שאלה לפני קניית רמקולים - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לפני קניית רמקולים

raniAA

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תן של הרמקולים מכמה זוויות, ומה המקור בדיוק?

הנה

http://img190.imageshack.us/gal.php?g=20102009042.jpg

4 בזוויות אחרות. :]

מקווה שיעזור לך.. אם כן, תעזור לי לכוונן להגדרות הכי טובות כדי שאחי יגיד לי : "איך עשית שיישמעו יותר טוב?" :P

סבבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פלא, הרמקולים האלה יושבים קרוב מאוד אחד לשני ומאוד קרוב אליך! המרחק ביניהם צריך להיות 1.2 מטרים לפחות!

כמה הערות / הצעות:

1. תרחיק את הרמקולים אחד מהשני כמובן, עדיף בקצה של השולחן.

2. תרחיק אותם לפחות 10 ס"מ מהקיר.

3. חשוב מאוד! שיהיו מקבילים אחד לשני ללא הטיות מוזרות כלשהן, שהמרחק של שני הרמקולים מהקיר יהיה שווה ושישבו בזווית זהה.

4. רמקולים כאלה לא ממש מתאימים למחשב, ואם כן, אז בטח שלא לשולחן כזה!

5. שוב, מה המקור? מחשב? אם כן, איזה כרטיס קול? דריברים עדכניים? מה הפורמט? MP3? אם כן כמה bitrate? וכו' וכו'.

לשם השוואה, תיראה איך הסולו 6 שלי (שקטנים משמעותית משלך!) יושבים! מדוייקים, זווית זהה, מקבילים אחד לשני, מרוחקים (יותר מאצלך!) ומרחק סביר וזהה מהקיר. תמונות: http://picasaweb.google.com/nirazuelos/MicrolabSOLO6C#

תיישם את כל ההצעות שרשמתי לך כאן, ואם זה לא עוזר, אז כנראה שתצטרך להחליף לסולו 6 שיהיה יותר אידאלי בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-LosNir-, אני לא יודע למה אתה אומר שהרמקולים צריכים להיות מקבילים אחד לשני אבל זה לא כלל. רוב האנשים לא מסדרים כך את הרמקולים שלהם.

אם נלך לפי ההיגיון, אז בגלל הכיווניות של תדרים גבוהים, ככל שהרמקולים מכוון מדויק יותר כלפייך אתה תקבל יותר טרבל. בגלל זה תמיד יש מדידות on-axis ו-off-axis (של נגיד 30מעלות).

אבל מה לעשות שבסופו של יום, עם אקוסטיקה של החדר, עם טעם שונה, ושאר גורמים אחרים שמפריעים לתוצאה. יכול מאוד להיות שזה יישמע הכי טוב בכל אחת מהאפשרויות. אולי אפילו כשזה מכוון לקיר (לא סביר, אבל אפשרי). צריך לשחק עם זה קצת ולהתאים לפי מה שאוהבים.

גם זה שצריך להרחיק מהקיר. זה נכון ברוב המקרים, אבל לא תמיד. היו לי שככל שהיו קרובים יותר לקיר האחורי נשמעו טוב יותר (והיו לי 3 זוגות שונים שזה היה המצב איתם).

אגב, פותח הדיון. אם תרצה סטנדים, תנסה לברר עם אומגה אודיו. יש להם סטנדים של בערך 30ס"מ שיתאימו לגודל של הרמקולים הללו. אני לא חושב שהם יקרים, אבל אני לא יודע את המחיר המדויק לצערי. תתקשר ותשאל. כמו כן, תבדוק בלוחות של יד 2. מדיי פעם יש שם סטנדים נמוכים מברזל שיש לה זווית של הטיה. כך הרמקולי מכוונים כלפי מעלה למרות שהם יושבים קרוב מאוד לרצפה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשים אותם בצורה מקבילית הבסיס, אח"כ אפשר להטות אותם בהתאם לסאונד, אבל זה כמעט ולא אפשרי על השולחן שלו.

והרמקולים האלה כוללים פורט אחורי די גדול לכן צריך להרחיק אותם מהקיר. כמובן שאני מדבר ספציפית על הזוג רמוקלים האלה (או על ה Solo בכללי).

ועניין ה bitrate, אתה לא יכול "לעשות" שזה ינגן ב 320kbps, הקובץ שאתה כרגע מנגן הוקלט / הומר ב 160kbps ולכן תצטרך למצוא מקור טוב יותר. (CD או לקנות מהאינטרנט באיכות גבוהה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לשים אותם איך שרוצים ואיפה שרוצים, העיקר שישמעו כמה שיותר טוב לאוזניי זה שקנה אותם. אין לזה שום כללי ברזל שמכתיבים מיקום מדויק. כל מי שאומר אחרת מדבר שטויות.

זה גם למה במאמר שישנו פה באתר "מבוא למערכות סטריאו וקולנוע ביתי", רשמתי כמה נקודות כלליות מאוד בנוגע למיקום נכון של הציוד. צריך לבחור נקודת התחלה לפי הכללים הבסיסיים הללו, ולאחר מכן לשחק עם זה ולראות מה נשמע הכי טוב.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לשים אותם איך שרוצים ואיפה שרוצים, העיקר שישמעו כמה שיותר טוב לאוזניי זה שקנה אותם. אין לזה שום כללי ברזל שמכתיבים מיקום מדויק. כל מי שאומר אחרת מדבר שטויות.

זה גם למה במאמר שישנו פה באתר "מבוא למערכות סטריאו וקולנוע ביתי", רשמתי כמה נקודות כלליות מאוד בנוגע למיקום נכון של הציוד. צריך לבחור נקודת התחלה לפי הכללים הבסיסיים הללו, ולאחר מכן לשחק עם זה ולראות מה נשמע הכי טוב.

Anatoli.

מסכים לגמרי, אין שום כללים, אבל מכיוון שראיתי בתמונות שהרמקולים יושבים קצת עקומים והוא דיווח על איכות "נמוכה" אז הצעתי בתור התחלה למקם אותם בצורה מקבילית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...