כמה שאלות לגבי הנוקיה N97: מקלדת וירטואלית, נגן מוזיקה, התאמה אישית של צלילים... - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי הנוקיה N97: מקלדת וירטואלית, נגן מוזיקה, התאמה אישית של צלילים...

DXter

Recommended Posts

קיבלתי את הטלפון שלשום ושיחקתי איתו קצת אבל אני מאמין שיש לו עוד הרבה לשחק... אבל יש כמה דברים מעצבנים שאני לא מצליח

1) אני לא מצליח לשנות את הצליל התראת הודעה למה שאני רוצה... כלומר שאני עושה אפשרויות על הצליל, יש לי רק בחר כסוג צלצול או לקשר את זה לאיש קשר. בנוקיה הקודם שלי הייתה גם את האופציה "הגדר צליל התארת הודעה" או משהו כזה. בנוקיה N97 אין את האופציה הזאת. כמובן שניסיתי גם דרך התאמה אישית של הפרופילים, אני לוחץ על התראת הודעה וזה פותח לי את התיקיה עם כל הצלצולים שבאו עם הטלפון. הבעיה היא שאין לי מושג איפה התיקיה הזאת נמצאת על הטלפון, אם אני אדע, אז אני יכול פשוט להעביר לשם את הצלצול שאני רוצה ואז אבחר דרך שם (למרות שאני מעדיף לא להעתיק קצבים לכל מיני תיקיות שונות...)

2) זה ממש אבל ממש מעצבן... ראיתי בכל מיני קליפים ביוטיוב שיש לטלפון הזה גם מקלדת וירטואלית. אבל אין לי כזאת אופציה בשום מקום להכנסת טקסט, יש רק כתב יד ומקשים אלפאנומרים. כמובן שיש גם את המקלדת הקשיחה אבל הטלפון נקנה בחול ולכן על המקשים אין עברית. אני יכול לחיות עם זה אבל אני בניתי על זה שאת העברית אני אכתוב עם המקלדת הוירטואלית... אבל אני לא רואה שיש אחת. קראתי גם שבאמת בהתחלה הייתה מקלדת וירטואלית אבל הורידו אותה בסוף. מישהו יודע למה לעזאזל עשו את זה?! האם זה יחזור בעידכון תוכנה מתישהו???? זה פשוט משהו שהם חייבים להחזיר...

3) אני עכשיו מעביר את כל המוזיקה שלי אל הטלפון... אז יצרתי לי תקייה שהכל יהיה מאורגן כמו שאני רוצה (אישית אני מארגן את זה לפי אמנים ואז אלבומים) אבל כל פעם להיכנס לתיקיה הזאת זה קצת מעצבן שאפשר פשוט ללחוץ על הוידג'ט של הנגן במסך הבית. הבעיה שם היא שהוא לוקח את המידע שלו מהתוכן של הקבצים עצמם ולא ע"פ השם או תחת איזה תיקיה הוא נמצא ואז יוצא מצב שיש לי מלא כפילויות וחסרים לי דברים. לדוגמא: יש להקה שקוראים לה NEW FOUND GLORY ובחלק מהאלבומים שלה התוכן של הקבצים באמת אומר NEW FOUND GLORY, אבל באלבומים אחרים התוכן של הקבצים אומר A NEW FOUND GLORY (נוסף A בהתחלה) ואז הנגן שלי מפצל את הלהקה הזאת ל2... NEW FOUND GLORY ו A NEW FOUND GLORY ויוצא שיש לי חצי מהאלבומים פה וחלק מהאלבומים שם... באפשרויות של הנגן אין לי אפשרות להעביר שירים לתיקיה אחרת או לפחות לא מצאתי אפשרות כזאת. זאת רק דוגמא, יש עוד כל מיני שירים שמסיבה כלשהי התוכן שלהם שגוי ולמשל שם האמן לא נכון ואז בנגן האמן הזה (שברוב המקרים בחיים לא שמעתי עליו) מופיע...

4) הורדתי מהאינטרנט ערכת נושא לטלפון, אבל עכשיו שאני מחייג מספר המספרים שמופיעים על המסך הם לבנים והרקע של החייגן הוא גם לבן, כלומר מאוד קשה לראות אותם. וכאשר מדובר על הכנסה של שעה (למשל כיוון שעון או קביעת שעון מעורר\התראה בלוח שנה לשעה מסויימת) בכלל לא רואים את השעה שאני מכניס, כלומר רק אחרי שאני לוחץ על אישור וחוזר נגיד ללוח שנה אז השעה מופיעה בשחור ורק אז אני יכול לראות איזה שעה באמת הכנסתי. בנוקיה הקודם שלי הייתה לי אופציה לשנות צבע גופן למשל של התאריך שמוצג במסך הבית. בנוקיה N97 לא מצאתי שום אופציה לשנות צבע גופן. איך אני יכול לשנות את הצבע ככה שאני אראה מה אני מחייג ואת השעות שאני מכניס ללוח שנה?

למישהו יש מושג איך לפתור בעיה אחת (או יותר) מאלה??

