בקשר לאיומי גרעין אירניים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשר לאיומי גרעין אירניים

Fighter

Recommended Posts

בזמן האחרון אירן כל הזמן מאיימת עם הגרעין ועכשיו הם גם רוצים לפוצץ מתקנים גרעיניים בישראל

בכל מקרה השאלה שלי היא: מה אני עושה בעיניין? בורח לחו"ל? נכנס לבונקר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אין מה לעשות, למעשה אני לא רואה תסריט טוב ביום של אחרי התקיפה באיראן.

האיום האחרון שלהם פחות מטריד, סביר להניח שלפני פעולה כלשהי הפעילות בכורים תופסק וחומרים רגישים יפונו בידיעה שאלו המטרות מספר

אחת של הטילים האירנים.

החשש הגדול יותר בא מהיכולת שלהם לשגר מאות ואולי אלפי טילים מסוגים שונים לכיוון שלנו. אז נכון, יש לנו את החץ כשכבת הגנה ראשונה

ואת הפטריות כשניה אבל אף מערכת לא תצליח לחסל את כל הטילים שיגיעו לפה. נגיד והמערכת יעילה ב 90% זה עדיין 100 טילים (מתוך אלף)

שינחתו פה והם יכולים להיות כימיים או ביולוגים.

לבצע פעולה באיראן כל עוד רוב האוכלוסיה לא מצויידת במסכות אב"כ תקינות (או בכלל) לדעתי זה צעד פזיז וחסר אחריות.

אבל לבנתיים אפשר לישון בשקט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיראנים יש כמה עשרות טילים בטווח פגיעה של במקרה הטוב, השיאהב 3 הוא בטווח של רק ממספר מועט של אתרי שיגור בדרום מערב המדינה.

היכולת שלהם להנחית מכה קשה למדינת ע"י MRBM היא אפסית, מה שכן יש להם את נסראללה מעבר לגבול שלו יש עשרות אלפי רקטות המכסות חלק ניכר מישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כל מה שאמרתי זה עוד בלי החיזבאללה שהם בטוח בפנים במידה ואיראן תותקף.

לגבי כמות הטילים של איראן לא לי ולא לך יש מושג כמה טילים באמת יש להם אבל אני הלכתי על תרחיש שמניח שיש להם הרבה.

וטיל בטווח של 3000 ק"מ מגיע בקלות ממרכז איראן עד ליוון ואם אתה מתקדם איתו לצפון איראן הטיל גם מכסה את איטליה.

לגבי האטום, אם זה טיל אז יש דרכים ליירט אותו עם מערכות שונות כמו החץ או המערכת של האמריקאים (כזו שהם פורשים ליד הוואי).

התרחיש המסוכן יותר הוא שהפצצה הזו תצליח לחדור לשטח המדינה בכלמני דרכים למרות שיש אמצעי זיהוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי כמות הטילים של איראן לא לי ולא לך יש מושג כמה טילים באמת יש להם אבל אני הלכתי על תרחיש שמניח שיש להם הרבה.

וטיל בטווח של 3000 ק"מ מגיע בקלות ממרכז איראן עד ליוון ואם אתה מתקדם איתו לצפון איראן הטיל גם מכסה את איטליה.

לגבי האטום, אם זה טיל אז יש דרכים ליירט אותו עם מערכות שונות כמו החץ או המערכת של האמריקאים (כזו שהם פורשים ליד הוואי).

התרחיש המסוכן יותר הוא שהפצצה הזו תצליח לחדור לשטח המדינה בכלמני דרכים למרות שיש אמצעי זיהוי.

אני מניח שהכוונה שלו היתה שאי אפשר לנטרל את הפצצה באוויר בלי לפוצץ אותה באמת.

אבל צריך לדעת שיש הבדל בין פצצות של חומרי נפץ ופצצות אטומיות שעצם הפיצוץ שלהם הוא מתגובה גרעינית...

לקרוא עוד תוכל בוויקיפדיה.

