"בצלם": מצ"ח חוקר הרג חפים מפשע בעזה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"בצלם": מצ"ח חוקר הרג חפים מפשע בעזה

radioactive

Recommended Posts

http://news.walla.co.il/?w=/1/1601235

נוצר רושם שמכל ארגוני השלום בארץ, בצלם תורמים הכי הרבה לקידום התהליך.

ואת מי בכלל צריך לעניין, מי מממן אותם ומהיכן מגיע הר הכספים שמאפשר את פעילותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את כל פעילי בצלם יש לשפוט על בגידה במדינה וסיוע לאויב, לא פחות. בתקופה שבה המערכה על דעת הקהל העולמית היא הקובעת, פעילותה של "בצלם" (גמו גם של ארגונים נוספים) שקולה לאספקת אמצעי לחימה לאוייב.

לצורך העניין לא משנה אפילו האם יש אמת בטענות או לא. סיוע לאויב הוא סיוע לאויב (וגם ואם באמת נורו מחזיקי דגל לבן, הרי שזה בגלל שהחמאס הרגיל את חיילינו שמי שמתקרב אליהם יכול לשאת פצצה, דגל לבן או לא).

ואגב, מר רדיואקטיבי יקר, אין הקבלה בין המושגים "שאיפה לשלום" ו"שיתוף פעולה עם האויב שנשבע להשמידך". אם לדעתך פעילותה המגמתית, הסלקטיבית והחד צדדית של "בצלם" היא לגיטימית, אזי מקומך מבחינתי יחד איתם מול כיתת יורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת עברתי עכשיו על הודעות קודמות של radioactive ונראה שאכן מדובר בציניות. בארץ שלנו - לך תדע... בכל מקרה, התנצלותי הכנה למר רדיואקטיבי, אבל זו עדיין דעתי על כל מי שבאמת חושב ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחמה זאת מלחמה וחפים מפשע נהרגים, לפעמים כתוצאה מטעות אנוש, בין אם זה בשוגג ובין אם זה חמימות מח.

כשיורים עליך כל היום, כשחבר טוב שלך נורה בראש בזמן שהוא רץ לעזור למישו שנפצע ואתה לא יכול לעזור לו... (נכון שדמיינתם חייל צהל ולא פלסטינאי ?)

אני לא יכול להאשים אנשים כאלה בשום מעשה, כל מעשה רלוונטי במצב כזה.

מלחמה זה גיהנום, חוקים רגילים לא חלים עליה באמת.

23 אנשים ? אני מאמין שהרבה יותר אנשים חפים מפשע נהרגו שם.

ואני לא חושב שזה הדבר הכי גרוע שקרה וקורה שם.

ההתעללות היום יומית זה הדבר שמזעזע.

כשמתנחלים פונים לעיתונים ומתלוננים שמגיע אליהם אדי גז מדמיע כל יום שישי וזה מפריע להם לשבת במרפסת לפצח גרעינים, ואתה קולט שבאופן מתמיד צה"ל מפגיז גז מדמיע ואתה לא שומע על זה בשום מקום, אתה מנסה לדמיין מה קורה שם, איך אנשים חיים תחת שלטון טרור ורובם בכלל לא בקטע... או לפחות לא היו...

ושטיפת המח בארץ שגורמת לאנשים נוסח VIC07 לחשוב בדרך שהם חושבים.... כל אחד מנסח את זה קצת אחרת אבל כולם חוזרים על אותו הדבר: "זה לא משנה שיראו לי איך שהמדינה והצבא שלי מתנהגים בצורה לא אנושית, אני אסתכל הצידה ואמשיך לשנן את זה שאמרו לי שכל הערבים רעים, כמו ברובוטריקים, רק הם רעים, הם רעים אנחנו צודקים, בואו נילחם עד למוות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושטיפת המח בארץ שגורמת לאנשים נוסח VIC07 לחשוב בדרך שהם חושבים.... כל אחד מנסח את זה קצת אחרת אבל כולם חוזרים על אותו הדבר: "זה לא משנה שיראו לי איך שהמדינה והצבא שלי מתנהגים בצורה לא אנושית, אני אסתכל הצידה ואמשיך לשנן את זה שאמרו לי שכל הערבים רעים, כמו ברובוטריקים, רק הם רעים, הם רעים אנחנו צודקים, בואו נילחם עד למוות"

