ספק כוח מוציא רעשים משונים... - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כוח מוציא רעשים משונים...

DarkRise

Recommended Posts

אז ככה ב3 חודשים האחרונים [אפשר להגיד] הספק כוח עושה רעש מוזר של רעידות או משהו כזה

מפעם לפעם ובמקרים הכי גרועים המחשב יכול לקרוס למסך כחול.. הספק כוח שלי כתוב במפרט

קניתי אותו לפני כמעט שנתיים, מה יכולה להיות הבעיה? האם יתנו לי לממש אחריות או משהו בסגנון?

כי אני ממש לא יודע מה לעשות :o - יש לציין עד היום פשוט "סבלתי" את הרעש ולא לקחתי את זה ברצינות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאר בצורה מדוייקת יותר את הרעש (רעש של זרימת אוויר, זמזום חשמלי וכו')

בדוק מתחים עם תוכנה בסגנון HWMONITOR

רעש של מתחים קופצים יש את הצליל של החשמל שהוא הולך בזמזום אצלי אותו דבר רק שיש קפיצות כאלה בצליל

המתחים מראים

3.27 ב3.3V

5.09 ב5V

12.05 ב12V

4.95 ב5V STANDBY

3.27 בGPUVcc

הוספה: הצליל נשמע כמעט כול הזמן חוץ מימים כאלה שלא שומעים אותו בכלל אבל כשהצליל מתחזק משהו משהו

הנגיעה הכי קטנה במארז שמזיזה אותו מהמקום תגרום למסך כחול והיו לי מקרים חריגים שהספק כוח שלי נכבה ולקח איתו את כול החשמל בחדר [מין נפילת מתח אבל רק באותו השקע שהספק מחובר ביחד עם הכול [טלוויזיה, שעון והשאר מחוברים עם מפצלים ומאריכים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר כרגע בגלל הקטע עם TMS וFOX :'(

מה שבאמת מפחיד שלפעמים הרעש נהיה יותר חזק וזה נשמע כאילו עוד שניה כול המחשב ייצלה

ביינתים אני סובל את הבעיה בשקט אבל הייתי רוצה לדעת מה יכול להיות הגורם או אם למישהו היה את זה בעבר..

ואם בגלל דברים כאלה אני יוכל להחליף עם אחריות :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלך (ואם המחשב נמצא בפינה אם מלא אבק - אז הבית שלך) נמצא בסכנה מיידית אם הספק הזה. תתקן או תחליף אותו

באותה הזדמנות תבדוק אם יש קבלים מנופחים בלוח אם ובכרטיס מסך - הם יכולים להיות תוצאה של ספק דפוק ואתה אמור להחליף את הקבלים בהקדם כדיי שהמחשב לא יידפק

מתוך סקרנות שלי - הייתי רוצה לראות מבפנים של הספק הזה (ובמיוחד של רכיבים שיש בהם נזק ויזואלי וכן של הצד האחורי של המעגל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלך (ואם המחשב נמצא בפינה אם מלא אבק - אז הבית שלך) נמצא בסכנה מיידית אם הספק הזה. תתקן או תחליף אותו

באותה הזדמנות תבדוק אם יש קבלים מנופחים בלוח אם ובכרטיס מסך - הם יכולים להיות תוצאה של ספק דפוק ואתה אמור להחליף את הקבלים בהקדם כדיי שהמחשב לא יידפק

מתוך סקרנות שלי - הייתי רוצה לראות מבפנים של הספק הזה (ובמיוחד של רכיבים שיש בהם נזק ויזואלי וכן של הצד האחורי של המעגל)

לא נראה לי שזה אפשרי בגלל שאם אני מסיר את המכסה זה מבטל אחריות :S

הנה הרעש [תגבירו את הווליום ותשמעו מדי פעם את הרעש האיכות הקלטה ממש גרועה ושומעים את המאוררים חזק ברקע]

ftp://wax2k.vndv.com/X2.wav

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק מקפיץ את החשמל בבית

אתה נוגע במחשב ומקבל מסך כחול

יש רעשים של חשמל מהספק

יותר ממספיק כדיי שיתקנו לך את המחשב אם הוא באחריות

לא בכול הבית אלא רק את החשמל באותו התקע שמתחבר למפצלים ומאריכים

רק אם אני נוגע חזק מספיק יכול לקבל מסך כחול

יש רעשים חזקים :S

איך עדיף לממש אחריות? לשלוח בדואר ? כי קשה לי להגיע לחיפה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע, אחריות על מחשב זה שנה אחת חוץ ממעבד וזכרון שזה לכל החיים.

אמרת שקנית לפני שנתיים, אז, איפה בדיוק אחריות יכולה לעזור לך?

כמו שאמרו פה מקודם, אם אתה יודע לפתוח את המארז כדי לצלם קבלים דפוקים על הלוח אם ובתוך הספק זה מאוד יכול לעזור לנו לפתור לך את הבעיה.

