פרופיל צבע ל- Dell 2209WA - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרופיל צבע ל- Dell 2209WA

Drazick

Recommended Posts

משום מה, לי אין אפשרות לבחור "Convert To Working RGB". אצלי הכל מוחשך.

כפי שהבחנת, גם בפוטושופ שלי הבחירה היא ב- sRGB. רק שנראה לי שמה שאני רואה בתמונה המצורפת פשוט לא מדוייק ונכון.

איך אצלכם במסל מכוייל היא נראית?

האם אתה אומר שאני קרוב יותר למצב מכוייל עם הפרופיל של דל או הפרופיל הידני שצורף כאן?

אתה בטוח שמסומן אצלך בתפריט color settings אותו דבר כמו שמסומן אצל ALPHA?

אני מנחש שעדיין לא שינית ל sRGB במקום Monitor RGB - 2209WA, וזאת הסיבה שאין לך אפשרות לבחור Convert To Working .

אגב, הפרמטרים שציינת לא מהווים "פרופיל ידני", אלו בסה"כ כיוונים של המסך. התיקונים האלו לא קשורים לפרופיל ה ICM שאתה מתקין שמגיע עם המסך, אז זה לא בהרכח "או זה או זה", אתה יכול גם להתקין את פרופיל ה ICM וגם להשתמש בכיוונים הידניים. (זה מה שאני עושה)

לגבי התמונה - הלחי הימנית לא רוויה לכיוון צהוב, הגוונים לא נראים מעוותים. אמנם צריך עוד עבודה כדי שיהיו באמת משכנעים, אבל זה לא נראה מעוות.

בעקרון, אין שום סיבה שהתמונה תראה שונה בצורה דרסטית במסך שלי לעומת המסך שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שמסומן אצלך בתפריט color settings אותו דבר כמו שמסומן אצל ALPHA?

אני מנחש שעדיין לא שינית ל sRGB במקום Monitor RGB - 2209WA, וזאת הסיבה שאין לך אפשרות לבחור Convert To Working .

אגב, הפרמטרים שציינת לא מהווים "פרופיל ידני", אלו בסה"כ כיוונים של המסך. התיקונים האלו לא קשורים לפרופיל ה ICM שאתה מתקין שמגיע עם המסך, אז זה לא בהרכח "או זה או זה", אתה יכול גם להתקין את פרופיל ה ICM וגם להשתמש בכיוונים הידניים. (זה מה שאני עושה)

לגבי התמונה - הלחי הימנית לא רוויה לכיוון צהוב, הגוונים לא נראים מעוותים. אמנם צריך עוד עבודה כדי שיהיו באמת משכנעים, אבל זה לא נראה מעוות.

בעקרון, אין שום סיבה שהתמונה תראה שונה בצורה דרסטית במסך שלי לעומת המסך שלך

אז כאשר אני מפעיל את הפרופיל (זה של המגיע עם הדרייבר, כשאני אומר מפעיל זה דרך ניהול הצבע של וויסטה) אני מקבל לחי עם צבע צהוב של סטיקלייט בלי קשר לפרמטרים הנבחרים של המסך.

איך זה יתכן? הלוואי והייתה לי דרך להראות לך.

אולם כאשר אני חוזר לפרופיל sRGB בוויסטה הצבעים חוזרים להיות נורמליים.

אכן ה- Convert To Working קיים כשאר עברתי לבחירות כמו של Alpha. אך עדיין אותו לחי צהוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה קורה בבקרת הצבע של מ. ההפעלה?... האם קובץ מכוייל עבור ה 2209WA הוא הנבחר?...

בדוגמא שהבאתי ניתן לראות את קובץ המקורי שסופק עם המסך, ומעליו קובץ ICC שנוצר לאחר כיול עם ה eye1, שהוא קובץ ברירת המחדל.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה קורה בבקרת הצבע של מ. ההפעלה?... האם קובץ מכוייל עבור ה 2209WA הוא הנבחר?...