+1 וסתימת פיות

1984

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני אאבק בכל מה שנראה לי לא צודק במדינה הזו, ותאמינו לי שיש מספיק, באמצעות זריקת בלוקים ובקת"בים, אז מצידי שגם אותי יפזרו בגז מדמיע.

ודרך אגב, "חופשי" נכבד, אף אחד לא אמר באוזני ש"הערבים רעים". אני מדבר ממה שאני רואה בעצמי, והוא שבלי שום קשר לאיכויות אישיות (שנמדדות בצורה אינדיבידואלית בלי קשר למוצא), הערבים לנצח יהיו נגד ויהי מה. גם אם הם מתפרנסים בכבוד ולא עוסקים בשום דבר קרוב לטרור, הם עדיין יאשימו את בכל דבר - מישהו עוד זוכר את הפגנת הטרקטורים בירושלים, בה מפעילים ערבים התלוננו על ה"גזענים" שמסרבים להעסיק אותם וזאת אחרי שורה שלמה של פיגועי דריסה? גם אם הם לומדים במוסד לימודים ישראלי, לצורך העניין יושבים לידי בהרצאות בטכניון, אליו הם התקבלו לאחר הקלות רבות בתנאי הקבלה, הם עדיין יפגינו נגד (לא מדיניות , אלא פשוט ישראל) בזמנים כמו עופרת יצוקה ומלחמת לבנון - וזאת בזמן שהם מתלוננים על מחסור במקלטים בישובים הערבים להגנה מהטילים של "חבריהם" בחיזבאללה (כמובן, בלי שום קשר לעובדה שהם אלה שבחרו לבנות את הבתים ללא מקלט בניגון לחוק הישראלי).

מתי כבר תבינו שהרוב המוחלט של הערבים רוצה דו קיום אם ורק אם הם שליטי הארץ ונשאר פה מיעוט יהודי? מתי תבין ששאר הערבים לא רוצים דו קיום בכלל, אלא "לסיים את עבודתו של היטלר שעשה טובה לעולם" - ציטוט מראיון עם פעיל ב"האחים המוסלמים", ששודר בערוץ הממלכתי של ידידתינו הגדולה מצרים?

אז כן, מבחינתי הערבים הם רעים. לא אחד אחד, לא כבודדים, אבל כאומה הם בהחלט רעים מנקודת המבט שלי כישראלי שמעוניין להמשיך ולחיות בישראל.

ולגבי המתנחלים המתלוננים - שוב אני שואל: כמה ערבים נרצחו בידי מתנחלים? כמה מתנחלים נרצחו בידי ערבים?

+1 וסתימת פיות

1984

נציג השמאל מדבר על סתימת פיות, כאשר כל התקשורת כמעט נמצאת בידיכם, כאשר מעלים את רבין לרמתו של המשיח אבל מי זוכר בכלל את גנדי, כאשר מזכירים בראש חוצות כל ארוע "זכרון" מפוברק של הפלסטינאים אבל אוסרים לשדר תשדיר לזכרו של כהנא?

