דיון על כדורסל ישראלי 2010-סיכום הליגה הסדירה - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון על כדורסל ישראלי 2010-סיכום הליגה הסדירה

stone cold

Recommended Posts

האמת שלא ראיתי תאריך לגמר (שזה מוזר) , חשוב לזכור שמבחינת "עומס" משחקים , למכבי סגל ארוך יותר (לרוב) משאר הקבוצות ומאלה שנשארו היא היחידה שאין לה בעיה עם שני משחקים בשבוע...

כמו שאמרתי קודם , לדעתי , הכל פתוח.

דרך אגב , מעניין לראות איזה סנטר מכבי יביאו (אם בכלל) , מדברים כרגע על רדוליצה , סרבי 2.13 מסיבי בן 22 (או 23) , השמועה כרגע אומרת שייתכן שעד סוף השבוע הוא יוחתם.

במידה והוא ישתלב טוב , מכבי תהפוך לקבוצה עוד יותר מאיימת (לפחות בליגה) וייתכן שזה יעזור לה באירופה שוב , כמו שאמרתי קודם , זה תלוי במידה שבה הוא ישתלב , כרגע הסטטיסטיקה נגד מכבי , כל "חיזוק" שהובא באמצע עונה התברר ככישלון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 307
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תראה יש בעיה בקבוצות גדולות אם חיזוק באמצע העונה ובמיוחד בקבוצות כמו מכבי שרוצות לנצח כל משחק כולל משחקים לא חשובים

הבעיה היא שלא תמיד נותנים לחדשים זמן להשתלב בקבוצה ולהוריד חלודה אם צריך

לתת איזה 5 דקות פה 5 דקות שם לשחקן שאמור להיות תותח לא עוזר

ויש כמובן את הבעיה שהוא גונב דקות לשחקן אחר

לקבוצה קטנה זה הרבה יותר קל גם כי אין לחץ לנצח כל משחק

וגם כי הרבה פעמים חסרים שחקנים טובים

בכל מקרה אני לא חושב שמכבי צריכה לעשות שדרוגים כרגע גם אם יכול להיות לה קשה בטופ 16

אלה אם באמת יש איזה מציאה ענקית בשוק כמו שחקן צעיר ברמת NBA שעולה הרבה יותר זול מהמחיר שבאמת מגיע לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אני לא חושב שמכבי צריכה לעשות שדרוגים כרגע גם אם יכול להיות לה קשה בטופ 16

אלה אם באמת יש איזה מציאה ענקית בשוק כמו שחקן צעיר ברמת NBA שעולה הרבה יותר זול מהמחיר שבאמת מגיע לו

אני אתחיל מהסוף , מה שהדגשתי זה בדיוק מה שאמרו על לאמפה (שהיה כבר בNBA - באטלנטה אאל"ט) ועדיין אומרים עליו.

הבעיה היא שהוא לא מה שמכבי הייתה צריכה , פיני חשב וקיווה שהוא יוכל להפוך אותו לסנטר אמיתי וזה לא קרה ולא יקרה.

פיני קיווה שלאמפה יהפוך להיות דומה לוויצ'יץ' (להבדיל אלפי הבדלות) אבל זה פשוט לא קרה...

למכבי לא יהיה קשה בטופ 16 בלי חיזוק, יהיה לה בלתי אפשרי.

יש במכבי בעיה עם סנטר , כולם שואלים מה עם יניב גרין אבל לא זוכרים/יודעים שלגרין יש בעיות מלידה בגב , הוא סובל מזה במיוחד בשנתיים האחרונות ומאחר והוא הישראלי היחיד שמתפקד כסנטר במכבי , יש בעיה לסמוך עליו (לא כי הוא לא אמין אלא בגלל הפציעות).

אם תשים לב, פיני בתקופה האחרונה "מכשיר" את לימונד יותר ויותר בנוסף לקרדיט שפניני מקבל כדי שיהיו אופציות של ישראלים בליגה כדי שהוא יוכל להכניס זרים בעמדות אחרות.

לימונד בליגה מצליח יפה מאוד לתפקד כ1 וכ2 , פניני לא רע בתור 2-3 ולפעמים 4 (תלוי בקבוצה הישראלית שמולו).

