בניית רמקולים ניידים בהשראת parrot party עדכון עמ' 4 31/8 - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית רמקולים ניידים בהשראת parrot party עדכון עמ' 4 31/8

ggg456

Recommended Posts

התיבה של הרמקולים גם ככה מאוד דחווסה כך שאין שם הרבה מקום שהצליל יכול להבנות בו בצורה טובה, לכן אתה צריך "להאריך" את המסלול שהצליל עושה, ואת זה אתה משיג ע"י הוספת מכשולים לצליל, בדמות של קרטון ביצים או כל מיני צורות גאומטריות בחלק הפנימי.

למרות שתכלס ברמקול כזה לא תרגיש הבדל אושזה רק יחנוק את התיבה שגם ככה קטנה.

אתה כן יכול להוסיף טיפה אקרילן בצדדים כדי לרכך את הפנה החדה, אבל ברמקול כזה יש סיכון שזה יחנוק את התיבה.

בקיצור ההמלצה שלי היא לא לבצע טיפול אקוסטי פנימי לתיבה בגודל כזה כי הסויכוי שתרגיש בהבדל לטובה הוא שואף ל0

מעבר לכך, אתה יכול לעשות משהו אחר וזה להרים את הרמקול בחלקים הפנימיים וע"י כל ליצור לו זוית, כך שכל צד יפנה טיפה הצידה, האפקט הזה יגדיל את אפקט הסטראו, וישפר את הבמה והפירוט כאשר אתה במרחק מה מהרמקול. (חשוב לא להגזים אם ההטיה, מספיקות מספר מעלות בכל אלמנט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התיבה של הרמקולים גם ככה מאוד דחווסה כך שאין שם הרבה מקום שהצליל יכול להבנות בו בצורה טובה, לכן אתה צריך "להאריך" את המסלול שהצליל עושה, ואת זה אתה משיג ע"י הוספת מכשולים לצליל, בדמות של קרטון ביצים או כל מיני צורות גאומטריות בחלק הפנימי.

למרות שתכלס ברמקול כזה לא תרגיש הבדל אושזה רק יחנוק את התיבה שגם ככה קטנה.

אתה כן יכול להוסיף טיפה אקרילן בצדדים כדי לרכך את הפנה החדה, אבל ברמקול כזה יש סיכון שזה יחנוק את התיבה.

בקיצור ההמלצה שלי היא לא לבצע טיפול אקוסטי פנימי לתיבה בגודל כזה כי הסויכוי שתרגיש בהבדל לטובה הוא שואף ל0

מעבר לכך, אתה יכול לעשות משהו אחר וזה להרים את הרמקול בחלקים הפנימיים וע"י כל ליצור לו זוית, כך שכל צד יפנה טיפה הצידה, האפקט הזה יגדיל את אפקט הסטראו, וישפר את הבמה והפירוט כאשר אתה במרחק מה מהרמקול. (חשוב לא להגזים אם ההטיה, מספיקות מספר מעלות בכל אלמנט)

אני מסכים אבל לא לגמרי.. ניתן לצפות את התיבה מבפנים בבלזה/דיקט וכבר זה יהפוך את התיבה לתיבה אקוסטית יותר..לא חיב ציפוי עבה אפשר אפילו של 2מ"מ.

בקשר לענין הטית הרמקולים.. ואלה לא חשבתי על זה..

ואני אנסה להסביר לעצמי כדי לראות אם הבנתי אותך נכון..

לתת לרמקול ימין נטייה של2-3 מעלות ימינה ולרמקול שמאל 2-3 מעלות שמאלה מה שיגרום לגלי הקול להיתרחק זה מזה, כך שבעמידה במרחק מה מהמקור יהיה אפשר לשמו עאת הפרדת הסטריאו.

לפותח האשכול הפירו של הסטריאו, זה טעות כתיב. במקור היה צריך להיכתב. הפירוט של הסטריאו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MuGi - ציפו של 2 מ"מ של בלזה לא יתן כלום, אולי זה ירכך טיפה את הסאונד בצלילים הגבוההים אבל הם ממילה חסרים ולא מודגשים כי מדובר על אלמנטים שמכוונים לתחום המיד-רנג'.

חוץ מזה, התיבה מאוד מאוד דחוסה, ועזויה מחומר פלסטי גמיש כך שההחזרים מהדפנות לא יהיה ישירים כמו בתיבה שעשויה אלומניום / עץ בוק / מייפל

ומכיוון שדיקט ובלזה זה עצים רכים מאוד הם ישמשו יותר כבולעים מאשר כמחזירים.

מה גם שהתיבה בנויה כתיבה סגורה וההשפעה שלה יחסית זניחה, אולי הכיוון זה להכין פורט לבאסים, אבל גם כאן אין יותר מידי מה להתלהב היות והתיבה ממש זעירה ונטולת מקום כך שזה יכול דווקה לפגוע בבאסים שבמקום להיות הדוקים יצאו מפוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא ככה שתיבת הרמקולים, לאחר שאכניס את הבטריה, המגבר ומעגל ההטענה, אוכל אולי להכניס עוד קופסת גפרורים (לא בדיוק היה מתוכנן שהכל יהיה מלא עד אפס מקום)

חתיכה מתבנית ביצים בטוח שלא.

