יום כיפור - מי צם? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום כיפור - מי צם?

A-L-o-n

Recommended Posts

• תגובות 155
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני כבר איזה 5 שנים גולש ב-HWzone ואני לא מפסיק למצוא כל פעם את השירשור הזה "האם אתם צמים כן או לא?".

אותו דבר כשבא פסח "האם אתם אוכלים מצה או חמץ?".

ואח"כ בא הריבים המטומטמים של "למה אתה כופר?".

אני אנסה לצום (מבחינת אוכל בלבד, ואני יודע ש"לצום" זה לא רק לא לאכול).

זה הזמן לקרוא מגזינים טובים ולעשות שיעורי בית וכל מיני פינישים אחרים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צם ,אבל רק בשביל עצמי ,רק בשביל קצת לחשוב עמוק באותו יום ,אין קשר לדת ,גם עם הייתי נוצרי או ערבי הייתי צם באותו יום סתם לכיף שלי ,זה תאריך נוח .

והדבר הכי כיף שאפשר לעשות ביום כיפור ,זה לצאת לכביש הראשי הקרוב ביותר לבית שלך ,וללכת בו הכי רחוק שאתה יכול ,בלי לשתות או לאכול .

ועם אתה מתכנן מסע באמת ארוך (מעל ל30 קילומטר ) ,אז מומלץ להיצטייד באוכל ושתייה ,רק בשביל שלא תמות ,כאילו בתר ביטוח חיים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבת זה משהו אחר, חג זה לא כל יום אז למה לא לשמור?

אם אתה יהודי לא אומר שאתה שומר שבת אבל זה חג, אני מכיר מיליון אנשים שלא שומרים שבת אבל שומרים חגים.

אחח אין כמו דת מודולרית :xyxthumbs:

הנה עוד כמה "חגים" שלא חלים כל יום - י' בטבת, י"ז בתמוז, ט' באב, צום גדליה, תענית אסתר.

אני בטוח שאתה צם בכולם כמו כל יהודי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה לצום?

זה שהכל סגור וילדים בני 5 מצפצפים באופניים וצורחים ברחובות למשך 24 שעות זה כבר עונש.

אז עכשיו גם לא לאכול? ולא לעשן?

כל העסק הזה אידיוטי.

הגיע הזמן גם לבטל בכלליות חגים ומועדים, זה צבוע ומטומטם.

וגם יש בזה המון דת מטופשת ומנהגים חסרי טעם.

בקיצור, אני אישית מאשים את האוכלוסיה הדתית והחרדית בארץ, בכל מה שקשור לזה שאנחנו לא יכולים

לחיות חיים נורמטיבים בכל ימות השנה. (ובמיוחד בשישי-שבת שיש כאלה לא מעט במהלך השנה)

דיי לכפייה הדתית וקדימה למיגור האוכלוסיה החרדית!

אני מסכים איתך ברוב מה שכתבת. אבל לבטל את כל החגים והמועדים?! על מה ולמה? זה לא צבוע וזה לא מטומטם. אם נקשיב לך מה ישאר לנו בסוף ממדינת שהיא מדינת העם היהודי? כלום. מה, לא נחמד לך לשבת בפסח לעשות ליל סדר עם כל המשפחה שלך?

ושלא תבין לא נכון, אני ממש לא אדם מאמין, אפילו לא קרוב לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ החגים זה דבר נחמד, גם בגלל החופש וגם בשביל להפגש עם המשפחה. קשה לי לחשוב על הרבה סיבות חוץ מחגים כדי לקחת חופש מרוכז, ועוד חופש מרוכז שכולם נפגשים בו ויושבים ביחד.

נכון, עם החגים האלה גם מגיעים כל הדברים של הדת, אבל כל אחד לוקח אליו את מה שהוא רוצה, וממה שהוא לא רוצה הוא יכול להתעלם.

אני לא אדם מאמין, לא צם ביום כיפור, אוכל מה שבא לי, אבל אני כן נהנה מלקרוא את ההגדה בפסח עם המשפחה - זה די מצחיק ונחמד, למרות שאני חושב שהכל זה די בולשיט - וזה גם יכול לעצבן אותי (שגורמים לאנשים באמת להאמין בזה).

בכלל אם תשאלו אותי, לא צריך לשטוף לילדים את המוח מיום היוולדם על דת. אנשים בכלל לא צריכים לדעת מה זו דת עד שהם בוגרים.

תחשבו מה היה קורה אם כל החיים שלכם לא הייתם יודעים מה זו דת, ואז בגיל 18 היו מציגים לכם את התנ"ך, ובכלל את כל שאר הדתות - הייתם מאמינים לכל הדברים האלה??

אבל ברגע שמכניסים לאנשים את זה לראש מגיל צעיר, זה תמיד יהיה להם בראש גם אם הם לא רוצים את זה שם.

