שאלה כללית בקשר לשרתים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית בקשר לשרתים

רומן גרוס

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש פה כמה שמנסים להרוס לי את התרד' וזה באישור המנהלים לצערי.

אם אני הייתי עושה את זה ישר היו מביאים לי אזהרה או באן אבל שהם עושים את זה המנהלים פה לא רואים ככה זה שיש חברים

אבל אני עדיין מחכה לתשובה תודה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנהל רשת זה רמה אחת מעל טכנאי עד 200 מחשבים .

אין קשר לכמות המחשבים' date=' אלא להיקף עבודת הסיסטם הנדרשת(דרישות האירגון מהשרתים שאתה מחזיק)

וכמובן כמות השרתים.

כמה כסף זה פחות או יותר ?

הכסף בסדר, אין תלונות.

זה גם לא כזה רלוונטי, העיקר שאתה אוהב את מה שאתה עושה.

אתה עובד עם שרתים מן הסתם נכון ?

הרמה הרבה יותר קשה וגבוהה מטכנאי מחשבים ממוצע ?

אני עובד עם שרתים' date=' כן.

אני לא רוצה להכליל, בחיים שלי נתקלתי באנשים שהם מנהלי רשת

שהרמה המקצועית שלהם בקושי מגיעה ל"משתמש ממוצע" ומאידך ראיתי

טכנאי שההבנה שלהם בעולם המחשוב מעמיקה מאוד.

בעיקרון, אם אתה מסתכל נטו על התפקיד, אז כן, לתת מענה ופתרונות

לתקלות בשרתים ודרישות מהשרתים(שרתי IIS שצריכים לספק גישה

לאתר החברה שלך, שרתי דואר, חומות אש ונתבים שמקשרים את החברה

לאינטרנט ולסניפים מרוחקים) בהחלט מצריך ממך יותר מאמץ שכלי וידע.

Lev0

אתה יכול בבקשה לענות לי ? תודה

תגיד לי, מה נטרק איתך? נראה לך שאני יושב על השירשור הזה בפורום בריפרש?

תן לחזור הביתה קודם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רומן ? האמת גם אני צחקתי מכל ההודעות האלה ואין לי פה שום חבר שיגיד לי "אל תמחק הודעה" כזו או אחרת אם היא נוגדת בבירור את החוקים.

ההודעות באו במקומן לאחר הפוסטים הקודמים שאתה פתחת ואתה אשכרה "דרור חזן2" (חיפוש בפורום יבהיר את התופעה).

עכשיו אל תיעלב כי אני רצתיני אומר לך שאין דבר כזה "טכנאי מתחזק שרתים" כי כיום IBM מוכרת דגמי X3650 M2 הכי חדשים וגם ישנים עם אחריות של טכנאי ON SITE שפשוט בא לוקח את הפיצה ומביא חדשה. אתהישנה אני מניח זורקים ל IBM העולמית לטפל אצלה במפעל שכוח אל כושלהו או לטפל פה אם מדובר בהחלפת ספק או משהו כזה.

אין חברה שמחזיקה טכנאי ייעודי לשרתים כי הוא היה עולה יותר מדיי כסף ועושה שום דבר כמעט. בכל שרת פיצה נורמלי (חפשו PIZZA SERVER בגוגל) יש כפל מערכות לגיבוי אז גם אם משהו הולך, הכל ממשיך לעבוד ומחכים לטכנאי של היצרנית IBM או או שמהו כזה שיבוא ויחליף את החומרה אחת באחת.

וגם ה"סולם מעמדות" שעשית לא קשור לחיים כי אין דרגות של טכנאים.

מערך IT של חברה עד 150 איש בנוי בדר"כ על שני אנשי רשת או מספר דומה לכך אשר יודעים לעשות את הכל. גם לטפל בניהול משתמשים של Active Directory, גם טיפול בחומרה של משתמשי קצה (או שגם כאן מחליפים מחשב אחד באחד ע"י מימוש אחריות יצרנית) וגם בניהול שרתים, רשת ואבטחת מידע כמו שליטה בחומת אש, וכדומה.

