מחשב נייד לסטודנט עד 5000 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לסטודנט עד 5000

שחפון

Recommended Posts

היי חבר'ה שבוע טוב...

אחרי מילון תחקירים הגעתי למסקנה מתבקשת אחרי הפורום הזה ועוד כמה דיבורים עם אנשים והחלטה על כמחשב הנייד האולטימטיבי מבחינתי ללימודים

ואשמח אם תעזרו לי לחפש (בפעם האחרונה ...) מחשב טוב אבל במיוחד לפני המפרט הכי חושב לי האחריות שתכסה כמה שיותר זמן עם עדיפות ל 3 שנים ואף יותר ואם אפשר בינלאומית כוללת תיקון במעבדות וחלקי חילוף וכל הדברים האלה של עד הבית...

סוללה איכותית שתחזיק כמה שיותר זמן ולא אכפת לי אם זה לקנות אחת בנפרד יחד עם המחשב הנוכחי במידה ואפשר ל"הלביש" סוללות על כל נייד של ואשמח להסבר על כך... (כי העניין עדיין חדש לי..)

פרט לכך הייתי רוצה שהמחשב יהי בעל ביקורות טובסות ובעיקר ש"לא מתחמם" כדי שאקדים תרופה למכה ולא אצטרך במהלך התואר לממש את האחריות של "עד הבית"...

ראוי לציין גם שאת המחשב הרצוי אקנה בחו"ל כך שלפי מה שהבנתי וקראתי ובמיוחד התרשמתי ביחס לתקציב שלי אוכל לקבל מחשב מעולה ואיכותי במחיר הרבה יותר נמוך משהצעתי אז אם תמצאו משהו בסגנון רק תודה רבה ...

ביחס למפרט שהוא כבר הכי פחות חשוב אך עדיין בעל חשיבות מסוימת הייתי רוצה 3 ג''יגה של פנימי לפחות מעבד טוב ואני מדבר על לפחות T6500 ומהיר אם אפשר ... משקל של גג עד 2 וחצי קילו כי הדבר עדיין קריטי לסטודנטים...מסך 13.3 גג ופחות או יותר כמה שיותר יציאות כן ייטב.....

תודה רבה לכולם ושבוע טוב ומבורך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תנסה לפרט קצת יותר מהם השימושים, מדבריך עולה כי הכי חשוב זה: אחריות, משקל וסוללה . אם המחשב נרכש פיזית בארה"ב - התקציב הוא בערך 1300$.

בסכום הזה בארה"ב אתה יכול לרכוש לא מעט מחשבים מעולים. לדעתי, תחליט מה השימושים והצרכים (סרטים, משחקים, גלישה, לימודים וכו') ואז יהיה קל יותר לעזור.

- אם אתה לא סגור על 13", אתה מוזמן לקרוא קצת על LATITUDE E6400 14" או לחלופין, את E4300 שהוא 13" של , אך פחות טוב מהראשון. יש עוד חברות מומלצות אגב ודגמים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל נמסיס אחלה מחשב זה ודרך אגב רציתי לשאול אותך אם אני רואה דגמים של ניידים באתר של אז עקרונית אני "בונה" אותם? כי אני שם לב שכשאני לוחץ על costumize בכדי לבדוק שיפור אחריות וכיו"ב חל מפרט מאוד דליל לאותו דגם שבחרתי אבל יחסית ה 1220 נראה ממש טוב חוץ מזה שהוא בחיבורים אז מה אתה מציע...

ושריקי אחי המחשב נועד נטו ללימודים ולפעמים פה שם סרטים (שאני מייחל שיהיה לי זמן לראות.. כי לפי כמות ההשקע שצריך בתואר לא נראה לי שאראה סרטים בכלל וטלוויזיה בפרט :) ) ולכן המפרט לא כ"כ חשוב פרט לסוללה לאחריות ולאמינות של וזו החברה שאני סגור עלייה מבחינת מפרט נראה לי שכבר הדגשתי אבל אפרט שוב בכללי אז 250 ג'יגה הארד דיסק עם מהירות של 7200 בעדיפות גבוהה חוץ מזה פנימי של לפחות 3 ג'יגה מסך 13.3 לפחות אבל אפשר מינימום 12.1 ובלוטות' ו WIFI נורא חיוני מבחינת תקשורת במקומות....

