דעה- נשק אזרחי, חם/קר ועמדת החוק. - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה- נשק אזרחי, חם/קר ועמדת החוק.

nineball

Recommended Posts

מי לעזאזל אומר "לכולם"? כל ההודעה שלך היא דמגוגיה זולה, אתהצריך להפחית במינון הבולשיט היומי....

אני לא מדבר על מצב בו מוכרים אקדחים בסופר השכונתי וכל מי שרוצה עובר וקונה-

אני מדבר על הקלת התהליך הבלתי אפשרי להשגת רשיון היום. תתחשב בדרישות הבאות-

-רק אנשים ללא עבר פלילי יורשו לשאת .

-תידרש חוות דעת מפסיכולוג

-תידרש הדרכה במטווחים לפני קבלת הרשיון

בתאויריה זה יפה

אבל תסתכל בצבא, כול אידיוט מקבל נשק

מה גורם לך לחשוב שבאזרחות זה יהיה אחרת?

עדיין נראה לך שכל עארס ממוצע יוכל לקבל נשק? think again.

כן, הערסים יקבלו נשקים , אין לי שום ספק

אגב: איך אתה מזהה ערס?

רוב הבעיות הנפשיות שיש לאנשים לא מאובחנים, ולא כל הפשעים מתועדים אז אין כמעט שום מאגר להסתמך עליו

וה"כבדים" אלה עם עברות רבות לא צריכם רשיון הם פשוט יסייגו בכל מקרה

אז בעצם>כל אחד שירצה יקבל נשק>זמינות גבוהה של הנשק אצל אזרחים>אפילו אותם אנשים שיש תיעוד לגביהם ישיגו אם במקרה באיזה בן משפחה מטומטם שיתן להם לשחק "בצעצועה" שלהם, או על ידי גניבה

הנקודה היא: אולי תפתור מספר בעיות אבל תיצור עוד יותר בעיות - איזה מן פתרון זה?

ושוב, אחזקת הנשק תיעשה בבית, אלא אם אותו אדם קיבל היתר לשאת עליו .

דיברו פה על דוגמה שבן אדם ירד למטה (לא בבית שלו) אז הגבתי

ותקרא מה שכתבתי גם לגבי החזקת הנשק בבית, שוב פעם, זה יהיה חסר תועלת

rafi921

מי לעזאזל אומר "לכולם"? כל ההודעה שלך היא דמגוגיה זולה, אתהצריך להפחית במינון הבולשיט היומי....

בסופו של דבר כולם יקבלו

אתה סומך על הרשויות שיסננו כמו שצריך? או על המשטרה שתאכוף את החוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

vic07, תסתכל על זה מהכיוון השני - אתה והחברים שלך יושבים על ספסל ציבורי ומדברים / צוחקים. פתאום מאחד הבתים יורד בן אדם עם אקדח והולך לכיוון שלכם.

לא תקרא למשטרה? איזה מין בן אדם יוצא מהבית עם אקדח שלוף?? אין לך מושג מי הוא, אין לך מושג מה הוא רוצה - אבל עצם העובדה שהוא מחזיק אקדח ביד (כנראה גם טעון ודרוך), ולא כוס חלב ועוגיות, מעידה כנראה על הכוונות שלו.

מעניין מאוד למה כשאני יושב עם חברים ברחוב אף אחד לא מוצא צורך לשלוף עלי ...

ההבדל היחיד הוא שפה מדובר בך ובחברים שלך, אנשים נורמטיביים לחלוטין, ובמקרה השני מדובר בחבורה של ערסים שיכול להיות שידקרו את אותו בן אדם על המקום רק כי הוא ביקש מהם להנמיך את הווליום.

אני מקווה שברור לך שאי אפשר לעשות איפה ואיפה בחקיקה - המחוקק לא יכול לקבוע שאם מדובר ב"ערסים" אז מותר לך לפנות אליהם עם חם בהיכון, ואם מדובר באנשים נורמטיביים אז אסור לך בכלל לשלוף את הנשק. החוק הוא אחיד והוא חל על כולם - כמו שאותו רופא לא היה רוצה שמישהו יתקרב אליו עם אקדח שלוף, והיה מתקשר למשטרה אם זה היה קורה - כך אין סיבה שהוא ישלוף כשהוא פונה לאדם אחר.

יחי ההבדל הקטן. גם חוק דרומי מכיל סייגים כגון "(אלא אם) המעשה היה לא סביר בעליל, בנסיבות העניין, לשם הדיפת המתפרץ או הנכנס".

