התלבטות בין CM590 ל-CM690 - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין CM590 ל-CM690

r1plet

Recommended Posts

למה? ספר, הסבר ונמק ;)

אין כמו תגובות מהשטח! תודה...

בלי כל קשר ל-300 עצמו כמארז, הנאמר שם עדיין תקף לדעתי:

אני אישית לא מבין את טירוף המאווררים הזה. היום כל חברה מתהדרת במספר מאווררים מופרך ופלצני לחלוטין ללא כל טעם וריח... מי עם 6-7 מאווררים כולל אחד ברצפה ומי עם 14 מאווררים, 4 על הדלת ואחד מסתובב ותלוי מתקרת המארז עם התקנים שנראים כמו פיגומי בניין. :nixweiss:

מה הקטע? אלא אם אתה OCר אקסטרים (ואז יש לך תקציב גדול בהרבה ככל הנראה) ו/או חובב רעש של מכסחת דשא על הבוקר אין כל סיבה, צורך או הצדקה ליותר משניים-שלושה מאווררי 120 מ"מ בכל מפרט שנתתי פה אי פעם. זה כמעט לא נותן דבר חוץ מתוספת רעש מופרזת למערכת ורוב הסיכויים שהוספת מאווררים נוספים (יחד עם ה-HSF של המעבד, כרטיס המסך ומאוורר הספק) רק תפריע לזרימת האוויר.

כל העניין הזה הוא גימיק זול ועלוב של יצרניות המארזים יחד עם הייפ לא ברור של "כמות מאווררים בשקל" שתפס פה משום מה. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כדי להתמודד עם פליטת החום של המערכת שלי (לא משהו מטורף E8400 בזמנו על סטוק ו4870 בOC מתון) הייתי חייב להעלות את המאוררים הפולטים למהירות הבינונית לפחות (כ6 מעלות הבדל מהנמוכה ביום הבדיקה) וביימים חמים במיוחד לגבוהה (כ8 מעלות הבדל מהנמוכה ביום הבדיקה), במהירויות אלו הם רועשים (בגבוהה אפילו רועשים מאד).

החלפתי ל TRUE - להכניס אותו לתוך המארז היה סיפור לא נורמאלי, לקח 20 דקות לפחות, להלביש עליו את המאוררים לקח משהו כמו שעה (אין בכלל מקום להכניס את היד).

הספק יכול לפנות מטה או מעלה אך כאשר הוא פונה מטה הוא מתחמם (אין חורי איורור ברצפה ויוצא שיש לו מרווח של 2 ס"מ לנשימה) אז הפנתי את הספק כלפי מעלה, בשלב ההוא הספק והמאורר של כרטיס המסך בעצם התחילו לגנוב אחד לשני אוויר ונוצרה מערבולת רועשת ומעצבנת.

בגדול המארז יכול להיות קריר או שקט, שניהם לא ברי ביצוע ב300 אפילו עם מערכת פשוטה כשלי.

בגדול אני מסכים איתך, בקטן ה590 עדיף משמעותית על ה 690 בלי קשר לכמויות המאוררים, יצא לי להרכיב ולתעסק עם שניהם כמה פעמים ה 590 השאיר עלי רושם טוב בהרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשארת עם מאווררי ה-TRICOOL שבאים עם המארז? הם לא נשארים שקטים לאורך זמן (כמו כמעט על המאווררים שבאים עם כל מארז בשוק) וכשהם שקטים על LOW יש להם CFM נמוך מדי למערכת כמו שלך בחדר חם.

אני החלפתי אותם במאווררי S-FLEX ובא לציון גואל - רמת שקט מצויינת עם CFM מספק בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליף ראוי ל 140 לא הצלחתי למצוא וכאשר ניסיתי לשים SFLEX אחד מהTRUE מאחורה נוצרה מערבולת.

בכל מקרה החלטתי להחליף למארז נורמאלי שיכול לשמש לכמה מערכות (בקרוב אותו דבר יעשה עם הספק שיוחלף ככל הנראה לאנרמקס רבולושיונס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr, כחובב שקט אני מבין אותך ואת ה"בהלה" שלך מיותר מ-3 מאווררי 120 במארז.

נכון, מדובר על הפרש משמעותית ברעש. אמת ויציב. לא צריך להגזים "מכסחת דשא" אני באופן אישי, כמדגם ממוצע לעם ,

ישן עם כמות מכובדת של מאווררי.

אז הפלא-וופלה, אתה טועה וטועה בגדול.

ולהן מבדיקות שלי בנושא.

את ה-CM690 שלי קיבלתי עם 3 מאווררי 120 - מאחורה, בצד ומקדימה. (שלושתם המאווררים הוחלפו ל-S-FLEX)

הטמפ' היו טובות, אבל לא מטורפות. המעבד עדיין התחמם יתר על המידה.

