מישהו יכול להסביר את הקטע של האינפלציה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו יכול להסביר את הקטע של האינפלציה?

amir85

Recommended Posts

האינפלציה יורדת בכל העולם, אבל לא בישראל

המשבר מוריד מדדים בעולם: המחירים באירופה, ארצות הברית וסין יורדים, והאינפלציה במזרח אירופה ובמזרח התיכון נחלשת. ואילו בישראל - המחירים ממשיכים לעלות. שלמה מעוז: "זה צירוף של הבידוד שלנו והמדיניות המטומטמת שעוד נשלם עליה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3752337,00.html

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עוד כתבה עם כותרת דמגוגית וחסרת תוכן בעליל מבית Yדרעק, אינפלציה לבדה לא מצביעה על דבר רע לבדה.

אינפלציה זה חלק הכרחי בכלכלה בריאה ברוב המקרים אינפלציה נמוכה וקבועה מרמזת על זה שלאנשים יש יותר כסף מבעבר ועם זה מגיעה השחיקה הבלתי נמנעת של המטבע, ברגע שיש לך יותר כסף בשוק הוא שווה פחות... בד"כ מה שהמדינה עושה במקרים אלו היא קונה מטבע זר במטבע מקומי בכדי להוריד מכמות המטבע המקומי הקיים בשוק.

יש מדינות כמו איסלנד שהאינפלציה בהן היא עצומה בגלל שהמדינה פשטה את הרגל והמטבע שלה לא שווה כלום, בישראל זה לא המצב, השקל התחזק בשנים האחרונות יחסית למטבעות זרים רבים, היורו ירד מרף ה6 שקל, הדולר נמצא בשפל, והליש"ט גם כבר לא אחד מהמטבעות היקרים ביותר ביחס לשקל.

אם בישראל הייתה אינפלציה, ועליה מקבילה של מטבעות זרים באופן גורף אז הייתי דואג, כל עוד זה לא המצב זה מצביע על זה שלפחות לביינתיים השקל עומד איתן, והאינפלציה נובעת מהבזבוז הישראלי, בעיקר בחודשים האחרונים עם כל רפורמות המיסוי, והנסיון של היבואנים והיצרנים לגלגל על הצרכן קופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה אני לא יכול להבין שהיא דמוגוגית כי אני לא ממש מבין בתחום.

לפי מה שהבנתי האינפלציה גם קשורה למדד מחירים ויוצא שבזמן שבכל העולם בגלל המשבר המדד קטן אצלנו הוא נותר ללא שינוי, כך שלמרות שאנחנו במשבר ויש אבטלה וכו עדין המחירים ממשיכים להעלות כאילו לא קרה כלום

לפי מה שהם טוענים הגורמים למצב הם ה"בידוד" הכלכלי שלנו משכננו

צהל ומערכת הביטחון שממשיכים לספק "עבודה"

ובתחום הנדל"ן יש בין היתר את נושא הקרקע הלא סחירה והתיחסות לרפורמה של ביבי.

אז איפה הם טועים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירים עולים כי אנשים קונים, בעיקר לאור כל הרפורמות במיסוי שעומדות להכנס לפועל.

כשעשרה אנשים מוכנים לשלם על ארטיק 100 שקל המחיר לא יעלה, כאשר 100,000 אנשים מוכנים לשלם על ארטיק 100 שקל, אתה תעלה את המחיר....

חופש קיץ, רפורמות במס, כולם קונים כאילו אין מחר, מחירים עולים, יש אינפלציה.

אני לא אומר שאין סיבות לאינפלציה, פשוט זה לאיש אינפלציה ויש עליה במדד המחירים לצרכן, כרגע אין שום שחיקה נראית לעין בערך המטבע המקומי, המדינה לא פושטת את הרגל, אין כל קשר לאבטלה, ואנשים פה לא בדיוק עניים יותר ממה שהם היו שנה שעברה, המשכורות ממשיכות לעלות, ואנשים ממשיכים לבזבז.

יש הבדל בין עליה חדה או לא במדד המחירים לצרכן לאינפלציה מתגלגלת.

רק מעליית המע"מ אפשר להגיד שהאינפלציה עלתה בחצי אחוז, מהסיבה הפשוטה שבדיוק ביום שזה נכנס לפועל הכסף שלך היה שווה בדיוק חצי אחוז פחות ממה שהוא היה שווה יום לפני...

תוסיף על זה את כל הבזבוז של הצרכן הישראלי הממוצע ואת התקופה וזה לא בדיוק מפתיע.

אבל להכניס את כל הדברים האלה ולהגיד שיש אינפלציה חריגה זה דמגוגי, זה לא שמחר המדינה צריכה להתחיל להדפיס שטרות של 100000 שקל כדאי שתוכל לקנות כיכר לחם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה אתה מודד שחיקה במטבע המקומי?