נציג השמאל מזכיר את "1984", על הNEWSPEAK שבו, בזמן שכל ימני הוא "פעיל ימין קיצוני" או "סרבן שלום", כל שמאלני קיצוני הוא "פעיל שלום", כל מחבל ערבי הוא "חמוש" או "נער בן 16", כל תושב יהודי באזור ערבי הוא "מתנחל" (לרבות מזרח ירושלים), מי שמעוניין להגן על מדינתו הוא "פשיסט" ו"זכויות אדם באשר הן" שבצלם נשבעו לשמור תקפות רק בשטחים ורק לערבים (עם יוצא מן הכלל אחד ויחיד: אזרחי לבנון שבצלם מיהרו להגן עליהם במהלך לבנון 2)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נציג השמאל מדבר על סתימת פיות, כאשר כל התקשורת כמעט נמצאת בידיכם, כאשר מעלים את רבין לרמתו של המשיח אבל מי זוכר בכלל את גנדי, כאשר מזכירים בראש חוצות כל ארוע "זכרון" מפוברק של הפלסטינאים אבל אוסרים לשדר תשדיר לזכרו של כהנא?

נציג השמאל מזכיר את "1984", על הNEWSPEAK שבו, בזמן שכל ימני הוא "פעיל ימין קיצוני" או "סרבן שלום", כל שמאלני קיצוני הוא "פעיל שלום", כל מחבל ערבי הוא "חמוש" או "נער בן 16", כל תושב יהודי באזור ערבי הוא "מתנחל" (לרבות מזרח ירושלים), מי שמעוניין להגן על מדינתו הוא "פשיסט" ו"זכויות אדם באשר הן" שבצלם נשבעו לשמור תקפות רק בשטחים ורק לערבים (עם יוצא מן הכלל אחד ויחיד: אזרחי לבנון שבצלם מיהרו להגן עליהם במהלך לבנון 2)?

סיסמאות אתה יודע לדקלם (שטיפת מוח כבר אמרנו?)

איך הגעת לזה שאני נציג השמאל? (כי אני לא מסכים עם הדעה שלך > נציג השמאל - שטיפת מוח כבר אמרנו?)

אני לא מעלה את רבין לרמתו של המשיח וגם לא "סוגד" לו, רבין היה ראש ממשלה שנרצח ולא משנה אם אני הסכמתי או לא עם הדעות שלו, לפחות לא חגגתי שזה מה שקרא (כמו ה"ימניים" - בגלל שהם לא באמת ימנים אלה חושבים את עצמם כך)

ומי היה גנדי? אפילו לא היה שר שנרצח!

לעומתך לדעתי אני ימני מכוון שאני בעד כלכלה חופשית (ומכאן חוסר ההסכמה שלי להתערבות ממשלתית או לפגיעה בחופש) ולא קומיניסט שקורא לעצמו ימני אבל בעד דחיפת ידיים ממשלתית כמעט לכל תחום בחיים או לכפיה הדתית (הרי רובם נמצאים שם כי אלוהים אמר להם :kopfpatsch:) והחלוקרה הלא צודקת של המשאבים הכלכלים שמופנים למתנחלים

מי שמעוניין להגן על מדינתו הוא "פשיסט"

עוד שטיפת מוח

אתה בטח חושב שאתה בין המעטים והמיוחדים שרוצים להגן על מדינתם וה"שמאל" רוצים לפגועה בה נכון?

מזכיר לי את החרדים שהם חושבים שרק הם יודעים ושהם צריכים לכפות על כולם כדי להציל אותם ואת ארץ ואם מישהו אומר משהו שונה - שונא ושאר גינוים נחמדים

ולגבי המתנחלים המתלוננים - שוב אני שואל: כמה ערבים נרצחו בידי מתנחלים? כמה מתנחלים נרצחו בידי ערבים?

כמה חיליים נרצחו בזמן שהם שמרו על פחון מבודד?

מתי כבר תבינו שהרוב המוחלט של הערבים רוצה דו קיום אם ורק אם הם שליטי הארץ ונשאר פה מיעוט יהודי? מתי תבין ששאר הערבים לא רוצים דו קיום בכלל, אלא "לסיים את עבודתו של היטלר שעשה טובה לעולם" - ציטוט מראיון עם פעיל ב"האחים המוסלמים", ששודר בערוץ הממלכתי של ידידתינו הגדולה מצרים?

