שאלה טכנית לגבי 12V Rails + שאלה על ספק enermax - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה טכנית לגבי 12V Rails + שאלה על ספק enermax

Riddler

Recommended Posts

גם המעבד וגם כרטיס המסך צורכים זרם מהפס הנ"ל.

האם זה שלמעבד יש כבל נפרד שיוצא מהספק ומגיע אליו (אל לוח האם, ז"א), אומר שהוא יושב על פס 12V נפרד? האם נהוג לשים אותו על פס נפרד?

השאלה שמאחורי זה:

יש לי ספק Enermax Liberty 400W ( מפרט טכני).

הוא כולל שני פסים של 12V, כל אחד מספק עד 20A וביחד הם מספקים מקסימום של 30A.

אני מנסה להבין האם כרטיס 4870 או לחילופין כרטיס GTX260 יחזיקו מעמד עם הספק הזה. אם מוקצה להם רק פס אחד של 12V, אז הם לא יחזיקו כי הם צריכים יותר מ-20A. אם הם והמעבד (E6600) יושבים יחד על שני הפסים, זה אמור לעבוד, לא?

בנוסף - עפ"י Tom's-Hardware, ה4870 (גרסת 1GB) צורך בשיא 287W (שזה כמעט 24A), ואילו על פי ht4u, הוא צורך בשיא 182W (שזה 15A).

גם לגבי הGTX260 יש כאלו הבדלים גדולים (270W שהם 22.5A, מול 160W שהם 13A). איך יכול להיות שההבדלים כ"כ גדולים?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס שאתה מדבר עליו HD4870 משתמש ב-2 חיבורים של 6 פינים. במפרט שלי כפי שאתה רואה, אני משתמש בספק שלך והכרטיס כמעט זהה (512 מגבייט במקום 1 ג'יגה).

אצלי זה לא יצר בעיות. ואני לא משתמש ב-OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

רציני??

יש לי מחשב כמעט כמו שלך רק מעבד E6300 1.86GZ@3.0

וכרטיס 1900XT וחשבתי כל הזמן הזה שאם אני ישדרג לכרטיס יותר חזק עד 260GTX אז זה לא יעבוד כי כולם אומרים רק 500W ומעלה

ויש לי את הספק הזה הליברטי 400W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NaDaViZ , אכן מפרט מעניין מבחינת צריכת זרם.

בכל מקרה, רכשתי והתקנתי Gainward GTX260. עשיתי בדיקת מאמץ קטנה, ואח"כ שיחקתי משהו כמו 30 דקות ב IV (הגדרות גרפיות על מקסימום) כדי לראות שאכן הכרטיס "שורד" - עבר חלק.

טכנית, אם מחשבים עבור צריכת זרם מקסימאלית של הכרטיס הנ"ל, יוצא משהו כמו 22.5A. זה אומר שעדיין נשארו 7.5A למעבד (שלי 65W, כך שהוא צורך בערך 5A). משמע, בלי OC למעבד/כ.מסך, ה-Liberty יכול להחזיק את הכרטיס הזה נפלא.

אם עושים OC למשהו במערכת, נכנסים כבר לאזור הבעייתי, אבל גם כאן לא בהכרח תגיע למצב בעייתי כי 22.5A של כ.מסך מתייחס למקסימום צריכת זרם שלו...

ואכן, הספק הזה ממש טוב. זה הספק הראשון האיכותי שיצא לי לקנות ואני סופר מרוצה ממנו. מה שכן, בדיעבד (3 שנים אחורה) הייתי קונה אחד חזק יותר (אע"פ שהם ממש יקרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, רכשתי והתקנתי Gainward GTX260. עשיתי בדיקת מאמץ קטנה, ואח"כ שיחקתי משהו כמו 30 דקות ב IV (הגדרות גרפיות על מקסימום) כדי לראות שאכן הכרטיס "שורד" - עבר חלק.

תתחדש!

ואכן, הספק הזה ממש טוב. זה הספק הראשון האיכותי שיצא לי לקנות ואני סופר מרוצה ממנו. מה שכן, בדיעבד (3 שנים אחורה) הייתי קונה אחד חזק יותר (אע"פ שהם ממש יקרים).

כנ"ל, קניתי אותו לפני 4 שנים לפחות והספק הבא שלי יהיה Enermax בטוח. בזמנו גם 400W נראה נתון דמיוני והעובדה שהיום הוא עדיין מחזיק את המערכת בעצם אומרת הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...