אוניברסיטה פתוחה בזמן הצבא-אפשרי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוניברסיטה פתוחה בזמן הצבא-אפשרי?

חן מ

Recommended Posts

טוב אז ככה:התפקיד שקיבלתי בצבא כולל יציאות של 5-9

האם בזמן התשעה ימים שאני בבית אני יכול ללמוד באוניברסיטה הפתוחה קורס מסויים?או שצריך אישור מהצבא?כדאי לעשות את זה?זה יחסוך לי משהו מהתואר שאני אצטרך לעשות בעתיד אחרי הצבא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טעות שלי, היה נדמה לי שהנושא היה כבר כאן לא מזמן (כנראה התבלבלתי עם תפוז באמת).

בכל אופן, כמה דברים שאתה צריך לדעת ולשאול את עצמך:

א) אם החלטת ללמוד בתור חייל לא תקבל יותר מדי הנחות (יש הנחה כספית כמובן) אבל אם תפספס הנחיות והגשות עבודה צפה לפחות התחשבות.

ב) לא צריך אישור כדי ללמוד באו"פ בזמן שרות.

ג) האם אתה בטוח שאתה הולך ללמוד אחרי הצבא? ואם כן אתה בטוח באיזה פקולטה\תחום?

ד) אם אתה לא עושה את הלימודים במסגרת מסודרת כגון "אפיק מעבר" (פרטים באתר של האו"פ), לפני שאתה מתחיל ללמוד בפתוחה כדי לך לבקר במוסד בו אתה רוצה ללמוד אחרי הצבא על מנת להגיע להבנות כלשהן בנוגע למתן פטורים על קורסים שתעשה בפתוחה.

למשל אם תקבל 60 באינפי בפתוחה, אמנם זה נחשב עובר בכל מקום, אבל אני לא בטוח שמישהו ישמח לתת לך על זה פטור.

האם כדאי לעשות את זה? זה תלוי בך. כמה זמן אתה כבר בצבא? איך אתה מסתדר עם לימודים עצמאיים? האם אתה יודע מה אתה רוצה ללמוד בעתיד? האם יש לך את המימון על מנת לשלם את שכר הלימוד בפתוחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,עזרת לי מאוד,כמה תשובות:

1.לגבי פספוס שיעורים-אני תשעה ימים בבית...אי אפשר להתאים את המערכת כך שתיהיה נוחה לי בתור חייל ושלא אפספס שעות?הבנתי שלפני הקורס מקבלים ספר שלומדים ממנו גם באופן עצמאי?

2.אני מאמין שרוב הסיכויים שאלמד אחרי הצבא,אני מכוון את עצמי לתקשורת כרגע,זה מה שאני רואה שאני ארצה לעסוק בעתיד

3.בפתוחה אפשר ממש להוציא תואר שיהיה מוכר בכל מקום עבודה שאני אבוא אליו בעתיד?

אני בצבא כבר חודש,לגבי לימודים עצמאיים אני חושב שאני יכול להסתדר כי זה כמו שבכיתה יב משחררים ללמוד עצמאית לבגרויות אחרי פסח,בערך אותו דבר

לגבי מימון-ההורים יעזרו לי בנושא הזה,הם הציעו את הרעיון הזה והם מוכנים לממן את זה...כמה זה עולה דרך אגב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באוניברסיטה הפתוחה אין שיעורים כמו בכל אוניברסיטה אחרת, יש מפגשי הנחיה. הלימודים מתבצעים בבית, מהספרים, והחובה היחידה היא להגיש תרגילים מדי שבוע (או שבועיים), ובסופו של דבר מבחן. המפגשים מתבצעים אחת לשבוע או אחת לשבועיים, תלוי בקורס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא תהיה לך שום בעיה עם יציאות כאלה.

מפגשים בקורסים רגילים הם פעם בשבועיים. כל עוד אתה לא רוצה הנחיה "מוגברת" לקורס, לא תצטרך להגיע כל שבוע.

מעבר לזה, אם אתה לוקח קורס אחד ומשקיע באמת, אין סיבה שתצטרך הנחיה מוגברת - יש לך שבוע שלם פנוי בשביל ללמוד את החומר - תוכל לקרוא את הפרקים הרלוונטיים לפני הרצאה, ושוב אחריה. חוץ מזה, לא תהיה לך שום בעיה עם שיעורי הבית (שוב, בגלל הזמן הפנוי).

קח בחשבון שאם אין לך משמעת עצמית חזקה מאוד, לא תצליח ללמוד ולעמוד בדרישות (בכל הקורסים, עד כמה שאני מכיר, יש מינימום חובת הגשות, ושיעורי הבית בהרבה קורסים כרוכים בהרבה עבודה יחסית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והקורס הבא מתחיל במרץ נכון?כמה קורסים צריך בשביל תואר?

התואר הוא תואר לכל דבר?לא צריך אח"כ ללכת לעשות אותו תואר כביכול באוניברסיטה רגילה?

מה שכר הלימוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התואר הוא תואר ראשון כמו בכל אוניברסיטה אחרת.

כמה קורסים? זה תלוי במספר הנקודות בכל קורס, וכמה נקודות שאתה צריך לתואר.

על השאלות האלה יענו לך יותר טוב האנשים באוניברסיטה הפתוחה, לא אנחנו.

מה שכן חשוב לזכור:

קורס באוניברסיטה הפתוחה דורש הרבה משמעת עצמית. אתה צריך להיות מסוגל להושיב את עצמך מול ספר ולקרוא את החומר, ומדובר בכמויות חומר שהן בד"כ יותר גדולות מבאוניברסיטאות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלות היא פחות או יותר עלות אקדמית אוניברסיטאית רגילה פלוס העלויות של ספרי הלימוד (שבמקרה של האו"פ הם חלק אינטגרלי מהקורס).

בחישוב כולל, תואר של שלוש שנים באוניברסיטה רגילה עולה בסביבות ה30 אלף, מקבילו באו"פ עולה 40 אלף.

מנסיון, ממליץ שתקח קורס ראשון ובודד קל ותראה איך אתה מסתדר עם השעות והלימוד העצמי ומשם תתקדם.

לי זה לא עבד בגלל בעיות קשב שיש לי.

כמו כן הצבא מאד מסייע בנושא ומאפשר חופשים לפני מבחנים (במידה והם יפלו לך על הימים בבסיס) והתאמת לו"ז.

אם השיקול הכלכלי לא מהווה בעיה, ממליץ מאד אפילו רק כנסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...