פצצות אטום מתפוצצות ע"י מנגנון ואם תפוצץ אותה באוויר בניגוד לפצצות אחרות היא לא תתפוצץ באוויר כי המגנון לא יפעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אתה יכול לישון בשקט

אף אחד לא מתכוון לזרוק פצצה אטומית

מדובר על תעלומה וטקטיקות הפחדה כלפי התושבים (בשתי המדינות), כדי שלא יתעסקו בדברים שכן חשובים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין להם טיל בשרות עם טווח של 3 אלף ק"מ, לשיאהב 3 יש טווח קטן במקצת מ-1500 ק"מ ולא היה להם שיגור מוצלח מלא שלו, כל הזמן הטיל התפוצץ באמצע המסלול או נכנס למסלול תלול מידי, וברוב המקרים האיראנים טענו שזה היה בכוונה...

זה שאין לך מושג כמה טילים יש להם זה יופי, אין להם מאות, השיהאב מורכב על משגרים סובייטים כרגע, היכולת האיראנית לייצור משגרים לטילים בליסטיים לטווח בינוני היא כרגע לא מבצעית, בכל אופן במצעד הצבאי שהם עושים פעם בשבוע בערך לא נראה עוד משגר תוצרת בית וזה למרות שהתעשיה הצבאית שלהם כביכול כבר כמה שנים טובות מפרסמת משגרים כאלה גם לייצוא.

הדחף האיראני כרגע הוא לטילים מרובי שלבים בשביל להתגבר על הפער הטכנ' שיש להם בבניית טילים ארוכי טווח, טילים רב שלביים הם טילים לא יעילים ולא אמינים. כמו כן כרגע הם עוברים חזרה לטילים המונעים במולאם או בחלקם בדלק נוזלי מה שמסרס את יכולת השיגור שלהם בצורה דרסטית.

טיל עם דלק מוצק יכול להיות מוכן לשיגור בדקות ספורות, טיל בעל דלק נוזלי דורש הכנה של שעות.

אני לא דואג מהאיראנים לא מהטילים שלהם, ולא מהפצצה שלהם, אם תיהיה להם פצצה אני תמיד טענתי ואטען שאנחנו האחרונים שנחטוף אותה, קודם כל הם יסגרו את החשבון עם הסעודים, העיראקים, אחרי זה יפנו לנפט של הנסיכויות, אם ישאר להם משהו במחסן תחמושת ואם אחרי זה עדיין תשאר איראן אז אולי אולי נחטוף.

גם במקרה שהאיראני יחסלו את כל העולם ואחותו אנחנו עדיין לא נחטוף פצצה, מהסיבה הפשוטה שהם יצתרכו מישהו שישמש בתור בן ערובה במאזן הכוחות החדש. בתסריט שבו לאיראן יש פצצה והיא פולשת לשדות הנפט של הניסכויות או ערב הסעודית "חיה" עדיפה לאיראן ולו בשל הסיבה היחידה שהקיום שלנו יהיה הדבר היחידי שימנע תסריט תקיפה ראשונה ע"י האמריקאים או כל מעצמה גרעינית אחרת כתוגבה לפלישה שלהם.

בנוסף על כך האיראנים יודעים שלא משנה מה יש לנו יכולת של מכה שניה, מה שלהם אין, ובטווח הנראה לעין גם לא יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מדברים כאילו לאיראנים כבר יש פצצה גרעינית, בעוד שכל מלחמה קרובה מטרתה היא למנוע מהאיראנים פצצה שכזו, כדי שבמלחמה שתבוא אחריה מאזן האימה יהיה לצד . (ולכן חשוב ביותר למנוע מאיראן נשק גרעיני, זהו היעד למלחמה הקרובה.)

ודבר נוסף: לא הודתה שיש בידה פצצות גרעין, אך היא כן פרסמה את מדיניות השימוש בהן, האומרת שבמקרה של שימוש בנשק לא קונבנציונלי (ביולוגי, כימי ואטומי) כנגד אזרחי , תגיב בפצצות הגרעין שברשותה, לכן אל תחשבו שאויבנו ימהרו להשתמש בנשקים להשמדה המונית, ואם כן, דמם בראשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...