלהיתחשב בעובדה שהמחשב הזה וכלל מה שאתה רואה בפנים עלה לי 0 שקלים חדשים אז אני לא הולך להשקיע בו עוד כסף.

אבל קניתי למחשב שלי הרדיסק של טרה :smile1:

משחה טרמית הוחפה במשחה של טרמלטייק

ניקויי הוא עבר, למרות כל הדברים והכבלים שיש שם הוא לא ממש CLEANBLE בשביל לנקות שם צריך להוציא בערך את הכל.

את כל הדברים האלה עשיתי שנייה אחרי שהמשחב הגיע לידיים שלי.

שימון מאוררים עשיתי לו גם ככה הם יוחלפו בעתיד (אחרי שאני ימצע עבודה) במאוררים של חברת DELTA או של חברת AVC

עם מינימום 120 CFM והכי גבוה זה 250 CFM.

מאוררים 120 מילימטר ו 92 מילימטר.

או במקרה הכי גרוע SCYTHE KAZE 3000rpm

כמובן שיוספו עוד מאוררים חוץ מהמקומות שבהם אמור ליהיות אחד.

בקשר לרשת, תודה אבל את הדברים האלה אני עדיף יקנה (מאורר AVC מגיע עם רגילה עליו) אבל תודה בכל זאת.

המחשב ישן מליפני כ 3-4 שנים בגלל זה חסרים חלקים למארז.

המפרט הוא:

AMD 64 X2 2.4 GHz 4800+

TYAN TomCat K8E S2865

mistery cooper cooler with 4 heat pipes

GeForce 6600Le 256Mb

HITACHI 120gbX2

SEGATE 80gbX2

MAXTOR 40GBX1

OCZ PLATINUM DDR400X2 2048Mb

GEIL DDR400 512MB

HEC 400W PSU

מארז של חברת HEC MIDI TOWER (לצערי לא פול טאוור)

טוב נתחיל עם קצת .

המארז מקדימה, כמו שניתן לראות חסר מכסה לכנן 3.5 ומכסה ליציאות ה USB

19725650.JPG

תמונה יותר כללית של המארז (כן זה כסא של ,שעה של ריתוך וחיפוש חלקים כמו משענות ליד וכמה ברגדים,הדבר היחידי שצריך להחליף זה את הגלגלים או את כל הבסיס של הגלגלים כי הם מהזבל חח מחיר הכיסא 0 שקלים חדשים וקצת כיף.)

19725651.JPG

המארז מאחורה

19725652.JPG

ואיך לא חייבים לחתוך את הגריל המקורי של המארז ולשים גריל נורמאלי.

19725653.JPG

עוד שיפצור ערבי לגמרי של מאורר לצ'יפסט (אם נוגעים בצ'יפסט מקבלים כוויעה באצבעות) לשמחתי האום של הבורג שמחזיק את המאורר נכנס בצורה יפה מאוד בין הצלעות של הקירור של הכרטיס מסך וננעל שם בצורה יפה המאפשרת לחזק את הבורג בלי מפתח ברגים או עזרים אחרים, המאורר מקרר גם את הכרטיס מסך שהMSI עשו לו בלי מאורר.

מכיבן שבלוח הזה לא אמור ליהיות כרטיס מסך אז הוא מפריע לשים נורמאלי או לפחות מאורר על הצ'יפסט אז פה זאת עוד בעיה שצריך לעשות איתה משהו יש הצעות?

19725654.JPG

הסביבה של המעבד והזכרונות,גם פה המיקום של המעבד ערבי למדיי למארז כזה( הלוח הזה מיועד למארז RACK או שרת פיצה ששם הקירור עומדת אחרת לכן המיקום של המעבד והצ'יפסט)

19725655.JPG

הינה ניתן לראות בתמונה איך זה עומד במארז RACK

gt20-fa2.jpg

gt20-fa.jpg

זה לוח בדיוק כמו שלי אותו דגם.