תוסיף לזה את בלות'נטל שיכול בליגה להיות 2-4 ואתה מגלה שמבחינת ישראלים , רק גרין יכול להיות 5 וכשהוא פצוע , למכבי יש בעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שכמו שמכבי נראית והחורים הגדולים שיש לה מתחת לסל , כל בית הוא "בית מוות".

עם זה שמארוסי עולה לראשונה בתולדותיה לטופ 16 אפשר להגיד ב99% שמאברואידיס (שחקן מארוסי) לא יגיע למכבי , נשאר רק רדוליצה...

השידור היה מצחיק ,אם עופר שלח וניב רסקין אומרים שרק אנדרסון מקריב ומשקיע את הנשמה כדי לא להפסיד אז באמת שמכבי במצב קשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמעו,זה מה יש.אין שחקנים,אין סגל ואין תקציב(מלית ברירה או מבחירה של ההנהלה),כבר מתחילת הדיון הזה אמרתי שמכבי לא תגיע השנה לפיינל-פור מקסימום לטופ-16.

ואני בתור מכביסט יש לי סבלנות,לא יהיה סוף-העולם בשבילי אם לא יהיה גביע העונה או העונה הבאה,בניגוד לחלק מהחברים שלי שבשבילם זה סיבה להתחיל צום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

דווקא אני חושב כמוך...

מעדיף שתיקח עוד עונה אבל יתגבש סגל איכותי וחזק מאשר שיהיו הבלחות מקריות שייגרמו למישהו לחשוב בטעות שהסגל הזה שווה יותר מטופ-16 גג טופ 8...

מבחינת אופציות , יש כמה אופציות , נכון שיש פה שיקול כלכלי אבל מכבי כרגע גם באופן כללי נראית רע (אפילו רע מאוד) משהו צריך לקרות כדי שלפחות המשחק של הקבוצה יראה טוב יותר.

"יתרון" אחד יש מההפסד הזה , במשחק ביום ראשון השחקנים יבואו הרבה יותר דרוכים (ופחות שאננים) מול ירושלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך יתגבש סגל איכותי?

שנה הבאה אתה מעיף את פרקינס לאזמה ואת הגבוה שכנראה יבוא באמצע העונה הזו אם בכלל יבוא..פישר גם יכול לעוף וגם כי נגמר לו החוזה

בלותנטאל בטח יצא שוב לאירופה ושוב יחזור אחרי שנה

ככה יוצא ששוב פעם מביאים רכבת זרים

ושוב הם צריכים עוד עונה להתגבש

וזה יכול לקחת כמה שנים טובות ובדיוק שהקבוצה תתחיל לקצור הישגים החוזים של השחקנים החשובים יגמרו והם לא יאריכו

הניהול של מכבי בשנים האחרונות פשוט בדיחה ,איך נתנו לשחקן כמו מוריס ללכת ועוד פאשלות דומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך יתגבש סגל איכותי?

שנה הבאה אתה מעיף את פרקינס לאזמה ואת הגבוה שכנראה יבוא באמצע העונה הזו אם בכלל יבוא..פישר גם יכול לעוף וגם כי נגמר לו החוזה

בלותנטאל בטח יצא שוב לאירופה ושוב יחזור אחרי שנה

ככה יוצא ששוב פעם מביאים רכבת זרים

ושוב הם צריכים עוד עונה להתגבש

וזה יכול לקחת כמה שנים טובות ובדיוק שהקבוצה תתחיל לקצור הישגים החוזים של השחקנים החשובים יגמרו והם לא יאריכו

הניהול של מכבי בשנים האחרונות פשוט בדיחה ,איך נתנו לשחקן כמו מוריס ללכת ועוד פאשלות דומות.

למה נתנו למוריס ללכת?כי בארסה הציעה לו בערך פי 2 ושחקנים לא פראיירים הם חותמים על שנה-שנתיים ואם הם מצליחים אז בטוח תהיה האולימפיאקוס\פנא\ברצלונה שתציע להם הרבה כסף.מכבי אם תסתכל בדר"כ מנסה להביא תשחקנים הלא ממש בולטים שיש להם פוטנציאל(בגלל שיקולי תקציב)כמו פישר שהצליח שנה שעברה והשנה הוא פשוט כבוי ,פרקינס,לאזמה,אנדרסון..הם שחקנים טובים ומוכרים אבל כשמכבי הביאה אותם הם לא היו כוכבים.בכלל לא פשוט להביא שחקנים ממש איכותיים שגם יתנו תפוקה די גבוהה.למצוא פרקר ושאראס באירופה זאת משימה סופר קשה אלא אם כן יש לך תקציב 25 מיליון יורו ומעלה..

