עם איזה דבק מדביקים פלסטיק לבטון ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם איזה דבק מדביקים פלסטיק לבטון ?

alex.turovsky

Recommended Posts

הבחור שמעליי צודק, שאר הדבקים פשוט אינם נקשרים לבטון בצורה טובה אם בכלל... כל הרעיונות כגון סיליקון וכו', לרדת מייד, הוא גמיש ואינו נקשר בכלל.

הפלסטיק חלק? מבריק? מה המשקל של החתיכה שאותה אתה מדביק?

לאחר התייעצות עם אבא (מומחה לבטון) כמו שנכתב מעליי, דבק אפוקסי בלבד, מומלץ להכין תערובת טובה ולא תערובת דלה בזרז או דלה בחומר עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוטומטיקס, אאל"ט יש כל מיני סוגים של אפוקסי. אבא שלך ממליץ על סוג מסויים?

אלכס, יש פתיל על העניין הזה בדיוק, כאן:

http://www.diychatroom.com/f19/plastic-concrete-adhesive-advice-17478/

רק שקצת קשה להשליך מהשמות בפתיל לחומרים שמוכרים בארץ, אם לא מכירים אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלסטיק שוקל חצי קילו ואין לו הרבה משקל.

הבעייה היא שאני לא מעוניין להשאיר את הפלסטיק הזה קבוע. זה נועד לשים עליו משהו (זה וו) ואחרי זה להוריד.

עם אפוקסי אני אוריד את זה במאה ה-22 לאחר מימוש חזון העצמות היבשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות 1 epoxide glue

2 דיבל וברגים. (ממליץ)

3 עם אתה ממש נואש בטון :P

4 תיקח קונגו תוריד חתיכה מהקיר תשים חתיכת ברזל בפנים ואז תבטן את זה

תיקדח חור בתוך הפלסטיק תכניס לשם את הצד השני של הברזל ולבטן גם את הצד הזה

זה יפול רק כשהבית שלך יפול ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מרשים יחסית לכמות התגובות, שלושה גולשים לא יודעים שדיבלים, ברגים ומסמרים אינם חלק ממשפחת הד-ב-ק :facepalm:

וזה עוד אחרי שאני אומר שהמטרה היא לא לצמיתות.

הנה מה שאני חשבתי עליו. לצד הפלסטי של הוו אני אצמיד נייר דבק דו צדדי ועל הדבק אשים אפוקסי. ככה אוכל להוריד את הוו לאחר מכן מבלי לשבור אותו או חצי מהקיר.

איזו חברה של דבק אפוקסי אתם מעדיפים ?

בילדותי הינדסתי והטסתי רקטות עם דלק מוצק ואני זוכר את דבק Elmer's לטובה שהחזיק בסביבות ה9 ג'י. אני לא יודע אם עדיין מוכרים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם דבק דו צדדי יהיה בעייתי אם אין לך גישה טובה ואתה פשוט תמשוך את הפלסטיק אתה עלול לשבור אותו. אתה יכול להשתמש בדבק דו צדדי אבל בכזה שהשכבה האמצעית שלו היא ספוג צפוף, ככה פשוט תצטרך להעביר באמצע יפנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ כן אתה צודק, נראה שבאמת אסבע לשם פשוט חשבתי אולי מישהו מכיר את החברה הזאת ספציפית. יש לה את דבק הנגרים הטוב ביותר אבל נראה לי שהאפוקסי די נדיר.

תרעננו את זכרוני.

לקחת שתי שפורפרות, לערבב את החומר אחרי ניקוי שני צידי המשטחים - למרוח גם עם הפלסטיק וגם על הבטון.

להצמיד את הפלסטיק לברזל למשך 5 דקות ולאחר 24 שעות תהיה הדבקה מלאה.

פספסתי משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פלסטיק איזה פלסטיק?

פלסטיק אינו חומר אלא תיאור כללי עממי לקבוצה גדולה של חומרים.

יש PVC , יש ניילון (גם גושים מוצקים, לא רק יריעות דקות) יש פוליאטילן, יש פוליפרופילן ועוד ועוד.

אפוקסי לא יתפוס על פוליאטילן. גם על PVC לא כל סוג של אפוקסי יתפוס. יש תרכובות המיועדות לחומרים פלסטיים וגם בהם לא לכל חומר.

יש חומרים להדבקת סוגים שונים של פלסטיקה לבטון, כמו חומרי "פיקס" למיניהם חלקם מיועדים ל-PVC לבטון. כולם מחייביים חיספוס של הפלסטיקה במשטח ההדבקה בעזרת נייר לטש גס או שפיץ של סכין יפנית (גם הבטון מחוספס וללא לכלוך שומן וצבע).

אחת השיטות בהן השתמשתי בעבר בין סוגי משטחים שונים היתה: אפוקסי המתאים לפלסטיקה ולמרוח אותו על המשטח הפלסטי שכבה עדינה כמו מריחה של מרגרינה על הלחם. לקחת חומר אחר מתאים יותר לסוג החומר הנגדי ולמרוח שכבה עדינה ממנו באותו אופן. אחר כך לחספס שניהם עם נייר לטש גס וליישם כל אפוקסי מזדמן שיחבר בין שתי מריחות החומר. אבל שוב: המטרה היתה שיחזיק הרבה זמן, שלא ירד בקלות.

ביקור בחנות טובה מתמחה של חומרי בנין עם בעל בית שמבין במקצוע ויכול לייעץ יעשה נפלאות להיכרות שלך עם חומרים כאלו. הבעיה היחידה עם חומרים כאלו היא שהם מיועדים להחזיק הרבה זמן, כל יצרן מתגאה שהחומר שלו מחזיק היטב ולאורך שנים. הכנסה של איזמל בין הבטון לבין הגוף הפלסטי יכולה לעזור בהסרה אבל גם להרוס את הגוף המודבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...