בדוגמא שהבאתי ניתן לראות את קובץ המקורי שסופק עם המסך' date=' ומעליו קובץ ICC שנוצר לאחר כיול עם ה eye1, שהוא קובץ ברירת המחדל.

[/quote']

אכן הוא הנבחר.

רק שאצלי הקובץ הוא פרופיל הצבע שמסופק עם דרייבר המסך.

הבחור כאן:

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1004&message=30952937

הצליח להגיע לתוצאות טובות עם שימוש בדרייבר.

נראה לי שאני צריך מישהו עם מכייל, יש מתנדבים באיזור חולון? כמובן תמורת תשלום סמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כאשר אני מפעיל את הפרופיל (זה של דל המגיע עם הדרייבר, כשאני אומר מפעיל זה דרך ניהול הצבע של וויסטה) אני מקבל לחי עם צבע צהוב של סטיקלייט בלי קשר לפרמטרים הנבחרים של המסך.

איך זה יתכן? הלוואי והייתה לי דרך להראות לך.

אולם כאשר אני חוזר לפרופיל sRGB בוויסטה הצבעים חוזרים להיות נורמליים.

אכן ה- Convert To Working קיים כשאר עברתי לבחירות כמו של Alpha. אך עדיין אותו לחי צהוב.

עכשיו באמת הבנתי למה הכוונה ב"לחי צהובה" אחרי שראיתי את התמונה כמו שצריך בפוטושופ. אתה צודק, ב FF אפשר לראות את הבעיות בגוונים יחסית לתצוגה המקורית.

עשיתי טעות לפני כן ששכחתי לציין משהו שעבורי הוא מובן מאליו - אם אתה משתמש בניהול צבע בווינדוס כמו במקרה שלך (עם פרופיל ICM שאינו ברירת המחדל), אז כדי באמת לעבוד באופן שהצבעים ייראו נכונים על המסך, עליך לבצע proofing לפי המסך שלך.

שזה אומר - בתפריט View->Proof Setup לבחור ב Monitor , ולאחר מכן בתפריט View ללחוץ על Proof colors (או ctrl+y במקש קיצור).

כעת אתה באמת רואה את הצבעים כפי שהמסך צריך להציג אותם לפי פרופיל ה ICM שלו.

אם תפתח את הקובץ בפוטושופ ותעשה מה שאמרתי, תראה את הקובץ כמו שצריך, באופן זהה למצב כמו רואים אותו ב IE או ב viewer של ווינדוס.

אני מתאר לעצמי שמתעוררת אצלך השאלה - "אם זה כ"כ דומה למצב בו אין ניהול צבע בכלל, אז למה אני צריך את כל הטרחה של להגדיר ניהול צבע בווינדוס ולעשות proof בפוטושופ?"

התשובה - זה נכון למקרה הזה ולרוב המשתמשים החובבים או חצי מקצועיים, אבל לשימושים מקצועיים יותר (או אם אתה פשוט רוצה באמת לסחט את המקסימום מהצבעוניות של המסך שלך), קיימים בהחלט הבדלים והתוצאות טובות בהרבה כשעובדים עם מסך מכוייל עם פרופיל צבע חדש משלו, ועושים proof לפי המסך.

דבר נוסף שהבחנתי בו - כאשר אני שומר את התמונה שלך שוב עם save for web כ png-24 ופותח עם FF, היא נראית כמו שצריך, בניגוד למה שהעלית לכאן שעם הגוונים הבעייתיים. אני מניח שכנראה עשית משהו לא נכון עם הפרופילים כששמרת את הקובץ.

אז לסיכום, יש לך 2 אפשרויות -

הראשונה היא לעבוד ללא שום ניהול צבע. זה יעשה את העבודה, אבל לא תנצל את המקסימום שאתה יכול להגיע אליו, וכמובן שתוכל לעבוד כך רק למטרות web בלבד.