שוב אנחנו חוזרים לשטיפת מוח

אתה מיחס אימרה לציבור שלם

אגב: הפלסטינאים הם לא ערבים, וגם לא האיראנים ולא הירדנים ולא המצרים - סתם לידע כללית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VIC

אתה מבין שבצד השני אלו בדיוק אותם הסיבות ללמה תמיד רעה ?

אתה מבין שיש שם לא מעט אנשים בשטחים שמסתכלים מסביב ורואים שהם בחרא, שלקחו להורים שלהם את האדמות שלהם ומה שקורה בנתיים זה שמחכים שהם ימותו.

אולי השמות קצת שונים, אבל זה בדיוק אותו התוכן, הם בוכים על זה שהם לא מקבלים סיוע אפילו ממדינות ערב

כולם זורקים אותם לכלבים, והכלבים פה זה ילדים מבולבלים בני 19 שזורקים אותם לשכונה ערבית אחרי שמספרים להם שערבים מנסים לרצוח אותם והם מתעללים יום יומית באזרחים כי הם מפחדים (ובצדק, זה העניין, כל אחד צודק מהצד שלו) מזה שעלול כל רגע לקפוץ איזה מישהו ולרצוח אותם.

אבל אם אתה היית גדל בשכונה שנראית ככה כי פוצצו אותה איזה 4 פעמים במהלך השנים ודוד שלך נרצח בידי הצבא הישראלי ולהם יש והם מרביצים לחברים שלך ולך כל הזמן, לא היית מבין מזה שהם הרעים ואתם הטובים ?

לא היית מחפש דרכים להילחם בגוף הצבאי המרושע הזה ?

אתה לא מבין שאיך שאתה חושב זה איך שהאנשים שאתה נלחם בהם חושבים והדרך הזו מובילה *אך ורק* להשמדה הדדית ?

אין מנצח בדרך הזאת.

אתה רוצה להראות את הצד השני של "בצלם" ? יאללה... תרים ת'כפפה, תראה את הצד השני, אני בעד שקיפות כמה שיותר גדולה, אני בטוח שיש דברים מזעזעים שקורים נגד 2 הצדדים אבל לפוליטיקאים יותר נח שהכל מוסתר.

ככל שתהיה יותר שקיפות כך ייתמעטו אנשים שחושבים בצורה קיצונית.

נ.ב

האדרת רבין מזעזעת בעיני, הוא היה פוליטיקאי. וכל פוליטיקאי בעיני נחשב קצת קצת פחות מכל בן אנוש אחר. גם רבין שיקר במצע שלו ובכלל.. פוליטיקיאי.

אם היה איכפת לאנשים מאנשים הם היו מבכים את הילד שמת בתאונת דרכים באותה הצורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין לי זמן לתגובה ארוכה ומפורטת, אז בינתיים אסתפק בזאת:

אגב: הפלסטינאים הם לא ערבים, וגם לא האיראנים ולא הירדנים ולא המצרים - סתם לידע כללית :)

נכון, והליגה הערבית היא פיקציה של הציונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את כל פעילי בצלם יש לשפוט על בגידה במדינה וסיוע לאויב, לא פחות. בתקופה שבה המערכה על דעת הקהל העולמית היא הקובעת, פעילותה של "בצלם" (גמו גם של ארגונים נוספים) שקולה לאספקת אמצעי לחימה לאוייב.

לצורך העניין לא משנה אפילו האם יש אמת בטענות או לא. סיוע לאויב הוא סיוע לאויב (וגם ואם באמת נורו מחזיקי דגל לבן, הרי שזה בגלל שהחמאס הרגיל את חיילינו שמי שמתקרב אליהם יכול לשאת פצצה, דגל לבן או לא).

ואגב, מר רדיואקטיבי יקר, אין הקבלה בין המושגים "שאיפה לשלום" ו"שיתוף פעולה עם האויב שנשבע להשמידך". אם לדעתך פעילותה המגמתית, הסלקטיבית והחד צדדית של "בצלם" היא לגיטימית, אזי מקומך מבחינתי יחד איתם מול כיתת יורים.