מערך IT של חברה גדולה כמו קומברס עם 2000 איש רק בישראל בנוי ככה

FIELD - הדרגה הכי נמוכה של טכנאי

HELP DESK - נוגעים ויודעים הרבה יותר מהטכנאים בכל הקשור ברשתות, אולי לא יודעים על בוריו את המחשב אבל זה כם לא תפקידם ושליטה ברשת שווה יותר בסולם.

SYSTEM MS - מטפלים בכל הקשור לשרתים עצמם, הקמוצת, תחזוקה, התקנות, שליטה על מערכות SHAREPOINT, WEB, MAIL, קצת ENDPOINT.

SYSTEM UNIX - אותו דבר רק לגבי UNIX. נחשבים בכירים יותר כי נדיר למצוא אנשי UNIX

NETWORK - החבר'ה הכבדים. מטפלים בכל הקשור לתעבורת בין משרדים כולל אבטחת מידע ברמת חומות אש, CONNECTRA, FIREWALL-1, TRAFFIC, PROVIDER-1, CLUSTERS וכדומה ובקיצור בכל מערך אבטחת המידע הכלל עולמי של החברה.

ככה שאם אתה רוצה לעלות בסולם . . . הכל תלוי לאיזו חברה תיפול. אגב - תפסיק לחשוב בקטן. טכנאים זה הבסיס ממנו מתחילים לעלות למעלה ועדיף ישר בHD איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי דרגות מהסיבה שכל ילד שמרכיב " מפרטים " נקרא היום " טכנאי " .

אבל לתקן ? זה כבר ליגה אחרת ואני לא מדבר להתקין XP

הלחמות , החלפה לוח , החלפה משחה טרמית / מעבד וכו'...

נראה את כל החכמים הגדולים פה מחליפים לוח של :jump:

למי שלא יודע זה לא פרימיטיבי כמו " נייח " כרטיס PCI , PCIE הכול שם ברמת הרכיב מאוד קטן כל חלק שם יקר אין מקום לטעויות .

שהולכים לראיון עבודה ב KSP רוב הסיכויים שיקבלו אותך גם עם יד אחת אבל בתור טכנאי הדרישות גבוהות בכמה מונים דורשים בנאדם שעסק ויש לו ניסיון באלקטרוניקה עם ידע בהלחמות וטיפול בציפים מאוד מאוד עדינים רגישים .

בגלל זה לבדיקה של לוקחים 300 ש"ח רק בדיקה ! ולבדיקה של לוקחים 9.90 :2gunsfiring:

למה רשמתי מנהל / מהנדס ? מהסיבה שגם את המקצוע הזה אי אפשר ללמוד ב HWZONE ולא ב GOOGLE

אלה מקצועות שצריך ללמוד ולהיות עם ניסיון בניגוד לטכנאי מחשבים שזה כמו שומר בקניון .

לא פלא שטכנאי מרוויח 4300 נקי וטכנאי 6000 שלא נדבר על מהנדסי רשתות שהרוב מקבלים , פלאפון ומשכורת 7 נקי .

עריכה :

שכחתי להוסיף את התנאים המעולים של טכנאי נידיים , אנשי רשת בהייטק ( בתי מלון , מתנות , ביטוחים , חדר אוכל .. ) בניגוד לטכנאי ב KSP או אייבורי או WHAT EVER שמקבלים משכורת מינימום עובדים בתנאים של עובדים זרים מביאים כמו מסכנים אוכל מהבית ( לפחות COOLER יש - מים קרים ) ובסוף יוצא להם 3200 בקושי ותנאים ? תנאים של עולם 3 כמו בסין ( נכון לשנת 2007-2008 - 2006 * )

אני לא מדבר על זה שהם מעסיקים ילדים בני 18 - 60 שלרובם אין תעודה חובבנים בע"מ פריקים של מחשבים , וזה רק מראה כמה טא'מבל צריך להיות כדי לתקן נייחים ואם מסתבכים ? כמו שתמיד קורה בחלטורה אז מחליפים ללקוח מחשב שלם ומוכרים את " הבעייתי " שהטכנאים לא הצליחו לתקן למישהו אחר

אם טכנאי היה עיסוק עם מתח גבוה למשל ? גם כל ילד היה דוחף את הידיים למארז ומשחק אותה " איש מקצוע " ?

