צריך מדריך/ספר ללמידת c לעומק - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מדריך/ספר ללמידת c לעומק

yosda-boy

Recommended Posts

לא הבנתי מה זה לעומק? c היא שפה מאוד מוגבלת בעלת מעט מאוד כלים מובנים

אם אנחנו מדברים על c++ הנושא יותר רלבנטי עם כל הספריות stl והתכנות מובנה עצמים

במידה ואנחנו מדברים על רמה גבוהה אף יותר ניתן לדבר על מימוש של תבניות עיצוב מתקדם יותר והעמקה בהן

מה שנקרא design patterns

אם אתה רוצה ללמוד את שפת c ואתה רוצה ספר, השאלה המתבקשת או כמה:

יש לך רקע בתכנות?

יש לך רקע אפילו קטן ב c

אנגלית/עברית?

אתה חייב c או שמא c++ גם מתקבל על הדעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה ללמוד דווקא c כי c היא הבסיס.

לאחר שאלמד c לעומק אלמד שפות אחרות... (אבל עד שאני אסיים c יש עוד הרבה זמן לחשוב על המשך).

לעומק התכוונתי לזה שמדריך או בספר יסבירו בצורה טובה הכל ב c.

פעם התחלתי קצת c אז אני ברמה ממש נמוכה ב-c אבל אני יודע Html,css ממש טוב.

בקיצור המטרה שלי היא:להתחיל ללמוד c.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שחושבים אחרת משניצל.

היום אני איפשהו באמצע: באופן אישי אני בעד שכל מי שלומד לתכנת ילמד C במידה סבירה בשלב יחסית מוקדם (אמנם לא בהכרח כשפה ראשונה).

מבחינה מסויימת C היא אכן "הבסיס" בגלל ש:

1) C היא בעצם portable assembler :)

2) כמעט כל מערכות ההפעלה בשימוש נפוץ היום כתובות ברובן ב-C, ומתוכננות כך שניתן יהיה לתכנת אותן ב-C. וזה לא הכל, ראיתי כמה מקרים שנראים כאילו שיקולי כתיבת C (או שפות דומות) משפיעים על אופן תכנון המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הת'רד: אם כך אז סבבה. מחיפוש קצר ברחבי הפורום ראיתי שהמליצו על כל מיני ספרי לימוד של C בהוצאת הוד עמי (אני אישית מעולם לא למדתי מספר ככה שקשה לי לומר).

זליג: אני מסכים איתך שכדאי ללמוד C בשלב מוקדם יחסית, כי זה עוזר להבין את נבכי המחשב (בגלל זה זו שפה מומלצת לסטודנטים לאלקטרוניקה, ולמי שהולך לתכנת מערכות low level).

אבל בשביל בן אדם שרוצה ללמוד תכנות, נראה לי שעדיף להתחיל משפה שחוסכת לו עבודה ונותנת לו להתמקד בעקרונות התכנותיים, ופחות בסחלה (ניהול משאבים וכד').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הת'רד: אם כך אז סבבה. מחיפוש קצר ברחבי הפורום ראיתי שהמליצו על כל מיני ספרי לימוד של C בהוצאת הוד עמי (אני אישית מעולם לא למדתי מספר ככה שקשה לי לומר).

זליג: אני מסכים איתך שכדאי ללמוד C בשלב מוקדם יחסית, כי זה עוזר להבין את נבכי המחשב (בגלל זה זו שפה מומלצת לסטודנטים לאלקטרוניקה, ולמי שהולך לתכנת מערכות low level).

אבל בשביל בן אדם שרוצה ללמוד תכנות, נראה לי שעדיף להתחיל משפה שחוסכת לו עבודה ונותנת לו להתמקד בעקרונות התכנותיים, ופחות בסחלה (ניהול משאבים וכד').

טוב זה עניין של דיעה כמובן. במקום לחזור על טיעונים שחוקים ארשה לעצמי להזכיר פה לינק שבטח כבר אתה מכיר ומכיל טיעונים שחוקים: http://www.joelonsoftware.com/articles/ThePerilsofJavaSchools.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...