את אלו שמטפחים דעות כמו זו המובאת בציטוט יש לשפוט על בגידה במדינה וסיוע לאויב, לא פחות. בתקופה שבה המערכה על דעת הקהל העולמית היא הקובעת, פעילות אנשים (?) כאלו שקולה לאספקת אמצעי לחימה לאוייב וסיוע לרוצים בהשמדת המדינה.

[br]פורסם בתאריך: 4.11.2009 בשעה 13:58:23

..........

השטות הזו על התקשורת הנמצאת בידי השמאל הופרכה כבר הרבה פעמים בהצגת העובדות. אבל לשטופי המוח של הימין הרצחני העודות לא משנות כל עוד יש להם התיאוריה ההזויה שלהם.

רצח רבין יחודי לא בגלל השם רבין (שדי הרבה בזכותו יש להזויי הימין ושאר הבוגדים במדינה את היכולת לשבת בראשי הגבעות בשומרון) אלא בגלל הרצח של נושא בתפקיד ראש ממשלה על ידי יהודי אזרח , בשל התנגדות לדרך מדינית שנקט בה עם כל הלגטימיות של מושג הבחירות במדינה דמוקרטית. מי שמהלל את הרוצח ומתנגד להדגשת המעשה כדוגמא לבגידה במדינה הוא בעצמו תומך ומסייע להשמדת המדינה.

רצח רחבעם זאבי על ידי מחבלים ערבים לא רלוונטי ואינו בר השוואה לרצח ראש ממשלה על ידי יהודי. הוא לא היחיד שנרצח על ידי מחבלים ערבים והדגש כאן בתפקידו כשר בממשלה. התנהגותו האישית וסירובו לקיים הוראות תרמו ליכולת הפגיעה בו ומכך יש ללמוד לציית להוראות אנשי האבטחה.

(למעריצי זאבי האדם והאיש, להבדיל ממהות תפקיד של שר בממשלה במאמר מוסגר לגבי רחבעם זאבי: דברים שאמרתי לו פעם בפגישה אירגונית-מפלגתית: תגיד לי מי החברים שלך ואגיד לך מה אתה. זה על רקע התשובה שלו לשאלה מדוע עזר לרוצחים שביקשו עזרתו בשתיים בלילה שהיתה: כשחברים מבקשים עזרה אני מגיע גם בלילה.)

הפעילות של אנשי הימין ההזוי תומכי הרצח למען הרצח אינם הגנה על המדינה כפי שהם מתיימרים להציג זאת אלא הוכח כי אינם נאמנים למדינה ובוגדים בה ובחוקיה. אין כל הגנה על המדינה במעשיהם אלא להפך, תרומה לעירעור מעמד המדינה וחוזקה בפנים וכלפי חוץ.

[br]פורסם בתאריך: 4.11.2009 בשעה 14:13:10

סיסמאות אתה יודע לדקלם (שטיפת מוח כבר אמרנו?)

..........ומי היה גנדי? אפילו לא היה שר שנרצח!

..........אתה בטח חושב שאתה בין המעטים והמיוחדים שרוצים להגן על מדינתם וה"שמאל" רוצים לפגועה בה נכון?

מזכיר לי את החרדים שהם חושבים שרק הם יודעים ושהם צריכים לכפות על כולם כדי להציל אותם ואת ארץ ואם מישהו אומר משהו שונה - .........

טעות. האיראנים אכן לא ערבים. המצרים, הירדנים (85 אחוז מהירדנים הם פלסטינים) וגם הקרויים פלסטינים (יש לא לשכוח לבחון משמעות המושג הזה) הם ערבים.

