כוכב נופל למעלה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוכב נופל למעלה?

SleepingSky

Recommended Posts

אני וחבר שלי התערבו, האם כוכב נופל יכול להראות בשמיים כאילו הוא עולה? זאת אומרת כלפי מעלה?

אני אמרתי שלדעתי זה לא הגיוני, אני כמעט בטוח שאני צודק אבל אין לי בדיוק הסבר כמו שצריך אבל פשוט משהו מרגיש לי פה לא בסדר, זוויות, אור, משהו..

הוא אומר שזה הגיוני.

אשמח לקבל תשובה והסבר.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה זאת אומרת "כאילו הוא עולה"?

בגדול אתה צודק, אם משהו כבר מגיע למצב שהוא נראה כמו כוכב נופל(הוא נשרף בכניסה לאטמוספירה) אז כנראה שהוא כבר לא יעלה חזרה, אבל לא בדיוק הבנתי למה אתה מתכוון.

יכול להיות שכוכב שביט שיעבור קרוב מספיק שיהיה אפשר לראות אותו בלי טלסקופ יראה כאילו הוא "עולה" שהוא יתרחק אז אם זה מחשיב גם את זה אתה טועה :\.

אין לי ניסיון בדבר,אך לפי דעתי זה דווקא מאוד הגיוני,בחלל אין אטמוספרה ואין כוח כבידה אז אני לא רואה שום בעיה בזה.

אתה לא יכול לראות סתם אבן שעפה בחלל, אם זה נראה כמו כוכב נופל זה או נשרף בכניסה לאטמוספירה או שזה מאיר מסיבה כזאת או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כוכב נופל" זה לא כשמטאוריטים פוגעים באטמוספירה שלנו ונשרפים ובכך נוצר שובל והתופעה שלה קוראים כוכב נופל?

אם זה ככה אז "כוכב נופל" לא יכול ליפול למעלה כי זה נוגד את העיקרון של שרפה באטמוספירה כי אז לא יראו את השובל של המטאוריט שנשרף.

Moon Mage הקדים אותי קצת.... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוכב נופל זה השם העממי שניתן לכל עצם שמימי קטן שנלכד ונשרף באטמוספרה שלנו תוך כדי נפילתו אל כיוון פני הכוכב.

מכיוון שבתוך האטמוספירה שלנו ,נופל" זה רק בכיוון אחד, בהגדרה, לא יכול להיות כוכב נופל שפיזית נופל למעלה (כי כאמור, ע"מ ליפול למעלה עצם צריך להיות מחוץ לכוח הכבידה שלנו), עצם יכול להראות כאילו הוא נופל למעלה עקב אשליות אופטיות כאלו ואחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעלה ולמטה הם מושגים יחסיים.

בתמונה המצורפת, א' יראה את הכוכב "נופל למעלה". ב' יראה את הכוכב "נופל למטה".

אם המסלול של המטאוריט היה הפוך אז גם תפיסת הכיוון היתה משתנה אצל הצופים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוכבים הנופלים שאני רואה בשמיים כמעט כל לילה, סביר להניח שבמהירות שאני רואה אותם הם לא עצמים שנכנסים לאטמוספרה, הם מפיקים אור יחסית גדול וטסים במהירות שהם עוברים את השמיים בשניה ואולי פחות.

אז אני מדבר על כוכב שביט?

כי שוב, גם כוכב נופל וגם כוכב שביט, בחיים לא ראיתי או שמעתי על מישהו שראה אותו "נופל למעלה", אני כמעט בטוח שיש לזה הסבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעלה ולמטה הם מושגים יחסיים.

בתמונה המצורפת, א' יראה את הכוכב "נופל למעלה". ב' יראה את הכוכב "נופל למטה".

אם המסלול של המטאוריט היה הפוך אז גם תפיסת הכיוון היתה משתנה אצל הצופים.

אתה טועה , שניהם יראו אותו נופל כי יש כוח משיכה כלפי הקרקע , המטאוריט לא חוצה מהחלל לאטמוספירה וחזרה דרך האטמוספירה לחלל.

עצם העובדה שהמטאוריט התקרב מספיק לכדוה"א כדי לחוש בהשפעת כוח המשיכה היא זו שגרמה לו להכנס לאטמוספירה ולהישרף ולהיראות כ"כוכב נופל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה , שניהם יראו אותו נופל כי יש כוח משיכה כלפי הקרקע , המטאוריט לא חוצה מהחלל לאטמוספירה וחזרה דרך האטמוספירה לחלל.

עצם העובדה שהמטאוריט התקרב מספיק לכדוה"א כדי לחוש בהשפעת כוח המשיכה היא זו שגרמה לו להכנס לאטמוספירה ולהישרף ולהיראות כ"כוכב נופל".

זה תלוי בגודל המהירות כלפי מרכז כדה"א ,המהירות הניצבת לה וזווית החדירה.

למשל, אם זווית החדירה קטנה מאד (כמעט משיק לאטמוספרה) לפי המיקום שלך יכול להיות שתראה אותו עולה.

ומה קורה אם אתה שוכב ורואה כוכב נופל? אם במצב נתון אתה תראה כוכב נופל מכיוון הראש שלך לכיוון הרגליים. מישהו ששוכב לידך והפוך ממך יראה אותו נע מהרגליים לראש.

המרחק שגוף כזה שחדר לאטמוספרה יעבור מבחינת גובה ומרחק על פני השמיים תלוי בזווית. והיחס בין הגובה, המרחק, הזווית ומיקום הצופה יקבע איך הוא נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...