שרשור הפלאפל,החומוסיות והסטקיות הגדול (כמובן עם עדיפות יתרה לפלאפל) - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור הפלאפל,החומוסיות והסטקיות הגדול (כמובן עם עדיפות יתרה לפלאפל)

Cereal  Killer

Recommended Posts

• תגובות 120
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הרשו לי לחלוק עמכם את רשמי לאחר שנים רבות מאוד של נסיון חיפאי בתחום

יש 2 מקומות שאני יכול להכתיר אותם בגאון ובגלוי כטובים ביותר לטעמי, כל אחד בתחומו:

נתחיל בפלאפל - פלאפל הנשיא בחיפה, קרוב למרכז חורב.

פלאפל בורגני מאוד אבל רק לטובה- פיתות מיוחדות (תימניות?) טריות גדולות וטעימות בצורה בלתי רגילה

(יש להם גם פיתות מקמח מלא למי שרוצה - בורגני או לא בורגני? ;))

קציצות מצויינות ומגוון של רטבים וסלטים משגעים (טחינה ירוקה, צ'ימיצ'ורי, סלט תורכי, רוטב שום ועוד..)

בהגשה עצמית (הסלטים והרטבים) להעמסה על הפלאפל אחרי שהוא כבר ביד שלכם.

(אוכלים בעמידה ליד הדוכן - זו הדרך המומלצת)

התוצר הסופי שמתקבל הוא פיתה עמוסה לעייפה בכל טוב, עדינה, נמסה ונימוחה בפה - ממש גן עדן.

(מומלץ מאוד להסכים למריחת חומוס בפיתה כשמתחילים להכין אותה)

בהחלט לא פלאפל רגיל ובאמת שמאוד מומלץ - פלאפל אוריון בהשוואה להנשיא נראה לי היום פלאפל תפל וסתמי לחלוטין.

(ואני הייתי חסיד לא קטן של אוריון בעצמי לפני שהכרתי את הנשיא)

integral תפסיק להסתובב בהדר ובעיר התחתית - הפלאפל הכי טוב הוא אי שם בכרמל.

בנוסף, יש להם סביח מ-צ-ו-י-י-ן (אם באתם רעבים במיוחד אז קחו סביח כמנה שניה, ועניין הסלטים והרטבים כמובן תקף גם לסביח)

לימונדה מרווה, וכדורי שוקולד נהדרים לקינוח.

בקיצור, פלאפל בורגני במיטבו ולדעתי מתעלה עשרות מונים על כל המתחרים האחרים בחיפה.

הביקורת הנ"ל מתייחסת אך ורק לפלאפל הנשיא בשדרות מוריה חיפה, מעבר לכביש למרכז חורב.

(אני בטוח שיש הרבה "הנשיא" במקומות רבים ומגוונים אחרים, השם נפוץ ואינו מהווה שם של זכיון או חנויות מסויימת)

====

נעבור לשווארמה, וזה הדירוג:

ג'יבלי, מוגרבי במבינו וכל החברים -

אלו הן שווארמות יום יומיות רגילות שאני אישית כבר לא מתקרב אליהן אלא אם כן אני באזור וממש ממש רעב ואין אלטרנטיבות מהירות אחרות

שווארמה "האחים" בהדר - 3 רמות מעל כל אלה - מאוד מומלץ - פיתה (כן - פיתה, ולא לאפה!!) נוטפת טעם נדיר.

שווארמה חזאן כמובן היא מצויינת ונמצאת בקו אחד עם "האחים" ברמת הגימור והטעם.

(למרות שחזאן פחות מיוחדת בטעמה, היא עדיין שווארמה hard וכבודה במקומה מונח)

אגב- למי שעדיין לא ראה - בלוג שווארמה חזאן באדיבות infected mushroom

ועכשיו הגענו לגולת הכותרת - השווארמה שיושבת במגדל השן של השווארמות

זו ששווה לי לעשות סיבוב ענק בשבילה כל פעם שאני חוזר מת"א לחיפה (מה שמאריך לי את הדרך בלפחות שעה)

רבותי - כל מי שחושב ששווארמה חזאן היא השווארמה המנצחת - חי בעולם קטן ועצוב.

