איזה סוג מסך מתאים לי יותר?? 3:4 רגיל?? או 16:9 רחב?? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה סוג מסך מתאים לי יותר?? 3:4 רגיל?? או 16:9 רחב??

rubin 37

Recommended Posts

שלום.

ברצוני לשדרג מסך AOC17 למסך LCD.

אני משתמש במחשב לפחות 3-4 שעות בכל יום. בעיקר לקריאת טקסט ולפעמים במשחקי , כמוכן עובד גם עם וורד ואקסל.

אינני צופה במחשב בסרטים, למעט סירטונים קצרים הניתנים באינטרנט או כאלה המגיעים במייל.

אני בן 72 ומרכיב משקפי מולטיפוקל. חברים יעצו לי לבחור במסך רגיל "19 3:4 ולא במסך רחב 16:9 וזאת כדי לחסוך

ממני את כאבי הצוואר שעלולים להתפתח כתוצאה מסיבוב/הזזת הראש שמאלה וימינה בעת הקריאה ממסך רחב.

מבקש את עזרתכם:

1. איזה סוג מסך מתאים לי יותר?? 3:4 רגיל?? או 16:9 רחב??

2. תוכלו להמליץ על מסך בתקציב של עד כ 1400 ש"ח??

בתודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום וברוך הבא.

לדעתי, הסיבה שבגללה המליצו לך להתרחק ממסך רחב היא מופרכת למדי. נתחיל מזה שאם כבר, הזזת הראש מעלה/מטה מכבידה על שרירי הצוואר יותר מאשר הזזת הראש לצדדים. מעבר לכך, הצורך להזיז את הראש כדי לקלוט את כל המסך מתעורר רק במסכים שהם גדולים למדי (מניסיון, 24" ומעלה), או כאשר יושבים קרוב מידי למסך (מה שלא מומלץ ממכלול סיבות).

בוא נאמר, שבגודל 19" לשימושיך הייתי ממליץ על מסך רגיל ולא רחב, אבל התקציב שלך מאפשר לך ללכת גם על מסכי 22", ואפילו על אחד איכותי למדי כמו ה- 2209WA המומלץ.

מבחינת גובה, 22" הוא בערך כמו 19" רגיל, ומבחינת שטח העבודה אתה מקבל יותר פיקסלים גם לרוחב וגם לגובה (1680X1050 לעומת 1280X1024 במסך 19"), אז אתה יוצא מורווח מכל הצדדים.

לדעתי, ה2209WA הוא האפשרות המועדפת במקרה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

המחשב שלי בן 4.5 שנים, האם הוא מתאים למסך המומלץ??

להלן נתוני המחשב:

מעבד 3G P4 90NM 530 1MLGA775

לוח אם 865PE NEO3 1GLAN775

זיכרון 256M 400MHZ = יחידות 2

כרטיס 1G OB

כרטיס מסך MSI FX5200 128 DDR

דיסק קשיח S-ATA 80G 8M MAXTOR

כרטיס קול (8 ערוצים) OB 7.1

אוקיי, המלצת על מסך "22 16:9 רחב, על איזה מסך 3:4 רגיל היית ממליץ??

לא חייב לנצל את כל התקציב....

בתודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין יותר מידי מסכי 19" מומלצים - פשוט לא נישה אטרקטיבית במיוחד.

יש Samsung 971P ב-1300, שהוא פאנל PVA, רמה אחרת מה-TN הזולים מבחינת איכות. קשה להגיד שהוא משתלם במחיר זה, עם זאת.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=469017

מעבר לכך, יש רק מסכי TN ומתוכם ה-943BM הוא זה שאני ממליץ עליו לרוב.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=708629

מסכים לא רחבים נגמרים בגודל 20", וגם כאלה לא נותרו הרבה בשוק בתקציב שלך, ומה שיש - אני לא יכול להמליץ עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך רחב לדעתי היום זה כבר הסטנדרט. גם אם זה לא למטרות של משחקים וסרטים, אני מרגיש שיותר נוח לי לקרוא טקסט באינטרנט במסך רחב.

כשאני קורא אני אוהב להגדיל מאוד הטקסט כדי לא לאמץ את העיניים, ובמסכי 3:4 זה גורם לטקסט להקטע בצדדים (אפשר להגדיל רק טקסט, אבל אז זה גורם לבעיות אם יש באתר), ואז צריך כל הזמן לגלול ימינה ושמאלה. במסך רחב לעומת זה אני יכול להגדיל מאוד הטקסט ועדיין הוא כולו נכנס לגודל המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שאם תבחר במסך 16:9 אז יתכן ותתצרך לעדכן לכרטיס מסך ע"מ שתהיה תמיכה מדויקת בפורמט מסוג זה.

כרטיס המסך שלי הוא :

MSI GEFORCE FX5200 128

עשיתי ניסיון עם מסכים רחבים "19 ו "22 ועבד בסדר.

אז מה עוד אני צריך לעשות כדי לעדכן את הדרייברים ??

בברכה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה יעבוד בכל מקרה, אבל תמונה מיטבית תהיה ברזולוציה של 1680X1050 ויתכן מצב שאם הדרייברים לא מעודכנים, התמונה תהיה (למשל) 1280X 1024 (כלומר 3X4) וגם מתוחה לאורך המסך (כמו תמונה בטלוויזית LCD מערוץ 10 ).

אני בסה"כ מדבר מנסיון שלי עם כרטיס ישן אחר - 9800PRO ATI שעד שלא עדכנתי - 1680X1050 לא היה אופציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...