מבקש המלצה למצלמת DSLR ראשונה ועדשה בתקציב 6000~גמיש - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה למצלמת DSLR ראשונה ועדשה בתקציב 6000~גמיש

guyk

Recommended Posts

אני צלם מתחיל (ב-SLR).. אבל אני רוצה מצלמה שתשרת אותי כמה שיותר זמן ושתהיה מתאימה כשאתקדם ביכולות הצילום שלי.

אני מצלם בעיקר טבע, נופים, אוהב לצלם מקרו, תמונות "משפחתיות" ובמיוחד בחשיפה איטית..

עם אפשר גם המלצות לעדשות בטווחים שאני פחות או יותר צריך...

אבא שלי נוסע לטיוואן בקרוב אז הייתי רוצה לשאול אם שווה לקנות שם את המצלמה?

ולשאלון:

•מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, סוללות וכרטיס זכרון? 6000 גמיש..

•האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, פלאש וכו')? אולי עדשה (אם ישאר כסף...)

•האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? בעתיד כן... לא יודע כמה

•האם יש לך נכונות לקנות מצלמה ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? לא חושב

•האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט כן, עדשה 28-105 1:4-5.6, גוף, ופילטר 58mm של מצלמתsigma sa300 פילים

•אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? טבע, נוף, ספורט, "משפחתי", מקרו ובחושך. אור רגיל חושך

•האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? כן

•האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ספורט ובאילו תנאי תאורה? כן אבל פחות חשוב הספורט

•האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם?

•האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) כן

•האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח גם אבל חצובה לא בתקציב הזה

•האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש בנתיים לא

•האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לראות תמונות שמדגימות את ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) גם

•האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? כל התכונות שיש לSLR על פני קומפקטית...

•האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? לא יודע בינתיים כבר הדפסתי בגודל של 30X45 אבל אולי יותר גדול בעתיד

•מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים אני מבקש המלצה לפי מה שאני מצלם

•האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? קאנון, כי המצלמה שלי הייתה כזאת והיא הכי נוחה לי (מבחינת מיקום הכפתורים), אולי תשכנעו אותי לגבי אחרת..

•אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

◦קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות המקסימלית לשניה שדרושה לך (3, 4, 5 או יותר) 3 נראה לי מספיק אולי טיפה יותר

◦צילום רצפים ארוכים מ-5 תמונות מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס‏ לא הכי חשוב

◦מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית). על ההבדלים בין שתי השיטות תוכל לקרוא כאן נראה לי בעדשה

◦עינית גדולה במיוחד לא חשוב

◦תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום בעינית). האם אתה מתכוון להשתמש בתצוגה החיה כדי לצלם נושאים בתנועה (כגון אנשים או בעלי חיים) או נושאים דוממים כשהמצלמה על חצובה (כגון נופים או צילומי מקרו)? שתהיה אפשרות

◦נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית

◦פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)‏

◦עדשות עם מנוע פוקוס שקט לא חשוב כ"כ אבל אפשר

◦אפשרות לגריפ עתידי

◦מסך מפרקי לא אוהב ולא חשוב

◦מצב צילום ווידאו. שים לב שרוב מצלמות ה-DSLR לא כוללות מצב ווידאו, והמעטות שכן מוגבלות בד"כ לצילום ללא פוקוס אוטומטי לא חשוב

◦כמות פיקסלים. הקשר בין התכונה הזו לבין איכות תמונה רופף למדי ולכן עדיף להתעלם ממנה 10 ויותר לפחות

◦יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 8 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - קנון, ניקון, , אולימפוס, פנטקס, , פנסוניק ופוג'י קאנון

◦אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור עדיף אחריות טובה mack או של היבואן.. אבל לא יבואן אפור

◦תכונות אחרות אפשרות לשלט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה מוכן לוותר על התכונות החדשות של ה-500D (יותר רזולוציה, LCD מעולה, עם שימושיות מוגבלת), אתה יכול לקנות את ה-450D שנותנת כיום תמורה טובה לכסף. אם אתה לא נזקק לטלה-פוטו ומוכן לשים את המאקרו בצד לעת עתה, אתה יכול לוותר על עדשת הקיט ולרכוש יחד עם הבודי את הטמרון 17-50, תהיה לך ביד מערכת שתתן לך תמונות באיכות מעולה, אם כי ללא מייצב וישארו לך 1000 ש"ח לקראת קניה עתידית, מבזק יד שניה, לעדשת טלה-פוטו בסיסית ולא מיוצבת או סתם לבילויים.

לציין שה-28-105 שלך לא מציאה גדולה ולא שווה להתחייב לקאנון רק בשבילה (האמת שלא הבנתי אם זאת עדשה לקאנון או לסיגמא בחיבור SA).