השניה היא לעקוב אחר הקוים המנחים הבאים:

- טעינת פרופיל ICM לווינדוס כמו בדוגמה של ALPHA 2 פוסטים למעלה

- כשאתה עובד בפוטושופ, לעבוד עם Proof Colors מסומן כאשר proofing מוגדר ל monitor כפי שהראיתי קודם.

בכל מקרה אתה צריך שתפריט ה color settings יהיה מוגדר בצורה דומה למה ש ALPHA הראה בהתחלה (כלומר לבחור את sRGB בחלק העליון של working space)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשותך שרון, שאלה נוספת אשר פחות או יותר קשורה לנושא...

כשנעשה שימוש במכייל חומרתי, למיטב הבנתי מתבצע עדכון גם של ה LUT של כרטיס המסך (ברמת הדרייבר) - כלומר, אם אני מפרמט ומתקין מחדש, קובץ ה ICC ששמרתי מהכיול שנעשה מלפני הפרמוט לא ממש אפקטיבי, מאחר וערכי ה LUT של כרטיס המסך חזרו לברירת המחדל ועליהם אין לי שליטה ישירות. מה שאומר שיש צורך בכיול מחדש לאחר הפרמוט ו/או עדכון הדרייבר של כ. המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרון, את הלחי הצהוב אני מקבל גם ב- Viewer של ווינדוס כאשר אני מפעיל את ה- ICM המסופק עם המסך. אני מניח שאני אקבל לחי צהוב בכל תוכנה שהיא מודעת לפרופילי צבע.

האם אתה באמת חושב שזה אולי משהו דפוק עם פרופיל הצבע של הקובץ?

פשוט מוזר לי שברשת כולם אומרים שעם הפרופיל המצורף התוצאות טובות (אחד אפילו הציע להשאיר את מצב המצבע של המסך על Standard עם הפרופיל ולקבל משהו מספיק טוב).

כעת אני חזרה בב"ש עם מסך ה- 971P שלי.

בשימוש באתר שציינתי (http://www.lagom.nl/lcd-test) אני מקבל שהכל מדוייק (למרות שחסרה לי גם רמה בשחורים, אבל PVA תמיד מרסקים שחורים) ומביט בתמונה ובבירור רואה שהיא יותר דומה למה שקיבלתי עם הדל כאשר הפרופיל נבחר. מצד שני במסך הסמסונג תמונת הפורטרט נראית כמו הדל כאשר אין פרופיל.

יש מצב שמשהו דפוק במסך שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון קטן - שמי בישראל הוא שרון...

את הלחי הצהוב אני מקבל גם ב- Viewer של ווינדוס כאשר אני מפעיל את ה- ICM המסופק עם המסך. אני מניח שאני אקבל לחי צהוב בכל תוכנה שהיא מודעת לפרופילי צבע.

זה בדיוק מה שאמרתי, התופעה קיימת בכל תוכנה שהיא color aware. לא ידעתי שה viewer של ויסטה הוא כזה, חשבתי שהוא כמו של XP.

האם אתה באמת חושב שזה אולי משהו דפוק עם פרופיל הצבע של הקובץ?

יכול להיות, למרות שהקובץ לא מתוייג לפי מה שראיתי.

פשוט מוזר לי שברשת כולם אומרים שעם הפרופיל המצורף התוצאות טובות

וגם אני מסכים עם הטענה הזו

כעת אני חזרה בב"ש עם מסך ה- 971P שלי.

בשימוש באתר שציינתי (http://www.lagom.nl/lcd-test) אני מקבל שהכל מדוייק (למרות שחסרה לי גם רמה בשחורים, אבל PVA תמיד מרסקים שחורים) ומביט בתמונה ובבירור רואה שהיא יותר דומה למה שקיבלתי עם הדל כאשר הפרופיל נבחר.

כלומר עם הגוון הצהוב?

יש מצב שמשהו דפוק במסך שלי?

