שאלות בקשר לפסקל - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות בקשר לפסקל

CaRTeR

Recommended Posts

אוקיי חברה אז היום היה השעור הראשון שלי בבית ספר במדעי המחשב (פסקל בשפתנו)

הורדתי תתוכנה יום לפני ודוד שלי נתן לי איזה קוד שכתבתי אותו ושמרתי בתוכנה בשמור בשם

program kohav_giler;

var

a:integer;

begin

writeln('this is my first program')

אוקיי עכשיו הקובץ שמור אבל השאלה שלי אייך אני פותח אותו שיעבוד בתור תוכנית כי ברגע שאני פותח אותו בעזרת התוכנה

הוא רק נפתח לי מחדש לחלון שבו רשמתי כבר והייתי המורה שלי אמרה שאני צריך משהו לפתוח במצב דוס צריך להיות במצב ולפתוח?

או שלהגיד לו שיפתח בדוס ?

אגב התרגיל הראשון שנתנו לנו היה write wirteln שורות ולכתוב כמה מילים.

אם מישהו יכול להביא לי אתרים מדריכים סקריפטים נחמדים לא קשים זה רק שעור ראשון שני שלי בקשר

לשפה מוזמן בברכה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עד סוף השנה תדעו מה לומדים ;D

סביר להניח שעוד מעט תלמדו על הפעולות MOD וDIV וסוגי המשתנים REAL וINTEGER ובהמשך מחרוזות, מטריצות ועוד דברים טובים :P 8)

האמת היא אני לא זוכר כרגע מדריך טוב לפסקל מהאינטרנט, אבל!

יש את האתר הבא, שיש בו קודים בכל מיני שפות תכנות בין השאר פסקל. בפינת הפסקל בשונות יש גם קוד שלי :P

www.upload.co.il

אני זוכר שהורדתי מדריך מאיפשהו, אבל אחד די בסיסי, נראה לי מ

www.guides.co.il

אבל אני לא בטוח.

כמו כן חיפוש מהיר בגוגל יניב לכם אחלה תוצאות, גם אם באנגלית.

כמו כן, בספריית בית ספר אצלי יש פול ספרים על מדעי המחשב ופסקל, אולי גם אצלכם ככה ואז אפשר קצת לעיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה אבל לא ענית לי בקשר למה ששאלתי עם הפתיחה של משהו שכתבתי :P

ספרים אני קונה ביום רביעי מהמגמה ומדריך באנגלית קצת יהיה קשה :-\ לא שאני לא יודע אנגלית טוב אבל אני לא מכיר תחומר בכלל

שאני יכול להיות ברמה שאני אלמד אותו באנגלית.

אבל תודה על האתר יש שם מדריך בסיסי מעולה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אתה מדבר על להריץ את זה פשוט. תלחץ על ALT + R, זה יפתח לך את התפריט של RUN, ואז תלחץ אנטר. ד"א, בקוד שלך למעלה חסר נקודה פסיק בסוף וגם השורה האחרונה צריכה להיות

end.

(להבא לנוחות הקריאה תיישר את הקוד לשמאל ;) עם מילה אחת כמו שלי למעלה זה לא משנה ממש אבל כשכותבים כמה שורות זה הרבה יותר נוח).

בתכל'ס זה לא משנה עם אחרי זה תכתוב עוד פקודות, אבל זה מריץ רק עד ה"end.".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה מה שהתכוונתי תודה והוא ממש מראה אם יש טעות בשורה כלשהי מראה איפה הטעות ממש

מול הפרצוף כמו שהמורה שלי אמרה 8)

רק דבר אחד לא הבנתי בשביל מה צריך את זה הרי צריך תתוכנה פאסקל בשביל להריץ את זה

ואם נראה לי נכון זה בשביל להדפיס משהו במדפסת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה מה שהתכוונתי תודה והוא ממש מראה אם יש טעות בשורה כלשהי מראה איפה הטעות ממש

מול הפרצוף כמו שהמורה שלי אמרה 8)

רק דבר אחד לא הבנתי בשביל מה צריך את זה הרי צריך תתוכנה פאסקל בשביל להריץ את זה

ואם נראה לי נכון זה בשביל להדפיס משהו במדפסת ?

בעעע כתבתי כבר חצי הודעה ואז המחשב נתקע :P

אני אתחיל מהסוף להתחלה:

לא, זה לא איזה מעבד תמלילים משוכלל להדפסת קוד ;)

Turbo הוא מה שנקרא מהדר, או באנגלית - compiler.

בוודאי שמת לב כי מרבית הקבצים שאתה מפעיל במחשב (קבצי תוכנה) הינם מהסוג EXE.