בוא לא נדון בתאוריות ונסתפק במציאות: מה היו הברירות של אותו רופא? (1) להתקשר למשטרה - אני מניח שבוצע לא פעם וללא תועלת, (2) לרדת ולבקש מהם יפה - ואני מניח שאתה היית בטח לוקח את הסיכון הזה, ו(3) מה שהוא עשה בפועל. האפשרות הראשונה לא משנה כלום, השנייה תכניס אותו במקרה הטוב לבית חולים והשלישית הכניסה אותו לתא המעצר. קיבלת מצב שבו לאזרח אין שום אפשרות חוקית להגן על עצמו (או על זכותו לישון מדי פעם אחרי תורנויות של מי יודע כמה שעות)...

כמו שהמחוקק קבע שחוק דרומי לא תקף במקרים בלתי סבירים בעליל, ובכך עושה הבדלה בין פורצים לבין ילדים מטומטמים שהלכו לאיבוד והחליטו לקחת "קיצור דרך" דרך חצר של מישהו, אני לא רואה שום סיבה לא "לקבוע שאם מדובר בערסים אז מותר".

הוא גם היה צריך להיות מספיק חכם לדעת שהטיעון "פחדתי כי הם ערסים" לא יחזיק מים, לא במשטרה ולא בבית המשפט.

נכון, וזה בדיוק מה שצריך לשנות: אסור שהברירה של אזרחים שומרי חוק כנגד התנהגות כוחנית ואלימה תהיה בין להבליג, להפגע ולהאסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יוצא מנקודת הנחה שבשום מצב זה לא לגיטימי לצאת מהבית שלך עם אקדח ביד, ולא משנה מה הנסיבות. גם אם יש מתחת לבית שלך חבורה של ערסים ששמה בפול ווליום - הדבר הכי מטומטם שאתה יכול לעשות זה לקחת אקדח ביד וללכת לבקש מהם שינמיכו. רק על הטיפשות הזאת מגיע לך להדקר.

(1) ההנחה שלך שהרופא התקשר למשטרה יותר מפעם אחת וללא תועלת מבוססת על מה בדיוק?

(2) כנראה שלא, אבל תלוי בנסיבות

(3) מה שהוא יכל לעשות, במידה והוא אכן פנה למשטרה וזה לא עזר, זה לשים את האקדח בנרתיק, במקום מוסתר, וללכת לדבר איתם.

אגב, לטענת NRG הרופא לא רק ביקש מאותם צעירים להנמיך את הווליום, אלא תקף אותם ושבר את רגלו של אחד מהם.

ושוב, ערסים או לא ערסים, כולם שווים בפני החוק. אין דבר כזה בחוק "ערס". יש "פושע" ויש "חף מפשע". כל עוד מישהו לא תוקף אותך, הוא בחזקת חף מפשע.

אי אפשר להגדיר בחוק שמותר לך לירות באדם אחר כי אתה פוחד ממנו. היום אתה פוחד מערסים, מחר תפחד מג'ינג'ים - אז תירה גם באנשים ג'ינג'ים? זה מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אחד הצעירים שבר רגל במנוסה המבוהלת שבה פתחה החבורה, ולא כתוצאה ישירה מפעולה כלשהי של הרופא - כך לפי עדות הצעיר שבור הרגל עצמו, לפי הפרסום בYNET.

שנית, הרופא לא ירה, לא באוויר ולא בערסים. אתה מדבר כאילו הוא פשוט ירד ופתח באש, וזה ממש לא המקרה - היה זה המקרה לא הייתי מצדיק אותו לרגע.

ואני אמשיך עם השאלות: היית מסכים לשמור את האקדח בנרתיק כשאתה מוקף בשמונה ערסים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה היה שם, לא מעניין אותי גם. לא אמרתי שהרופא התחיל לירות ולא הצגתי את זה בשום צורה. רק ציינתי שעל פניו זה לא נראה שהרופא כל כך תמים וכל מה שהוא רצה זה לבקש מהם להנמיך את המוזיקה, אחרת למה שהם יברחו ממנו? הוא רק רוצה שהם ינמיכו את המוזיקה, לא?

ולגבי השאלה שלך, הרי שהיא דמגוגית בעליל. מה זה "מוקף בשמונה ערסים"? אם אני הולך לי ברחוב ופתאום מקיפים אותי שמונה ערסים, כנראה שכן הייתי שולף את הנשק. אבל אם הערסים יושבים על ספסל מתחת לבית שלי ושומעים רועשת - ואני רוצה שהם ינמיכו - בוודאי שאני לא אצא אליהם עם אקדח שלוף. זה פשוט טמטום ממעלה ראשונה, שגובל לדעתי אפילו בפיגור שכלי. זה כאילו שתכנס ל-Yellow עם אקדח ביד, ותבקש מהמוכר חבילת סיגריות - אל תתפלא אם פתאום תעצר בחשד לשוד מזוין. אז אם תבוא לחבורה של ערסים עם אקדח ביד, אל תתפלא אם הם יחשבו שאתה מאיים עליהם עוד לפני שהספקת להוציא מילה מהפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר MiniMizer, כל עוד אתה ממשיך בנסיונות להשוות כניסה ליילו לצורך קנייה ל"הפרעה" לחבורה שתוייה וייתכן מסוממת ופחד מפני ערסים עם סכינים לפחד מפני ג'ינגים - באמת שאין לנו שפה משותפת.

