המחשב החדש לא מניע... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב החדש לא מניע...

DrSuzuki

Recommended Posts

שלום,

קניתי מחשב חדש (דרך הסתדרות המורים). אני מנסה להתקין עליו אך ללא הצלחה.

כשאני מפעיל את המחשב עם הדיסק בכונן (דיסק מקורי שגם בדקתי שוב שעובד במחשב אחר) אני מקבל הודעת שגיאה:

boot failure

press any key to continue.

בדקתי בביוס שאכן הכונן המתאים נמצא ברשימת האתחול והכל תקין.

הוא מזהה את הכונן, גם בביוס וגם לפי הנורה והרעש - הכונן מזוהה...

ניסיתי לחפש בביוס משהו שיעזור אך הפרמטר היחיד שמשנה משהו הוא ata/ide mode שהיה במקור native וכשאני משנה אותו ל-legacy אז לוקח שתי דקות עד שאותה הודעה מופיע....

חוץ מזה ה- boot sequance נכון והכל נראה תקין.....

ה-CD והקשיח מזוהים נכון....

אשמח לתשובה כלשהי זה ממש מבאס. מחשב חדש...

לפני שאני פונה לאחריות, יש למישהו עוד רעיון?

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה עם דיסק נוסף (למרות שהדיסק הזה עובד במחשב אחר) אם זה עדיין לא יעבוד זה נראה שהכונן האופטי שלך תקול.

כל זאת מנקודת מוצא שסדר הבוט בביוס הוא תקין (ראשון כונן אופטי שני דיסק קשיח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל העונים...

ל- ross:הידסק עובד במחשב אחר שגם לו כונן סאטה.... וניסיתי גם דיסק נוסף...

ל-guy: לוח האם הוא של ככל הידוע לי :s05:. אני לא פותח את המארז כדי לא לפגוע באחריות... אין פלופי...

ל-shuy: גם לי נראה כרגע שהפתרון היחיד הוא לפנות לספק, כנראה שהדיסק תקול... הבוט תקין 100%....

שוב תודה ואם למישהו יעלה רעיון אני אשמח - זה יחסוך לי זמן וריצות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואין פלופי ואתה רוצה עדיין להתקין XP זה רק יצירת דיסק אשר כולל בתוכו את הדריבר SATA של הלוח אם שלך או פשוט לנחש מה יש לך ולשים את כל הדריברים של אינטל כי הם הכי נפוצים כיום ... נורא עצוב שקנית במקום שאם אתה פותח את המארז לראות איזה לוח זה אז אין לך אחריות מצד שני אתה יכול אולי להעיף מבט בחשבונית ובמידה וזו חנות אמינה מספיק מה שמופיע בחשבונית יהיה גם בתוך המארז

דריברים של אינטל יש פה

את צריך גם להתקין את זה

ואז את התוכנה NLITE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיא: אני מאוד מודה על העזרה ועל התשובה היפה עם הלינקים (כל הכבוד) אבל למה אתה חושב שזה קשור לסאטה? הרי כונן הדיסקים עולה לפני הכונן הקשיח...

הייתי שמח אם היית מסביר לי מה זה קשור...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זו הסיבה הכי נפוצה לזה שהתקנה של לא מזהה דיסק SATA כי היא פשוט אין לה דריבר SATA מהסיבה שהיא יצאה לפני שהתחילו לעבוד עם SATA

ברכע שיהיה דריבר טמוע בדיסק ההתקנה טטען אותו לפני שהיא עולה ותוכל לזהות דיסקים בחיבור SATA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבוט הראשוני (העלאת ה-MBR) לא קשור לזיהוי או לאי-הזיהוי של בקר ה-SATA ע"י מערכת ההפעלה ומתבצע ע"י הביוס עצמו.

זיהוי בקר ה-SATA (יחד עם שאר הבקרים הבסיסיים של המחשב) מתבצע הרבה אחרי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...