-

הפתרון הוא כמובן מאוורר עליון שזורק אוויר על הגוף קירור על המעבד.

כן, השיפור היה משמעותית 4 מאווררי 120 מ"מ, ב-CM690.

מתוך סקרנות ניסתי להוסיף עוד מאוורר עליון שמוציא אוויר (סיקולציה אופטימלית) השיפור היה קטן יחסית. (4-2 מעלות למעבד)

-

אני מסכים שהמקום למטה למאוורר מיותר ברמות, גם ככה בלי מאורר מצבר שם טונות של אבק.

וגם המאוור השני בדלת, כנראה מיותר, למרות שהוא יכול גם להוציא\לזרוק אוויר מהאזור ההוא שידוע כחם.

לסיכום: לאוברקלוקים ומחזיקי מערכות HIGH-END לכל דבר, שלא יכולים להוציא 700-800 שקל על כמו ה-SNIPER

וה-ZALMAN למניהם. זה אחד הפתרונות הטובים בתחום, ולא סתם בכל התמונות באשכול של התמונות סביבת העבודה הוא אחד המארזים הפופלרים

אם לא הפופלרים שבניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, מדובר על הפרש משמעותית ברעש. אמת ויציב. לא צריך להגזים "מכסחת דשא" אני באופן אישי, כמדגם ממוצע לעם ,

ולהן מבדיקות שלי בנושא.

את ה-CM690 שלי קיבלתי עם 3 מאווררי 120 - מאחורה, בצד ומקדימה. (שלושתם המאווררים הוחלפו ל-S-FLEX)

-

הפתרון הוא כמובן מאוורר עליון שזורק אוויר על הגוף קירור על המעבד.

מתוך סקרנות ניסתי להוסיף עוד מאוורר עליון שמוציא אוויר (סיקולציה אופטימלית) השיפור היה קטן יחסית. (4-2 מעלות למעבד)

-

אני מסכים שהמקום למטה למאוורר מיותר ברמות, גם ככה בלי מאורר מצבר שם טונות של אבק.

וגם המאוור השני בדלת, כנראה מיותר, למרות שהוא יכול גם להוציא\לזרוק אוויר מהאזור ההוא שידוע כחם.

לסיכום: לאוברקלוקים ומחזיקי מערכות HIGH-END לכל דבר, שלא יכולים להוציא 700-800 שקל על כמו ה-SNIPER

וה-ZALMAN למניהם. זה אחד הפתרונות הטובים בתחום, ולא סתם בכל התמונות באשכול של התמונות סביבת העבודה הוא אחד המארזים הפופלרים

אם לא הפופלרים שבניהם.

רגע, היו לך 2 מאווררים למעלה אחד מוציא אחד מכניס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהן מבדיקות שלי בנושא.

-

הפתרון הוא כמובן מאוורר עליון שזורק אוויר על הגוף על המעבד.

-

אם לא הפופלרים שבניהם.

ראשית - תמיד טוב לקבל חוות דעת מהשטח. :xyxthumbs:

אני חושב שדרושה אבחנה ברורה - שקט לא הולך עם מערכת HIGH END רצינית, ודאי לא עם OC משמעותי.

בכל מצב אחר, אין מצב ש"המעבד מתחמם יתר על המידה", ודאי אם יש לך פתרון HIGH-END במערכת כפי שציינת.

אם זה בכל זאת קורה עם HSF רציני ו-3 מאווררי S-FLEX שמסודרים כראוי - מאווררים נוספים רק "ממסכים" את הבעיה האמיתית שהיא ככל הנראה התקנה לא אופטימלית של ה-HSF, משחה תרמית הדורשת החלפה, טמפרטורת סביבה גבוהה באופן קיצוני ו/או לא מתאפשרת זרימת אויר טובה.

אני מסכים בהחלט שמי שמתכנן מערכת HIGH-END + OC טוב יעשה אם ישכח (כמעט) לחלוטין מהשאיפה לרמת שקט סבירה ואז לקחת מארז עם 17 מאווררים כבר לא נשמע עד כדי כך שטותי.

עדיין, ל-90% מהמשתמשים, בעלי המפרטים השפויים שיש להם איזשהו עניין ברמת שקט טובה - אין כל הצדקה ליותר מ-3 מאווררי 120 מ"מ טובים + HSF טוב (ולרוב הרבה פחות מזה).

כך שבסיכומו של דבר, אף אחד לא "טועה בגדול" - זה עניין של שימושים וצרכים אמיתיים.