רחבעם זאבי היה שר בממשלה בזמן שנרצח. במקביל היה מקים ויו"ר מוזיאון הארץ ברמת אביב. היה בעל ידע רחב מאד בהיסטוריה של ארץ . לפני שהיה שר היה חבר ועוזר לרוצחים ועבריינים שהכניסו יריב פשע למכונת טחינת בשר תעשייתית כדי להעלים גופתו ואחר כך טילפנו לגנדי כדי שיעזור להם עם ה "שאריות". הוא עזר להם בזהירות בזהירות עד הרגע שמעשיו כבר היו מביאים אותו לבית הסוהר ונזהר מאד שלא לעבור את הנקודה בה הפרקליטות כבר לא היתה יכולה להתעילם ממעשיו. בתשובה לשאלה בענין השיב: כשחברים קוראים לי אני בא גם בלילה.

התקשורת השבויה בידי הימין דאגה להתעלם ממעשיו אלו ולא הדגישה אותם כמו שהדגישה שטויות לא רציניות של מי מאנשי העבודה שהתעסקו בגרושים. לעומת זאת הדגישה התקשורת, שהיא ימנית ברובה, כמה שהוא נאמן לחברים שלו וכמה שנעלה בעיניו ערך החברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את אלו שמטפחים דעות כמו זו המובאת בציטוט יש לשפוט על בגידה במדינה וסיוע לאויב, לא פחות. בתקופה שבה המערכה על דעת הקהל העולמית היא הקובעת, פעילות אנשים (?) כאלו שקולה לאספקת אמצעי לחימה לאוייב וסיוע לרוצים בהשמדת המדינה.

[br]פורסם בתאריך: 4.11.2009 בשעה 13:58:23

השטות הזו על התקשורת הנמצאת בידי השמאל הופרכה כבר הרבה פעמים בהצגת העובדות. אבל לשטופי המוח של הימין הרצחני העודות לא משנות כל עוד יש להם התיאוריה ההזויה שלהם.

רצח רבין יחודי לא בגלל השם רבין (שדי הרבה בזכותו יש להזויי הימין ושאר הבוגדים במדינה את היכולת לשבת בראשי הגבעות בשומרון) אלא בגלל הרצח של נושא בתפקיד ראש ממשלה על ידי יהודי אזרח ישראל, בשל התנגדות לדרך מדינית שנקט בה עם כל הלגטימיות של מושג הבחירות במדינה דמוקרטית. מי שמהלל את הרוצח ומתנגד להדגשת המעשה כדוגמא לבגידה במדינה הוא בעצמו תומך ומסייע להשמדת המדינה.

רצח רחבעם זאבי על ידי מחבלים ערבים לא רלוונטי ואינו בר השוואה לרצח ראש ממשלה על ידי יהודי. הוא לא היחיד שנרצח על ידי מחבלים ערבים והדגש כאן בתפקידו כשר בממשלה. התנהגותו האישית וסירובו לקיים הוראות תרמו ליכולת הפגיעה בו ומכך יש ללמוד לציית להוראות אנשי האבטחה.

(למעריצי זאבי האדם והאיש, להבדיל ממהות תפקיד של שר בממשלה במאמר מוסגר לגבי רחבעם זאבי: דברים שאמרתי לו פעם בפגישה אירגונית-מפלגתית: תגיד לי מי החברים שלך ואגיד לך מה אתה. זה על רקע התשובה שלו לשאלה מדוע עזר לרוצחים שביקשו עזרתו בשתיים בלילה שהיתה: כשחברים מבקשים עזרה אני מגיע גם בלילה.)

הפעילות של אנשי הימין ההזוי תומכי הרצח למען הרצח אינם הגנה על המדינה כפי שהם מתיימרים להציג זאת אלא הוכח כי אינם נאמנים למדינה ובוגדים בה ובחוקיה. אין כל הגנה על המדינה במעשיהם אלא להפך, תרומה לעירעור מעמד המדינה וחוזקה בפנים וכלפי חוץ.

גישה מאוד תבוסתנית יש לך. אם היינו פועלים רק לפי שיקולים של דעת קהל עולמית, גם המעט שהושג

שלא היה מושג וחצי ארץ הייתה עדיין מופגזת. ונראה את תושבי מדינה מערבית X שמעבירה עלינו ביקורת

באים לגור בשדרות חודש. והנה היום, ההצעה לקבל את דו"ח גולדסטון תעבור, יש להם רוב.