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה הגעת למסקנה שדל יתאים לך, היום בארה"ב, סדרות המחשבים של מפגרות אחרי אלה של המתחרות.

אז בוא ואני אציע לך מחשב מדהים, ה- UL30, נתחיל מהסוללה שמספיקה ל-11 שעות עבודה, לאחר מכן המשקל שהוא מתחת לכ-2 ק"ג, המפרט שבין היתר כולל 4GB של RAM ב- והמעבד שמאפשר OC מובנה בלחיצת כפתור, המפרט יאפשר לך להריץ סרטי HD בקלות ואף להציג אותם על מסכים גדולים דרך ה-, בקיצור: לזה קוראים המחשב האולטימטיבי.

וכמובן ששכחתי לציין את המחיר: 700$!

תתחדש. ;)

דף המוצר: http://usa.asus.com/product.aspx?P_ID=8CwAK6XZ0pekc7aI

חנות לדוגמה: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220593

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לפרוס לפניך את האופציות בצורה ברורה יותר:

ראשית, בחירה של מחשב נייד בגודל 13" ומטה, דווקא מייקרת משמעותית את המחשב ורק מורידה את היכולות. לכן, למרות שהמשקל יורד (לא תמיד משמעותית- תלוי דגם) אני לא בטוח שמדובר תמיד בעסקה משתלמת והדבר תלוי בעיקר בהתניידות שלך.דווקא הדרישות שלך ( אלחוטי, בלוטוט' והארד דיסק) ניתנות להוספה בכל עת ולפעמים במחירים זולים יותר

מבחינתך, אין שום חשיבות לדיסק קשיח במהירות 7200, אלחוטי יש כמעט בכל דגם ולפחות בדל ניתן להוסיף תמיד (למרות שמבדיקה תמיד עדיף לקנות ביחד עם המחשב כדי שהאחריות תחול גם למשך 3 שנים). ישנה חלופה שתבחר אם אתה מעוניין בה, והיא רכישה מאאוטלט- או אז תוכל להרשות לעצמך מחשבים מאובזרים מאוד ואיכותיים בעד חצי מחיר הנחה.

באותה נשימה- דל היא חברת ענק, והשירות בעיקר בארה"ב נחשב לשם דבר. אם שירות ואחריות מטרידים אותך דל היא אופציה טובה.

יש לדל ניידי STUDIO XPS 13- מאוד מאובזרים וכוללים המון פי'צרים שאתה לא צריך במחיר נאה של 1000$

Studio XPS 13 Laptop

Intel® Core™ 2 Duo P8700 (3MB cache/2.53GHz/1066Mhz FSB)

Genuine Windows Vista® Home Premium Edition SP1, 64-bit

Edge-to-Edge 13.3" HD WXGA LCD with 2.0 Megapixel Camera

Slot Load DVD+/-RW (DVD/CD read/write)

4GB Dual Channel DDR3 SDRAM at 1067MHz (2 Dimms)

320GB1 7200 RPM SATA Hard Drive

NVIDIA® GeForce® 9500M - 256MB

High Definition Audio 2.0

Dell Wireless 1510 802.11n Half Mini-Card

56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery

McAfee SecurityCenter, 15-Months

Obsidian Black High Gloss Finish

2 Yr Ltd Warranty, On-site Service, and 2 Yr Tech Support

http://www.dell.com/us/en/business/notebooks/laptop-studio-xps-13/pd.aspx?refid=laptop-studio-xps-13&s=bsd&cs=04&~oid=us~en~4~laptop-studio-xps-13_anav2~~

מנגד, יש לדל מחשבי latitude - העסקיים, מאיכות בנייה גבוהה יותר (גם המחשב שנמסיס הציע לך הוא עסקי מרמה נמוכה יותר) - ה-E4300 הוא מחשב טוב, 13" לטעמי יקר מאוד ומוצע במחיר התחלתי של 1350$ (אתה חורג קצת). לכן, הצעתי לך לאור הצרכים הכלליים שלך מחשב הרבה יותר טוב וטיפ'לה יותר "כבד" (2.2 ק"ג בלי תוספות מיותרות).