ואתה שואל למה הם ברחו? אולי כי הם חושבים שכולם כמוהם ממהרים להכות ולדקור, ואם כבר יש בזירה בטוח מישהו יחטוף כדור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק!

זה המסר שצריך לשדר במצב הזה. כשיש לך עסק עם אנשים המכונים בפי הציבור "ערסים", אם אתה לא משדר כוחניות אתה משדר חולשה - ואחרי זה כותבים עליך הספדים בעיתונים. הדרך היחידה להמנע מלהפוך לקורבן (חוץ מלהתעלם ולתת להם להמשיך בשלהם) היא להיות "הרבה יותר מסוכן מאותה חבורה של ערסים" כדבריך, לפחות למראית עין (או שמא אתה חושד שהוא היה יורה בהם ברגע הבא סתם כי בא לו?).

אה, ובהבדל משלל הכתבות להן זכינו בשבועיים האחרונים - כאן אף אחד לא נדקר, הוכה למוות, נחנק או נורה. אז מה עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוב מפספס את הנקודה. גם אם זה נכון במצב של הערסים (וזה לא - כי זה שהפעם זה נגמר בלי שפיכות דמים לא אומר שבפעם הבאה זה גם ייגמר כך. תמיד אפשר לשלוף את האקדח, אבל אם אתה מגיע מראש עם האקדח שלוף אתה מראש מכניס את עצמך למצב של עימות. ואם לאחד מהם גם במקרה יש אקדח, אז אתה מכניס את עצמך לסכנת חיים. ואם לשניים מהם יש אקדח, עדיף שתירה לעצמך בראש וזהו, כי ככה יהיה יותר קל לזהות את הגופה שלך), אתה *לא יכול* לאפשר בחקיקה לכל אזרח להסתובב עם חם רק מפאת הסיכוי שיום אחד אותו אזרח ירצה לבקש מהערסים שינמיכו את המוזיקה והם עלולים לדקור אותו.

ושוב, ערסים או לא ערסים, כולם שווים בפני החוק. אין דבר כזה בחוק "ערס". יש "פושע" ויש "חף מפשע". כל עוד מישהו לא תוקף אותך, הוא בחזקת חף מפשע.

אי אפשר להגדיר בחוק שמותר לך לירות באדם אחר כי אתה פוחד ממנו. היום אתה פוחד מערסים, מחר תפחד מג'ינג'ים - אז תירה גם באנשים ג'ינג'ים? זה מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקורן

לפי התאים שלך

גם אם אני ישלך אלייך ערס ג'ינג'י עם קובע של סקוילטל אתה תתן לו ..

עזוב אותך .

נשק זה ל-א לכל אחד !

ובוא אני יגיד ככה

מתוך 100 אחוז של אנשים במדינה

מעל 3 אחוז לא הייתי נותן .

וחוץ מזה?

איפה נדחקה פה המשטרה בכל הסיפור?

מה משטרה זה כבר לא אופציה/אטרקציה להפחיד ?

אתה באמת לא מבין את המסר שאתה משדר כשאתה יוצא מהבית עם אקדח ביד? מנקודת מבט אובייקטיבית לחלוטין, אתה הרבה יותר מסוכן מאותה חבורה של ערסים.

תרשה לי לתקן

אתה ניראה מפחיד!

ואני לא הייתי רוצה להיסתובב לידך!!

ותפסיקו כבר עם כל הערסים האלה

זה לא באמת ככה

אין ערסים בכלל

יש פ-ו-ז-ה

וכוחניות

מביאה רק כוחניות

ואלימות מביאה אלימות ואקדח אלים בסופו של דבר יפגע במישהו

ואני עברתי את הדברים בטיפול רציני שהיו לי עם בעיות כעס שאף הביאו אותי מאחורי סורג ובריח להרבה מאוד זמן .

ואני רק יגיד שהייה לי סכין..

מה הייה קורה אם הייה לי אקדח ?

או איזה אוטומאטי?

תודה לאל שלא הייה ושאכלתי מכות שמה ונתתי את מה שננתי ושזה נגמר איך שזה נגמר ולא יותר גרוע!