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4) הורדתי מהאינטרנט ערכת נושא לטלפון, אבל עכשיו שאני מחייג מספר המספרים שמופיעים על המסך הם לבנים והרקע של החייגן הוא גם לבן, כלומר מאוד קשה לראות אותם. וכאשר מדובר על הכנסה של שעה (למשל כיוון שעון או קביעת שעון מעורר\התראה בלוח שנה לשעה מסויימת) בכלל לא רואים את השעה שאני מכניס, כלומר רק אחרי שאני לוחץ על אישור וחוזר נגיד ללוח שנה אז השעה מופיעה בשחור ורק אז אני יכול לראות איזה שעה באמת הכנסתי. בנוקיה הקודם שלי הייתה לי אופציה לשנות צבע גופן למשל של התאריך שמוצג במסך הבית. בנוקיה N97 לא מצאתי שום אופציה לשנות צבע גופן. איך אני יכול לשנות את הצבע ככה שאני אראה מה אני מחייג ואת השעות שאני מכניס ללוח שנה?

ערכות הנושא מאד בעייתיות בנוקיות, אתה יכול לנסות לערוך את ערכת הנושא דרך המחשב אבל זה לא דבר פשוט כל כך, אם כי יכול להיות שרק שינוי גופן, יהיה פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מהקל:

4) מאחר וזו לא ערכת נושא רישמית של זו בעיה עיצובית של מי שהכין את ערכת הנושא.

אם יש לך אפשרות לפנות למי שהכין את הערכה מאיפה שהורדת אותה , פשוט תצלם לו את המסך ותשלח לו, אולי הוא יהיה נחמד וייתקן את זה.

3) אתה משתמש בNOKIA MUSIC MANAGER?

בעקרון אצלי הN85 מקטלג שירים לפי הTAG שלהם ולא לפי שם הקובץ , תבדוק את הID3 TAG של כל כל השירים שיש לך איתם בעיה , אולי בתוך הTAG מופיע הA הזאת שאתה מדבר עליה.

לגבי חוסרים , אין לי ממש מושג , אם אתה משתמש בNOKIA MUSIC MANAGER תנסה לראות אם הם מופיעים שם ובמכשיר.

2)לגבי המקלדת הווירטואלית , אין לי מושג למה אתה רוצה אחת כזאת , זה סתם עוד משהו שיגזול מקום על המסך.

1)ברגע שאתה פותח את התיקייה עם כל הצלצולים , אמורה להיות לך אופציה לחפש בכל קבצי המוזיקה שיש בטלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משתמש בNOKIA MUSIC MANAGER. אתה יכול להרחיב בבקשה טיפה של השימוש בזה והTAGS האלה?\

ואני רוצה מקלדת וירטואלית... כדי שיהיה לי... בנוסף הטלפון לא נקנה בארץ אז על המקלדת הקשיחה אין עברית ואני יכול לחיות עם זה אבל זה קיי מעצבן וגם המיקום של כל מיני כפתורים קצת מוזר מסיבה כלשהי (למשל נקודה "." נמצא באיזור של האות "ס"... אין לי מושג למה). הקטע הוא שבמקלדת קשיחה מה שנתנו לך זה מה שאתה מקבל ואם אתה רוצה משהו אחר (כמו למשל שפה אחרת-למשל עברית) צריך להחליף את המקלדת עצמה (בטח עולה הרבה כסף בעוד שבמקלדת וירטואלית אתה פשוט מוריד מקלדת בשפה שאתה רוצה ומתקין אותה על הטלפון.

האם ידוע לך שאפשר להשיג איכשהו מקלדת וירטואלית בעברית (וגם אנגלית אם כבר) לטלפון הזה כדי שאני אוכל לכתוב איתה היערות הוודעות טקסט???? אני מאוד מאוד אודה לך...

אה ונזכרתי בעוד משהו. יש כל מיני ערכות נושא שאנשים נתנו להם אותו השם ואז אחרי שהתקנתי את הראשונה אני לא יכול להתקין את השניה כי הטלפון אומר לי "כבר קיים קובץ בשם ... האם ברצונך להחליף את הקובץ הקיים?" משהו כזה... כמו שאי אפשר לשמור 2 קבצים בעלי אותו שם באותה תיקיה במחשב. ברור שניסיתי לשנות את זה אבל בדומה לבעיה של הקבצי , הטלפון לוקח את המידע (שם) מהקובץ עצמו ולא מהשם שאני נתתי לו. מישהו יודע איך אני יכול לסדר את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משתמש בNOKIA MUSIC MANAGER. אתה יכול להרחיב בבקשה טיפה של השימוש בזה והTAGS האלה?

היא לא התוכנה הכי טובה אבל היא עושה את העבודה.

תוריד מהאתר של , תתקין ותראה , היא סורקת את המחשב ואת המכשיר לקובצי ומארגנת אותם.

היא גם נותנת לך את האופציה להעביר שירים מהמכשיר למחשב והפוך (כמובן..)

לגבי הTAGS , הכי קל (לדעתי) זה לשים שיר בווינאפ וללחוץ ALT+3 , שמה נמצא כל המידע על השיר כולל תמונת אלבום.