למה אין קשר לאבטלה? אבטלה עולה + צימום ביצוא של המדינה + עליה במחירים

+ נראה לי שרפורמות המס לא היו כאלו משמעותיות לשכבות החלשות הרי כמעט ולא היו הטבות במיסוי עקיף, לא?

כאילו כל הגורמים הללו אמורים להראות שקושר הקניה של האכלוסיה קטן יותר?

לגבי תקופת החגים בכתבה השוואה היא בין נתונים של השנה מול שנה שעברה כך שזה לא אמור להיות פקטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד כתבה עם כותרת דמגוגית וחסרת תוכן בעליל מבית Yדרעק, אינפלציה לבדה לא מצביעה על דבר רע לבדה.

אינפלציה זה חלק הכרחי בכלכלה בריאה ברוב המקרים אינפלציה נמוכה וקבועה מרמזת על זה שלאנשים יש יותר כסף מבעבר ועם זה מגיעה השחיקה הבלתי נמנעת של המטבע, ברגע שיש לך יותר כסף בשוק הוא שווה פחות... בד"כ מה שהמדינה עושה במקרים אלו היא קונה מטבע זר במטבע מקומי בכדי להוריד מכמות המטבע המקומי הקיים בשוק.

יש מדינות כמו איסלנד שהאינפלציה בהן היא עצומה בגלל שהמדינה פשטה את הרגל והמטבע שלה לא שווה כלום, בישראל זה לא המצב, השקל התחזק בשנים האחרונות יחסית למטבעות זרים רבים, היורו ירד מרף ה6 שקל, הדולר נמצא בשפל, והליש"ט גם כבר לא אחד מהמטבעות היקרים ביותר ביחס לשקל.

אם בישראל הייתה אינפלציה, ועליה מקבילה של מטבעות זרים באופן גורף אז הייתי דואג, כל עוד זה לא המצב זה מצביע על זה שלפחות לביינתיים השקל עומד איתן, והאינפלציה נובעת מהבזבוז הישראלי, בעיקר בחודשים האחרונים עם כל רפורמות המיסוי, והנסיון של היבואנים והיצרנים לגלגל על הצרכן קופה.

אין לך מושג על מה אתה מדבר, אתה פשוט כותב שטויות בכמויות... מדינה קונה מטבע זר כדי להפחית את כמות המטבע המקומי? אתה רציני? איך נראה לך שבנק קונה דולרים? מדפיס שקלים וקונה דולר. הדולר שוכב בבנק (בחו"ל באג"חים של ממשלת ארה"ב בתכלס) ומה לדעתך קורה לשקלים ששילמו איתם? נכנסים למחזור בישראל. אין מה לעשות עם שקלים בשום מקום אחר בעולם...

בקיצור, זאת רק דוגמא קטנה לזה שההודעה שלך היא פשוט גיבוב שטויות מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא...

אינפלציה גבוהה יוצרת נזק. איפלציה נמוכה אומר שיש ביקושים כלומר זה מדד לחוסן של כלכלה.

ארה"ב הפכה למדינה העשירה בעולם בתקופה שלא היה לה בנק מרכזי בכלל, והדולר היה מגובה בזהב וניתן להמרה, ולא הייתה אינפלציה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר את הקטע של האינפלציה?

באמת שאתה בן אדם לא ברור

אתה שואל שאלה ומקשר לכתבה שנותנת את התשובות, מה ההגיון?

התשובות הן בדיוק כמו בכתבה:השפעת המיסוי (בפרט על מדד יוני הגבוה), השפעות חיצוניות כמו עליית מחירי הנפט, אי תחרות והריבית הנמוכה

:nono:

אינפלציה יוצרת נזק בכל כמות.

ושוב אתה מצליח לצאת נגד כל הכלכלנים בעולם

יש קונצנזוס שבמשק בריא האינפלציה צריכה להיות חיובית והויכוח בין הכלכלנים הוא לא אם צריכים אינפלציה נמוכה אלא איזה שיעור הוא טוב.

ארה"ב הפכה למדינה העשירה בעולם בתקופה שלא היה לה בנק מרכזי בכלל, והדולר היה מגובה בזהב וניתן להמרה, ולא הייתה אינפלציה בכלל.

והמשפט הזה הוא דמגוגיה

ארה"ב הפכה למדינה העשירה בעולם בגלל מגוון סיבות, זאת לא אחת מהן

ראה ערך עובדות בלתי קשורות בערך דמגוגיה בויקיפדיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאתה בן אדם לא ברור

אתה שואל שאלה ומקשר לכתבה שנותנת את התשובות, מה ההגיון?

אני חושב שהתשובה לשאלה שלך נמצאת בכותרת השירשור, זה שבכתבה יש תשובות זה לא אומר שאני מבין אותם לעומק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...