אני מדבר על השווארמה במסעדת "סמיר אמיס" על הכביש הראשי, תחנת דלק פז ביציאה הדרומית מחיפה ליד מלון מרידיאן.

רבותי - מדובר על פסגת הנדסת השווארמה, כל רכיב במנה הוא עבודת יד ומלאכת מחשבת כולל הפיתות והלאפות כמובן.

מילה על הלאפיסט של המקום: יודע להכין לאפה שתעמוד גם ברעידת אדמה 6 בסולם ריכטר - לא מתפרקת וטעימה במיוחד.

כמות הבשר שנשפכת למנה האישית שלכם בין אם זו פיתה או לאפה - תשפיל כל שווארמיה אחרת.

הבשר טעים בצורה שקשה לתאר.

ממליץ למרוח חומוס בלאפה פיתה גם למי שלא אוהב -החומוס שלהם מוסיף המון.

לשבת באחד השולחנות, לא לשכוח חמוצים, עמבה (חובה) וטחינה לשולחן, להזמין צלחת צ'יפס שתלווה אתכם (חינם) ולהנות.

לקינוח יש קפה שחור קטן ובקלוואה טעימה מאוד כראוי למסעדה בסדר הגודל הזה.

אפשר גם לקום ולעבור לגלידריה האיטלקית השוכנת כמעט בצמוד למקום (סגורה לאחרונה עקב שיפוצים).

או שאפשר לוותר לחלוטין על קינוח ופשוט להזמין עוד מנת שווארמה (וכבר יצא לי לעשות את זה...)

סמיר אמיס אגב, היא מסעדת בשרים (ודגים) גדולה מאוד ומרווחות (120 מקומות ישיבה לפחות)

- אך עדיין לא יצא לי לטעום שם משהו מעבר לשווארמה - היא כ"כ טובה שפשוט לא בא לי לנסות שום דבר אחר.

הכרתי את הזכיון סמיר אמיס לפני כמה שנים טובות בשפרעם - נהגתי לנסוע לשם עם חברים לפחות פעם בשבועיים ולהנות.

לשמחתי נפתחו עוד זכיונות שלהם באזור הקרוב - אחד ליד מרידיאן שהזכרתי כבר,

והשני בקריות - איפה שהייתה מסעדת "מוצארט" (בכניסה לק.מוצקין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה בקטנה:

קודם כל פלאפל גולני הוא טוב, אבל בטח שלא מובחר. מי שחושב שהוא אחד הטובים צריך לנסות מקומות אחרים.

הפלאפל הכי טוב לטעמי בבית שאן. יש אולי 4 עיקריים, כל אחד שונה ומדהים. גם שווארמה, אחת הטובות- בכל המקומות.

ב2 מקומות מכינים את הפיתות/לאפות במקום (לא בכל מקום יש לאפה), סלטים בלי סוף, טעים בטירוף.

מקום אחד מוכר בלחמניה, יש לו פלאפל הזוי.

אם יוצא לכם לעבור בבית שאן (בדרך לצפון/ירושליים/ירדן/מקום מרוחק כלשהו) תעשו עצירה, שווה את זה.

יהוד - זוועת עולם. לא פלאפל, לא שווארמה.

צפת - זוועת עולם 2.0

אוסול ראש פינה - אחלה פלאפל, במילואים אני תמיד מבקר שם. מומלץ. כל השאר בראש פינה דיי מעפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אריק, בחיי שהתיאור שלך של סמיר אמיס לא משאיר אותי אדיש ואני מתכנן נסיעה מרחובות לחיפה בשביל לאכול את העניין. 'פסגת הנדסת השווארמה'. גדול.

אם כבר אז למה לא לאכול בסמיר אמיס המקורי ?

