מה מלמדים ב הנדסת מחשבים . - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה מלמדים ב הנדסת מחשבים .

alex15

Recommended Posts

כל אחד יכול ללמוד להיות מתכנת, והאוניברסיטה לא באמת עושה את זה (יש חבר'ה שמתכנתים מהיסודי..).

מה שהאוניברסיטה עושה זה ללמד אותך את הבשר של המקצוע, שזה בסופו של יום מתמטיקה ואלגוריתמיקה.

שפות תכנות ופרדיגמות כאלה ואחרות באות והולכות, יחד עם הארכיטקטורות של המעבדים ומערכות ההפעלה.

מה שנשאר זו התיאוריה, והמגדלים שבונים עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו מה שהבנתי ממכם שאם אתה רוצה היות מתכנת אתה צריך ללמוד גם מטמטיקה . נכון ?

עכשיו אם אני רוצה ללמוד להיות מתכנת מה אני צריך ללמוד ? מדעי המחשב או הנדסת תוכנה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדעי המחשב והנדסת תוכנה זה אותו מקצוע!

רק שמדעי המחשב זה תואר תלת שנתי והנדסת תוכנה זה תואר ארבע שנתי.

אין שום סיבה ללמוד הנדסת תוכנה, אפשר לקחת את כל הקורסים של הנדסת תוכנה כקורסי בחירה במדעי המחשב.

חבל לבזבז עוד שנת לימודים, עדיף במקום זה לצבור שנת ניסיון בתעשיה.

מי שרוצה להיות מתכנת שילך ללמוד מדעי המחשב.

שליש מהתואר הוא מתמטיקה, שני שליש הם קורסים במדעי המחשב.

הנדסת חשמל זה עולם אחר, זה שילוב של מדעי המחשב עם הנדסת חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה bottom line מדעי המחשב מספיק, מדעי המחשב זה שלוש שנים לימודים והנדסת תוכנה זה 4 שנים.

הנדסת תוכנה נחשב יותר ולכן ינתן יתרון קטן לבוגר מסלול זה ברעיונות עבודה.

אבל אם אתה טוב זה לא ממש משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני ככה הבנתי . תקנו אותי אם אני טועה .

שאם אתה רוצה להיות מתכנת אפשר ללמוד מדעי המחשב ואפשר גם בהנדסת תוכנה .

אלא שבשניהם אתה תלמד שליש מהקורסים או מהלימודים אתה תלמד מטמטיקה שאין בה הבדל אם אתה לומד מדעי מחשב או הנדסת תוכנה .

עכשיו הנדסת תוכנה יותר פופולארי ממדעי המחשב ותמצא עבודה יותר מהם ממדעי המחשב .

באשר לשפות המחשב הם לומדים אותו דבר כגון : C+ ,C ,JAVA,VB,C??#, ,VISUAL BASIC ,PHP ,

עכשיו לתנאי קבלה של אניברסיטה או מכללה למדעי המחשב ולהנדסת תוכנה זה אותו דבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להיות מתכנת, תלמד תיכנות ותלמד לתכנת. תואר זה רק להראות במקום עבודה.

עכשיו הנדסת תוכנה יותר פופולארי ממדעי המחשב ותמצא עבודה יותר מהם ממדעי המחשב .

זה לא משנה, מבקשים תואר B.Sc או תואר B.A ב Computer Science או כמוש הם אוהבים לכתוב Or Equivalent, זה בכלל לא משנה אם למדת מדעי מחשב או הנדסת תוכנה. ממליץ לך להכנס לאתרי דרושים ולראות איזה תואר מבקשים.

באשר לשפות המחשב הם לומדים אותו דבר כגון : C+ ,C ,JAVA,VB,C??#, ,VISUAL BASIC ,PHP ,

לומדים שפה אחת-שתיים מקסימום (יש מקומות שבהם זה JAVA יש כאלה שבהם זה C++, ועושים חזרה מהירה על C [ככה לפחות זה מחברים שלי שלומדים]).

עכשיו לתנאי קבלה של אניברסיטה או מכללה למדעי המחשב ולהנדסת תוכנה זה אותו דבר .

