טופולוגית רשת מעצבנת ואפשרות ל DYNDNS - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טופולוגית רשת מעצבנת ואפשרות ל DYNDNS

MasterDK

Recommended Posts

היי יש לי טופולוגיה דיי דפוקה ברשת שאני יהיה שמח להגדיר בה DYNDNS.

להלן הטופולוגיה:

3 עמדות קצה ברשת 192.168.1.0/24

מחוברות לראוטר שתומך ב DYNDNS.

יציאת ה WAN של בראוטר מתחברת לקוספא מעצבנת של 012 שהמטרה שלה לספק קו טלפון על גבי IP. הקופסי הזאת מתחברת למודם שהוא מתחבר לתשתית טלפון. בקיצור סיבוך אחד גדול. הקופסא הי זו שמחייגת לרשת והמודם נראה לי משמש ב BRIDGE. מה קורה שבפועל אני צריך להגדיר את ה DYNDNS על גבי בוקפסא אבל לא יצא לי לגשת לממשק שלה ומשהו אומר לי שהיא בכל זאת לא תומכת באפשרות זו.

למי שירצה לגבל פרטים על כתובות ה IP אני אביא אחרי זה, אבל בקצרה זה הולכת ככה רגל אחת של הרוטר נמצאת ברשת פרטית 192.168.1.0/24 ומחוברת לסויטצ' עם 3 תחנות, רגל שנייה מקבל IP סטטי ומתחברת לרגל אחת של קופסאת ה 012 ונמצאת ברשת 10.100.101.0/24. והרגל השנייה של הקוספא מתחברת למודם ADSL.

אשמח לעזרה ולפתרון אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

digitalseeker

מצטער הנא ציור:

כמה דברים שאני לא יודע עליהם אבל אני משאר: המודם משמש כ BRIDGE וכתובת שלו נראה לי היא 10.0.0.132 (ברירת מחדל של TNN לא זוכר כרגע) לכן סביר להניח שיציאת ה WAN של קופסאת ה 012 מקבלת IP מהמודם ב DHCP, ככה שזה בעצם יוצר לי 3 רשתות ..

כל השאר יש בציור.

topology703.png.xs.jpg

RLM

לא חשבתי על זה. אבל כנראה שאתה צודק בקטע של ה QOS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתובת IP הפנימית שמקבל הSMARTBOX של 012 לא ממש רלוונטית שכן הוא ברידג' וה012 "מקבל" גם את הכתובת IP של הספק.

במה אתה הולך להגדיר את הDYNDNS ב012 או בנתב שלך שמתחבר אחרי ?

במידה וזה בנתב שמתחבר אחרי , מה האופציות שיש לך ?

כי לדעתי אתה יכול להגדיר רק בנתב האישי שלך , והוא את זה בכך שהוא מעדכן את הכתובת WAN - במידה ואני צודק תאלץ לעשות את התצורה שהייתה לי עם האורנג'.

לחבר את הנתב של 012 לכתובת LAN בנתב שלך והכל יעבוד פיקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת איבדתי אותך..

אתה מתכוון שאני אשתמש בנתב ה TPLINK רק בתור סויטצ'? יענו אני מחבר את 012PHONE לאחת מיציאות ה LAN ב TP?

כי בעיקרון ה TP זה המכשיר היחיד (לא בטוח לגבי TNN) שיש לו יכולת פנימית ל DYNDNS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי יש לי טופולוגיה דיי דפוקה ברשת שאני יהיה שמח להגדיר בה DYNDNS.

להלן הטופולוגיה:

3 עמדות קצה ברשת 192.168.1.0/24

מחוברות לראוטר שתומך ב DYNDNS.

יציאת ה WAN של בראוטר מתחברת לקוספא מעצבנת של 012 שהמטרה שלה לספק קו טלפון על גבי IP. הקופסי הזאת מתחברת למודם שהוא מתחבר לתשתית טלפון. בקיצור סיבוך אחד גדול. הקופסא הי זו שמחייגת לרשת והמודם נראה לי משמש ב BRIDGE. מה קורה שבפועל אני צריך להגדיר את ה DYNDNS על גבי בוקפסא אבל לא יצא לי לגשת לממשק שלה ומשהו אומר לי שהיא בכל זאת לא תומכת באפשרות זו.

למי שירצה לגבל פרטים על כתובות ה IP אני אביא אחרי זה, אבל בקצרה זה הולכת ככה רגל אחת של הרוטר נמצאת ברשת פרטית 192.168.1.0/24 ומחוברת לסויטצ' עם 3 תחנות, רגל שנייה מקבל IP סטטי ומתחברת לרגל אחת של קופסאת ה 012 ונמצאת ברשת 10.100.101.0/24. והרגל השנייה של הקוספא מתחברת למודם ADSL.

אשמח לעזרה ולפתרון אפשרי.

אז מה השאלה ?

בטופולוגיה הנוכחית , אתה יכול להגדיר את הDYNDNS רק בקופסא של 012

השאלה היא אם אין לך גישה לקופסא........איך תגדיר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לזה בדיוק התכוונתי...

הרי ה TPLINK לא יודע את הכתובת החיצונית שאני מקבל מהספק ורק 012 יודע, לכן אמרתי שבשביל שזה יעבוד אני צריך להגדיר את ה DYNDNS על מכשיר שכן יודע את הכתובת החיצונית שלי כי מה הטעם לעשות DYNDNS לכותב 10.100.101.2...

אם נקצר את התהליך מה שאני רוצה שה TPLINK ידע את הכתובת שאני מקבל מהספקלא משנה רק שידע, שהוא יחשוב שהוא ישירות מחובר לנתב של הספק בלי כל השטויות שיש דרך, שמבחינתו 012 והמודם לא קיימים. ככה היה לפני הסוקפא של 012, הראוטר היה מחייג ומקבל כתובת IP חיצונית וזה איפשר לי להגדיר עליו DYNDNS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה והTPLINK שלך תומך בDYNDNS.

אז בפשטות ובקצרה.

נתק את הקופסא הצהובה (כאילו זהב 012) מהמודם.

חבר במקומו את הנתב שלך של הTPLINK למודם וצור בו את החייגן !

עכשיו חבר את הקופסא הצהובה לSWITCH/TPLINK שלך כמו שאר המחשבים.

הגדר בקופסא הצהובה שלא יבצע חייגן אלא יקבל כתובת IP בצורה אוטומטית.

עכשיו הגדר בTPLINK את השם משתמש והסיסמא של הDYNDNS - והרי אתה מסודר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה לך אורנג' הייתי מסביר לך בלי בעיה מה לעשות.

אם אתה ירושלמי אני אשמח גם לבוא ולהראות לך מה לעשות.

מה שכן אתה יכול להתקין באחד המחשבים את התוכנה

והיא תעדכן באופן אוטומטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על העזרה! אני מעריך את זה!

לצערי אני לא מירושלים אלה מתל אביב.

אבל הרעיון של התוכנה באמת גיוני איך לא חשבתי על זה, וגם מזל שיש אחת ליוניקס, ככה אני יכול להריץ אותה על השרת והכל יהיה טוב!

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...