לדעתי הכל בסדר עם המסך שלך

אם עדיין יש לך ספקות כלשהם, הבט בלינק הבא:

http://www.gballard.net/photoshop/mac_color.html

ועקוב אחר ההוראות של TROUBLESHOOTING COLOR ISSUES. לדעתי תמצא שהכל תקין אצלך, אין סיבה שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרון.

ב- 971P אני מקבל את תמונה ללא גוון צהוב. כולה תקינה. ותמיד סברתי שהמסך שלי קרוב למסך מכוייל מבחינת דיוק הצבע.

אני מקבל את הגוון רק בדל בשימוש בפרופיל. ואכן מין הסתם רק בתוכנות Color Aware.

עכשיו השאלה מדוע אתה כאשר משתמש בפרופיל של לא מקבל את הגוון הצהוב ואילו אני כן.

כל הצבע הזה כזה בעייתי.

אני הגדרתי את כל הפרמטרים כפי שהציג אותם ALPHA. גם בפוטושופ, גם בהגדרות של וויסטה.

אמנם לא עשיתי את עניין ה- Proofing, אך לפני כן בכל תוכנה עם מודעות לפרופיל צבע היה גוון צהוב בלחי.

בכל מקרה Proofing לא ניתן לעשות ל- Viewer או למשל ל- FF, אז מה נדונתי לראות תמונות עם עיוותים בחלק מהתוכנות ואילו בפוטושופ לראותם כמו שצריך?

אני רוצה להבין, אתה בתוכנה שהיא "מודעת צבע" (ולא עם Proofing) רואה את הגוון הצהוב או שהתמונה נראית כמו שצריך?

אם זה לא סימן למשהו שמתפקד אצלי בצורה לא נכונה אז מה כן?

שוב תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאמרתי קודם, אצלי זה בדיוק כמו אצלך. ללא proofing אני רואה את העיוותים בכל תוכנה עם ניהול צבע.

אגב, במחשב עם ה 971P מותקן בוינדוס פרופיל צבע עבור המסך?

אז מה הרעיון לעשות את ה- Viewer של ללא Proofing? הרי תמיד תמונות יראו מעוותות אם נשתמש בפרופיל צבע.

גם FF ללא Proofing אז גלישה באינטרנט תהפוך לזוועה צבעונית, לא?

לא, לא מצרפת פרופיל צבע למסך אל תוכנה שעוזרת לכייל אותו על ידי הפרמטרים שלו עצמו.

עכשיו אני באמת מבולבל ולא מבין האם פרופיל הצבע איתי או נגדי.

כל מה שרציתי זה sRGB מדוייק ככל שניתן ישר מהקופסא :-).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה הרעיון לעשות את ה- Viewer של ללא Proofing? הרי תמיד יראו מעוותות אם נשתמש בפרופיל צבע.

גם FF ללא Proofing אז גלישה באינטרנט תהפוך לזוועה צבעונית, לא?

דווקא לא, כשעשיתי שוב save for web לתמונה שלך אצלי במחשב, ופתחתי ב FF, היא נראתה בדיוק כמו שצריך, כלומר בדיוק כמו בפוטושופ עם proofing. וככה זה צריך להיות תמיד.

נסה לעשות אצלך שוב save for web, עם ה color settings מוגדרים כמו שצריך כמובן, ותבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לא, כשעשיתי שוב save for web לתמונה שלך אצלי במחשב, ופתחתי ב FF, היא נראתה בדיוק כמו שצריך, כלומר בדיוק כמו בפוטושופ עם proofing. וככה זה צריך להיות תמיד.

נסה לעשות אצלך שוב save for web, עם ה color settings מוגדרים כמו שצריך כמובן, ותבדוק.

כשאתה שומר Save For Web, כיצד היא נראית בתוכנות צפייה שהן לא מודעות צבע?

מה ההבדל ב- Save For Wab לבין שמירה רגילה?

האם זה אומר שמעתה אני צריך לשמור בצורה מסויימת על מנת שמה שאני רואה בפוטושופ יראה בכל תוכנת צפייה אחרת בין אם היא מודעת צבע או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...