למה שלא תכנס למוסד שמעניין אותך ותבדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תואר כזה או לימודים שלמדים אותך איך להיות מתכנת ?

לומדים שפה אחת-שתיים מקסימום (יש מקומות שבהם זה JAVA יש כאלה שבהם זה C++, ועושים חזרה מהירה על C [ככה לפחות ?

אי אפשר ללמוד את כולם ?

המתכנתיים לא לומדים משמיים . צריך ססית ספר או מקום ללימוד .

תיכנות . יש תואר כזה או מקום שמלמדים ?

חברה בילבלתם אותי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה לשאלות שלך כמו כל שאלה לגבי מסלול לימודים כלשהו היא פשוט לראות רשימת הקורסים של אותו מסלול

הנה לדוגמא המסלול באו"פ

http://www.openu.ac.il/programs/AF.html

כמו שאתה רואה במדעי המחשב מתמקדים בעיקר על הבסיס של המדע הזה , ומיישמים את זה בשפות כמו גאווה אסמבלי ו C

אם אתה רוצה בעיקר ללמוד תכנות אז בקורסי הבחירה תיקח קורסים על תכנות מובנה עצמים או גאווה מתקדם וכולי

ככה שאתה יוצא עם התואר הזה כמו בכל מוסד מכובד אחר עם כל הכלים הדרושים

אבל מן הסתם עדיין תצטרך לא מעט ניסיון כדי להיות מתכנת מקצועי .

אבל זה תלוי אם יש לך אהבה לתכנות , אם אין לך שום חיבה ולמעשה זה קצת משעמם אותך גם תואר ראשון לא יעזור לך

ותמצא את עצמך מחפש משרות בתחומים אחרים כמו QA וכולי ..

בגלל זה אומרים לך שלמעשה אין הבדל בין הנדסת תכנה למדעי המחשב למרות השוני הגדול בקורסים שהם לוקחים

המראיינים ירצו לראות אם באמת אתה בעל זיקה לתכנות או שסתם באת בשביל המשכורת הנחמדה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדלים מסויימים בין פיתוח אתרים לפיתוח תוכנה.

בד"כ פיתוח אתרים נחשב משמעותית פחות משאר תחומי הפיתוח (אולי חוץ מ DB), אבל יש יוצאי דופן בולטים, כמו גוגל (שלא בדיוק מפתחת אתרים,

אבל כן מפתחת לרשת).

לדיון העיקרי:

בסופו של יום, באוניברסיטה מלמדים אותך עקרונות אוניברסליים.

השפות עצמן לא חשובות, ולא מעניינות - הן בסה"כ כלים שמשתמשים בהן כדי להביא לידי ביטוי אותם עקרונות אוניברסליים, וזה ממש, אבל ממש,

לא משנה באיזו שפה משתמשים. אתה אמור להיות מסוגל ללמוד כל שפה שימושית בעצמך ובעזרת הרשת, ספרים, חברים, וקצת תרגול.

בפרספקטיבה היסטורית, פעם fortran וקובול היו השפות הנפוצות ביותר, אח"כ C, אח"כ c++, הייתה תקופה ש הייתה נפוצה, אחריה java, וכיום באופן הדרגתי זו c#. לכל שפה היו בערך 10 שנים שבהן הייתה מובילה, ואז היא הוחלפה במשהו אחר. (עם תקופות חפיפה מסויימות, ועם שימושים נישתיים חזקים שלא הוחלפו, כמו C ו C++ עבור אמבדד ואפליקציות שבהן הביצועים חשובים).

במכונות טיורינג (משנות ה40), ד"א, עדיין משתמשים, וזו החשיבות של העיקרון האוניברסאלי.

בקיצור - רבעק עם השפות, זה לא חשוב ולא מעניין, תרדו מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה אצלי שאני לא מת את המטמטיקה כמו שאני מת על שפות המחשב אני מת ללמוד אותן .

אז אני אלמד תיכונות (שפת תוכנות) וזהו .ואם בעתיד אני ארצה ללמוד מדעי המחשב או הנדסת תוכנה אני אלמד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...