שיא עולם בלתי נתפס: 9.58 שנ' לבולט ב-100 מ' - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיא עולם בלתי נתפס: 9.58 שנ' לבולט ב-100 מ'

supercars

Recommended Posts

ולזה בדיוק אני קורא מזל.

לגבי ה"עומד עם סטופר", לכל הרוחות תלמדו לקרוא.

לא קראתי כל תגובה שכתבת בעמודים הקודמים :silly:

דיברתי על סטופר בהקשר של התגובה הזו שלך:

(נראה אתכם מפעילים סטופר ולוחצים מספיק מהר בשביל להפסיק אותו בזמן כזה, אני לא מצליח לרדת מ-16 מאיות)

ו- "מזל" זה גם כשאני מטיל מטבע, בגלל זה לא מבינים אותך נכון.

בכלל, אתה מדבר בנימה קצת מזלזלת.

אין ספק שיש לבולט יכולת יוצאת דופן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כשפתחתי את האשכול לא התווכנתי שיגרם פה ויכוח. :-X

תסתכלו על זה מנקודת המבט של: נשבר שיא עולם ב100 מ', רגע היסטורי שילווה אותנו עוד המון שנים.

בולט הרבה יותר דומיננטי משאר המתחרים שלו, הוא פשוט הרבה יותר גבוה ובעל יותר מסת שריר. בעבר המתמודדים היו יותר "מיניאטוריים" וזוהי הסיבה לשבירת שיאי העולם. אפשר להתייחס אל זה כמו אל שיאי העולם של מייקל פלפס, הבנאדם פשוט עצום, שוקל 90 קילו ומתנשא לגובה של 193 ס"מ.

מה הגובה של מארק ספיץ' (האיש שהשיא שלו נשבר ע"י מייקל פלפס)? 10 ס"מ פחות - 183 ס"מ.

בכל אופן אני כבר משתוקק לדעת מה מחכה לנו ב200 מ', מחר הרבע גמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ה"שיאים" האחרונים האלו זה בולשיט אחד גדול, אם יותר מ10% הם שיאים אמיתיים שלא התרחשו בגלל התקדמות טכנולוגית כמו החליפה הזאת של ספידו אז אני אידיוט.

lion.jpg

טוב, מיציתי את הויכוח המפגר הזה.

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, באופן די מופתי כמעט כל דבר בעולם, לרבות היכולת האנושית בכל תחום, חסומה בצורה כמעט מושלמת. מכאן שבקצה היכולת האנושית, או אם תרצה - באינסוף, נמצאים הטובים בתחומם שנלחמים על מה שלך אולי נראה הבדלים מזעריים. אין כאן קשר למזל, ובוודאי שלא מדובר בשגיאות מדידה שכן התקנים מאוד נוקשים. זו לא ריצת 100 מ' בתיכון שהמורה לספורט מחזיקה סטופר בשקל.

כל אדם אחר שנמצא בממוצע, יהיה מושפע הרבה יותר מאותם גורמים סביבתיים. מעבר לכך העובדות מדברות בעד עצמן.

לגבי נושא הסטרואידים - אישור שימוש פתוח יהרוס את מהות הספורט, שכן זה יהיה אישור לדפיקת הגוף טוטאלית, ואני לא חושב שזו הדוגמא שהספורטאים ואיגודי הספורט רוצים להעביר. מעבר לכך זו תהיה יריקה בפרצוף של ספורטאי העבר, שכן מירב המשקל בשבירת שיאים יהיה נתון לפיתוחים מדעיים.

מצד שני הנושא בעייתי גם היום. אף אחד לא תמים. דיברו כאן על מארק ספיץ' בהשוואה למייקל פלפס. שני השחיינים מייצגים את דורם, ומבלי להתייחס לגובה שהוא נתון גנטי, תסתכלו על מסת השריר ומבנה הגוף. נכון, יש שיפורים בתזונה, ובתוספי התזונה, אך אני בספק גדול שלאורך השנים לא בונים את הספורטים עם סטרואידים או לפחות פרו-הורמונים למיניהם. כאלה שלא היו קיימים לפני 20-30 שנה.

