המלצה למצלמת DSLR ראשונה + עדשה בתקציב 4500 שקל - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמת DSLR ראשונה + עדשה בתקציב 4500 שקל

HumanFly

Recommended Posts

500D עם עדשה טובה יותר? המלצות? לא ראיתי קנון עם עדשה של 18-105 בארץ רק 18-200 שהן ממש ממש יקרות

אשמח לפתרון

כאמור - הצעתי את ה-Km של פנטקס, יש לה layout שדומה לניקון, שווה לך לנסות להרגיש ביד, המחיר ממש "נכון" ביחס לתמורה. בקרוב אמורה לצאת ה-Kx שתציע הרבה יותר, אבל אני מעריך שתמכר לפחות בהתחלה סביב ה-3500 ויותר בארץ לעומת ה-Km שעולה היום 2500 (אישית הייתי מחכה לה, על הנייר לפחות מדובר במצלמה שקובעת אמות מידה חדשות בתמורה לכסף).

אני גם לא מבין למה הטווח 18-105 כל כך חשוב לך. אם אין לך ניסיון רב, תתחיל עם 18-55, תראה מה חסר לך, טווח ארוך יותר או אולי יותר איכות בטווחים הקצרים, אולי תגלה שאתה מעוניין להשקיע ב-12-24/10-20 כי רוב הנושאים שלך דורשים זוויות צילום רחבות דווקא...

ד"א, חשבתי שפסלת את הקאנון, בכל מקרה, אל תבחר אף פעם על סמך התכונות הטכניות שלה בלבד מבלי להתייחס לארגונומיקה. אין שום תועלת במצלמה הטובה בעולם אם אתה לא נהנה להשתמש בה (זאת אחת הסיבות העיקריות שפסלתי בעבר רכישת קאנון 5D יד שניה לאחר שהתלבטתי רבות בעניין, לציין שמבחינת איכות תמונה, אין הרבה מצלמות שעולות עליה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור - הצעתי את ה-Km של פנטקס, יש לה layout שדומה לניקון, שווה לך לנסות להרגיש ביד, המחיר ממש "נכון" ביחס לתמורה. בקרוב אמורה לצאת ה-Kx שתציע הרבה יותר, אבל אני מעריך שתמכר לפחות בהתחלה סביב ה-3500 ויותר בארץ לעומת ה-Km שעולה היום 2500 (אישית הייתי מחכה לה, על הנייר לפחות מדובר במצלמה שקובעת אמות מידה חדשות בתמורה לכסף).

אני גם לא מבין למה הטווח 18-105 כל כך חשוב לך. אם אין לך ניסיון רב, תתחיל עם 18-55, תראה מה חסר לך, טווח ארוך יותר או אולי יותר איכות בטווחים הקצרים, אולי תגלה שאתה מעוניין להשקיע ב-12-24/10-20 כי רוב הנושאים שלך דורשים זוויות צילום רחבות דווקא...

ד"א, חשבתי שפסלת את הקאנון, בכל מקרה, אל תבחר אף פעם על סמך התכונות הטכניות שלה בלבד מבלי להתייחס לארגונומיקה. אין שום תועלת במצלמה הטובה בעולם אם אתה לא נהנה להשתמש בה (זאת אחת הסיבות העיקריות שפסלתי בעבר רכישת קאנון 5D יד שניה לאחר שהתלבטתי רבות בעניין, לציין שמבחינת איכות תמונה, אין הרבה מצלמות שעולות עליה).

תודה רבה על התגובה, יש בעיה נפשית כזו לא רק אצלי.. אצל הרבה אנשים שהם לא מכירים חברה מסויימת (פנטקס למשל) יש נטיה קשה ללכת עם כזו

להבדיל מקנון או ניקון.... לגבי העדשה אמרו לי ש 18-55 זו עדשה שתוך שבוע אתה מבין שאין לך מה לעשות איתה....

אני חייב לציין שיש לי כאב ראש גדול בין כל הביקורות ברשת, זה TOO MUCH כל אחד אומר משהו אחר על השני ואין דעה מוצקה.