הם נקראים ID3v1 , ID3v2 ו APEv2 שהוא פחות רלוונטי.

מה שכתוב בID3 זה מה שיופיע כשם השיר כשתעביר אותו למכשיר.

שם הקובץ במחשב הוא זה שיופיע כשתחפש שיר כדי להפוך אותו לצלצול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יכול להגיד לו שייבא קבצים מהטלפון? כי שאני מסמן את הסמל ש להטלפון בצד שמאל זה לא עושה את זה... כלומר זה מייבא רק את הצלצולים אבל לא קבצי MP3

למה אתה רוצה לייבא קבצים מהטלפון למחשב? לא רצית לעשות בדיוק הפוך?? רצית להעביר שירים למכשיר ולהפוך אותם לצלצולים , לא?

בכל מקרה , כל קובץ שהוא פשוט תלחץ על כפתור ימני וTransfer To או Transfer To S60 או משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאנחנו לא מבינים אחד את השני.... אני אסביר

אתה אמרת לי שבעזרת התוכנה הזאת אני יכול לסדר את את הבעיה של הנגן שהוא קורא מהתוכן של הקובץ ואז למשל הוא מפצל לי את הלהקה NEW FOUND GLORY ל2. אמרת שאני יכול לעשות TAG או משהו כזה ואז זה יסתדר.

את המוזיקה שלי כבר העברתי מהמחשב לטלפון (פשוט עשיתי COPY PASTE כמו לכונן נייד). עכשיו שאני פותח את התוכנה מצד שמאל יש לי אייקונים של דיסקים, טלפון, ומחשב. שהקלקתי על הטלפון זה הראה לי את כל הצלצולים שיש לי על הטלפון אבל זה לא מראה לי בכלל את כל המוזיקה שלי (אם אני לא טועה כולם MP3). מן הסתם כדי לעשות EDIT TRACK INFORMATION או איך שלא קוראים לזה, אני צריך את הTRACK... אבל התוכנה לא מזהה לי את קבצי המוזיקה על הטלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאנחנו לא מבינים אחד את השני.... אני אסביר

אתה אמרת לי שבעזרת התוכנה הזאת אני יכול לסדר את את הבעיה של הנגן שהוא קורא מהתוכן של הקובץ ואז למשל הוא מפצל לי את הלהקה NEW FOUND GLORY ל2. אמרת שאני יכול לעשות TAG או משהו כזה ואז זה יסתדר.

את המוזיקה שלי כבר העברתי מהמחשב לטלפון (פשוט עשיתי COPY PASTE כמו לכונן נייד). עכשיו שאני פותח את התוכנה מצד שמאל יש לי אייקונים של דיסקים, טלפון, ומחשב. שהקלקתי על הטלפון זה הראה לי את כל הצלצולים שיש לי על הטלפון אבל זה לא מראה לי בכלל את כל המוזיקה שלי (אם אני לא טועה כולם MP3). מן הסתם כדי לעשות EDIT TRACK INFORMATION או איך שלא קוראים לזה, אני צריך את הTRACK... אבל התוכנה לא מזהה לי את קבצי המוזיקה על הטלפון.

את הTAG אפשר לסדר עם ווינאמפ או עם התוכנה (אבל רק על קבצים שנמצאים במחשב - קבצים שהועברו לטלפון אני לא הצלחתי לשנות תגים)

במקום לעשות "העתק-הדבק" , תמחוק את הקבצים מהמכשיר ותעביר את כולם מסודרים דרך התוכנה.

זה אולי נראה כמו עבודה שחורה אבל זו הדרך הטובה ביותר לוודא שהקבצים שלך מסודרים במכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הTAG אפשר לסדר עם ווינאמפ או עם התוכנה (אבל רק על קבצים שנמצאים במחשב - קבצים שהועברו לטלפון אני לא הצלחתי לשנות תגים)

במקום לעשות "העתק-הדבק" , תמחוק את הקבצים מהמכשיר ותעביר את כולם מסודרים דרך התוכנה.

זה אולי נראה כמו עבודה שחורה אבל זו הדרך הטובה ביותר לוודא שהקבצים שלך מסודרים במכשיר.

ככה תמיד העברתי קבצים... אין לי מושג איך לעשות את זה אחרת. יש לך אולי מדריך לNOKIA MUSIC שבא עם OVISUITE???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפש מדריך באתר של , אני לא מכיר מדריך לתוכנה (היא מאוד פשוטה)

מפעילים אותה , נותנים לסרוק את המחשב , מחברים את הטלפון וכל שיר שרוצים להעביר לוחצים על כפתור ימני ועושים Transfer...

רוצה לערוך את התג של השיר? F5 יערוך את התג , F2 יערוך את השם שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אני אנסה להעביר 2 אלבומים מהלהקה הזאת שזה מפצל לי אותה ונראה מה קורה... אני אדווח.

דרך אגב, נניח שעשיתי SYNC... איפה זה שומר לי את המוזיקה שהעברתי? (איפה בטלפון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...