OC ב-P4B 2400? האם זה המקסימום? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC ב-P4B 2400? האם זה המקסימום?

SuB

Recommended Posts

שלום! עשיתי OC למעבד שלי (מפרט בצד), הזיכרונות הם DDR333. אני יודע שהזכרונות מסוגלים למעט יותר מהבאס המקורי שלהם, אז קודם העלתי ל-166, ואחר כך בדקתי שהמחשב עושה פוסט, שה-WIN עולה בסדר, ואחר כך ללא בדיקות נוספות (כיוון שאני בטוח ב-100% שהמחשב יהיה יציב בבאס 166 ועם טמפרטורה 36 במנוחה 39 במאמץ), העלתי ל-175 כדי לבדוק אם הזיכרון מסוגל לעמוד בזה ואם המחשב יעשה פוסט. המחשב אכן עשה פוסט, ה-WIN עלה ללא שום בעיות, אבל אחרי 25 דקות ב-TOAST הוא עשה ריסט, אז הורדתי ל-172 וגם שם הוא היה יציב בערך אותו זמן. רק ב-170 הוא יציב (כנראה, לא בדקתי בדיקה יסודית מאוד).

חשבתי שמה שיתן לזיכרונות עוד קצת כוח זה מתח, אז הוספתי להם 0.1V (מ-2.5 ל-2.6) ואז העלתי ת-WIN, אבל כששיחקתי במשחק מסויים (אותו משחק אשר לא היה יציב בבאס 172) הוא נתן לי מסך כחול שאומר שה-WIN יכבה אוטומטית את המחשב כדי לא לגרום נזק ועוד בלה בלה נוספים.. בקיצור הבנתי שלהוסיף עוד מתח לא יעזור, ויש לי אפשרות להגיע עד מתח של 2.7 לזכרונות.

רציתי לדעת כמה דברים-

1. למה בפנטיום אפשר רק עד 2.7, ולא כמו בNF7 עם , להגיע ל-2.9?

2. בהקשר לשאלה ראשונה, האם ניתן להסיק שהמתח המקסימלי לזכרונות שמותר להגיע אליו עם , קטן מהמתח לזכרונות שמותר להגיע אליו עם AMD?

3. מה אתם מייעצים לי לעשות כדי להשיג יציבות? או שהאם הגעתי בכלל למקסימום (באס 170) ועליי להסתפק במה שיש לי עכשיו ;) ?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לדעת כמה דברים-

1. למה בפנטיום אפשר רק עד 2.7, ולא כמו בNF7 עם , להגיע ל-2.9?

2. בהקשר לשאלה ראשונה, האם ניתן להסיק שהמתח המקסימלי לזכרונות שמותר להגיע אליו עם , קטן מהמתח לזכרונות שמותר להגיע אליו עם AMD?

3. מה אתם מייעצים לי לעשות כדי להשיג יציבות? או שהאם הגעתי בכלל למקסימום (באס 170) ועליי להסתפק במה שיש לי עכשיו ;) ?

1.זה לא תלוי במעבד אלא בלוח ובמתחים שהוא מספק וקודם כל שניי הלוחות שהשוותה הם שניי לוחות שונים.

2.מסקנה שגוייה, הכל תלוי בלוח.

3.אולי אלו לא הזכרונות, יכול להיות גם המעבד, תעלה לו ב0.1V ולזכרונות ל2.7V ותראה אם זה יציב במהירויות היותר גבוהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, לאחר בדיקה של כשעה בפריים בבאס 175 המחשב עשה לי מסך כחול כמו מקודם, אז עשיתי ריסטרט, והורדתי לבאס 172, ולאחר בדיקה של 4 שעות (אני ישאיר עוד שעה) המחשב עדיין מריץ את הבדיקה על טמפרטורות סבירות בהחלט (55 מעלות).

המתח של המעבד 1.625 ושל הזכרונות 2.7.

יש לכם רעיון איך אני יכול לסחוט עוד כמה באסים? אם אני ישים את היחס על אסינכרוני אז אני יוכל להגיע לבאס גבוה, אבל זה יוריד את המהירות יותר משזה ישפר נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי לוח אם של והוא מביא לי מתח לזיכרון של עד 2.9V .

יכול להיות שאתה צריך גופי לזיכרון , אבל הכי טוב יהיה אם תקנה זיכרונות חדשים של 400 מגה הרצים . כמו כן אתה יכול לנסות להוריד את התיזמונים עד למינימום ולנסות לעלות עוד ת'באס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...