ד''א מצאתי את הסינקים האלה באייביי במחיר של 10$ לא כולל משלוח הם עשויים מנחושת,עם קצת שיפצור וזמן אפשר לעשות מהם בלוקים מצויים לקירור מים:)

ככה ניראה המארז מקדימה בלי הפאנל הסידירום הלבן הוא בשביל לסתום את החור שהיה פתוח והיה חסר לי מכסה הוא לא עובד ומחזיק עם בורג אחד בשיפצור ערבי למדיי

19725657.JPG

המסילות שעליו מקובע הכונן במארז,שיטה טובה אח לדעתי מיותרת כי לא כל יומיים וחצי מחליפים כונן. בהזדמנות אני יכין כאלה מחתיכת פרספקס לא בעיה.

19725658.JPG

אם חסר חלק אז מאלטרים עם בורג למרות שאין חורים. ככה מחזיק הכונן התחתון.

19725659.JPG

הכלוב כניראה ישודרג לכלוב גדול יותר שיחובר לרצפת המארז בעזרת טבעות גומי (מצינור השקיה) על מנתת לרכך זעזועים.

מאווררי DELTA מאוד יקרים במיוחד המאוורר של ה 250 CFM הוא עולה 35 $ ללא משלוח ועם משלוח הוא יעלה כ 52 $

אני מקווה שאתה מוכן להוצאות כאלה...

בכל מקרה עבדה טובה SO FAR

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה הינה המאוררים שאני כניראה יקנה.

92 מילימטר בשביל הדלת של המארז או בשביל לשים אותו במקום 3 מכסים כוננים 5.25

http://cgi.ebay.com/Delta-PFB0912DHE-F00-92x38mm-Extreme-Hi-Fan_W0QQitemZ230390643222QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a45a3a16

בשביל הקירור נחושת שעומד על המאבד המאורר על ידי מאורר בוקס של AMD סוקט A ישן.

http://cgi.ebay.com/AVC-DA09025T12U-90-80mm-x25mm-PWM-LGA775-Round-CPU-Fan_W0QQitemZ370132189464QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item562d990118

ועוד מאורר או 2 כאלה 150 CFM מספיק.

http://cgi.ebay.com/Delta-AFC1212DE-120mm-x-38mm-4-wire-PWM-Fan-Dell-D8794_W0QQitemZ300260872368QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item45e8f150b0

ואם ממש התקציב יגדל אז

http://cgi.ebay.com/Delta-PFB1212UHE-F00-Extreme-Hi-120x38mm-Fan-4PIN-3PIN_W0QQitemZ230387805595QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a42eed9b

יש למישהו הצעות בקשר לקירור של הצ'יפסט?

הדבר היחידי שעולה לי לראש כרגה זה לעשות בבית 3-4 HEAT PIPES בבית.

כי שום אחר לא יכנס לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה עבודה אבל אתה זקוק למחשב חדש בדחיפות!

תנסה לברר עם איזה טכנאי אם יש לו לקוחות שמעוניינים במחשבים הישנים שלך בשביל איזה 100-200 שקל

גם את המסכים נסה להעיף ותנסה למצוא 17" LCD .. אני מכרתי לא מזמן אחד ב200 שקל .. עולה גרושים היום יד2 ..

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה פרוייקט אחי, ח'ח על כלוב הקשיחים.

מה שאני מציעה לך לעשות, זה או להשיג yate loonים שמגיעים ל-88CFM במחיר של כ-4.5 דולר ליחידה, או את הסילבר סטונים שמגיעים עד ל-120 CFM ועולים כ-90 ש"ח בכל חנות בארץ (באיביי הכי זול שמצאתי זה 80 לא כולל משלוח - פשוט לא שווה).

הממ גם המפרט שמחתימה שלי ישן? חח :s07::bash:

אההה... ::) ::) גם הוא לא הכי חדש שיש, אתה יודע. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה פרוייקט אחי, ח'ח על כלוב הקשיחים.

