3200 ש"ח להחלפת שילוש קדוש לאוברקלוק - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3200 ש"ח להחלפת שילוש קדוש לאוברקלוק

War-Hammer

Recommended Posts

אוקיי חברה, אני ביומים הקרובים (כשכל השאלות שלי יענו) אני מזמין את המחשב החדש שלי!

אז ככה, יש לי 3200 שח', לא חובה לבזבז את הכל וגם אין צורך...

אני רוצה להחליף לוח אם, מעבד, וזכרונות בשביל מפרט לאוברקלוק...

חשבתי על זה:

AMD Barton 2500 איזה סטפינג הכי טוב לאוברקלוק?

בקשר ללוח אם יש לי כמה התלבטויות וכמה שאלות, אבל אני חושב שאני סגור על ABIT

יש כמה דגמים שחשבתי עליהם:

1) NF7 v2.0 nForce2 Motherboard (ATA133, DDR400, AGPx8, 5.1 Sound, USB 2.0) לוח בלי יותר מידי פיטצ'רים והכל פה מובן...

2) NF7-SL v2.0 nForce2 Motherboard (Dual DDR400, AGPx8, S-ATA, 1394, 5.1 Sound, USB 2.0) פה כבר יש FireWire ו SATA, עכשיו השאלה שלי פה אם זה שווה תוספת של 100 שקלים? והאם אני אוכל גם לחבר הארד דיסק שעובד ב IDE אל הלוח בלי צורך במתאם שעולה כ 150 שקלים?

3) NF7-S nForce2 Motherboard (Dual DDR400, AGPx8, S-ATA + Serillel , 1394, 5.1 Sound, USB 2.0) פה כתוב שיש SATA + SERILLEL מה זה אומר?? יש פה גם רייד ?

זכרונות אני דיי נעול על מושקין בלאק 3200 אבל אני רואה שהעלו את המחירים וגם אין יותר את ה LEVEL 1 וה LEVEL 2 כבר יקר ועדיף במחיר הזה לקחת קרוסאיר, תעזרו לי פה בבקשה

קירור למעבד: כפי שאמרתי זאת מערכת לאוברקלוק כבד אז הקירור פה הוא מאד חשוב, חשבתי לקחת את ה coolermaster aero 7 אבל פתאום קראתי כתבה וראיתי שה aero 7 lite יותר טוב?!?! איזה מין דבר זה?!? האם זה נכון?

תודה רבה לכל הפונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי נענה על השאלות שלך אחד אחד ;):

1)סטפינגים טובים בשביל Barton 2500 הם AQXDA, AQUCA, AQUCB.

2)כן, שווה להשקיע עוד 100 ש"ח ולקחת את ה-NF7-SL שמכיל גם SATA,FIREWIRE. ההבדל בין ה-NF7-SL ל-NF7-S, הוא שה-S מכיל מתאם בין PATA ל-SATA ו-RAID, ככה שאם לא צריך את 2 הדברים היחודיים האלו ל-S, אז קח את ה-SL כמו רוב האנשים. וברור שאתה תוכל לחבר דיסק PATA ללוח, הרי יש גם חיבור כזה על הלוח...

3)אם לא אכפת לך לזרוק כסף אז קח את ה-, ותגיד, מה בעצם מסמל ה-LEVEL?זה הרי לא CAS...אז מה זה בעצם?

4)אני פירסמתי את הביקורת על ה-Aero 7 Lite, וכולם היו מופתעים, גם כותבי הביקורת.קראתי 3 השוואות בין ה-Lite ל-+, ובכולם ה-Lite ניצח, והכותבים היו נדהמים. ה-Lite זול יותר, קל יותר, ועשוי מאלומיניום, בעוד שה-+ עשוי מנחושת, שהיא מוליך טוב יותר(ובביקורת הוכח שזה רק תאורטית... ;)). הבעיה בסינקים מנחושת היא שהם בדרך כלל לא מקררים טוב במארזים בהם אין סירקולציה טובה. בכל מקרה, יש יתרון גדול ל-Lite על פני ה-+:

המאוורר של ה-Lite יותר גדול, מה שמאפשר לו יותר CFM מה-+ באותה מהירות, שזה מסביר למה הוא מצליח לנצח את אחיו הגדול. ממש מוזרים הקולרמאסטר האלה...יוצרים גרסה שאמורה להיות חלשה מהגרסה הראשונה, ובמקום זה היא גם נהפכה ליותר טובה וגם יותר זולה!

השורה התחתונה:

ללא ספק ה-Cooler Master Aero 7 Lite הוא היטסינק הכי משתלם לדעתי כיום למעבדי , והוא מציג ביצועים יוצאים מן הכלל במחיר זעום. בכל הביקורות שקראתי עליו הוא מקבל צל"ש מהאתר(Editor Choice,Recommanded וכו'), וכולם אומרים שהוא היטסינק יוצא מן הכלל. מומלץ 8)!

