אל פסק וכמה שאלות על מגני ברקים - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק וכמה שאלות על מגני ברקים

Psy

Recommended Posts

יש לי ניסיון עם לא מעט סוגים של אל פסק

כל מה שנתקלתי בו פעל יופי בחצי שנה, שנה ראשונה

אח"כ הוא כבר נהיה ללא רלוונטי, כל נפילת מתח \ הפסקת חשמל גם האל פסק נכבה ככה שהוא לא יעיל

למה זה קורה ?!

יש אל פסק נורמלי שיחזיק 3 שנים לפחות ? או שאין חיה כזאת ....

עוד דבר

מגני ברקים - אני מכיר את המגני ברקים של GP שעולים באיזור ה 90 שקל

נתקלתי בשלישייה של מגנים כאלה של יונדאי במחיר 140 שקל, שווה לקנות שלישייה ולהגן גם על עוד מוצרי חשמל, או שלא כדאי את הדגם של יונדאי ..?

ועוד משהו, יש לי מגן ברק עם 2 נוריות צהובה וירוקה, הירוקה הפסיקה לעבוד אחרי חודש בערך

השאלה אם המגן עדיין עובד רגיל וזה רק הלד נשרף או שהמגן נדפק ..

איך יודעים אם הוא נדפק ?

אשמח לתשובות, תודה ואחלה סופ"ש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ספק (מדגם ישן יחסית) של ADVICE.

קניתי אותו בסוף 2006 והוא עדיין מתפקד יופי.

באופן כללי ADVICE מייצרת אל-ספקים איכותיים.

אתה רק צריך לוודא שאתה קונה אל-פסק שמתאים למערכת שלך כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכיב המרכזי בכל אל פסק הוא המצבר. ולמצברים, מה לעשות, יש משך חיים מוגבל. ככל שעובר הזמן, היכולת של המצבר לאגור חשמל פוחתת. ברגע שהיא יורדת מתחת לסף שדרוש להפעלת המחשב, האל פסק לא יוכל להחזיק אותו יותר.

תבדוק את האחריות, אם המצבר עדיין באחריות יחליפו לך אותו. אם לא, אתה יכול להחליף בעצמך: מצבר חדש עולה בערך 100 ש"ח. תנתק את האל פסק מהחשמל, תפתח אותו, תנתק את המצבר (שני כבלי חשמל, שים לב לקוטביות) וגש איתו לחנות (כדי לוודא שמה שאתה קונה הוא בדיוק מה שאתה צריך). אם אתה באזור המרכז, אני מציע שתבדוק את רוזטק - זולים יחסית וכותבים כאן בפורומים. את המצבר החדש תרכיב במקום הישן באותה הקוטביות ויש לך אל פסק "כמו חדש".

ובעתיד מומלץ לקנות אל פסק איכותי. הם גם טובים יותר וגם מחזיקים יותר זמן עד לתקלה. הגמטרוניק הישן שלי, למשל, נזקק להחלפת אחרי יותר משנתיים. אדוויס וגמטרוניק לדעתי מאוד מומלצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על ההתעלקות על השרשור, אבל איך אני מתאים אל-פסק למערכת? (לא למחשב גיימינג ולא לנייד אלא לשרת NAS שלי לא חושב שהוא צורך יותר מ 300W בראבאק עומס)

תפתח שרשור חדש, זה לא עולה כסף.

ס"כ הצריכה המקסימלית של כל רכיב + טווח ביטחון של, נאמר, 20% חלקי 0.6 אמור לתת לך ערך VA. אני לא בטוח עד כמה הכלל הזה תקף לספקים עם PFC (וזה בערך כולם היום), אבל זה מה שאני מכיר. אם מדובר על 300W (וזה המון בשביל NAS, כמה דיסקים חיברת?), סביר להניח שאל פסק של 600VA יחזיק אותו. הספק גבוה יותר יתן לך יותר זמן עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול הNAS שלי הוא שני מערכים נפרדים (מערך עם בקר עצמאי של אדוניקס ו4 דיסקים ומערך שיתוף/שרת הדפסה/טורנט/הורדה ישירה ע"ב P4) הם מופעלים ע"י ספק ג'נרי בודד ללא ערכים מדוייקים (המדבקה קרועה והרוסה) אבל אני בספק אם הוא מעל 300W אמיתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא כמה זמן אתה רוצה להחזיק את ה-NAS בחיים ללא חשמל?, לכמה דקות אתה יכול ללכת בשקט על UPS של 700VA, ע"מ להחזיק אותו יותר זמן (עבור גישה מלפטופים שלא זקוקים לאספקה סדירה של חשמל) תצטרך משהו יותר רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה? לך על 700VA איכותי (למשל גמטרוניק או אדוויס) אבל וודא לפני הקניה שה- NAS שלך תומך בו ושאפשר לחבר ביניהם (לאל פסק ישנים יש בד"כ חיבור RS232, ללוחות אם חדשים אין חיבור כזה בד"כ). במקרה של הפסקת חשמל, הוא יאפשר לך הורדה מסודרת ואוטומטית של ה- NAS לפני שהסוללה מתרוקנת וכך יגן גם על המערך וגם על החומרה. אל תשכח שגם כדי להגיע ל- 700VA לקחתי מקדם ביטחון לא קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל-פסק ו/או מצבר אינם אמורים ללכת לאחר פרק זמן של חצי שנה.

מכיוון שמהות התקלה באל-פסק שבהם עשית שימוש לא נכתבה, אתמקד במצבר.

קיבול המצבר יורד משך ארך חייו, גם כאשר הוא עובד בתנאים אופטימליים.

משך חיי מצבר נע בין 3 ל- 5 שנים וזאת בתלות במספר מחזורי הפריקה טעינה שלו,

עומק הפריקה וטמפרטורת עבודה.

יש לוודא שהאל-פסק נמצא במקום מאוורר ושפתחי האוויר שלו אינם חסומים.

כלל אצבע אומר שכל עלייה של טמפרטורת הסביבה של 8 מעלות מקצרת את ארך החיים בחצי !!!

זו לדעתי הסיבה העיקרית לכך שהאל-פסק שהיו ברשותך פסקו לעבוד (מבחינת זמן גיבוי) לאחר זמן קצר כל כך.

מהטעם מצבר שמלכתחילה הינו ירוד, לא היה "טוב" בתחילת דרכו.

אוסיף ואומר שכפי שיש ספקי מדבקה כך גם בעולם האל-פסק והמצברים.

וודא את טריות המצבר אותו אתה רוכש.

חג שמח

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...