שדרוג לוח אם ומעבד ב1000-1500 שח למחשב עבודה אינטנסיבית - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג לוח אם ומעבד ב1000-1500 שח למחשב עבודה אינטנסיבית

syberpuppy

Recommended Posts

שלום, אני צריך עצה לגבי שדרוג המחשב שלי.

מפרט:

Gigabyte 3D Aurora + enermax liberty 400W

WD2500KS 16MB sata2+ WD1200 ide + WD5000AAKS + WD3200

LG DVDRW 4167B

GIGABYTE 3D Rocket Cooler-Pro GH-PCU22-VG

PNY optima pc2-5300 (4x1GB)

SAPPHIRE RADEON HD3650 512MB PCI-E

asus p5kpl-cm

Intel D950

לאחרונה גיליתי שהעבודה שלי דורשת יותר ממה שהמחשב נותן ואחרי בדיקות התגלה שהעומס הוא על המעבד, אז החלטתי להוריש לאחי הקטן את הלוח אם והמעבד שלי (זמן מושלם כי שלו בדיוק נשרפו) ולקנות משהו יותר חזק.

אומנם מידי פעם אני משתמש במחשב למשחקים (שם המחשב פועל בצורה בהחלט מספיקה לי), השימוש הראשי שלי במחשב הוא לעבודה, מדובר בתוכנות כבדות שכל אחת מהן משתמשת כמעט בליבה לבד וכשאני מריץ כמה כאלה במקביל הכל מאט הרבה יותר מדי (לפני שתשאלו, וידאתי שהצוואר בקבוק הוא אכן במעבד, הזכרונות ואפילו הדיסקים הקשיחים הם לא הבעיה פה).

התקציב הוא כ1000 שח אך אני יכול לחרוג אפילו עד 500 שח.

לגבי לוח אם, חשוב לי שיהיו בו 4 סלוטים של , וכן שיהיו בו לפחות חיבור IDE אחד (עדיף 2), ושבכלל יהיה איכותי (לדעתי הבסיס של המחשב חייב להיות איכותי), הציעו לי את GA-EP45-DS3L.

מעבד... פשוט שיהיה הכי משתלם בכסף שנשאר (הרי בכל מקרה זאת תהיה קפיצת מדרגה ענקית ממה שיש לי עכשיו), הציעו לי את E7400.

אז מה דעתכם? יש חלקים יותר טובים/משתלמים מאלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

התוכנות שלך מנצלות 4 ליבות? 3? 2?

חד משמעית- אם הלוח שהיה לך הספיק לך אז אתה לא צריך יותר מזה. אז נניח אם רצית 4 סלוטים לזיכרונות אפשר לקנות לוח P43 ב-400 שקלים. מעבר לזה מיותר לגמריי.

בכל מקרה אמתין לתשובתך, אולי יהיה משהו משתלם יותר מהצד של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב התוכנות שלי לצערי לא משתמשות ביותר מליבה אחת.

הרבה זמן לא התעניינתי בAMD, האם הזכרונות שלי עדיין יתאימו אם אני אעבור לAMD?

על איזה MB P43 אתה ממליץ? (וכמובן איזה מעבד?).

נ.ב.

אני לא מחפש את המוצר הכי מתקדם שאני יכול לסחוט מהתקציב, אלא את זה שהכי משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אם אין שימוש ביותר מליבה אחת אז מעבד כפול יהיה משתלם יותר.

חבל שלא אמרת באילו תוכנות אתה משתמש.

כך אוכל לחפש בדיקות ולדעת איזה מעבד עדיף לשימושים הספציפיים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אם אין שימוש ביותר מליבה אחת אז מעבד כפול ליבה יהיה משתלם יותר.

חבל שלא אמרת באילו תוכנות אתה משתמש.

כך אוכל לחפש בדיקות ולדעת איזה מעבד עדיף לשימושים הספציפיים שלך.

כן, זה מה שאני חשבתי.

התוכנות שאני משתמש בהם משתנות, אך השימושים הכי כבדים מגיעים בד"כ משימושים מסיביים של תוכנות שבד"כ קלילות (פיירפוקס עם המון פלאגינים וכמות מטורפת של טאבים שרובם פעילים, תוכנות תכנות המטפלות במס' רב של קבצים ומפעילות פיצ'רים כבדים יחסית (בעיקר pspad, notepad++ ו-eclipse), תוכנות הורדה למיניהם שגם בד"כ מטפלות בהרבה קבצים ופועלות במקביל (mirc, utorrent, תוכנות ניהול הורדות...), אקסל ותוכנות שונות, winamp, ומאוד מטריד זה שלאחרונה נגני (זום פלייר בעיקר) לא מצליחות להריץ חלק את הקידודים הכבדים יותר היום (למרות התמיכה בקידודים ללא התנגשויות כמובן).

אני יודע שבמבט ראשון זה ממש נראה כאילו צוור הבקבוק יהיה בזיכרון או בדיסקים הקשיחים אך זה בוודאות לא המצב והם רחוקים מלהוות צוור בקבוק.