או אם היה צריך לגמפר כל חלק כמו פעם מהירות לוח , וכו' או לרשום ידני HDD בביוס ? גם הילדים פה היו בתחום ?

היום הכול PLUG N PLAY , בתקופה שהיה צריך לגמפר היו טכנאים בשקל ? טכנאי היה כמו הנדסאי ומעלה היה ביקוש עצום .

אני גם מאשים את הפורומים של החומרה שהפכו את המקצוע PC לזנות מעניין למה לא מלמדים אנשים להיות טכנאי מקררים , חשמלאים , אינסטלטורים דרך האינטרנט ונפלו על אוכלוסיה שאין לה מה לאכול כי זה " נקי " יותר .

אפשר לתקן מקרר באותה קלות שאפשר לתקן מחשב ורק ביקור של טכנאי מקררים בלי עבודה זה 200 ש"ח אז למה שטכנאי PC לוקח 200 יורדים עליו ? כי הלקוח נכנס ל HWZONE ורואה ילדים שמרכיבים מפרטים ופותרים תקלות ואז הוא משלם בהתאם , טובים לא טובים ? זה לא מעניין אותו עצם העובדה שילדים עושים את זה גורם לאותו לקוח לבזות את הטכנאי בניגוד לטכנאי מקררים שהוא צריך אותו יותר מאשר הטכנאי זקוק לכסף שלו היצע וביקוש לא ?

אני למדתי טכנאות במקום מסודר " היכל הקודש " של המדינה ואני רואה שילדים בני 12 נכנסים לי בין הרגליים וגורמים לשוק להיות פח אשפה

אז החלטתי שעוד השנה אני מעלה רמה / שניים ותופס מקצוע שילדים בני 12 לא יכולים לעשות גם להרוויח יותר וגם להיות בתחום שהוא לא רבוי

שאני אתקן ו UP ואבקש 300 ש"ח או 600 ש"ח או 1000 ש"ח לא יוכלו להגיד לי " יקר " או " השכן שלי יותר זול " אני אהיה מבוקש ! בניגוד לעכשיו שיש לי 700 אלף מתחרים שלוקחים על פירמוט 9.90 לשעה , אני לא אצטרך להתחנן לפרנסה יש היום תחושה שהטכנאי PC צריך לשלם ללקוח ולא הלקוח לטכנאי .

*** למה יש לי הרגשה שעוד 5 שנים מהנדס עם 10 שנות וותק יהיה 9.90 גם ? ***

ילמדו רשתות ב HWZONE ויעבירו פה קורסים של העיקר שקוראים לזה " הייטק " .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רומן אם אתה רוצה להמשיך להיות מסכן ולכתוב פה על הנ"ל, זה יקרה גם כשתהיה "טכנאי נידיים".

אם אתה רוצה ללכת לכיוון עבודה נקייה, מסודרת עם משרד משלך,מזגן ולעבוד רק עם הראש במקום עם הידיים (95% מהזמן כי ה5% זה התקנה של הציוד שאתה צריך לעבודה שלך) - תשכח מכל נושא הטכנאות, וכל מה שנוגע איכשהו בנגיעה במברגים.

עם חזון "ראש קטן" שכזה, אני כבר רואה איך באמת אתה ממשיך להיות שווה 9.90 עוד כמה שנים.

אה, ואין דבר כזה מהנדס . זה משהו פלצני שמיקרוסופט המציאה בשביל ה MCSE שלה ונתבעה על זה אח"כ.

מעבר לזה, איש MCSA,MCSE ומעלה לעולם לא יהיה שווה 10 ש"ח מהסיבה הפשוטה שהרוב מדברים כמוך וחושבים בקטן על תפקידי טכנאי LOW LEVEL.

בן כמה אתה אגב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לעבוד במשרד עם מזגן ולהפעיל רק את הראש מה אתה מציע ללמוד ?

אני אשמח להשכיל .

עריכה :

אם אני לא טועה שרתים זה לא מברגים נכון ? או שגם זאת עבודה שחורה ?