el® Core™ 2 Duo SP9400 (2.40GHz) w/Latitude ON™ ready

Genuine Windows Vista® Home Basic SP1, With media

8X DVD+/-RW w/Roxio and Cyberlink PowerDVD™

1.0GB, DDR3-1066 SDRAM, 1 DIMM

160GB1 Hard Drive, 5400RPM

Mobile Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD

WWAN Capable without a WWAN Card

Dell Wireless™ 1397 802.11b/g Mini Card

6 Cell Battery (60WHr)

3 Year Basic Limited Warranty2 and 3 Year NBD On-Site Service3 - http://www.dell.com/us/en/business/notebooks/laptop_latitude_e4300/pd.aspx?refid=laptop_latitude_e4300&s=bsd&cs=04&~oid=us~en~4~laptop_latitude_e4300_anav1~~

E6400- מסך 14" מאובזר, מוצלח ובעיקר זול. דעתי האישית היא שתקנה אותו, הוא מתחיל מ750$- הכנתי לך הצעה לגביו, תראה את ההבדלים:

My System Details

PROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo P8700 (2.53GHz, 3M L2 Cache, 1066MHz FSB) edit

OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Business SP1, With media edit

Upgrade to Genuine Windows Vista® Ultimate

Upgrade to Genuine Windows Vista® Ultimate SP1, With media [add $85]

LCD PANEL 14.1" UltraSharp™ WXGA+ (1440x900) LED Display - Brush Metal Black edit

WARRANTY & SERVICE 3 Year Basic Limited Warranty and 3 Year NBD On-Site Service edit

Dell Recommends

Upgrade to 3 Year ProSupport for End Users and 3 Year NBD On-site Service

Upgrade to 3 Year ProSupport for End Users and 3 Year NBD On-site Service [add $79]

GRAPHICS AND EXPANSION SLOT Mobile Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD With PC-Card edit

MEMORY 3.0GB, DDR2-800 SDRAM, 2 DIMMS edit

INTERNAL KEYBOARD Internal English Backlit Keyboard edit

CAMERA/MICROPHONE Integrated Webcam with digital microphone edit

SYSTEMS MANAGEMENT No Intel® vPro™ Secure Advanced Hardware Enabled Systems Management edit

PRIMARY STORAGE 250GB Hard Drive, 7200RPM with Free Fall Sensor edit

OPTICAL DRIVE 8X DVD+/-RW w/Roxio and Cyberlink PowerDVD™ edit

WI-FI WIRELESS CARD Dell Wireless™ 1510 802.11a/g/n Draft Mini Card edit

BLUETOOTH WIRELESS Dell Wireless® 370 Module edit

MODEM No Modem edit

FINGERPRINT READER OPTION No Fingerprint Reader edit

BACKUP OS DRIVERS AND SYSTEM DOCUMENTATION

שים לב- לדל תמיד יש קופונים בערך 10-15% הנחה + לדל יש שירות בארה"ב של אחריות מורחבת - שירות טלפוני 24/7 ונזקים למחשב (לא חושב שיש גניבה?) בתוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא אם יש לו צורך במחשב כמו שהצעת, המחשב אותו הצעתי מתאים למי ששם דגש על ניידות מעולה עם אפשרות מולטימדיה לא רעות.

אם אין לו שימושים בתוכנות מיוחדות, המחשב אותו הצעתי יהיה יותר טוב בשבילו, ואף יותר זול.

רוב הסטודנטים היו מעדיפים מחשב כמו זה שהצעתי. (הוא מאגד את הייתרונות של עם אלה של נטבוק.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסטודיו XPS הוא באמת מתחמם ויכול להגיע מעל ל40 מעלות, היה כבר פוסט על זה.

השאלה היא אם יש לו צורך במחשב כמו שהצעת, המחשב אותו הצעתי מתאים למי ששם דגש על ניידות מעולה עם אפשרות מולטימדיה לא רעות.

אם אין לו שימושים בתוכנות מיוחדות, המחשב אותו הצעתי יהיה יותר טוב בשבילו, ואף יותר זול.

רוב הסטודנטים היו מעדיפים מחשב כמו זה שהצעתי. (הוא מאגד את הייתרונות של מחשב נייד עם אלה של נטבוק.)

