שימוש בשני מסכין בו זמנית בעלי גודל שונה ויחס שונה - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בשני מסכין בו זמנית בעלי גודל שונה ויחס שונה

shaycool

Recommended Posts

נפל לידי מסך 17" 4:3 וחשבתי לחבר אותו למסך הקיים שהוא 19" 16:10 ככה שהוא ירחיב לי את המסך, חיברתי את שתי המסכים לכרטיס המסך(ATI HD4770) אבל לא הצלחתי להשיג את התוצאה שרציתי, הצלחתי רק לעשות ככה שהמסך של ה 17" ישכפל את המסך של ה 19" או מצב שהוא יהיה כהרחבה למסך של ה19" שאפשר לגרור אליו חלונות.

התוצאה שאני מחפש היא ששני המסכים יתפקדו כך: http://img222.imageshack.us/img222/1074/snowboarding034cr8.jpg

זה אפשרי במסכים בעלי יחס וגודל שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם אתה רוצה שהמחשב יזהה את המסך כמסך וירטואלי אחד ברזולוציה כפולה.

ברגע שמספר השורות במסך הוא לא אותו מספר, זה לא אפשרי. מה שכו אפשרי (אולי) זה למצוא רזולוציה כלשהי ששניהם תומכים בה ובה מספר השורות הוא זהה (למשל 1280X800), אבל זה סתם הולך להיראות גרוע, גם אם תצליח (אחרי הרבה סבל) לגרום לזה לקרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה אפשרי.. אתה צריך פשוט לסמן בהגדרות תצוגה של הווינדוס "Extend the desktop onto this monitor".

וגם בהגדרות של הדרייבר אתה יכול לעשות את זה.

ואז אתה יכול להעביר והכל בין המסכים, אבל משחקים וסרטים יעבדו רק על מסך אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה אפשרי.. אתה צריך פשוט לסמן בהגדרות תצוגה של הווינדוס "Extend the desktop onto this monitor".

וגם בהגדרות של הדרייבר אתה יכול לעשות את זה.

אם היית טורח לקרוא, היית מבין שהוא כבר עשה את זה ושזה לא מה שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי לבסוף להשיג את התוצאה הרצויה והרזולוציה השונה בין המסכים לא נראית כל כך גרוע מה גם שאני מתכנן להשתמש במצב הזה רק במשחקי מירוצים או בסרטים שאז הרזולוציה לא מפריע לי כי אני יושב יחסית רחוק מהמסך. בשאר הזמן ובשימוש יום יומי אני משתמש במסך השני כהרחבה של הראשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי לבסוף להשיג את התוצאה הרצויה והרזולוציה השונה בין המסכים לא נראית כל כך גרוע מה גם שאני מתכנן להשתמש במצב הזה רק במשחקי מירוצים או בסרטים שאז הרזולוציה לא מפריע לי כי אני יושב יחסית רחוק מהמסך. בשאר הזמן ובשימוש יום יומי אני משתמש במסך השני כהרחבה של הראשי.

האם הבנתי נכון:

הצלחת לחבר את שני המסכים בו"ז, והצלחת למתוח את שולחן העבודה על שניהם (לא שכפול, אלא שולחן עבודה ארוך שמתחיל במסך אחד ונגמר באחר), ע"י קביעת רזולוציה זהה לשניהם?

מה קרה במצב בו יש להם רזולוציה שונה? פשוט לא הסכים להפעיל את ה Extended Desktop?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק Extended Desktop, אלא Stretched Desktop (בהיעדר שם יותר טוב). ההבדל הוא שב-Extended מערכת ההפעלה מתייחסת לשני המסכים כשונים - לכל אחד יכולה להיות רזולוציה שונה לחלוטין, Maximize לחלון פורש אותו רק על אחד המסכים, סרגל המשימות נמצא רק בתחתית מסך אחד (הראשי).

ב-Stretched, לעומת זאת, ה- מתייחס לשני המסכים כאל מסך אחד ארוך, וחלונות maximized ויישומי מסך מלא נפרשים על שניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק Extended Desktop, אלא Stretched Desktop (בהיעדר שם יותר טוב). ההבדל הוא שב-Extended מערכת ההפעלה מתייחסת לשני המסכים כשונים - לכל אחד יכולה להיות רזולוציה שונה לחלוטין, Maximize לחלון פורש אותו רק על אחד המסכים, סרגל המשימות נמצא רק בתחתית מסך אחד (הראשי).

ב-Stretched, לעומת זאת, ה- מתייחס לשני המסכים כאל מסך אחד ארוך, וחלונות maximized ויישומי מסך מלא נפרשים על שניהם.

האם בשביל Stretched אני זקוק לשני מסכים בעלי רזולוציה זהה ותו לא? נשמע יותר נוח לעבוד עם Extended ולהתגבר על ענין שורת המשימות עם פתרון צד ג' כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...