אם אתה לא מחויב לקאנון ופתוח לעוד אפשרויות, אזי מתחילה להיות זמינה בחו"ל (בקרוב בארץ) וב-100 דולר פחות מה-500D הפנטקס K-X שמציעה חבילה מעניינת. מסך ה-LCD פחות טוב, יש קצת פחות רזולוציה וייתכן וגם יכולות קצת פחות טובות ב-ISO גבוה, אולם מנגנון עיבוד תמונה מעולה, קצב אש עדיף (מה שפחות משמעותי האמת לרוב הצלמים לפי דעתי מעל 3FPS), פוקוס מאוד מהיר ומדויק, עובדת על AA עם משך חיים אדיר וכמובן ייצוב מובנה בגוף המצלמה - ה-K-X עם הטמרון 17-50 היא חבילה שראוי לשקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתכלתי באתר של pentax על ה-k-x והיא לא נראתה לי נוחה במיוחד בשבילי,

האם העדשות היותר טובות בלי המייצב זולות בהרבה מאותו דגם עם מייצב?

לא אמרתי שהעדשה היא מציאה, שאלו עם יש ציוד קודם אז אמרתי...

חשוב לי יותר צילום טוב בלילה לי ועם חצובה מאשר המקרו (שאשאיר לעתיד) והטלה (כנ"ל)....

קצב אש לא הכי חשוב לי שבגללו אשנה החלטה..

אני לא כ"כ רוצה שישאר כסף לקנייה עתידית כי אני מעדיף שיהיה לי בהתחלה מה שאצטרך ורק אחר כך (עוד הרבה זמן כנראה...) אקנה את "הקנייה העתידית"...

מה עם Nikon?

והאם שווה לקנות בטייוואן? או שיהיו בעיות עם האחריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדשות שמגיעות עם ובלי מייצב לא נמכרות בד"כ בהפרש מוגזם, הבעיה מתרחשת כאשר אתה קונה בלי מייצב ואז אתה "מוגבל" לקנות עדשות עם מייצב, ואז העדשות עם המייצב בקנון וניקון הן עדשות יקרות (יותר טובות בד"כ, אבל גם הרבה יותר יקרות) וזה יכול להגיע לפי 3 מחיר.

בשביל לצלם בלילה עם חצובה כל מה שאתה צריך זאת חצובה...

הייתי הולך על הK7/D90/50D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי שווה להשקיע מאמצים וזמן באיתור מישהו שיביא לך מצלמה מיחו"ל >> ארה"ב

בכל זאת זו רכישה משמעותית!

תילך על ה D90 של ניקון > הקיט עם העדשה 18>105 VR ( עם מיצב מובנה)

עולה באמזון 1079$ = 3995 ש"ח!!!

http://www.amazon.com/Nikon-D90-Digital-18-105mm-3-5-5-6G/dp/B001ENOZY4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1255991414&sr=8-1

מיכאן השמיים הם הגבול באפשרויות השידרוג והתוספות > למשל כרטיס מהיר

פלאש איכותי...ואפילו עדשת טלא (בלי מיצב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תילך על ה D90 של ניקון > הקיט עם העדשה 18>105 VR ( עם מיצב מובנה)

עולה באמזון 1079$ = 3995 ש"ח!!!

http://www.amazon.com/Nikon-D90-Digital-18-105mm-3-5-5-6G/dp/B001ENOZY4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1255991414&sr=8-1

האם העדשה תתאים לצרכים שלי? איזה עוד עדשות הן אפשרות? (לפי הצרכים שלי..)

לי יש מצלמת קאנון אז לא עדיף לעבוד עם תוכנה אחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חושב שאקנה קאנון כי לי יש כבר קאנון קומפקטית אז עדיף עוד קאנון לגבי התוכנות, לא??

אחת הסיבות הפחות חשובות להשאר במערכת מסוימת...

הדרך הכי טובה להחליט על איזו מערכת ללכת, במיוחד אם אתה חובב שאין לו דרישות מאוד ספציפיות, היא קודם כל לאחוז בגופים השונים ביד (לא מספיק לראות תמונה ולהחליט לפיה שהמצלמה לא נוחה) ולהתרשם. לאחר מכן יש לבחון תכונות שונות שקשורות בעיקר לתפעול, משום שמצלמה שלא כיף לתפעל תשאר בסופו של דבר בארון רוב הזמן, לא משנה כמה איכות התמונות שלה טובה.

עניין התפעול מאוד אינדיבידואלי ולכל אדם יכולות להיות דרישות ספציפיות לעניין זה. זה יכול להיות הדרישה ל-LV ולמסך מתכווננן לדוגמא (לדוגמא - סוני A300), גישה ישירה לתכונות מסוימות, VF בהיר וגדול (לדוגמא - המצלמה שלי K20, או שתי ה-7D, זאת הישנה של מינולטה וזאת הנוכחית של קאנון). דברים נוספים הם מהירות ודיוק האוטופוקוס (לדוגמא - איטי יחסית בפנטקס מהדור הקודם, מהיר בקאנון אבל מפספס לעיתים בחלק מהדגמים וכו'), דיוק מד האור, אופי הצגת הצבעים וכו'.

