סתם שאלה שמסקרנת אותי בתור סטודנט מתחיל שנה א' במדעי המחשב,יש מישהו שחדו"א היה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סתם שאלה שמסקרנת אותי בתור סטודנט מתחיל שנה א' במדעי המחשב,יש מישהו שחדו"א היה

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

עם ראש הומני יהיה לך הרבה יותר קשה להסתדר במדמח. לומדים מתמטיקה ברמות הגבוהות ביותר (דווקא בטכניון ברמה יותר נמוכה ממתמטיקאים), אבל זו עדיין קריעת תחת רצינית - כמו שאמרו פה כבר, טחינת צעירות.

אני לא מסכים עם מי שאמר ש-5 יחל עוזר. אני הגתי ישר אחרי התיכון עם ציון יפה ב-5 יחל ויכול לומר בוודאות שזה לא עזר בגרוש. שצריך להוכיח שפונקציה גזירה או לחשב אינטגרלים בשיטות הזויות, הטכינקה הבסיסית של התיכון לא ממש עוזרת.

לגבי הגאומטריה - בעצם, זה הנושא היחיד שנלמד בבית ספר ונותן דוגמה לראש מתמטי. הרי שאר הנושאים בתכלס הם טכניקה. יש לך 3 שיטות בערך לפתור תרגיל ואחת מהן בטוח תעבוד. גאומטריה זה הנושא היהחיד שדורש חשיבה והבנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1ת זה תאורטי יותר.

עשיתי 1ת, קורס לא נעים, וגם אני עשיתי הרבה גבולות וסדרות, הגעתי לתשובה לפי הספר אבל לא הבנתי מה אני עושה לעומק.

בגלל זה חשוב שתישב עם מישהו שיסביר לך את העומק של התרגיל ומה זה גבול וסדרה וכל השטויות האלו (ויזואלית בעיקר) וזה יסדר לך את הראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידעת שעם חדו"א אפשר לחשב מסלולים של פגזים ?

ממש לא. אולי מסלולי פגזים בריק מוחלט. בשביל לחשב באמת צריך גם מד"ר (ואם יש רוח צדדית כלשהי, אז גם מד"ח), זרימה (דחיסה ובלתי דחיסה) ולא מעט דינמיקה כדי לקחת בחשבון את הייצוב הג'ירוסקופי - אלא אם הפגזים שלך נורים מקנה חלק ולא מחורץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

טוב אחי. בוא אני אתן לך עצה קטנה: אתה לא מסתדר עם גאומטריה תיכונית? תתרחק מכל פקולטה שיש בשמה "מדע". אפילו אם ההמשך הוא "מחשב".

לפני שהתחלתי ללמוד את התואר שאלתי לגביי מה קורה אם אני לא טוב בגאומטריה והאם יש ממנה במדמ"ח או האם זה קשור איכשהוא למתמטיקה שלומדים במדמח (גם מבחינת ההקבלה של זה להוכחות מתמטיות ואמרו לי שזה לא אותו דבר,שזה שונה ולא בהכרח אומר שאני לא אסתדר עם המתמתיקה במדמח)...

מה שהפריע לי זאת הראייה המרחבית שאין לי ממש...אתה רוצה להגיד לי שאני אצטרך את זה במדמח? כי לפי מה שהבנתי לא מתעסקים שמה עם גאומטריה חוץ מאולי גרפים של פונקציות וכו'...

תקן אותי אם אני טועה (בתקווה שאני לא חח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1ת זה תאורטי יותר.

עשיתי 1ת, קורס לא נעים, וגם אני עשיתי הרבה גבולות וסדרות, הגעתי לתשובה לפי הספר אבל לא הבנתי מה אני עושה לעומק.

בגלל זה חשוב שתישב עם מישהו שיסביר לך את העומק של התרגיל ומה זה גבול וסדרה וכל השטויות האלו (ויזואלית בעיקר) וזה יסדר לך את הראש

כן זה חשוב ההבנה של החומר....הבנתי שבמבחנים נותנים בכוונה שאלות שקשה מאוד לענות עליהן אם לא מבינים את ההגדרות ואת מה שעומד מאחוריהן ויודעים רק ליישם טכניקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהפריע לי זאת הראייה המרחבית שאין לי ממש...אתה רוצה להגיד לי שאני אצטרך את זה במדמח? כי לפי מה שהבנתי לא מתעסקים שמה עם גאומטריה חוץ מאולי גרפים של פונקציות וכו'...

אז לא הבנת. כל חדו"א 2 כמעט זה תפישה מרחבית, כשמתחילים לדבר איתך על נפחי חיתוך בין גופים ודברים כאלה, ומיותר לציין שזה קורס חובה - וזה עוד קורס בסיסי יחסית, וממש לא האחרון שידרוש ראיה מרחבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1ת זה תאורטי יותר.

ולכן אני ממליץ לאמץ איזה חבר שאוהב מתמטיקה ויותר מזה, אחד שלומד מתמטיקה, בחור כזה בהכרח יעזור להבין לעומק כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא הבנת. כל חדו"א 2 כמעט זה תפישה מרחבית, כשמתחילים לדבר איתך על נפחי חיתוך בין גופים ודברים כאלה, ומיותר לציין שזה קורס חובה - וזה עוד קורס בסיסי יחסית, וממש לא האחרון שידרוש ראיה מרחבית.

לומדים חדו"א 2 במדמח?? חשבתי שרק את 1 והשלמות

:-X אז מה אני כבר בפנים....אני לא הולך לפרוש אין מצב...זה אומר שאני הולך לאכול חצץ עכשיו 3 שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד את זה ככה: אני לא מכיר את המכללה המדוברת, ואני לא מכיר את תוכנית הלימודים שלה - אבל אם באמת אין בה חדו"א 2 במדמ"ח כי מישהו החליט שלא באמת צריך את זה, לא הייתי משתין לכיוון שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לשנוא אותי :P לכל אחד יש את הקורסים שהוא יותר מסתדר איתם וקורסים שפחות. עם חדו"א 1 הסתדרתי גם כי היתה לי הכנה טובה מאוד מהתיכון (לפחות מה שזכרתי אחרי ...), מרצה טוב וקצת מזל. בקורסים האחרים של הפקולטה למתמטיקה הציונים שלי נעים בין 60 ל70 (לרבות חדו"א 2), אבל שניים מהם הם קורסים של 2.5 נקודות סה"כ ועל השלישי היתה לי האפשרות לקחת עובר בינארי אז לא ממש אכפת לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...