תמונה שווה אלף מילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה הולך לפתוח את המארז ולהוציא ממנו את הספק - תכין כבר עכשו ספק חדש (אפילו ג'נרי של 50 שקל)

אם תחבר בחזרה את הספק שיש לך עכשו בלי שתכלס מצאת את התקלה ותיקנת אותה ואתה בטוח שהספק תקין (לא כל הנזקים הם ויזואליים) המחשב שלך יכול להישרף מיידית ברגע שתחבר אותו לחשמל - כי נגעת והזזת אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט שטויות

"המחשב שלך יכול להישרף מיידית כי נגעת והזזת אותו"

אפשר לקצר את החוט הירוק והשחור לפני שמחברים את הקונקטור של הלוח אם ולראות שהספק פועל אבל יותר מזה אם הוא לא הנדסאי אלקטרוניקה אי אפשר לדעת מה לא בסדר

פשוט לראות קבלים דפוקים אם יש לא לחבר ולקנות חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה דרכים שבהם הזזה של ספק דפוק שעדיין עובד מהמקום יכולה לדפוק אותו סופית. למשל

בתוך הספק יש חתיכה של לכלוך מוליך חשמל (למשל - שערה של חוט חשמל שנשארה בספק בזמן הייצור או חלקיק פלדה של פחות ממילימטר שנחתך מהקופסא כשחיברו את הברגים של הגג) ונפלה אל איזה שהם רכיבים או אל מקום מבודד שבו לא נגעה בכלום. עכשו הוא הזיז את המחשב (ואוליי גם שם אותו אל הצד והחזיר למצב עומד) והשערה עברה מקום בתוך הספק למקום יותר קריטי

הפינה של המעגל המודפס שבה נמצא קבל ה Y בין המתח הגבוה DC והאדמה היתה משוחררת קצת (בורג לא סגור עד הסוף) והיתה קשת חשמל קטנה מדיי פעם באותו מקום שעשתה קולות של חשמל (אבל זה דרך קבל קטן ולכן הזרם קטן ולא מספיק כדיי להפיל את הפחת). אחריי הזזה של המחשב הבורג שכבר היה משוחרר היה יכול להתפרק עד הסוף וליפול (ולהגיע למקום אחר במעגל ולקצר שם). גם הקבלים שהיו כבר דיי צלויים מהקשת יכלו להתפרק וכדומה או להיסדק. אם הקטנצ'יק הזה נפרץ יש סיכוי גבוה שהקבלים הגדולים במתח גבוה DC ייפרצו וזה כבר פיצוץ והמוןןןןן עשן

בתוך הספק יש רכיב שהיה מולחם בצורה דפוקה (אוליי באחד מהקצוות הוא רק נגע בצד השני ולא היה מולחם או שקו במעגל המודפס נתלש מהמקום ורק נגע במקום) והתחמם (תחשוב אל תוספת של התנגדות בטור לרכיב הזה). אחריי שהוא הזיז את המחשב הרכיב יצא מהמקום לגמרי. בספק של מחשב יש לא מעט רכיבים שדווקא ניתוק (ולא קצר) שלהם יביא לכך שהמחשב כולו יקבל מתחים גבוהים מדיי

כל אלה בעיות 'מכאניות'. וגם הבעיה שהוא מתאר אכן נראית כמו בעיה 'מכאנית'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך במאה אחוז וכל אחת מההשערות שהעלת אכן יכולה להיות מתאימה לבעיה הזאת

אבל לדעת את זה במאה אחוז אתה לא יכול, לא לפני שראית תמונה וגם רק אם זה מתחת ומעל ללוח כדי לשלול כל בעיה של קצר או נתק

אנחנו פה כדי לפתור את הבעיה אז בוא נראה מה אומרים לו לעשות כדי שנתקדם

אולי אם יחבר רק את הספק לחשמל (בלי חיבורים לכונן קשיח, סידי וכל השאר) כלומר כמו שאמרתי לקצר חוט ירוק ואחד מהשחורים בקונקטור של הלוח אם וינסה לנער אותו קצת בזמן פעולה של הספק

אם הפחת קופץ או שיש עשן כמובן שזה בעיה מכאנית וגם ככה הספק הלך

אבל לפחות נדע שזו הייתה בעיה מכאנית

לא מאמין שכדאי לשלוח לתיקון, או לפתוח ולנסות לתקן. עדיף כבר לקנות חדש במאתיים שקל

אני רואה שיש לך הרבה יותר ידע ממני אז אם אתה מעוניין להציע דרך יעילה יותר לבדיקת התקינות של הספק ולוודא שזו בעיה מכאנית, אתה מוזמן לפרסם פה

דרך אגב גם במחשב שלי היה בעיה עם הספק. הוא היה מדליק לי את המחשב רק אחרי שהקבלים שלו נטענו איזה 3 דקות לאחר שלחצתי על ה-power on במחשב ורק אז היה נדלק פתאום והמחשב היה עולה. הוא היה איזה אחד ג'נרי מעפן של חברת colors-it

האמת קצת נלחצתי מזה פחדתי נורא שהקבלים יום אחד יקרה להם משהו או בכללי לספק עצמו כי ברור שזה לא היה תקין אולי יוכל להגרם נזק בלתי הפיך לחלקי המחשב.

קניתי אנרמקס טומהוק ב200 שקל 400 וואט וזהו עדיף לחיות בראש שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...