אפשר לקחת את אפס פילזן שהשקיעה השנה סכומים די גבוהים ורק במחזור האחרון הצליחה לעלות לטופ 16 ככה ששום דבר לא בטוח.צריך גם להזכיר שאולימפיאקוס\פנא\צסקא וכו' הם קבוצות שלא מסיימות במאזן כלכלי חיובי ועומדים מאחוריהם אנשים די עשירים.

בכל מקרה לגבי מכבי העונה יהיה לה מאוד קשה לעלות לפיינל פור במיוחד שפילזן היא קבוצה חזקה עוד מדרג 4...בכל מקרה עדיין שום דבר לא אבוד ,זה מאוד תלוי בשחקנים שמכבי תביא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוריס עבר קודם לצסקא ואז לבארסה

הייתה איתו סחבת וניסו לחלוב אותו בחוזה

אם היו מציעים לו מיליון יורו כמו שהרבה שחקנים במכבי אז קיבלו אפילו שהיו גרועים ממנו היה סיכוי שהוא היה חותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיליון יורו לו , מיליון יורו לשחקן אחר ופתאום אתה מוצא את עצמך עם תקציב של 25 מיליון יורו שאין למכבי.

אתה רואה מה הולך בריאל מדריד? הם מחתימים ומשחררים שחקנים בצורה מטורפת , יש להם סגל של כמעט 16 שחקנים , מכבי לא יכולה להתחרות בזה.

כמו שקובי רשם , מכבי היא קבוצה שההצלחות שלה באות מסקאוטינג איכותי , לזהות שחקן איכותי ואלמוני ולהפוך אותו לסופרסטאר.

השנה , מה לעשות , לא היה שוק שחקנים גדול , תוסיף לזה תקציב נמוך משמעותית מהקבוצות החזקות ביבשת וקיבלת את המצב היום...

לגבי הסגל , פרקינס מראה (לפחות ביורוליג) שזה לא המקום שלו , לפעמים מצליחים לו מהלכים אבל הוא עושה יותר מידי שטויות.

לאזמה , צריך רק שיפור משמעותי בצד ההתקפי , בצד ההגנתי הוא עושה עבודה מעולה (לרוב)

פישר ,איך שהוא משחק העונה ממש לא בטוח שיחטפו אותו כל כך מהר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פישר היה בדיוק מה שאמרת

סקאוטינג מעולה\החתמה מעולה

פיני הרס אותו בתחילת העונה

אולי זאת הדרך של פיני להשאיר אצלו שחקנים? לגרום להם לשחק עונה אחת גרועה כדי להוריד התעניינות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Xtazy-Mike אם למכבי יש בעיות תקציב מול הקבוצות הגדולות אז שתעשה דבר פשוט תיקח צעירים אם פוטנציאל

תחתים אותם ל5 שנים או אפילו יותר אם חוזה שמאפשר למכבי לסים אותו מתי שהיא רוצה בלי אפשרות כזאת של השחקנים ולא תעיף או תספסל אותם אחרי העונה הראשונה -שגם ככה עונה שתיים הראשונות אלו עונות בניה

בקיצור מפעל להשרצת כוכבים אם אימון מתאים

בדרך כזאת מכבי גם תוכל למכור כוכבים בהרבה כסף במקום לקנות כל הזמן

נכון שזה יצריך אותם לשלב גם זרים בקבוצות נוער (אם זה אפשרי ) ואם זה לא אפשרי לעשות מחנה מיוחד לכוכבי העתיד

אבל ככה מועדון גדול צריך לנהוג לדעתי

אני לא אומר שלא צריך בכלל לקנות שחקנים אחרים -אבל כן חושב שצריך מפעל השרצת כוכבים בגלל המצב בשוק כרגע