אז מה יש לך להגיד נגד זה? מה היית מעדיף לעשות אחרת?

התקשורת היא בכיס של השמאל. וזה ידוע, YNET, וואלה, מגישי חדשות למיניהם ועוד, מציגים תמיד תמונה של פלסטינים

מסכנים מול יהודים רעים שרק דופקים אותם כל הזמן. תושב הכפר Y ומתנחלים.

בוא נפריד בין רצח רבין לבין מה שקורה היום במדינה כשמדברים על רבין ז"ל.

אני מגנה את הרצח, ואסור שדברים כאלה יקרו. ראש הממשלה נבחר. ובכלל המחשבה על רצח היא מזעזעת.

אבל מה שהיום עושים זה בהחלט סוג של "פסטיבל רבין" שכבר לא מדבר על הרצח בלבד

אלא על מה שרבין כביכול הנחיל למדינה - את השלום. אבל לא מדברים גם על הדברים

השנויים במחלוקת שהוא עשה כמו הסכמי אוסלו ועוד. צריך לעשות תיקון ולדבר על הדבר

המהותי והיחיד שחשוב ביום הזה - הרצח המתועב עצמו.

רבין בבירור היה איש שנוי במחלוקת שאנשים עד היום מתווכחים אם דרכו הייתה לטובה

או לרעה וזה נתון לפרשנות. אבל צריך קצת להגביל היבטים מסוימים ביום הזכרון.

לגבי גנדי ז"ל, בזמנו החוקים לגבי אבטחת שרים לא היו "נוקשים" כמו היום.

היום כל שר חייב ליווי, אז לא הייתה חובה כזאת.

וד"א אני מוחה על המשפט שלך שיושביי יהודה ושומרון הם בוגדי המדינה והזויי הימין.

ח"כ עתניאל שנלר חי שם בכיף. אביגדור ליברמן שכב ריצא בהצהרות שיסכים לפנות את ביתו

תמורת שלום חי שם. אתה חי בסרט הקטן שלך וזה סבבה. אבל רוב האוכלוסייה שם

היא בין האיכותיות ביותר שיש לנו. יש עשבים שוטים, בדיוק כמו בגוש דן, בצפון או בנגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גישה מאוד תבוסתנית יש לך. אם היינו פועלים רק לפי שיקולים של דעת קהל עולמית, גם המעט שהושג

שלא היה מושג וחצי ארץ הייתה עדיין מופגזת. ונראה את תושבי מדינה מערבית X שמעבירה עלינו ביקורת

באים לגור בשדרות חודש. והנה היום, ההצעה לקבל את דו"ח גולדסטון תעבור, יש להם רוב.

אז מה יש לך להגיד נגד זה? מה היית מעדיף לעשות אחרת?

הגישה ה"תבוסתנית" של השמאל ההיסטורי (מפא"י) הקימה את המדינה. גישת הימין מחריבה אותה.

בנוסף: יש בעיה לראות תמונה כוללת? היכן בדיוק יש "רק" ? אם היינו פועלים רק לפי שיקול זה או רק לפי שיקול אחר המצב היה באמת גרוע מאד, בעיקר בגלל חוסר היכולת לפעול בהתאם למכלול שיקולים ומכלול נסיבות, באופן שמביא בחשבון לא רק שיקול אחד או עיוורון למציאות (בעצם במחשבה שניה התיאור של "רק" שיקול אחד בלא קשר למציאות המורכבת די מתאר את גישת הימין, דרך אגב)

התקשורת היא בכיס של השמאל. וזה ידוע, YNET, וואלה, מגישי חדשות למיניהם ועוד, מציגים תמיד תמונה של פלסטינים

מסכנים מול יהודים רעים שרק דופקים אותם כל הזמן. תושב הכפר Y ומתנחלים.

