שיא עולם בלתי נתפס: 9.58 שנ' לבולט ב-100 מ' - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיא עולם בלתי נתפס: 9.58 שנ' לבולט ב-100 מ'

supercars

Recommended Posts

ברור שהוא הכי מהיר, וברור שהבדל של חצי שניה ויותר זה עניין של אימון, אבל מה הקשר?

אף אחד לא מדבר על הבדלים של שניות שלמות (כמו האידיוט ההוא מהעמוד הקודם שכתב משהו בסגנון "יהיה לי מזל ואני ארוץ ב-4 שניות") אלא מדברים פה על ההבדלים המינוריים של מאיות השניה הבודדות לכאן או לכאן.

מישהו קודם תיאר את זה טוב מאוד - "יום טוב, יום רע". אני קורא לזה "מזל". מילים מקבילות, המשמעות היא אותה משמעות.

הדמגוגיה בשקל הזאת "אותו אדם שובר את שיא העולם 3 פעמים ברציפות והכל במזל" היא מטופשת למדיי ולא שווה את הבייטים שהיא תופסת באינטרנט. :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברור שהוא הכי מהיר, וברור שהבדל של חצי שניה ויותר זה עניין של אימון, אבל מה הקשר?

אף אחד לא מדבר על הבדלים של שניות שלמות (כמו האידיוט ההוא מהעמוד הקודם שכתב משהו בסגנון "יהיה לי מזל ואני ארוץ ב-4 שניות") אלא מדברים פה על ההבדלים המינוריים של מאיות השניה הבודדות לכאן או לכאן.

מישהו קודם תיאר את זה טוב מאוד - "יום טוב, יום רע". אני קורא לזה "מזל". מילים מקבילות, המשמעות היא אותה משמעות.

עוד לא הבנת שבחיים הכל יחסי? הריצה פה היא פחות מ10 שניות. אתה מצפה לשיפור של שניות בכל שיא עולם? לא מבין אותך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, אתה מתווכח רק לשם הויכוח?

אני לא מצפה לכלום, כבר כתבתי בעמוד הקודם שאני מסכים עם המשפט הזה:

הספורט הזה של ריצת ה100 מטר כבר נדחק לקצה המוחלט שלו מבחינת הישגים
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדמגוגיה בשקל הזאת "אותו אדם שובר את שיא העולם 3 פעמים ברציפות והכל במזל" היא מטופשת למדיי ולא שווה את הבייטים שהיא תופסת באינטרנט. :/

כל מטרתך פה היא להגיד את הדעה הלא פופולארית ותו לא. תמשיך לטעון שזה מזל בזמן שבולט מתגרה בגבולות היכולת האנושית.

אשמח גם אם תשאיר את עלבונות הקש שלך מחוץ לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, אתה מתווכח רק לשם הויכוח?

אני לא מצפה לכלום, כבר כתבתי בעמוד הקודם שאני מסכים עם המשפט הזה:

אני כאן כדי להוכיח לך אחרת וכבר עשיתי זאת. רק חבל שאתה עקשן מאוד וצר אופקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle תנסה לנטרל רגע את הרגשות ותסתכל על העובדות, תשווה את גרף התוצאות של בולט לשלבי בבתבגרות שלו לשנות האימון שעברו מאז הגוף שלו הגיע למלוא הפוטנציאל, הבחור בן 22, יש היגיון בשיפור בזמנים.

תראה את טייסון גיי, הוא בן 27 ורק עכשיו הוא הגיע ל9.71, ולאורך הקריירה שלו אפשר לראות את מגמת השיפור, שנובעת מניסיון, שיפור טכנולוגי, ושיפור בשיטות האימון.

עובדתית, החל מתחילת המדידות האלקרוניות, שסטיית התקן שלהם קטנה, ונבדקת על ידי השוואת השעון לפריימים שמצולמים במצלמת הפוטו פיניש השיא זז מ:

9.93 ע"י קלווין סמית' ב 1983 עד 9.74 ע"י אסאפה פאוול ב 2007. התקדמות של 19 מאיות ב 26 שנים.

בולט לקח את השיא והוריד אותו מ 9.74 ל 9.58, מדובר פה על 16 מאיות תוך שנה!

ולא מדובר בשיא שקל לשבור, בעצם, טייסון גיי הוא האדם היחידי למעט פאוול שירד מה 9.74 ההוא, עם ה 9.71 שהספיק למקום שני, והוא נמצא בשיא הכושר שלו.

בנוסף שים לב ששיאי העולם נקסעים כולם ללא רוח או עם רוח גבית של מתחת לשני מטר לשניה.