אני אתן לכם דוגמה -

המשפחה שלי חילונית כמעט לחלוטין - לא שומרים שבת, לא שומרים כיפור, לא שומרים כשרות. כשאני הייתי קטן שלחו אותי לגן דתי, אבל רק בגלל שהוא היה ממש קרוב לבית. (וגם דתי Lite, לא משהו רציני)

בקיצור, הגננת הייתה מדברת כל הזמן על - 'לא לאכול חזיר', 'לשמור שבת','לא להיות כמו הגויים'. ואפילו גם בבית הספר החילוני שהייתי בו, היו מקרים שבהם דיברו על זה. בקיצור, למרות שאני בכלל לא מאמין בבולשיט הזה, מדי פעם שאני אבוא לקנות איזו פיצה עם סלמי\בייקון או מה שלא יהיה, תהיה איזו שניה אחת שאני אחשוב - אסור לעשות את זה. והכל בגלל ששטפו לי את הראש.

זה מתחיל בדברים הקטנים, אבל אח"כ זה מגיע לדברים גרועים יותר.

מתחילים לחשוב מחשבות לא רציונליות כמו - 'אוי אם אני אוכל את זה, אז יקרה לי ככה וככה כי אלוהים יעניש אותי'. וככה גורמים לאנשים להאמין בכל מני דברים לא רציונלים, ולבסס חיים שלמים אל אמונות תפלות.

אם תחשבו על זה - בתכלס לנשק מזוזות זה סוג של OCD בשילוב עם אמונה טפלה - 'אם אני לא אנשק את המזוזה אז יקרה לי ***** '(סליחה אם אני פוגע במישהו).

חתיכת חפירה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צם ,אבל רק בשביל עצמי ,רק בשביל קצת לחשוב עמוק באותו יום ,אין קשר לדת ,גם עם הייתי נוצרי או ערבי הייתי צם באותו יום סתם לכיף שלי ,זה תאריך נוח .

והדבר הכי כיף שאפשר לעשות ביום כיפור ,זה לצאת לכביש הראשי הקרוב ביותר לבית שלך ,וללכת בו הכי רחוק שאתה יכול ,בלי לשתות או לאכול .

ועם אתה מתכנן מסע באמת ארוך (מעל ל30 קילומטר ) ,אז מומלץ להיצטייד באוכל ושתייה ,רק בשביל שלא תמות ,כאילו בתר ביטוח חיים .

לחשוב עמוק? על מה? [נאמר מתוך ענייו ולא זלזול חס וחלילה]

אני אישית יודע שאני לא מסוגל להתרכז במשהו על בטן ריקה. הדבר היחיד שבאמת נחמד ביום כיפור זה השקט והשלווה [היחסית (אם לא כוללים את עכו)].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחשוב עמוק? על מה? [נאמר מתוך ענייו ולא זלזול חס וחלילה]

מה קורה pila הרבה זמן לא שמעתי ממך (אגב מה עם האוזניות שלך ?) .

תקשיב ,זה לא עיניין של ריכוז ,עם אתה צמתה פעם בחיים שלך ,אתה בטוח הרגשתה שהזמן זז לאט (לפחות ככך אני מרגיש ) ,ואותו המצב מאפשר לך לקחת קצת זמן לעצמך ולערער על דברים שאתה בדרך כלל מפספס ביום יום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

let say i killed a some one

and raped

the ate a pig

if i dont eat in kipur, god will forgive me?

!awesome

:smile1:

anyway to be real now, if a person not shomer shabat,

not going to the bait kneset every day

pray day and night...

so basically when he is TZAM in yom kipur

he is fake.

what the point?

u dont serve your god...so why now u decided to be kind to him?

cuz every one doing it?

so if the rebay\god will tell all his people to jump from the roof

you guys will do it?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון תוריד לעצמך כאפה .

יא חתיכת גוי .

מה זה השטות הזאת של חג זה פעם בשנה .

אם אתה קורה לי גוי על זה שאני לא צם אז אני קורה לך גוי אל זה שאתה לא שומר שבת .

אתה כמו כולם אתה יהודי אמיתי מתי שנוח לך .

אז פעם בשנה אתה צם ואומר כמה שכולם פה גויים שלא צמים , אבל כול השנה שאתה לא שומר שבת זה בסדר .

מה זה שבת זה משהו אחר ?

אתה מחליט מה יותר חשוב ?

שיהיה לך וכול הצדיקים פה בפורום צום קל .

ד"א רק סבא שלי יהודי וכול המשפה נוצרים אז אתה מוזמן לקלל אותי כמה שאתה רוצה .

כי בכול זאת אתה יהודי אמיתי ויום כיפור אתה תבקש על זה סליחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צם !!!

ואתם גויים כאלה לפחות תכבבדו את העם שלכםם

אגב אתם אומרים שזה מספר אגדות עתיק וזה לא .

זה על כל היהודים שנהרגו במלחמת יום הכיפורים ולפי מה שאני יודע זה לא מהתנ"ך

גויים מסריחים !!!! זה מה שאתםם !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...