שאלות בקשר לפסקל - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות בקשר לפסקל

CaRTeR

Recommended Posts

אתה חייב להשתמש בקומפילר.

if זה פקודה ולא משתנה.

זה פקודה שאומרת שאם תנאי מסוים מתקיים, אז יתקיימו פקודות מסוימות שמוגדרות בIF.

פרויקט סיינפלד זה פרויקט דוגמה שנוצר ע"י הכותבים של הספרים של הוד עמי.

בעקרון כשלומדים HTML עם הספרים האלו, אמורים לעשות את הפרויקט וכך ללמוד.

לנו לא עשו את זה, אלא ישר אמרו לנו להתחיל בפרויקט וללמוד תוך כדי.

אני חושב שיש את כל הקבצים של הפרויקט באתר של הוד עמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש רק תקבצי טקסט שלא תצטרך לרשום הרבה, תודה על ה IF

אבל בקשר לשמור תוכנית כ exe זה כן אפשרי ולא חייבים תקומפיילר לא חייבים תפסקל בכלל

מישהו בקבוצה עשה את זה והמורה אמרה שזה בסדר ונכון וככה עושים.

זה בעצם פתח דוס ואז הראה תתוכנית שלו שהיתה במקרה הזנת מספרים וחישובים שלהם.

אז אם מישהו יודע אייך עושים את זה מוזמן לשתף אותנו בידע שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, האמת שאני בכלל לא יודע פסקל, אלא רק C ו++C.

אבל, כמה שאני יודע, כל שפות התכנות עובדות בעזרת קומפיילר.

יכול להיות שהבחור בכיתה שלך פשוט כתב קובץ טקסט ואז עשה לו קומפילציה דרך שורת פקודה (בDOS).

יכול להיות שהוא הביא כבר קובץ EXE מוכן ואז רק הריץ אותו.

זה פשוט לא הגיוני שתוכן של קובץ EXE יהיה מילים באנגלית, ועוד לצפות מהמחשב שיבין אותן.

שוב, אני לא יודע פסקל, אז תקנו אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק ב 100% כל קיבצי המקור של שפות התיכנות הם קיבצי טקסט ואילו התוכניות עצמן שכתובה בהם הם קובץ בינארי שנוצר לאחר פעולת קומפילציה והידור של אותם קבצי טקסט המכילים קודים של תיכנות בשפה כזאת או אחרת.

:) אך אך פסקל פסקל שפה פשוטה קלילה ונחמדה מזכירה לי את ימי התיכון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אני לא יודע מה הוא עשה אני רק אומר לך שעל שולחן העבודה במחשב

היה קובץ תוכנית כזאת בלי סמל מיוחד והוא פתח אותו ואז נפתח הדוס שרשום

plz enter 2 numbers

הוא הכניס ואז זה חיבר לו אותם ונתן לו תתוצאה .

אני לא מתרגש מהתוכנית אבל אני רוצה לדעת אייך שומרים את זה בקובץ כזה שלא צריך לפתוח תפסקל

בשביל להריץ תתוכנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי חברה אז היום היה השעור הראשון שלי בבית ספר במדעי המחשב (פסקל בשפתנו)

הורדתי תתוכנה יום לפני ודוד שלי נתן לי איזה קוד שכתבתי אותו ושמרתי בתוכנה בשמור בשם

program kohav_giler;

var

a:integer;

begin

writeln('this is my first program')

אוקיי עכשיו הקובץ שמור אבל השאלה שלי אייך אני פותח אותו שיעבוד בתור תוכנית כי ברגע שאני פותח אותו בעזרת התוכנה

הוא רק נפתח לי מחדש לחלון שבו רשמתי כבר והייתי המורה שלי אמרה שאני צריך משהו לפתוח במצב דוס צריך להיות במצב ולפתוח?

או שלהגיד לו שיפתח בדוס ?

אגב התרגיל הראשון שנתנו לנו היה write wirteln שורות ולכתוב כמה מילים.