אני מאמין שכל מעבד עכשוי יהיה מתאים לקפיצת מדרגה רצינית בביצועים (הD950 כבר ממש עתיק) אבל השאלה מה הכי יהיה משתלם לקנות, במיוחד אם כמו שאני מכיר את עצמי ברגע שיהיה לי מרווח תמרון אני יעמיס על המעבד הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה הולך לעבוד עם כמה תוכנות כבדות במקביל עדיף לך מעבד מרובע\משולש ליבה

ב1500 ש''ח אתה יכול לקנות מרובע ליבה של AMD ה940 ולוח איכותי וטוב

וב1000 ש''ח אתה יכול לקנות משולש ליבה ולוח טוב

זה במקרה של 1000 (אם החריגה גדולה מידי אפשר לרדת במעבד ל 710 )

מעבד:

[..] AMD PHENOM II X3 720 (2.8GHz) - BLACK EDITION - BOX ¤729

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-MA770-UD3 ¤432

מחיר סופי: ¤1161

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

ואם 15000 אז את זה

מעבד:

[..] AMD PHENOM II X4 940 (3.0GHz) - BLACK EDITION - BOX ¤1115

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-MA770-UD3 ¤432

מחיר סופי: ¤1547

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה giloman,

עברתי על הנתונים וזה בהחלט נראה כמו לוח ומעבדים מצויינים (עד כמה שאני רואה ה940 בהחלט שווה את התוספת של 400 שח, תקן אותי אם אני טועה, ואולי אני אצליח לגלח עוד כמה שקלים ע"י קנייה מארה"ב).

רק דבר אחד שרציתי לוודא לפני שאני מבזבז פה 1500 ש"ח, עד כמה שראיתי כל החומרה שיש לי כרגע מתאימה לשני הרכיבים הללו (מלבד הide HD, אבל אני אחיה עם זה), אני רק רוצה לוודא שאני צודק, האם כולם מתאימים? (בדגש על הזיכרונות)

דבר נוסף, למרות שזה לא בדיוק המקום, מכיוון ואני לא ממש מוצא את הלוח באתרים מהם אני בד"כ קונה, האם אתה ממליץ לקנות מהאתר שרשמת www.IQPC.co.il?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת את השימוש בכונן הקשיח בזמן הפעולות המדוברות וראית שהוא כלל לא בשימוש? כנ"ל לגבי זיכרון?

אם כן אז קח את ה-GA-MA770-UD3 עם X3 710. אתה לא צריך יותר מזה וה-940 ממש לא שווה את המחיר שלו, אין לי מושג מאיפה הבאת את השטות הזו.

giloman הציע חלקים בשני מחירים משום שכתבת כך בכותרת אך הוא לא התייחס לכדאיות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת את השימוש בכונן הקשיח בזמן הפעולות המדוברות וראית שהוא כלל לא בשימוש? כנ"ל לגבי זיכרון?

כן, בדקתי ניסיתי והתייעצתי עם מומחים בהרבה ממני, אלא עם כן אני משתמש בתוכנות שצורכות כמות מטורפת של (שזה קורה אבל לא בדר"כ, ובנוסף עם 4 סלוטים יהיה לי יותר זיכרון) הזיכרון מצליח לטפל בכל מה שזורקים עליו בלי בעיות, וההארדיסקים בקושי נזקקים.

אני כנראה אלך על הGA-MA770-UD3 עם PHENOM II X3 720 (2.8GHz) - BLACK EDITION - BOX (שמצחיק אבל זה עולה פחות מה710 בארה"ב... כ-450 ש"ח).

אתה לא צריך יותר מזה וה-940 ממש לא שווה את המחיר שלו, אין לי מושג מאיפה הבאת את השטות הזו.

המחירים קצת יותר אטרקטיביים בארה"ב (750 ש"ח ל940) אבל אני מניח שאתה צודק, אני לא צריך כל כך הרבה כח (מי כן בעצם???)

ממש תודה לשניכם, עזרתם לי מאוד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

syber puppy

אם אתה מביא MA770-UD3 חדש רוב הסיכויים שהוא יגיע גרסא 2.0

ובגרסא 2.0 אפשר לנסות לפתוח ל720\710 את הליבה הנעולה ואז תקבל מרובע

כשיגיע הלוח אני מציע שתתיעץ בפורום OC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הנחתי כך, לא שבאמת אכפת לי מירידת חיי המעבד, הסיבה שלא בטוח אעשה זאת (אותה סיבה שאני לא עושה OC בינתיים האמת) היא שאני לא רוצה לגעת במה שאני לא מבין לחלוטין, שלא אהרוס שם משהו בטעות, אבל כשאקבל את המעבד (כבר נשלח בארה"ב, יגיע אלי עוד חודש עם חבר, אז אקנה גם את הלוח) אברר כמה מסובך/מסוכן הדבר ואחליט אז מה לעשות.

בכל מקרה תודה giloman :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

יש בעיה עם המלאי של הMA770-UD3 מה אתם ממליצים לי במקום, והאם לנסות בכל זאת להתעקש שישיגו אותו? (אם בכלל אפשרי, יקח לו אם כן יותר זמן להגיע, הוא כרגע עומד 430 ש"ח).

נ.ב. את המעבד כבר קניתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי הולך על זה

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=5022

לוח טוב ותומך ACC (פתיחת ליבות) בגרסא 2.0

ולכל אלה שיקפצו ויציעו 785G - הלוחות הזולים 785G לא תומכים ACC

עוד בונוס עם הלוח הוא שיש עליו כרטיס מסך מובנה חזק (HD3200 ) ותוכל להשתמש ב HYBRID CROSSFIRE

כלומר , כרטיס המסך שלך (בתנאי שהוא ATI) עושה CROSSFIRE עם כרטיס המסך המשולב וככה תוכל לסחוט עוד קצת ביצועים

ובנוסף תוכל לחבר 4 מסכים בו זמנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...