(למרות שאני חובב חומוס מדופלם עדיין לא יצא לי לאכול שם לצערי אבל הביקורות מהלללות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בפלאפל - פלאפל הנשיא בחיפה, קרוב למרכז חורב.

integral תפסיק להסתובב בהדר ובעיר התחתית - הפלאפל הכי טוב הוא אי שם בכרמל.

שווארמה חזאן כמובן היא מצויינת ונמצאת בקו אחד עם "האחים" ברמת הגימור והטעם.

(למרות שחזאן פחות מיוחדת בטעמה, היא עדיין שווארמה hard וכבודה במקומה מונח)

אני מדבר על השווארמה במסעדת "סמיר אמיס" על הכביש הראשי, תחנת דלק פז ביציאה הדרומית מחיפה ליד מלון מרידיאן.

כליה,

על טעם....

הנשיא ....לא יותר מבסדר לטעמי

האחים? בררררר....הודו לא משהו.

חאזן ביפו? כבר מזמן לא הבשר שפירסם אותו. אם כבר זה בצ'קפוסט עדיף.

סמיר אניס - פעם הבאה בחיפה נבדוק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטי,

על טעם - בהחלט.

אבל בכל זאת אגיב:

גם אני לא אוהב שווארמה הודו בד"כ, אבל האחים זה סיפור אחר לגמרי.

הנשיא - בטוח שניסית את המקום הספציפי שדיברתי עליו? יש הרבה ה"נשיא"... מתי ביקרת שם לאחרונה?

חזאן-דיברתי כמובן על צ'ק פוסט, לא הזכרתי את יפו (לא ידעתי שיש סניף ביפו)

(יש חזאן מצויין גם בצומת ק.אתא).

וסמיר אמיס, לא אניס ;) (וזה כבר בטוח לא הודו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטי,

על טעם - בהחלט.

אבל בכל זאת אגיב:

גם אני לא אוהב שווארמה הודו בד"כ, אבל האחים זה סיפור אחר לגמרי.

הנשיא - בטוח שניסית את המקום הספציפי שדיברתי עליו? יש הרבה ה"נשיא"... מתי ביקרת שם לאחרונה?

וסמיר אמיס, לא אניס ;) (וזה כבר בטוח לא הודו)

בטוח שאני מדבר על הנשיא. מרכז הכרמל זה שתי מטר מהבית שגדלתי בו. האמת שלא אכלתי שם מזמן. ננסה שוב.

אם כבר שווארמה הודו, אז יש כ"כ הרבה יותר טובים מהאחים (יש להם דרך אגב סניף בעראבה שמוכר רק כשבאל-הלאל בחופשה). בחיפה תנסה את החסכן בחלוץ (לא זוכר את שמו לעזאזל).

אניס נשמע יותר טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאני יודע על מי אתה מדבר, יש לו שם שלט שמתגאה בזה שהוא היה בלי כוליפורמים בכלבוטק או משהו כזה (ישן כזה).

אני זוכר שאכלתי אצלו בעבר והיה לא רע בכלל.

בנוגע לביקור העתידי שלך ב"הנשיא"- אם לא ביקרת שם מעל שנה-שנתיים אז אני בהחלט ממליץ לבדוק שוב ורוצה רשמים אחרי הביקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אף אחד לא הזכיר את קטנה ומטריפה מול חורב בחיפה?? באמת שווארמה מצויינת, שונה מחזאן וחבריו וגם כשרה. ממליץ לכל מי שאוכל בדרך כלל למטה בעיר לעלות לכרמל ולגוון טיפה...

כמובן שיש גם את אמיל שלדעתי לא רואה את חזאן לא את ג'יבלי ולא אף אחד אחר, מומלץ בחום!!

חומוס שווה לנסות את אבו שאקר בחיפה וגם את אבו אדהם בכפר יסיף...

ומי שבמקרה מגיע לצומת אלונים שווה לנסות את השווארמה בקניון אלונים, פיתה מדהימה ואחלה של שווארמה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...