מה שאני מציעה לך לעשות, זה או להשיג yate loonים שמגיעים ל-88CFM במחיר של כ-4.5 דולר ליחידה, או את הסילבר סטונים שמגיעים עד ל-120 CFM ועולים כ-90 ש"ח בכל חנות בארץ (באיביי הכי זול שמצאתי זה 80 לא כולל משלוח - פשוט לא שווה).

אההה... ::) ::) גם הוא לא הכי חדש שיש, אתה יודע. :silly:

השאלה היא למה אניצריך משהו יותר חזק מזה? :nixweiss: :nixweiss: :nixweiss: :nixweiss:

אולי ליפני שאתם אומרים שהמחשב ישן תשאלו לאיזה שימושים הוא עומד אצלי? חחח

חשבתם על זה שאולי אני לא צריך יותר מזה?? למה לבזבז כסף על משהו שאני לא צריך?

אז יהיה לי I7 מה אני יעשה איתו?! יריץ עליו איי סי קיו מסנג'ר ווינאמפ ו מאקסטון?! ומדי פעם 18 wheels of steel לשעתיים 3?! זה משחק שעובד על פנטיום 4 פרסקוט! אה שכחתי גם באטלפילד 2 שגם ככה עובד על SEMPRON סוקט A בלי בעיה חחח

אתם מצחיקים.

אלה אם כן מישהו רוצה לממן לי מחשב חדש כי מהמשכורת הצבאית שלי קשה לממן I7 יש מתנדבים?

מי שיש לו בעיה עם המפרטים שלי שיגיד לי בפרטי פה זה האשכול של הפרוייקט.

גם המחשב שלך הוא כבר ישן כי אחרי שתקנה מחשב הכיחדש בשוק יומיים אחרי יצא משהו יותר חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, באתי לצחוק איתך... כמו שאתה כבר אמרת - כל מחשב הכי חדש, תוך יום-יומיים כבר הופך ליישן.

שנית, לא חייבים i7, אפשר בקלות לשדרג את המעבד למשהו טוב יותר, או לפחות את הזכרונות.

אני למשל, קניתי חומרה שתואמת להאקינטוש ומעבד\זכרונות שקל יחסית לעשות עליהם , בכ.מסך לא השקעתי כל כך הרבה, מפני שאני לא - רק עיצוב גרפי\וידאו מידיי פעם.

בכל מקרה, סליחה אם הבנת אותי לא נכון, ובהצלחה לך בהמשך הפרוייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התעצבנתי ספציפית עליך התעצבנתי על השילוב מילים " קנה חדש" זה מושג שמאוד אוהבים בפורום אבל לפעמים אנשים שוכחים שיש פה חיילים או סתם אנשים שלא בתוכנית שלהם לקנות חדש או אין כסף או עבודה.

זה מה שיש ועם זה ימשיך הפרוייקט

חוץ מזה הלוח הזה עולה ( עלה יותר נכון) המון כסף בזמנו שהוא יצא. עכשיו אפשר למצוא את הלוח הזה למכירה במחירות פומביות במחיר התחלתי זה 80$

זכרון אני גם ככה ישדרג בעתיד אני מודע שיש לי מעט ( בגלל הלוח אין לי גם הרבה אפשרויות הרחבה חח כי יש רק 2 סלוטים)

אולי גם את הלוח אני יקנה איזה לוח זול.

מעבד... שאלה קשה.

אבל קודם נסיים עם המארז הזה (במידה ואני יאסוף כסף בשביל לקנות את ה פול טאוור! ואז יהיה אפשר לעשות הכל מחדש ויותר יפה בלי כל שיפצורי הגטו למיניהם)

יש למישהו הצעות לקירור הצ'יפסט? זה כבר דף שני ורעיון עדיין לא ראיתי

איזה מין מודרים ואוברקלוקרים יש פה? חחח או שיודעים לשים רק 2 מאוררים נאון ולקרוא לזה מודינג? חח

השעיפה של הפרוייקט הזה לעשות אותו כמה שיותר זול כמה שיותר מועיל וכמה שפחות עבודה ערבית ואלטורי גטו למיניהם. היופי לא הכי חשוב לי איך זה יראה מבפנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...