ולהיות יורת מסוכן מהןם זה ממש לא יתן את הפיתרון

(מנסיון) בסוף יש את זה שלא מוותר

לא משנה מאיזה צד זה

וזה מגיע וקטטה בסוף .

ואני להבדיל מחלק נכבד פה של החברים

עברתי את זה על בשרי שלי לצערי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוב מפספס את הנקודה. גם אם זה נכון במצב של הערסים (וזה לא - כי זה שהפעם זה נגמר בלי שפיכות דמים לא אומר שבפעם הבאה זה גם ייגמר כך. תמיד אפשר לשלוף את האקדח, אבל אם אתה מגיע מראש עם האקדח שלוף אתה מראש מכניס את עצמך למצב של עימות. ואם לאחד מהם גם במקרה יש אקדח, אז אתה מכניס את עצמך לסכנת חיים. ואם לשניים מהם יש אקדח, עדיף שתירה לעצמך בראש וזהו, כי ככה יהיה יותר קל לזהות את הגופה שלך), אתה *לא יכול* לאפשר בחקיקה לכל אזרח להסתובב עם חם רק מפאת הסיכוי שיום אחד אותו אזרח ירצה לבקש מהערסים שינמיכו את המוזיקה והם עלולים לדקור אותו.

....

אז עכשיו אסור לאיים על ערסים כדי לא לפגוע חס וחלילה ברגשותיהם ובנפשם העדינה, וצריך קודם לבקש יפה ואולי גם להציע להם כיבוד?

אם יש לך אקדח ורואים עליך שאתה מפחד לשלוף אותו, קל וחומר שיראו שאתה מפחד להשתמש בו. רק אם תצא כמו פסיכופת גמור אפשר להשיג תוצאות. אי אפשר לדבר בהגיון עם ערסים, אי אפשר לאיים עליהם ב"תגובה" (שני השלבים שאותם אתה דורש) אבל בהחלט אפשר להפחיד אותם למוות כדי שירוצו מספיק מהר בשביל לשבור רגל תוך כדי.

ולגבי המשפט האחרון - כל עוד המדינה נכשלת בשמירה על זכויות האזרח (שומר החוק) אני לא רואה שום סיבה שלא לאפשר את הכלים הדרושים לכך (ואני מדבר על חקיקה לא פחות מאשר ה"כלים" עצמם) לכלל האזרחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עכשיו אסור לאיים על ערסים כדי לא לפגוע חס וחלילה ברגשותיהם ובנפשם העדינה, וצריך קודם לבקש יפה ואולי גם להציע להם כיבוד?

איום בנשק היא עבירה פלילית. בלי קשר, תעשה מה שאתה רוצה - רק אל תתפלא שאם אתה בא למישהו עם אקדח, הוא ישלוף אקדח גם כן ויירה בך. ואז אני אגיד "אמרתי לך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פגסוס, זה ידוע שהכול פוזות וכו', אבל זה לא אומר שאותם ערסים לא באמת מסוכנים.

וזה גם לא אומר שאם זה רק "פוזות" אז הם לא מפריעים ולא צריך לטפל בהם.

קח מיקרה:

שכנים ערבים עשו מסיבה. אי שם אחרי 12 בלילה שכנים שלהם ניגשו אליהם וביקשו שיורידו ווליום.

אחרי איזה חצי שעה של צעקות וקללות, הווליום לא ירד אבל אותם שכנים שבאו לבקש הלכו.

בערך חצי שעה אחרי זה התקשרתי למשטרה.

הגיעה ניידת והשוטרים ניגשו לדבר עם אותם ערבים.

התחילו שוב צעקות וכו' ובסוף אחד מהערבים נעצר.

כל זה רק כי הם לא היו מוכנים להוריד את הווליום.

עכשו, במיקרה הזה היה מזל כי השוטרים הגיעו יחסית מהר. בהרבה מיקרים הם פשוט לא טוחים להגעאו מגיעים איזה שעה אחרי הזימון... מה אז אתה מתכוון לעשות?

לסבול בשקט ולקוות ששעתיים שינה יספיקו לך ליום עבודה?

ללכת אליהם לבד לבקש שיורידו ווליום, קרוב לווודאי לחטוף מכות ושוב לקוות ששעתיים שינה יספיקו לך ליום עבודה והיד השבורה לא תפריע?

אם היה לי , הייתי הולך אליהם, אומר להם לסגור את המוסיקה, ובשנייה שמישהו מהם היה מתקרב אלי הייתי שולף. אולי גם יורה באוויר כדי שיבינו שאני רציני.

אני לא מתכוון לחנך את הבהמות האלה שזה לא תקין לעשות פוזות על חשבון איכות החיים של אנשים אחרים. מיצידי הם יכולים להשרף העיקר שלא יפריעו לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...