רוצה בחירה מושכלת ויסודית - תגבש את הדרישות שלך במדיוק, תקרא מעט על כל מועמדת ותראה תמונות דוגמא, תחזיק כל אחת ביד ואז תפסוק.

רוצה לקנות עכשיו - אם אתה סגור על קאנון ולהוט לשרוף את כל הכסף - 500D, קשה לי להמליץ על עדשה, משום שהזום הזולות של קאנון לא ממש מלהיבות, אתה יכול לוותר על קצה הטלה וללכת על הטמרון 17-50 המיוצבת החדשה. אצל ניקון זה D90 עם 18-105 הדי טובה או עם אותה טמרון מדוברת. ה-D5000 נחותה יותר מה-D90 ברוב התכונות הצילומיות ומוסיפה מסך מפרקי וגימיקים שרלוונטיים בעיקר למתחילים, אם המסך המפרקי לא חיוני לך ואתה הולך על ניקון, אני חושב שה-D90 שווה את תוספת המחיר הלא גדולה.

בקצת יותר כסף מה-D90 יש את הפנטקס K-7 שעולה על שתיהן ברוב התכונות שלה, בתקציב שלך אתה יכול בקושי לדחוק אותה עם הטמרון 17-50 (קצת קשה להשיג לפנטקס, אבל הגרסה הרגילה זולה יותר מזאת המיוצבת) או פנטקס 17-70, שתיהן מדרגה או שתיים מעל עדשת הקיט.

לאולימפוס יש את ה-E620 שמציעה גישה מעט שונה, גוף ועדשות קטנים יותר, יש לאולימפוס עדשות מעולות לטובת התפתחות עתידית והם מאוד מוחיבים לפורמט שלהם, אטבל הגישה יוצאת הדופן שלהם ל-DSLR באה במחיר מסוים, תקרא על ה-E620 קצת ותחליט בעצמך.

יש גם את סוני בתמונה, עם ה- או ה-A550 וגישה מעניינת ל-LV שיש לה יתרונות לא מבוטלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי ללכת היום לקמרה מיה לראות את המצלמות ועדשות... אבל ירד גשם אז ויתרתי...

יש עוד חנויות באיזור הזה רמה"ש / ת"א / הרצליה מומלצות?

אני בינתיים הולך לכיוון של ניקון D90 או קאנון 50D..

לגבי עדשה אני חושב יותר לכיוון של ה-17-50 או משהו באזור הזה הרחב ופחות הטלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סתם בזבוז כסף על גוף כזה יקר, ועדשה נחותה?

לא עדיף לקנות גוף כמו CANON 450/400D ועדשות טובות יותר?

17-50 של טמרון היא עדשה שנחשבת דרגה או שתיים מעל הבסיס לפחות, היא ממש לא נחותה. אם כי עדיף, במיוחד כמצלמה ראשונה, ללכת על גוף כמו ה-450D, עם עדשה זאת כדוגמא ולשמור את העודף להתפתחות עתידית (שאתה בוודאי תהיה מעונין בה אחרי שתצבור מעט ניסיון - כגון עדשה עם יותר טלה, מבזק, חצובה או פריים מהירה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה היא שאני רוצה שלא תהיה "מצלמ כניסה" אלא שבאמת "אכנס" איתה אבל היא תשרת אותי כשאתפתח, ולא אצטרך לקנות עוד גוף בעתיד הרחוק (כמה שיותר זמן...) ונראה לי שזוהי (450D) מצלמת כניסה יותר מאשר משהו שישאר איתי לעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל צלם מתחיל מגוף כניסה כלשהו, וזה לא שה-450D תגביל אותך בטווח הקרוב. יש הרבה יותר משמעות לזכוכית מאשר למצלמה. מאותה סיבה עדיף להשקיע הרבה בעדשות ופחות בגוף ובשלב יותר מאוחר, כשתרגיש שהגוף מגביל אותך, אז להחליף. רק שים לב לדבר אחד - גופי הכניסה בד"כ קטנים - ויש הרבה אנשים שזה לא נוח להם (ומצד שני - יש כאלה שדווקא הגופים הגדולים והמקצועיים יותר לא נוחים להם). לזה יש רק פתרון אחד, לך לחנות ותנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1DMV 8)

לדעתי זה טיפשי לקנות גוף פשוט בכוונה לשדרג אותו אחרי כמה זמן.

עם גוף ישן איך מה לעשות, עם עדשה ישנה יש.

גוף מאבד מהערך שלו במהירות, עדשה לא.

גוף עולה יותר (כל עוד אתה לא משדרג ישר ל300/4).

עם 6000 שקל לקנות 450D זאת טעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...