דווקא שמתי לב שכאשר הרמקולים פועלים עם תיבה ריקה מהמעגלים ומהבטריה, יש עיוותים בצלילים הגבוהים, וכן לפי דעתי הם מורגשים (הצלילים הגבוהים)

בקשר להטיית הרמקולים הצידה - זה רעיון נהדר. בטוח שארגיש הבדל אם אמשע בהם ממרחק של שניים - שלושה מטרים מהם. השאלה היא איך לעשות זאת (החורים לרמקולים שמצויים כבר בפלסטיק לא כלכך מאפשרים זאת)

אתמול סיימתי לבנות את המגבר ולבדוק אותו לאחר שהצלחתי לשרוף אותו בטעות (כיוון ששחכתי לחבר שני חוטים במעגל , מה שיצר כנראה עומס על המגבר והוציא ממנו גיץ די גדול :s07: לפחות למדתי לפעם הבאה לבדוק את הלוח שבניתי מול המעגל ולוודא את כל החיבורים, מה שלא עשיתי כיוון שעבדתי בזהירות רבה ולכן לא חשבתי שצריך לבדוק >:()

הלכתי לקנות TDA2004 חדש והלחמתי אותו מחדש על המעגל

היום בערב אעלה לכם של המעגל ואיך זה נראה בתוך הקופסא ליד הבטריה.

אחלה פרויקט, בהצלחה.

מאוד מפתיע שאתה רק עולה לכיתה י"א וכבר יש לך ידע רחב כל כך בנושא.

כל הכבוד :xyxthumbs:

תודה רבה :)

העובדה הזאת מאוד עזרה לי בביה"ס במגמת האלקטרוניקה (שאותה התחלתי השנה - כבר הספקנו לבנות רובוט)

רוב הידע והנסיון הגיע מהרבה לימוד עצמי ^-^ חוץ מיזה כנראה זה תורשתי במשפחה אצלנו (גם אבא וסבא)

--------------------------------*****------------------------------

תמונות של המגבר:

קודם כל הייתי צריך להשיג היטסינק שיוכל להיכנס למארז ליפזר חום בצורה טובה

מודה שהרעיון לא שלי אבל הוא התאים לי מאוד: לרחת פלטת אלומיניום ארוכב ולקפלה בתוך המארז איך שרוצים, במקום היטסינק רגיל

חתכתי עם דרמל של WOLF במהירות

img2129q.jpg

img2131g.jpg

שמתי גם פד טרמי כיוון שההיטס ינק לא כלכך חלק (לאחר שיוף קצת גס של הצבע השחור ממנו)

img2142s.jpg

בתמונה הזו ניתן לראות: כניסה=חוט שחור שמאלי, יצאה לרמקולים=שתי זוגות החוטים מימין ומשמאל, מתח V12= זוג החוטים השחור והלבן

img2146r.jpg

ברור שההיטס ינק יהיה מכופף בפנים אבל בשביל ההמחשה

img2150l.jpg

img2148g.jpg

ועם הבטריה

img2151a.jpg

פה ניתן לראות את המקום הייעודי של מעגל הטעינה שגם מספק חשמל למגבר בזמן ההטענה די קטן >:(

img2152b.jpg

img2154b.jpg

וזה מה שקורה כשלא בודקים את העבודה שלך וישר מחברים לחשמל :s07: :s07:

img2155u.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה תמונה של הנקודת חיבור של הרמקול עצמו.

בגדול אתה צריך להוסיף כמה שייבות בחלק הפנימי רק כדי ליצור זווית קלה כלפי חוץ (במקרה שלך רצוי ליצור זווית גדולה ככל שניתן בתנאי שהרמקול לא יבלוט החוצה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע לפי התמונה שלך התיבת תהודה היא יותר ליופי כי שום תהודה לא תהיה ממנה.. מה שאומר באסים שטחיים ביותר צליל מעוד אנמי..

אני מניח שהסאונד לא יעלה ברמה על כל הרמקולים הקטנים והרי שבעצם זאת מטרת הפרויקט אז זה לא כל כך משנה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהסאונד לא יעלה ברמה על כל הרמקולים הקטנים והרי שבעצם זאת מטרת הפרויקט אז זה לא כל כך משנה..

לא הבנתי בכלל... "לא יעלה ברמה על הרמקולים הקטנים" איזה מדובר? הPARROT?

החלקים מסתכמים בכ- 400-450 ש"ח

מה שיקר יחסית זה הסוללה והרכיבים (בקר ההטענה בלבד במקרה זה עלה 30 שקל פלוס רכיבים פלוס מגבר ורכיבים)

הרמקולים עצמם (הדריבר) עלו לי 40 ש"ח ליחידה. ביחד 80 שקל

לא הספקתי לסיים לבנות את מעגל ההטענה כיוון שכרגע התחלתי לעבוד ואין לי זמן... :-\ כנראה בעוד מספר ימים אסיים ואעלה כמובן... ;)

בקשר לשיבות אבדוק את העניין ואעלה ביחד עם מעגל ההטענה

אני חושב שאוכל לעשות לכם השוואה מול המוצא המקורי, אוכל להשאיל מחבר שלי למספר ימים (זמן , עוצמה, חוזק הבאסים, גודל)

קחו בחשבון שהעיצוב הסופי ממש לא קרוב למה שאתם רואים בתמונות.... :xyxthumbs:

ניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלי כמה עלה מערכת המגבר עצמו?אני וחבר עשינו דבר דומה אבל לא ממש אבל כמובן שפי 2 יותר חז,בנינו קופסא ושמנו שם רמקולים ומערכת רדיו דיסק של רכב המצבר(12V 45AH)מחשביאים ליד הגן שתמיד יושבים בו...

אנחנו בקרוב בונים מחדש הכל אבל בעיקרון אני רוצה משהו חזק אבל באמת בקיצור כמה עלה הרכיבים למגבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...