אם הוא יבחר חברה אחרת יש עוד המון מחשבים שאפשר להציע לו. אבל הוא נעול על דל.

שחפון מה לגבי רכישה מOUTLET ? תראה דוגמה E4300:

Latitude E4300

(System Identifier: ZREXMXTG)

System Price : $1,269.00

--------------------------------------------------------------------------------

Operating System

Genuine Windows Vista Ultimate

--------------------------------------------------------------------------------

Memory

4 GB DDR3 SDRAM 1066MHz (2 DIMMs)

Hard Disk Drive

128 GB Solid State Hard Drive, 2.5

Video

Mobile Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD

Network Interface Card

Dell Wireless 1510 802.11a/g/n Draft Mini Card

Media Bay

8X DVD +/- RW w/dbl layer write capability

Hardware Upgrade

6 Cell Primary Battery

Back-lit Keyboard

65W AC Adapter

No Fingerprint Reader

125V Power Cord

Software Upgrade

Latitude On Reader

Windows Live

32BIT Operating System CD

NO Intel vPro Secure Advanced Hardware Enabled Systems Management

Web Camera

Integrated Webcam

Certified Refurbished

Certified Refurbished

Laptop Screen

13.3 inch Wide Screen WXGA WLED Laptop Screen for Latitude ON

Base

Latitude E4300 Laptop: Intel 2 Duo SP9600 (2.53GHz) BLUE w/Latitude ON ready

Bluetooth Wireless

Bluetooth Wireless Card 365

System Color

Regatta Blue

או פשוט יותר :

System Identifier: FL7L951M)

System Price : $999.00

Operating System

Genuine Windows XP Pro with Vista Business License

Memory

3 GB DDR3 SDRAM 1066MHz (2 DIMMs)

Hard Disk Drive

250 GB Free Fall Sensor Hard Drive (7200 RPM)

Certified Refurbished

Certified Refurbished

Base

Latitude E4300 Laptop: Intel 2 Duo SP9400 (2.40GHz) BLACK w/Latitude ON ready

Media Bay

8X +/- RW w/dbl layer write capability

Software Upgrade

Latitude On Reader

Windows Live

NO vPro Secure Advanced Hardware Enabled Systems Management

Network Interface Card

Intel WiFi Link 5100 802.11a/g/n Draft Mini Card

Hardware Upgrade

6 Cell Primary Battery

Back-lit Keyboard

65W AC Adapter

Fingerprint Reader Internal

125V Power Cord

Laptop Screen

13.3 inch Wide Screen WXGA WLED Laptop Screen for Latitude ON

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שריקי

אז תקשיב אחי אני לא נעול על אף אחד פשוט העדיפות שלי היא על דל כי לפי מה שאמרו לי חברים ופורומים אחרים זה שעל מחשבי אין שירות ברמה דבר שיכול לקחת זמן דבר שלא יהיה לי בלימודים (מבחינת לרוץ לתקן וכל זה...) והשירות חרא על אף שחקרתי את PAVILION DV3 2150EJ והוא יחסית נראה לי מעולה בהתאם לדרישות שלי ...חוץ כמובן מהשירות שסביר להניח אני מניח שגם האחריות שלהם לא מי יודע מה אם השירות ככה, ותוכיחו שאני טועה זה מה שאני מנסה לבקש..

טושיבה גם כן שקלתי אבל שם אתה מקבל יחסית מפרט דל יחסית לHP ולדל יכול להיות אומנם בגלל השם דבר שלהם, פרט לכך לא ביררתי גם על עניין הישרות שלהם למרות שבדקתי שיש להם אחריות נהדרת שנקראת NO MATTER'S WHAT שזה באמת דבר נהדר לדעתי...

אם תוכלו להגיד לי מנסיונכם העשיר על חברה שאוכל לסמוך עליה ובמפרטה וכל הדברים השקולים מבחינתי יהיו בגדר הטובים (ראה , vostro1220 , xps 13)

רק תבורכו ..