דרך אגב:

Cooler Master הוציאו עכשיו גם את גרסת ה-Lite ל-Aero 4(שמיועד לסוקט 478/פנטיום 4), ומצאתי השווה עליו, שמשווה אותו למאוורר מקורי של . בהשוואה רואים שכאשר הוא מופעל על הכי חזק הוא מצליח לנצח את המאוורר של , אבל כאשר הוא על מהירות בינונית-נמוכה הוא משתווה למאוורר המקורי או שהמקורי לוקח.בכל מקרה, הכותבים מתרשמים ממנו בכלליות לטובה. לביקורת:

http://www.pureoc.com/cm_aero4lite_1.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על התגובה המפורטת ;)

1) ציינת שלושה סטפינגס, בבקשה תגיד לי איזה מהם הוא ההכי טוב לאוברקלוק

2) אם מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך עובד ה RAID אני אדע איזה לוח לבחור, כי סה"כ תקציב יש לי ואני מוכן להשקיע הרבה בשביל לקבל את המקסימום מהלוח של, אחרי הכל זה הלב של המחשב.

3) כן, ה LEVEL זה ה CAS, LEVEL 1 הוא CAS 3 ו LEVEL 2 הוא CAS 2

4) בביקורת שאני קראתי דווקא הלייט היה פחות טוב מהפלוס, בכל אופן, לי יש מארז שמאורר הייטב (צ'יפטק םול טאוור עם 13 מאוררים ), איפה ניתן להשיג בארץ את הלייט? לא ראיתי אותו בשום חנות...

נ.ב אמרו לי שהביצועים שלוחות האם של אביט נותנים הם הנמוכים מכולם (אני מדבר על באנצ'ים כמו למשל 2001 ולא על אוברקלוק) מישהו יכול להצדיק את זה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)אני לא יודע להגיד לך, אבל תוכל להקפיץ את התר'ד הזה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=2;action=display;threadid=45704

2)חפש בפורום אחסון, אני בטוח שהיה שם דיון שדיבר על זה. בעיקרון RAID אומר שיש לך כמה הארד דיסקים זהים לגמרי בדגם שלהם,ומחוברים ביחד ב-RAID, מה שגורם להם לעבוד מהר יותר מכפי שהם היו עובדים בלא RAID. חפש בפורום אחסון את הדיון.

3)וואו, אז LEVEL 1=CAS 1 נשמע ממש פצצה!כמה CAS יש ל-LL של CORSAIR?למיטב ידיעתי הוא יותר טוב.

4)על מה אתה מדבר?הלייט היה פחות טוב מה-+? תן לי לינק לביקורת בבקשה. הלייט עוד לא הגיע לארץ כמה שאני יודע.

5)בולשיט אחד גדול! הלוחות של גם עם OC וגם בלי OC הם מעולים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכונים :

1) החלטתי איזה לוח אם אני הולך, והזוכה המאושר הוא!! :

NF7-SL v2.0 nForce2 Motherboard (Dual DDR400, AGPx8, S-ATA, 1394, 5.1 Sound, USB 2.0)

660 שח'

2) זכרונות אני לוקח את המושקין בלאק LEVEL 1 512MB PC3200 שעולים 830 שח' אם למישהו יש הצעות אחרות, הכל יתקבל בברכה

3) אתם חושבים שכדאי לי לקחת את ה TruePower 550 Watt ב 760 שקלים ?

4) היטסינק למעבד אני לוקח את הארו 7 פלוס

5) משחה טרמית: SILVER 3

6) מעבד כמו שאמרנו הברטון 2500, אני אנסה לקחת את הסטפינג הכי טוב

וזהו, זה מה שאני צריך! מחר בבוקר (או יותר נכון היום בבוקר) אני מזמין את המוצרים...

אבל שוב, עדיין נשאלות השאלות 2 ו-3 ואם יש למישהו לתת לי עצה בכל הקשור אני אשמח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיט! שחכתי לשאול לגבי כרטיס קול !!!

הכרטיס שיש על הלוח הוא טוב או שעדיף לי לקחת כרטיס בנפרד?

כמה שיפורים זה יתן לי ואיזה שיפורים? (יותר אף פי אס? איכות סאונד טובה יותר?)

השימושים שלי הם :משחקים, הרבה ומידי פעם סרטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיפושי אחר הזכרון הטוב ביותר בתקציב הגיוני מצאתי את שני הסטיקים הבאים מבית קרוסאיר:

1) CMX 512 3200C2 שעולה 816 שח'

2) CMX512-3200PT שעולה גם 816 שח'

עכשיו, רציתי לדעת מה ההבדלים בינהם והאם הם עדיפים מהמושקין בלאק LEVEL 1, מי משלושת הדגמים יתן לי ביצועים טובים יותר באוברקלוק ומי יותר טוב בתחלס (בלי ושינויים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The difference between those modules is the color of the heatspreader, the PT has a Platinum color one and the other has a black one.