יצא לי לצלם במסגרת הצבא עם D200, לא הרגשתי עדין את הקנון ואני לא יודע גם איזה חנות יש אותה בתצוגה שאפשר לצלם איתה...

על כל פנים, ארד מהעץ ואקח עדשת קיט פשוטה... מה שמטריד שאמרו לי בחנות אחת, ששמה קנון עם עדשת קיט יותר יקר ב 200 שקל מאשר קנון גוף ועדשה בנפרד

הם טענו שהטעדשה "מכויילת" למצלמה ועדשה נפרדת לא... לא ממש הבנתי את זה ?!

זה לא פלאג אנד פליי? צריך לעשות כיול ?! מה זה השטויות האלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה, יש בעיה נפשית כזו לא רק אצלי.. אצל הרבה אנשים שהם לא מכירים חברה מסויימת (פנטקס למשל) יש נטיה קשה ללכת עם כזו

להבדיל מקנון או ניקון....

מסיבה זאת קאנון וניקון מרשים לעצמם לקחת יותר כסף על אותו הדבר (ולפעמים גם קצת פחות). אישית גם אני הכרתי בעיקר את ניקון וקאנון, צילמתי ב-D80 של חבר כמה מאות ומאוד אהבתי את הארגונומיקה אבל חיפשתי יותר מבחינת איכות הגוף ויכולות התפעול והייתי על סף רכישת D200 מיד שנייה. בשלב זה הבנתי, שלצרכים ולדרישות שלי, פנטקס K20D חדשה נותנת יותר ועולה כמו D200 משומשת. הלכתי לחנות, החזקתי ביד, מאוד אהבתי את התחושה וסידור הכפתורים היה לי נוח כמעט כמו בניקון וקניתי.

במיוחד בישראל הציבור לרוב מקובע למותגים מסוימים וחבל. חשוב לציין שהמתחרים בתחום ה-DSLR הם וותיקים, מכובדים ורבי זכויות. תקרא קצת על ההיסטוריה של פנטקס, אולימפוס וקוניקה-מינולטה (היום סוני).

לגבי העדשה אמרו לי ש 18-55 זו עדשה שתוך שבוע אתה מבין שאין לך מה לעשות איתה....

לא יודע מי אמר לך את מה שאמר לגבי 18-55. במצלמת קרופ מדובר בטווח מקביל ל-28-80 (מה שנחשב לזום הקלאסי בימי הפילם), רוב הנושאים "נופלים" בתחום זה. מבחינת איכות, אל תצפה להרבה יותר מעדשת ה-18-105 ורוב עדשות ה-18-200 יתנו לך אפילו פחות. שוב פעם, זאת עדשה טובה למתחילים, התחום הקלאסי, המשקל הקל והמחיר הנוח (ולעיתים האפסי ממש כשהיא מגיע בקיט). אני מאוד אוהב את עדשות הפריים הישנות שלי, אבל עדיין מצלם הרבה עם ה-18-55, בצמצם סביב 8 איכות התמונות מעולה.

תרצה להתפתח? העדשה עוברת לגיבוי או נמכרת בהפסד כספי קטן יחסית. לציין שמי שמגובש יותר בגישתו לצילום, רצוי שישקול מראש רכישת עדשה טובה יותר המתאימה לצרכיו.

ושוב פעם, תשמור תקציב בצד, רכישת גוף יקר עם עדשת קיט במלוא התקציב שלך זאת ממש לא הגישה הנכונה.

על כל פנים, ארד מהעץ ואקח עדשת קיט פשוטה... מה שמטריד שאמרו לי בחנות אחת, ששמה קנון עם עדשת קיט יותר יקר ב 200 שקל מאשר קנון גוף ועדשה בנפרד

הם טענו שהטעדשה "מכויילת" למצלמה ועדשה נפרדת לא... לא ממש הבנתי את זה ?!

זה לא פלאג אנד פליי? צריך לעשות כיול ?! מה זה השטויות האלו

אכן שטויות. לא הייתי קונה בחנות שמספרים לי סיפורי בדים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...