אבל איך שזה ניראה מכבי כניראה תמשיך לעשות רכבות זרים דרג ב

ובעניין חיזוקים לי זה ניראה קצת מידי מאוחר מידי

אני באמת לא חושב שכרגע מכבי צריכה לקנות עוד שחקנים

לליגה היא לא צריכה את זה ואירופה ניראת אבודה ועדיף שינסו להפתיע אם הסגל הקיים במקום לדמם כסף על זרים חדשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיעבד אני מצטער שלא השאירו את מקל על חשבון פרקינס

תראו את צסקא..כמה שהם פתחו חלש את העונה ונתנו לצעירים לשחק עכשיו הם מקום ראשון בבית ויקבלו הגרלה נוחה בטופ16 וכנראה יגיעו רחוק

ושנה הבאה בכלל הם יצליחו .

אין מנוס לעונה הבאה חייבים להביא את אליהו או הלפרין חזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Xtazy-Mike אם למכבי יש בעיות תקציב מול הקבוצות הגדולות אז שתעשה דבר פשוט תיקח צעירים אם פוטנציאל

תחתים אותם ל5 שנים או אפילו יותר אם חוזה שמאפשר למכבי לסים אותו מתי שהיא רוצה בלי אפשרות כזאת של השחקנים ולא תעיף או תספסל אותם אחרי העונה הראשונה -שגם ככה עונה שתיים הראשונות אלו עונות בניה

בקיצור מפעל להשרצת כוכבים אם אימון מתאים

בדרך כזאת מכבי גם תוכל למכור כוכבים בהרבה כסף במקום לקנות כל הזמן

נכון שזה יצריך אותם לשלב גם זרים בקבוצות נוער (אם זה אפשרי ) ואם זה לא אפשרי לעשות מחנה מיוחד לכוכבי העתיד

אבל ככה מועדון גדול צריך לנהוג לדעתי

אני לא אומר שלא צריך בכלל לקנות שחקנים אחרים -אבל כן חושב שצריך מפעל השרצת כוכבים בגלל המצב בשוק כרגע

אבל איך שזה ניראה מכבי כניראה תמשיך לעשות רכבות זרים דרג ב

ובעניין חיזוקים לי זה ניראה קצת מידי מאוחר מידי

אני באמת לא חושב שכרגע מכבי צריכה לקנות עוד שחקנים

לליגה היא לא צריכה את זה ואירופה ניראת אבודה ועדיף שינסו להפתיע אם הסגל הקיים במקום לדמם כסף על זרים חדשים

מספיק לרשום מייק...

לגבי מכבי , עם הרקורד שלה באירופה היא לא תהפוך לבית חרושת של שחקנים צעירים (כמו לובליאנה לדוגמא).

אתה לא מחתים שחקן צעיר,חסר ניסיון ולא מוכח ל5 שנים.

שום דבר לא אבוד והיא יכולה עוד להפתיע , גם בעונה של צביקה שרף היה סגל גרוע והגיעו עד גמר הפיינל פור.

אין כרגע שום רכבת זרים , מדובר על שחקן חיזוק אחד.

זרים בקבוצות נוער? מה זאת השטות הזאת?

מכבי מבין הקבוצות הבודדות שמשקיעות בנוער.

אתה חושב שפה זה NBA ויש לך שחקנים חופשיים (כאלה שבאים בסיום התיכון מבלי לעבור במכללה),שחקני מכללות וליגות משנה.

זה לא עובד ככה פה וזה גם לא יכול לעבוד ( $$ ).

אליהו לא יחזור למכבי עונה הבאה , הוא הלך בשביל הכסף ושם הוא נמצא.

הלפרין? למה שהלפרין ירצה לחזור לפה? בוא נראה , שם יש עליו הרבה פחות לחץ , העיתונאים לא מציקים לו , הוא מקבל יותר כסף והקהל לא שורק לו בוז , אתה צודק, שיחזור למכבי... :nixweiss:

אליהו והלפרין הם לא הפתרונות של מכבי.

לגבי מקל , אני מוכן לזרום בנושא , יש סבירות לא קטנה שהוא היה תורם לא פחות מפרקינס למרות שמבחינת יכולת אישית ואתלטיות פרקינס לא סופר אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...