As for what memory you should take, the Mushkin Black Rev 1 are very nice (they are case 2-3-2-5 @ mhz btw), I've seen several reviews where they overclocked very nicely. Also at 400 mhz the Mushkin offer better CAS timings than the PC3200C2 (2-3-3-6) so I'd go for the .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכונים :

1) החלטתי איזה אני הולך, והזוכה המאושר הוא!! :

NF7-SL v2.0 nForce2 Motherboard (Dual DDR400, AGPx8, S-ATA, 1394, 5.1 Sound, 2.0)

660 שח'

2) אני לוקח את המושקין בלאק LEVEL 1 512MB PC3200 שעולים 830 שח' אם למישהו יש הצעות אחרות, הכל יתקבל בברכה

3) אתם חושבים שכדאי לי לקחת את ה TruePower 550 Watt ב 760 שקלים ?

4) היטסינק למעבד אני לוקח את הארו 7 פלוס

5) משחה טרמית: SILVER 3

6) מעבד כמו שאמרנו הברטון 2500, אני אנסה לקחת את הסטפינג הכי טוב

וזהו, זה מה שאני צריך! מחר בבוקר (או יותר נכון היום בבוקר) אני מזמין את המוצרים...

אבל שוב, עדיין נשאלות השאלות 2 ו-3 ואם יש למישהו לתת לי עצה בכל הקשור אני אשמח

1)בחירה נכונה, לוח מעולה!

2)למה שלא תיקח LL?הם נחשבים הכי טובים שיש לא?

3)ממש לא! אף אחד לא צריך ספק של 550W! זה בזבוז כסף טוטאלי! תקשיב, קודם כל לקחת TruePower זוהי בחירה מעולה, הוא הספק הכי טוב שיש, אבל גרסת ה-550W מוגזמת באופן טואלי במחיר ולא תיתן לך שום יתרון על פני גרסאות עם פחות WAT! קח את ה- TruePower 380W/430W, הם יספיקו לך ללא שום ספק.

4)אני לא מבין אותך, לא שיכנעתי אותך שה-Lite טוב מה-+? הנה, קבל 3 סקירות שבכולם ה-Lite מנצח:

http://www.bjorn3d.com/_preview.php?articleID=315

http://www.datafuse.net/aerolite.php

http://www.cooltechzone.com/reviews/cooling/coolermaster_aero_7_lite_1.html

אם כל הסקירות האלו לא משכנעות אותך שה-Lite מוצלח מהפלוס, אז הנה הסבר קטן שאני חיברתי:

COOLERMASTER התכוונה כנראה ליצור מוצר פחות טוב, מעין גרסה מוחלשת, אבל זה יצא להם בדיוק ההפך! זה כמו שיש בכרטיסי המסך PRO ו-NON PRO, יש ULTRA ויש NON ULTRA, מבין?

הנה הסבר למה ה-Aero 7 Lite יותר טוב כנראה:

The Lite-version beats the "ultra" version by far in the silent mode, this is due to the"

bigger fan (higher CFM at same speed). At full speed they perform almost a like, the lite version doesn't run as fast as the 7 +."

כפי שאתה מבין, המאוורר של ה-Lite פשוט יותר גדול מה-+, מה שמאפשר לו יותר CFM באותה המהירות, זאת אומרת שהוא מקרר טוב יותר מה-+ באותה המהירות,מבין?

שים לב למה שכותבי הביקורות אמרו:

"It definitely changed our minds about aluminum heatsinks"

"This heatsink is certainly the best considering its performance but most of all its price"

"This is certainly one of the best and affordable heatsinks we have seen in the market"

"What company makes their cheaper product surpass it's flagship."

"The Aero 7 Lite is a much better unit (overall), when compared to the Aero 7+."

" is lighter, cheaper, and best of all, actually performs better too!"

" All in all, it's hard to believe you could find a better CPU cooler in its price range"

"it performs better than some coolers that sell for nearly twice the price!"

השורה התחתונה:

"We strongly recommend Aero 7 Lite heatsink to every owner. "

אתה עכשיו מבין? אני מקווה שתעשה את הבחירה הנכונה ותיקח את ה-Lite... ;)

5)הוכח שהנונטרם PCM טובה יותר, אבל גם ה-AS3 טובה מאוד.

6)אמרתי לך, כדי לברר איזה סטפינג הכי טוב מבין ה-3 שהבאתי לך, פשוט תקפיץ את התר'ד הזה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=2;action=display;threadid=45704

מקווה שעזרתי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2) הקרוסאיר LL כבר יותר מידי יקרים ואני לא חושב ששווה לי להשקיע כל כך הרבה בזכרונות, ממילא אני לוקח יקרים אז יותר ?!? אני חושב שזה יספיק... למרות שזאת עדיין ההתלבטות הגדולה שלי.

4) מה זה עוזר לי שאתה מבאס אותי כל-כך בקשר לזה שהלייט יותר טוב ויותר זול אם אני לא יכול להשיג אותו בארץ ???

5) איפה אפשר להשיג את המשחה שהמלצת לי עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...