פה במקרה הזה של האווטלט שאני לא יודע אפילו מה זה עדיין המחיים יחסית גבוהים לפי מה שאני רואה...תקן אותי אם אני טועה אבל זה יחרוג במהרה מהתקציב שלי אם אשדרג שם (בארה"ב אחריות ודברים כאלה...)....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה במקרה הזה של האווטלט שאני לא יודע אפילו מה זה עדיין המחיים יחסית גבוהים לפי מה שאני רואה...תקן אותי אם אני טועה אבל זה יחרוג במהרה מהתקציב שלי אם אשדרג שם (בארה"ב אחריות ודברים כאלה...)....

בארה"ב יש מדיניות החזרת מוצרים מפותחת (שלא כמו בישראל כמובן) עד 21 ימים לאחר רכישת המחשב (אצל דל) ניתן לבטל את העסקה. המחשב חוזר לדל ונבדק (אגב 100% ממחשבי האאוטלט נבדקים ומחשבים חדשים הבדיקה היא דווקא מדגמית) ומוצע למכירה מחדש בערך פחות מן המקורי - refurbished (מחודש) NEW (מחשב שהזמנתו בוטלה לפני שהמחשב שהגיע לקונה) s&d (שרוט או מעוקם). המחשבים עובדים כרגיל ומקבלים אותם כמו שמקבלים מחשבים חדשים (למעט השרוט שגם אז מדובר במשש מכות קטנטנות שבכל מקרה ניתן להחליף את הכיסויים בעלות זניחה). לתשומת לבך, שבמבסגרת האחריות באתר הלקוח מחליפים את החלקים בחלקים מחודשים- כך שלמעשה אין ממש הבדל. הרחבת אחריות היא חובה- ל3 שנים NBD - בינ"ל באתר הלקוח- ב99$.

לגבי ירידות המחירים- מדובר במערכות מורכבות שלא ניתן לשנות בהם שוב פריטים. המחירים יכולים להגיע ל50% פחות ממחיר של דגם חדש מקביל. לדוגמא- מחשבי הE4300 שהצעתי לך כחדשים עלותם הינה מעל 1600$ לפחות. כאן הצעתי לך מחשבים מעולים עם מפרט מרשים (SSD 128, מעבד 2.53, 4GB בסלוט אחד) בקיצור סמוך עליי, זה מ מ ש זול!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי לפי המפרטים שנתת לי הכול נראה מעולה שריקי ואתה מכניס אותי לדילמה...

בנוגע ל OUTLET עוד מתקופת אייבורי מחשבים יש לי כבר סוג של פרנויה מעשרות מחשבים שראיתי שקונים אצלהם (חברים... פשוט יותר זול...) ופשוט המחשב לא ממצה את הדין ומתקלקל מהר מדי ויסלחו לי מי שבעלי מחשב מאתר זה לכן העניין הזה טיפהל'ה מלחיץ בגלל זה אומנם ה4300 וה6400 של LATITUDE ממש הרשימו אותי עם המפרט שלהם על אף שאני הייתי רוצה באמת ובתמים את הXPS 13 A אז אשמח לקבל חוות דעת על מי שיש לו את המחשבים הללו (במיוחד הXPS..ׂ) כי אני ממש שוקל אותו אלא אם כן תבעטו אותו מהכוונת שלי כי על אף בעיית החימום... היו כאלה שלקחו סיכון והאם זה כדאי.... או שבמקס' לא לקחת סיכון ולשבת על אחד מן שני הדגמים שציינתי לפניו.....

תודה שוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חשש מתקלות, שכן גם אם יש, יש לך אחריות בבית (צריך כמובן להרחיב ב100$). אלו מחשבים אמינים שיצאו לאחר 100% בדיקות. אל תשווה לאייבורי. לדעתי זו אופציה לא רעה, אני נוטה להציע אותה לא מעט (התנסתי בעצמי- גם חדש מדל וגם מאאוטלט ואין שום הבדל), לצערי רבים חוששים ואני חושב שזה בגלל היעדר היכרות עם השוק הצרכני האמריקאי.

XPS STUDIO- לטעמי מחשב מצויין והביקורות עליו ברשת לא רעות בכלל. יש לו בעיות כמו למחשבים רבים והחום ביניהם. אם זה לא מפריע לך ולא מפריע המסך המבריק (השתקפות) לך עליו.

ואני מניח שיש דעות נוספות של אחרים, אל תמהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...