לכן גם אם הספורטאים אינם משתמשים בסטרואידים בזמן התחרות, או אפילו במרבית הקריירה הבוגרת שלהם, סביר להניח שהם מקבלים את ה'דחיפה' כשהם צעירים או באוף-סיזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי נושא הסטרואידים - אישור שימוש פתוח יהרוס את מהות הספורט, שכן זה יהיה אישור לדפיקת הגוף טוטאלית, ואני לא חושב שזו הדוגמא שהספורטאים ואיגודי הספורט רוצים להעביר. מעבר לכך זו תהיה יריקה בפרצוף של ספורטאי העבר, שכן מירב המשקל בשבירת שיאים יהיה נתון לפיתוחים מדעיים.

ולדוגמה אפשר לראות את שיא 100 מטר בנשים, שיא שנקבע בשנות ה80 שהבדיקות פספסו אפילו את המתעמלות ממזרח גרמניה :P

אף אחד לא מצליח להתקרב היום לשיא, אפילו לא מריון ג'ונס עם סמים.

* יש לציין ששיאנית העולם מתה בגיל 39

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

30 שנה לא שברו שיא, התחרות כבר לא מעניינת. בדיוק בשביל זה צריך להכניס סטרואידים.

ככה נוכל להגדיל את הרמה ולראות ביצועים מהגוף שפעם לא היו אפשריים.

זה היה ממש נחמד לראות מה הגוף הטבעי מסוגל לעשות אבל אין מה לעשות, הגוף בתוספת פיתוחים מדעיים יכול לעשות הרבה יותר וזה גם יהיה יותר מעניין.

אם כל הספורטאים יהיו על סטרואידים אז עדיין רק הטובים ביותר ואלה שמשקיעים הכי הרבה ינצחו כי לכולם תהיה אותה גישה לסטרואידים. מי יודע? אולי זה יוביל לפיתוחים מדעיים שיאפשרו לאנשים בגיל 80 לחיות חיים נורמליים באיכות סבירה.

כביכול הספורטאית הגרמנית ששברה את השיא לקחה מלא סטרואידים ומתה בגיל צעיר, הסיבה שהיא מתה זה לא בגלל הרעיון של סטרואידים. זה בגלל סטרואידים שלא נעשו עליהם מחקרים רפואיים מדוקדקים וזה בגלל שהם לא חוקיים.

אם יהפכו אותם לחוקיים הם יוכלו להועיל לכל האנושות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי יודע? אולי זה יוביל לפיתוחים מדעיים שיאפשרו לאנשים בגיל 80 לחיות חיים נורמליים באיכות סבירה.

כביכול הספורטאית הגרמנית ששברה את השיא לקחה מלא סטרואידים ומתה בגיל צעיר, הסיבה שהיא מתה זה לא בגלל הרעיון של סטרואידים. זה בגלל סטרואידים שלא נעשו עליהם מחקרים רפואיים מדוקדקים וזה בגלל שהם לא חוקיים.

אם יהפכו אותם לחוקיים הם יוכלו להועיל לכל האנושות.

שימוש קיצוני בסטרואידים מוביל רק לנזקים ולמוות. בדיוק כמו שכוס יין ביום אולי טובה לאריכות ימים, אבל אם תסיים שני בקבוקים ביום כנראה שלא תאריך ימים. איזה מן מחקרים יעשו? כמה הגוף יכול לספוג עד שהוא יתפרק?

מי שייקח יותר - יצליח יותר, וגם יהרוג את עצמו מהר יותר. אז כולם יקחו הרבה, ובכל שנתיים נשמע על חדש שיהפוך את כל השיאים הנוכחיים לחסרי טעם, והספורט המקצועני יהפוך מהקרבת הנעורים להקרבת החיים ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום לא מתבצעים מחקרים רציניים בתחום, בהחלט לא בלתי נתפס שאפשר לפתח סטרואידים שלא יהיו להם תופעות לוואי שליליות.

הרעיון שמחקר רפואי רציני לא ישפר את התחום הוא מגוכך בעיני.

או שזה יגרום להם למות בגיל 35..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב בעניין המזל, לירוי בורל ואסאפה פאוול היו היחידים ששברו את השיא פעמיים ועשו זאת בהפרש של לא יותר מ-5 מאיות השניה משיאם הקודם. בולט לא רק ששבר את השיא 3 פעמים, אלא גם שיפר את השיא ב14 מאיות (וזרועו עוד נטויה) והכל בתוך שנה. אם כך, מוזר שלמזל השפעה כל כך גדולה דווקא על בולט ולא על שאר האצנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...