יש לי כמה שאלות לגבי מודם סלולארי וגלישה סלולארית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי כמה שאלות לגבי מודם סלולארי וגלישה סלולארית

3d7

Recommended Posts

יש לי מחשב נייד שאני רוצה לגלוש איתו באינטרנט סלולארי (HSPA), ויש לי כמה שאלות בנידון:

1. איזה מודם עם חיבור הכי מומלץ לקנות, ואיפה מומלץ לקנות את המודם (אני מעדיף לא לקנות את המודם מחברה סלולארית)?

2. דרך איזו חברה סלולארית הכי מומלץ לגלוש כיום? אורנג' וסלקום נותנות אינטרנט בערך באותו המחיר, כאשר ההבדל הוא שאורנג' מגבילים אותך ל20GB בחודש, וסלקום לא מגבילים אותך בכלל. לעומת זאת, נראה שהחיבור לאינטרנט של אורנג' הרבה יותר מהיר מזה של סלקום (אני משווה הורדה של קובץ זהה באמצעות מודם של סלקום מול טלפון סוני אריקסון W905 של אורנג' שמחובר למחשב בחיבור ומתפקד כמודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לענות לך על רוב השאלות, אני רק יודע שהומלץ פה כמה פעמים בפורום לקרוא את האותיות הקטנות בחוזה עם , בטענה שגם להם יש אישהי

הגבלה שהם לא מצהירים עליה.. אולי זה יעזור לך בבחירה... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לציין שאני לא מעוניין בהתחייבות לספק סלולארי, ולכן talk man הוא פתרון טוב בשבילי (למיטב ידיעתי, big talk לא מאפשר גלישה באינטרנט, אבל יכול להיות שאני טועה). בtalk man אני לא חותם על שום חוזה, ו"ללא הגבלה" זה ללא הגבלה.

השאלה היא האם סלקום מספקים מהיר ויציב (אני לא יודע בדיוק איך האינטרנט של אורנג' לפי נסיון בודד שעשיתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות שונה בכל מקום. תעשה testing במקום שבו אתה הולך להיות לרוב (לימודים / בית) עם שניהם ואז תחליט.

לדעתי המהירויות הטובות של שתי החברות מתרכזות בגוש דן ובאזור השרון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בסופו של דבר לא קניתי מודם , אלא אני משתמש בטלפון שלי כמודם בחיבור עם כבל, למרות שזה לא הכי נוח.

עשיתי חבילה של 20GB באורנג', ואני מוריד במהירות די גבוהה (אני נמצא עכשיו באילת).

אני מחפש עדיין לקנות מודם , אבל רוצה אחד קטן ובמחיר סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש מודם מסלקום (Telit MX20) כבר שנה ואני בחבילה ללא הגבלה. אני משתמש בו גם לנייד ומוריד איתו הרבה יותר מ20GB בחודש.

אף פעם לא חייבו אותי יותר ממחיר החבילה (119 אם אני לא טועה).

אני לא חושב שהיום יש להם את המודם הנ"ל כבר במלאי והם בעצמם התקשרו אלי והציעו לי להחליף לדגם חדש יותר ללא חיוב. כמובן שלא החלפתי כי אני מאד מרוצה ממנו. אני מוריד רוב הזמן במהירות של 120Kb לפחות.

הבעיה היחידה עם המודם היא שהוא מהסוג שמחובר עם כבל והמודם עצמו בגודל של טלפון סלולרי.

במידה ויש לך חיבור PCMCIA, הייתי ממליץ לך לקנות מודם PCMCIA. אתה תוכל לתקוע אותו בנייד ולא לדאוג שהוא יתנתק מחיבור ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הנייד שלי הוא 1000HE, ואין לו כניסת PCMCIA. חשבתי על אפשרות של חיבור מודול סלולארי HSPA פנימי לחיבור פנימי במחשב, אבל אני לא יודע איפה משיגים מודול כזה (חיפשתי בהרבה חנויות בארץ) ואיך מחברים אותו.

חשבתי לעשות חבילה של , אבל אמרו לי בכמה מקומות שהגלישה אצלם היא לא באמת ללא הגבלה, ואם אני חורג מ20GB בחודש אז הם מגבילים את המהירות או מנתקים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכתבה הזאת לא מתייחסים לשאלה האם האינטרנט של סלקום הוא באמת ללא הגבלה.

במידה וסלקום באמת לא מגבילה את האינטרנט שהיא מספקת (לא בנפח ולא במהירות), אז כדאי לי לעשות בטלפון שלך אורנג' בנפח של 200MB, ולמחשב הנייד לקנות מודם סלולארי עם של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...