מה זה בעצם ספק כוח Modular ? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה בעצם ספק כוח Modular ?

redead

Recommended Posts

לפי מה שהבנתי בהתחלה זה ספק שהכבלים שלו לא קבועים ואפשר לחבר כמה שצרכים, אבל אז ראיתי שיש ספקים שלא רשום עליהם שהם מודולרים ובכל זאת הכבלים לא מחוברים קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל רק הצמה של ה24PIN לא ניתנת לפירוק, אבל יש ספקים שבהם גם היא מתפרקת. אבל יש כל מני מותגים שבמקום לכתוב MODULAR רושמים כל מני דברים כמו CABLE MANAGMENT ועוד כל מני וריאציות, תלוי ביצרן ובסדרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ מדובר בגימיק שמוציא עוד קצת כסף מאנשים.

לרוב מחשבים שלהם קונים ספקים מודולרים יקרים יותר (יעני מחשבים רציניים) יצתרכו מראש כמעט את כל הצמות, מחשבים פשוטים שכמעט אינם דורשים חיבורי חשמל - אף אחד לא יקנה להם ספק מודלרי יקר (אין ספק 350 מודולרי). אתה עדיין צריך לסדר את הכבלים, ואפילו אם חסכת צמה או שתיים - גם ככה אתה משבצר אותם אז מה זה משנה לשבצר עוד אחת או שתיים במארזים הנוחים לסידור כבלים של ימינו.

בקיצור - קישקוש וגימיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ מדובר בגימיק שמוציא עוד קצת כסף מאנשים.

לרוב מחשבים שלהם קונים ספקים מודולרים יקרים יותר (יעני מחשבים רציניים) יצתרכו מראש כמעט את כל הצמות, מחשבים פשוטים שכמעט אינם דורשים חיבורי חשמל - אף אחד לא יקנה להם ספק מודלרי יקר (אין ספק 350 מודולרי). אתה עדיין צריך לסדר את הכבלים, ואפילו אם חסכת צמה או שתיים - גם ככה אתה משבצר אותם אז מה זה משנה לשבצר עוד אחת או שתיים במארזים הנוחים לסידור כבלים של ימינו.

בקיצור - קישקוש וגימיק.

זה לא ממש מדויק. הייתי עד היום עם ליברטי מודולרי והשתמשתי רק בחצי מהכניסות שלו מה שעוזר מאוד בסידור הקבלים.

היום אני עם 750 רגיל והסידור מאוד קשה. בקושי יש מקום בצד הסגור של המארז למרות שאני עם מארז גדול יחסית.

בנוסף אני בינתיים משתמש רק בחלק קטן מהקבלים והייתי שמח אם הייתי יכול להוציא את השאר עד שיהיה לי שימוש בהם בעתיד.

וסביר להניח שלא יהיה צורך בכמות הזאת של חיבורי החשמל לעולם. חוץ מהצמות של הכרטיסי מסך.

אבל ברמת העיקרון ההבדל במחיר לא שווה את התוספת. בזה אתה צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלרוב המודולרים המודרנים יש יותר יציאות מספק רגיל, אז זה לא בדיוק חצי מול רגיל אלא חצי מההמון שהליברטי הציע לך (וגם ככה הגזמת עם החצי - לא החשבת את הכבלים הראשיים הלא מודולרים). מה בדיוק כזה נורא בעוד 2 צמות שגם ככה יש מלא ? (זה לא 2 מול כלום).

לרוב מדובר בעוד שתי צמות מושבתות. אם המארז והספק נכונים אז זה ממש לא סיפור. יש ספקים לא מודולרים שבאמת יש להם יותר מדי יציאות - אבל זו סיבה מצויינת לא לקנות אותם (אף אחד לא עומד עם אקדח לרכה ומחייב לקנות דווקא אותם).

למשל מארז מומלץ - אנטק 300 שקניתי, יש לו מקום בצד מאחורי הדיסקים לשים את כל הכבלים של הספק ובכלל, לא מורגש , לא מפריע ונוח. מארז כמו ה CM690 לא ממש נוח בקטע הזה (עם כל ספק).

תמיד - אבל תמיד עם ספק מודולרי עדיין תתקע עם סידור כבלים, לפעמים אפילו הרבה יותר קשה (כי היציאות שלהם מפוזרות מכל הדופן של הספק, בניגוד ליציאה אחת של כל הכבלים בספק רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...