לפי מה שאני מבין ממך צריך לעשות הסבה לתעשיה וניהול להתחיל ללכת עם עניבות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לעבוד במשרד עם מזגן ולהפעיל רק את הראש מה אתה מציע ללמוד ?

אני אשמח להשכיל .

עריכה :

אם אני לא טועה שרתים זה לא מברגים נכון ? או שגם זאת עבודה שחורה ?

לפי מה שאני מבין ממך צריך לעשות הסבה לתעשיה וניהול להתחיל ללכת עם עניבות .

- שרתים זה לא מברגים. שרת זה סה"כ מחשב כמו אצלך בבית. בחברות הוא נראה או עם מארז כמו שלך בבית או עם מארז שנקרא פיצה כי פשוט צריך לחסוך מקום אז המציאו ארונות שנקראים RACK והשרתים הם בעצם מחשבים עם כל מה שיש במחשב שלך בבית רק במארז שטוח דק וארוך ומלבני שנכנס בטור לארון שרתים כזה.

servers_2005-04-09.jpg

החומרה בפנים נקראית ככה:

ibmserver3.jpg

m_servers_13_3.jpg

l_ibm01.jpg

אחד מהשרתים האחרונים שהוצגו מבית וכרגע בדרכם ארצה. עולה כ15 אלף ש"ח ליחידה. כוללים כפל מערכות ושני מעבדי NEHALEM משמע 16 ליבות משני מעבדי HT.

l_ibm02.jpg

l_ibm03.jpg

מלבד להכניס אותו פעם אחת לאחר הקנייה לארון שרתים, למסילה שלו, אתה לא צריך לעשות שום דבר מלבד לחבר אותו לארון תקשורת ל SWITCH ולהפעיל אותו.

לאחר מכן זה הגדרות IP לחבר אותו לרשת הארגונית וכדומה.

מה ללמוד ? אם אתה טכנאי תתחיל מ MCDST שזה ייתן לך כניסה לעולם. תמשיך ל MCSE ותתחיל לעבוד באיזה HD ואחרי זה עוזר מנהל וכך הלאה.

תוכל ללכת לכיוון שם המשכורות גבוהות יותר וללמוד הסמכות וכל מיני דברי בנושא. תתחיל מ INTRODUCTION ותמשיך משם.

אם אתה לכיוון אבטחת מידע, תעשה CCNA ואחרי זה CCSA ו CCSE אתה תיחטף בשוק. הסמכות אלו קשות ולא צחוק בכלל.

יש עוד אחרות, אבל אלו המרכזיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CCNA ואחרי זה CCSA ו CCSE לא שווים יותר מידי, צ'קפויינט עבר זמנם.... SPI = so 90's

בשוק לא מתקדמים עם הסמכות, מעבר ל-CCIE שחברות צריכות בשביל Platinum Partner מול סיסקו, ותארים מוזרים של MS כמו MCA/MCM שמעבר "לנסיון" ומבחן או 2 ומעבר וועדת קבלה לא צריך בשבילהם כלום, שהם לפחות שווים משהו אין שום צורך בהסמכות קיקיוניות.

כמובן שבהתקדמות אמיתית לפעמים יש "הסמכות" שבאמת עוזרות כמו PMP, אבל המבחן של PMI זה הדבר הכי קשה עלי אדמות בערך, ובשביל בכלל לגשת אליוצ צריך לבוא עם נסיון לא קטן, וכמה מאות שעות של ניהול פרוייקטים מוכחות על הנייר, ואם לא רוצים לחכות כמעט עשור עד שאפשר יהיה לגשת אליו גם תואר.

בטח שאין שום סיבה לעשות MCDST, ואז MCITPSA ואז MCITPEE, במיוחד אם לא עושים את המבחנים המוגחכים שלהם לבד.

בתוך MCSE במילא יש את הקורסים של MCDST, וSA וכיוון שMCSE/MCITPEE זה המינימום של המינימום לכל משרת HD מעופשת בארץ לאנשים עד שנתיים נסיון באמת אני לא רואה שום סיבה לעשות את הקורס הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...