אני פשוט יצאתי נגד ההמלצה הגורפת שפשטה בפורום - לקחת עם 17 מאווררים כמעט לכל מערכת, בלי כל קשר לצרכים וההעדפות של השואלים... ברוה המכריע של המקרים אין בזה כל צורך וזה מנוגד לרצון של רבים לרמת שקט טובה.

ד"א - יש את ה-HAF932 וה-ANTEC900V2 ל-10% הנותרים בטווח המחירים הגבוה. בטווח הנמוך ה-300 וה-590/690 הן בחירות מצויינות.[br]פורסם בתאריך: 16.10.2009 בשעה 10:27:00

ברמה של נוגד את חוקי הטבע

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע. פה יש את ה P183 עם קרור די ישן (סקייט נינג'ה) על מעבד E6300 ישן באוברקלוק (שחם כמבן יחסית), על הסקייט מאוורר של גלאשיאל שעובד בכ 600-700 סל"ד (בקרה מהלוח), עם 4870 של פאליט שפולט את החום לתוך המארז (הרבה חום שכן הקרור יעיל מאוד), מאווררי טרייקול על LOW (אחורי ועליון, העליון 120 ולא 140) + גלאשיאל שמכניס לתא העליון שגם מסתובב ב 600-800 סל"ד ואין שום בעיה.

כנראה שהסירקולציה של ה 183 הרבה יותר טובה משל ה 300 וקדמת המארז מאפשרת בגלל הקונפיגורציה של הפילטרים הרבה יותר אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטגרל, אתה משווה 300 ל183? זה בערך כמו שאני אנסה להתחרות בערסים עם במוו עם המזדה ליסינג שלי :P

TMPUSR

בשביל שקט וביצועים טרמיים גבוהים יש את הHAF, אני כ"כ מרוצה מהמארז הזה, אתה פשוט לא יכול לתאר לעצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TMPUSR

בשביל שקט וביצועים טרמיים גבוהים יש את הHAF, אני כ"כ מרוצה מהמארז הזה, אתה פשוט לא יכול לתאר לעצמך

אז אני אשמח מאוד אם תוכל לתת סקירה מושקעת עליו כי רבים מבעלי מערכות ה-HIGH-END מחפשים מארז FULL TOWER קריר ושקט במחיר סביר ומלבד 10 דקות אצל חברים (וסקירות כמובן) אני לא מכיר אותו היטב.

היעדר פילטרי אבק בשבילי הוא מינוס אדיר - בכל הסקירות זה בכלל לא בא לידי ביטוי - בוא נראה איך המערכת מקררת ונשמעת אחרי כמה חודשים בסביבה מאובקת (במיוחד "אצלנו" כאן בדרום... אפילו ה-P180 שלי נאבק קשות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מיני סקירונת שלי שעשיתי בזמן ההרכבה, היא נמצאת בסטיקי.

בגדול אחרי שנה של שיומשו אני יכול להגיד ככה:

הוא בפירוש לא שואב אבק כמו ה900. אני מנקה אותו אחת ל 3 חודשים בערך(אני בודק מתי לנקות אותו לפי כמות האבק ב TRUE ובHR03, ברגע שיש שם טיפת אבק, יש ניקוי), בהשווה ל 300 שהיה לי לפני כן (שהיה עם פילטרים) אותה כמות אבק במארז.

יש לי חיות בבית (כולל כלב שמשמום מה נהנה לנמנם ליד המחשב).

קירור הסטוק שקט לחלוטין, מה שאני שומע זה את הSFLEX על כרטיס המסך ואת זוג ה SFLEX על המעבד.

יש לציין כי בהתחלה הייתה לי מעט בעיית אבק (יותר נכון בעיית שיער כלב) , התייעצתי בפורום של CM ושם המליצו לי להוריד את הרגליות ולשים אותו על גלגלים (המחשב נמצא אצלי על הרצפה), ברגע שעשעיתי את זה תענוג.

בקרוב אני משנה קצת את השולחן אז אני אוכל להעמיד אותו על השולחן ולהחזיר לרגליות.

בקשר לפילטרים, בפורום של CM נציגי CM פרסמו מספר פעמים שבקרוב הולכים להיות מוכנסים פילטרים לHAF ואפשר יהיה לקנות פילטרים מי שקנה לפני ההכנסה, כמו כן יש חברהכ דרום אפריקאית שמייצרת פילטרים עם שוליים מגנטיים לפי הזמנה והמחירים שלהם סופר נוחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל התרד כי פשוט אין לי כוח.... התשובה לשאלה היא 300. מאוד מאוד פשוט.... הוא יותר איכותי, יותר נוח, ויותר מאוורר. אי אפשר להתחרות בו. אני התנסתי גם באנטק וגם ב-690 (יש לי 690) ואני מצטער שלא בחרתי באנטק אז... תאמין לי שאני אומר לך שהוא הרבה יותר איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...