אם תנסה לכתוב את הקוד הפסקלי שלך בפנקס רשימות ואז לשמור את זה כקובץ EXE המחשב יצחק עליך בצורת הודעת שגיאה עסיסית.

ומדוע? בלי להכנס לפרטים, כל קוד מקור (במקרה שלך קוד בשפת פסקל) צריך להיות מתורגם לשפה שהמחשב עצמו יבין.

לפה נכנס המהדר. התפקיד שלו הוא לקחת את הקוד שלך ולהמיר אותו לשפה שהמחשב יבין ויוכל להריץ.

בעצם כשאתה עשית את הפעולת RUN שדיברנו עליה מקודם, המחשב מתרגם את זה לשפה שהמחשב יבין וטוען את זה לזיכרון ומריץ את זה.

בעזרת המהדר אתה גם יכול לתרגם את זה ולשמור כקובץ במחשב (קובץ מסוג EXE).

כפי ששמת לב, אחד מתפקידי המהדר זה להציג שגיאות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אתה אומר שיש אפשרות לשמור קוד שכתבתי שיעבוד בלי לפתוח את התוכנה אלא רק על ידי פתיחת הקובץ עצמו.

ואמרת שהושים את זה בעזרת ה"מהדר" alt +r ואז שמירה ? או משהו אחר תגיד לי מה זה בתודה מראש.

ואגב המהדר הזה אולי השם שלו זה אלגוריתם כי המורה שלנו היום נתנה לנו דפים עם דוגמאות לאלגוריתם

פשוטים כאלה.

ולפי מה שאני רואה ומבין השפה הזאת ממש לא שימושית וכל מתכנת שמכבד את עצמו כיום לא

יכתוב בה והדבר הכי שימושי שאפשר לעשות איתה זה תוכנית לחישוב ממצוע של כמה ציונים או שעון מעורר

או פקודת הדפסה למדפסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אתה אומר שיש אפשרות לשמור קוד שכתבתי שיעבוד בלי לפתוח את התוכנה אלא רק על ידי פתיחת הקובץ עצמו.

ואמרת שהושים את זה בעזרת ה"מהדר" alt +r ואז שמירה ? או משהו אחר תגיד לי מה זה בתודה מראש.

ואגב המהדר הזה אולי השם שלו זה אלגוריתם כי המורה שלנו היום נתנה לנו דפים עם דוגמאות לאלגוריתם

פשוטים כאלה.

ולפי מה שאני רואה ומבין השפה הזאת ממש לא שימושית וכל מתכנת שמכבד את עצמו כיום לא

יכתוב בה והדבר הכי שימושי שאפשר לעשות איתה זה תוכנית לחישוב ממצוע של כמה ציונים או שעון מעורר

או פקודת הדפסה למדפסת.

תראה האמת היא הרבה מהשאלות ששאלת פה יענו ע"י המורה שלך בעתיד ובפירוט, ככה שעם קצת סבלנות עוד תגיע רחוק ;) מקסימום תשאל אותה במעבדה אחרי השיעור מה ששאלת אותי.

מהדר ואלגוריתם זה שני דברים שונים לחלוטין. כמו קערה לסלטים ומלפפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה שאלות עלו כאן ואני אנסה לענות - לפחות על חלק.

אלגוריתם - אלגוריתם זה מתכון, כלומר "רשימה" של פקודות פשוטות, ברורות וחד משמעיות שאם יבוצאו בצורה עקבית יבאו לפיתרון בעיה מסויימת - או באופן יותר כללי לביצוע מטלה כל שהיא. אלגוריתם זוהי המילה ה"מדעית" לרשימת הוראות.

כל תוכנית מחשב - תוכנה, משחק וכו' היא בעצם אלגוריתם כי המחשב יודע לבצע רצף של פעולות האחת אחרי השניה.

מהדר - המחשב (כמו שאתה בטח יודע) הוא מכולה חשמלית שבהגדרה הפשוטה מבין שפה מאוד פשוטה - בינארית - שיש בה שני תווים.

בצורה אבסטרקטית ניתן לומר שהם "יש חשמל" (1) / "אין חשמל" (0) - במציאות זה לא ממש יש חשמל אין חשמל זה יותר יש חשמל בשניהם אבל בהבדל מתח. אבל אתה לא רוצה לכתוב בשפה של 2 סימנים (תאמין לי אתה לא רוצה) אתה מעדיף לכתוב בשפה שדומה קצת לשפה אנגלית (PRINT וכו') אז ישבו אנשים וכתבו מהדר - שלוקח את הפקודות שלך והופך אותם לפקודות שהמחשב מבין בשפה של שני סימנים - אז המעבד יכול להבין את הפקודות ולהריץ אותן.