ממש לא נכון עובדתית. המציאות היא שרק אנשי הימין מייללים "התקשורת תמיד מציגה תמונות של פלסטינים מסכנים". בן דרור ימיני, איש עיתונות ואיש ימין מובהק, עשה פעם בדיקה אובייקטיבית וגילה שהטענות הללו גורמות נזק לימין בהיותן מציגות את הימין כגורם שקרי ובכייני שטענותיחו תלושות מהמציאות. בנוסף, בכל הקשור לתקשורת, תבדיל בין מי שמשמש כסוכן ידיעה לבין מי שמשמש כסוכן דעה (ההגדרות לא שלי כמובן). בבדיקה התברר כי דווקא לימין יש הרבה יותר סוכני דעה בתקשורת מאשר לשמאל. אלא שבתפיסת העולם של הימין אין זכות קיום לסוכני ידיעה אלא רק אם הם רותמים התקשורת לדעה. לא רק כאן, ברוב מדינות העולם תנועות ימין נוהגות בגישה דומה, גם בארצות המזוהות כדמוקרטיות.

בנוסף: העובדות הן שברוב המקרים אכן הפלסטינים הם בצד הסובל מהמתנחלים. הצגת המציאות היא הצגת המציאות, רוב הטענות של אנשי הימין אינן על המציאות אלא על עצם ההצגה שלה. ושים לב להבדל בין מתנחלים לבין המדינה בהקשר זה.

...........אלא על מה שרבין כביכול הנחיל למדינה - את השלום.

אין טענה כזו. רק בטיעוני ההסתה של הימין יש טיעון כזה מופרח שנועד בעצם כדי לשלול את מעשי רבין. הטענה שקיימת היא שהוא הציג גישה של התפשרות עם המציאות כאשר "מה שרואים מכאן לא רואים משם" בכל הקשור לתפקיד ראש ממשלה, וגם נכונות לקחת סיכונים כמנהיג למען מטרות שנראו בעיניו חזקות יותר לטובת המדינה. אין זה משנה כרגע מה דעתך או דעתי על דרכו, רק אדם מנוול ביסודו או אידיוט יכול לדעתי לטעון שרבין התכוון להביא נזק למדינה.

לגבי גנדי ז"ל, בזמנו החוקים לגבי אבטחת שרים לא היו "נוקשים" כמו היום.

היום כל שר חייב ליווי, אז לא הייתה חובה כזאת.

מסכים. אלא שהיתה לו גישה מאד נוקשה שגם מה שהיה אז וההנחיות שהיו אז לא רצה לקיים ובמתכוון התנגש להוראות האבטחה, כי נשא עימו תמיד כלי פרטי (שהיו ספקות לגבי תקינותו החוקית והרשיון לשאתו אבל זה ענין נפרד כבר...)

וד"א אני מוחה על המשפט שלך שיושביי יהודה ושומרון הם בוגדי המדינה והזויי הימין.

ח"כ עתניאל שנלר חי שם בכיף. אביגדור ליברמן שכב ריצא בהצהרות שיסכים לפנות את ביתו

תמורת שלום חי שם. אתה חי בסרט הקטן שלך וזה סבבה. אבל רוב האוכלוסייה שם

היא בין האיכותיות ביותר שיש לנו. יש עשבים שוטים, בדיוק כמו בגוש דן, בצפון או בנגב.

אנא בדוק מה שכתבתי ובדוק מה הבנת. יש הבדל בין מתנחלי הגבעות שעושים כרצונם וכבר הוגדרו בעבר על ידי סמכויות בטחון בכירות כעול ומטרד לבטחון המדינה, לבין מתיישבים שהגיעו למקום ברשות ובסמכות כלומר על פי החלטת ממשלה להקמת ישוב זה או אחר.

לגבי העשבים השוטים: בל נשכח שלעשב השוטה יש גנן ויש ברז המשקה אותו (אידיאולוגית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...