שים לב להבדל ברוח בין ביי'ינג לברלין ושים לב להבדל באיך שבול רץ את המטרים האחרונים, הבדל של 0.11 מאיות מכיל גם את הרוח וגם את ההאטה המשמעותית במטרים האחרונים.

http://en.wikipedia.org/wiki/Men%27s_100_metres_world_record_progression

ויש עוד אלפי הוכחות, אבל בגדול בכל ענף מתחרים נוטים לפרוץ בגיל הזה (21-24)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך בידיוק עד עכשיו לא נשבר שיא עולם כזה? הרי סטיות תקן תמיד היו.

איך דווקא בתקופה הזאת נמדד שיא עולם. ועוד עכשיו המכשור יותר מדוייק מפעם, אז יש עוד פחות סטיות תקן.

אין מה להגיד, ראית גם בבייג'ינג שהוא היה יכול לשפר בהרבה על השיא עולם שהוא קבע.. גם אז הייתה תוצאה לא מדוייקת?

והתוצאה המדוייקת לא משנה, ברור לכולם שהוא האצן הכי מהיר בהיסטוריה, כי אף אחד לא הצליח להגיע לתוצאה כזאת.

וזה לא 16 מאיות בשנה, בשנה שעברה הוא השאיר לו קצת זמן בשביל שהוא יוכל לשבור את השיא בפעם הבאה, אז הוא האט בסוף.. הוא ידע בידיוק כמה הוא עושה. הוא היה יכול לעשות תוצאה יותר טובה בשנה שעברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהוא קטן ,לכל החברה שקשה להם להעריך ולהבין את המיספרים (כי בכל זות מה זה 16 מאיות ) שיראה את ההפרש שלו מהמיתחרים האחרים ויבין (ההפרש שלו מבחינת המרחק שהוא צובר מהם ,מרחק פיזי במטרים ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי על מה ההתרגשות.

9.58 זה "בלתי נתפס", ו-9.71 זה בסדר? תנו לי לנחש, 9.84 זה קלי קלות?

אין פה שום דבר מהפכני, אלו השיאים של הספורטאים בשנים האחרונות.

ההבדל בין 9.71 (השיא הקודם) לבין 9.58 הוא לא יותר ממזל וסטיית תקן של מכשיר המדידה.

היה לו מזל והוא הצליח להוריד 11 מאיות השניה מהשיא הקודם (נראה אתכם מפעילים סטופר ולוחצים מספיק מהר בשביל להפסיק אותו בזמן כזה, אני לא מצליח לרדת מ-16 מאיות), ביג דיל :nixweiss:

השיא האישי שלי נכון להרגע הוא 5 מאיות השנייה. מצולם. מישהו הצליח לרדת מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שדיי סיכמו פה את הוויכוח העצום שנוצר בדיון הזה, אבל עדיין יש דעה אחת שאני לא מסכים איתה -

הספורט הזה של ריצת ה100 מטר כבר נדחק לקצה המוחלט שלו מבחינת הישגים

לדעתי אין ספק כי אנחנו (הגזע האנושי, בכללי. בפרט - בולט :lol:) יכולים עוד לשפר את התוצאה. כן, גם אם היא במילישניות ובהחלט להשיג תוצאה נמוכה מבחינת זמן מ9.40, שזה בכלל היעד הבא שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle

אין פה שום מזל, אתה באמת חושב שעומדים עם סטופר שם?

זה ברלין, גרמניה. נראה לך שלהם חסרה טכנולוגיה?(מה הבעיה לפרוס על המסלול קולטנים שיקלטו מתי האצן דורך מעבר לקו?)

אתה רואה בעצמך שבתחילת המירוץ, פוסלים ספורטאים שיצאו לפני הזמן, גם אם זה ב- 3 מאיות(משהו שאתה לא יכול לראות בעין)

וזה לא בדיוק עניין של מזל, אתה רואה במו עיניך שלבנאדם יש יכולת יוצאת דופן.

אני כן מסכים שיכול להיות לו "יום טוב" ו- "יום רע" שבו הוא מצליח למשוך את עצמו לגבול היכולת או לא מצליח

ועוד דבר שאני מסכים בו זה הרוח, למרות שאני בטוח שגם בזה מטפלים עד כמה שאפשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן מסכים שיכול להיות לו "יום טוב" ו- "יום רע" שבו הוא מצליח למשוך את עצמו לגבול היכולת או לא מצליח

ולזה בדיוק אני קורא מזל.

לגבי ה"עומד עם סטופר", לכל הרוחות תלמדו לקרוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...