למה פסקל - תאמת זה ממש לא חשוב - כל השפות (יותר נכון יהיה לומר רוב השפות - או השפות הפונקציונליות) דומות - הפקודות שהמחשב מבין הן דומות ולא חשוב איזה שפה תלמד אחר כך ההבדלים הם קטנים מאוד ולא משמעותיים - לכשתדע לתכנת בפסקל תדע בעצם לתכנת בכל שפה - ופסקל היא מאוד בסיסית ולכן טובה - כי ככול שאתה לומד לתכנת "נמוך" יותר (כלומר קרוב יותר לשפת המכונה) ככה אתה בעצם מתכנת עם הבנה טובה יותר של מערכת המחשב.

אהה .. עוד משהו - אחרי פעולת המהדר - או ב"עברית" הקומפילציה אתה תמצא קובץ הרצה EXE בספריה של הפסקל או הקובץ טקסט של התוכנית שלך - אם תעשה עליי דבל קליק הוא ירוץ בלי סביבת העבודה של הפסקל.

די נמאס לי.

מקווה שעזרתי קצת.

(אגב רק הארת אגב - אם אתה לומד מדעי המחשב אולי החתימה שלי תתן לך קצת מקצה הקרחון שאליו אתה נכנס) 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה ענית לי על השאלות שלי ובמקרה היום היה לי עוד שעור אז הבנתי מה זה קומפיליציה או בשפה של התוכנה

קומפייל או קומפיילר לא זוכר 8)

המורה הסבירה גם על הלוח חישוב של 2 מספרים על ידי משתנים בתוכנה, היא ביקשה אם מישהו יודע מה עושים

נחשו מי ענה ;D כי דוד שלי נתן לי פעם קוד למעלה יש אותו ... שממנו זכרתי .

ויש לי 4 שעות מדעי המחשב ו 2 .

אגב החתימה שלך זה לינק שבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכלתי שלא להגיב אחרי שהשמיצו ככה את פסקל. אז נכון היום כמעט ולא מתכנתים בפסקל טהור מחוץ למוסדות אקדמיה שונים (או בתי ספר) אבל ל-DELPHI יש הרבה שימושים וביקוש גדול מאוד באירופה (אולה גם במקומות אחרים.... לא יודע). DELPHI היא OBJECT בתוספת ספריות פונקציות שעוזרות להוסיף דברים כמו כפתורים וכו' לתוכנית (ועוד כמה תוספות שלא אכנס אליהם עכשיו).

אני לא חושב שיש הרבה אנשים שעבדו תחת סביבת של בורלנד ושל MS ולא יגידו שאין מה להשוות.... בורלנד לא רואה את MS ממטר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכלתי שלא להגיב אחרי שהשמיצו ככה את פסקל. אז נכון היום כמעט ולא מתכנתים בפסקל טהור מחוץ למוסדות אקדמיה שונים (או בתי ספר) אבל ל-DELPHI יש הרבה שימושים וביקוש גדול מאוד באירופה (אולה גם במקומות אחרים.... לא יודע). DELPHI היא OBJECT בתוספת ספריות פונקציות שעוזרות להוסיף דברים כמו כפתורים וכו' לתוכנית (ועוד כמה תוספות שלא אכנס אליהם עכשיו).

אני לא חושב שיש הרבה אנשים שעבדו תחת סביבת פיתוח של בורלנד ושל MS ולא יגידו שאין מה להשוות.... בורלנד לא רואה את MS ממטר...

אני לא חושב שהשמצתי את פסקל. בכל מקרה, דווקא לגבי סביבת עבודה אני חייב להגיד שהסתגלתי הרבה יותר טוב לVS מאשר לבורלנד דלפי למשל (אני מדבר על הגרסא האחרונה, 7). כמו כן, התוכנה שלהם לC# לפי מה ששמעתי נחותה יותר מVS.NET (ואוקיי, זה נכון שC# זה בעצם פיתוח של , ובכל זאת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

למדתי עוד כמה דברים מאז הפעם האחרונה שלי אבל יש לי 2 שאלות

1) מישהו יכול להסביר לי אייך אני שומר משהו שכתבתי בפסקל כקובץ exe תוכנית יענו שלא צריך תקומפיילר של הפסקל להריץ אותה.

2)אם מישהו יכול להסביר לי על משתנה if מתי משתמשים בו ודוגמא.

בתודה מראש. 8)

נ.ב

אם למישהו יש מושג או שמע על משהו שנקרא פרויקט סיינפלד מתקשר ל html

מוזמן להגיד מה התוצר הסופי אמור להיות או אם יש דוגמא עוד יותר טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...