אם מישהו יכול להביא לי אתרים מדריכים סקריפטים נחמדים לא קשים זה רק שעור ראשון שני שלי בקשר

לשפה מוזמן בברכה :)

גם אני לומד השנה מדעי המחשב אבל אני לומד משהו כמו 6 שעות בשבוע בקיצור אנחנו התחלנו עם תרשימים ולא ישר ניגשנו לפסקל. הרבה יותר

קל להבין את העיקרון של הפסקל חוץ מזה מעם הפקודה של :

uses crt פקודה מאד חשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה הקשר לuses crt עכשיו? ???

ד"א, אתם (גם מעלי וגם כותב ההודעה המקורית) עןשים השנה עוד יחידה של אקסס/פיתוח אתרים אינטרנט/פרולוג או עושים במקום זה עוד יחידת פסקל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי השנה יש לי בגרות רק בפסקל מבחן כאילו .

והמורה אמרה שהיא הורידה איזה חומר מסוים (אסמבלר לא בטוח אל תתפוס אותי על המילה )

ושמה את האינטרנט במקום זה אתרים ב html ואנחנו עובדים כרגע על פרויקט סיינפלד ואז יהיה לנו

בסוף השנה פרויקט.

אנחנו עובדים עפ הספרים של הוד עמי ויש ספר בפסקל וב html ואחרי זה נעבוד עם ספר של גאווה סקריפט.

המורה אמרה שהיא החליטה על שינוי התוכנית הזאת השנה ושבשאר בתי הספר חלק עושים כמוה וחלק לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

באמצעות הידע שלמדנו עד כה, עשיתי בפסקל מן תוכנה קטנה נחמדה שסופרת על המסך את כל המספרים עד 99999.

להפתעתי, כששיניתי את ההגדרה writeln ל-write, התוכנית קיבלה מראה מטריקסי מגניב במיוחד.

אז, אנחנו עובדים עם Turbo 7.0 for DOS. התוכנית מופעלת בעזרה לחיצה על F9 (קומפילציה+הרצה) והגעה למסך הפלט היא באמצעות F5.

אני מקווה שהבנתם כבר על איזו תוכנה אני מדבר, כי היא ישנה בטירוף ואני חושב שאנחנו הבי"ס הכי מיושן בארץ שעדיין משתמש בה... (על המחשבים מותקן Win95 עם 300MHz עלוב).

אז, מישהו יודע איך משנים בתוכנה את טקסט הפלט, אם בכלל אפשר ? אני רוצה לעשות אותו לירוק. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משתמש ביחידה CRT

(ומכריז על זאת ע"י כתיבת

uses crt;

בתחילת התוכנית)

ומשתמש בפקודה

textcolor(X);

כשX זה או שם הצבע (green, lightgreen, red וכו') או מספר הצבע (תשחק עם זה כדי לגלות את כל הצבעים או תחפש באינטרנט, או בעזרה שם).

לגבי מטריקס.... אני וחבר הכנו בשנה שעברו משהו מטריקס, בן של ... ;) אתה יכול למצוא אותו ב

www.upload.co.il . האמת היא, הנה הוא:

http://www.upload.co.il/lang/pascal/diff/theMatrix.zip

רק מה... שני דברים:

1) בקוד מקור יש תקלונת, או יותר נכון אי הגדרה של איזה קבוע אם זכור לי טוב. שטויות לתקן את זה.

2) אל תראה את זה סתם למורה בקטע של "אני הכנתי את זה", לא יפה :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי תמטריקס !!! אבל זה עדיין לא המקורי שהוא יורד מלמעלה למטה בזרימה יפה כזאת ;D

אגב יש לך שם קובץ xxx.pas וקובץ xxx.exe שאת ה אי אקס אי פותחים ורואים את מה שכתבת

זה מה שביקשתי בכל הפעמים הקודמות שתראה לי אייך אני שומר ככה שאני אוכל לפתוח תקובץ ולראות תתוכנית

בלי שפסקל מותקנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול.

טוב אז ככה אני סיימתי ללמוד מחשבים בתיכון ב 98 ובין השאר בתחילת הדרך למדתי פסקל כמו כולם ובנוגע לשאלה האם ניתן להריץ תתוכנה ללא שפסקל תיהיה מותקנת במחשב אז התשובה היא חד משמעית כן.

לפעמים עם אתה למשל משתמש בגרפיקה וכאלה כדוגמאת uses graph; אתה צריך להעתיק לאותו דיסקט שעם התוכנה שלך גם קבצים כגון .BGI וכ"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...