תואר דו חוגי במדעי המחשב | או"פ. - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר דו חוגי במדעי המחשב | או"פ.

amd@ati

Recommended Posts

ציטוט:

"למשל דו-חוגי מתמטיקה עם מדמ"ח,או מתמטיקה עם פיזיקה לא נופלים בין הכסאות אלא משלימים זה את זה.ככלכלן הייתי ממשיל ואומר שמדמ"ח ופיזיקה הם "מוצרים מתחרים",ולעומתם מתמטיקה ופיזיקה יחשבו ל"מוצרים משלימים"....":

מדמ"ח ופיסיקה הם תחומים "מתחרים"? (!)

כלל וכלל לא, משילוב של שניהם ניתן לעשות דברים מדהימים, לא רק זה , זה גם נוח ללמידה: הקורסים הבסיסיים של התחומים במתמטיקה חופפים.

ציטוט:

"בערך חצי תואר ילך לך על קורסים במדמ"ח ובמתמטיקה בסיסית,ושאר הנקודות תספקנה לך לקורסים יותר מתקדמים במתמטיקה ולקורסים בסיסיים בלבד בפיזיקה.":

לתואר בין-תחומי אין הגבלה של נק' זכות, כך שיצא לי "לטעום" מקורסים רבים בפיסיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא בדיוק.למשל דו-חוגי מתמטיקה עם מדמ"ח,או מתמטיקה עם פיזיקה לא נופלים בין הכסאות אלא משלימים זה את זה.ככלכלן הייתי ממשיל ואומר שמדמ"ח ופיזיקה הם "מוצרים מתחרים",ולעומתם מתמטיקה ופיזיקה יחשבו ל"מוצרים משלימים"....

זה לא סותר את מה שאמרתי. גם מדמ"ח-מתמטיקה או מתמטיקה-פיזיקה אלה תארים דו חוגיים לכל דבר ועניין. תואר דו חוגי הוא לא בהכרח תואר שבו שני המקצועות משלימים אחד את השני, ולא חסרות קומבינציות הזויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט:

"למשל דו-חוגי מתמטיקה עם מדמ"ח,או מתמטיקה עם פיזיקה לא נופלים בין הכסאות אלא משלימים זה את זה.ככלכלן הייתי ממשיל ואומר שמדמ"ח ופיזיקה הם "מוצרים מתחרים",ולעומתם מתמטיקה ופיזיקה יחשבו ל"מוצרים משלימים"....":

מדמ"ח ופיסיקה הם תחומים "מתחרים"? (!)

כלל וכלל לא, משילוב של שניהם ניתן לעשות דברים מדהימים, לא רק זה , זה גם נוח ללמידה: הקורסים הבסיסיים של התחומים במתמטיקה חופפים.

לא הבנת את כוונתי.מדמ"ח ופיזיקה מתחרים על זמן הלימוד.אי-אפשר ללמוד את שניהם ביחד,(באותו פרק זמן שעושים תואר חד-חוגי,כלומר בלי להוסיף עוד נקודות ושנים לתואר),בלי שאחד יהיה על חשבון השני.בפרק זמן של שלוש-ארבע שנים,למשל,אפשר לעשות תואר בפיזיקה,או במתמטיקה פיזיקה,או במדמ"ח,או במדמ"ח+מתמטיקה,אבל אם תלמד בשלוש שנים גם מדמ"ח וגם פיזיקה,תצא קירח מכאן ומכאן.

ציטוט:

"בערך חצי תואר ילך לך על קורסים במדמ"ח ובמתמטיקה בסיסית,ושאר הנקודות תספקנה לך לקורסים יותר מתקדמים במתמטיקה ולקורסים בסיסיים בלבד בפיזיקה.":

לתואר בין-תחומי אין הגבלה של נק' זכות, כך שיצא לי "לטעום" מקורסים רבים בפיסיקה.

אם אתה כבר מצטט אותי,אז תצטט גם את זה:

אי אפשר לשלב מדמ"ח עם פיזיקה באותו תואר,אלא אם כן מוכנים ללמוד הרבה מעבר למס' הנקודות המינימלי לתואר ראשון,או לחליפין,להסתפק רק בקורסים בסיסיים בפיזיקה-ואז מקבלים תואר שנופל בין הכסאות.

אז לבריאות,תעשה תואר גם בפיזיקה וגם במדמ"ח. המקצועות החופפים הם רק המקצועות הבסיסיים של המתמטיקה,כך שייצא לך לעשות כמעט שני תארים ראשונים.הלוואי עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת את כוונתי.מדמ"ח ופיזיקה מתחרים על זמן הלימוד.אי-אפשר ללמוד את שניהם ביחד,(באותו פרק זמן שעושים תואר חד-חוגי,כלומר בלי להוסיף עוד נקודות ושנים לתואר),בלי שאחד יהיה על חשבון השני.בפרק זמן של שלוש-ארבע שנים,למשל,אפשר לעשות תואר בפיזיקה,או במתמטיקה פיזיקה,או במדמ"ח,או במדמ"ח+מתמטיקה,אבל אם תלמד בשלוש שנים גם מדמ"ח וגם פיזיקה,תצא קירח מכאן ומכאן.

אז לבריאות,תעשה תואר גם בפיזיקה וגם במדמ"ח. המקצועות החופפים הם רק המקצועות הבסיסיים של המתמטיקה,כך שייצא לך לעשות כמעט שני תארים ראשונים.הלוואי עלי.

זה לא טובעני כפי שאתה סבור, זה כמו שאגיד: אי אפשר לעשות גם תואר במדמ"ח וגם בכלכלה, אבל עובדה שאנשים רבים כן עושים זאת, ותסכים איתי שלכלכלה ומדמ"ח יש פחות במשותף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סותר את מה שאמרתי. גם מדמ"ח-מתמטיקה או מתמטיקה-פיזיקה אלה תארים דו חוגיים לכל דבר ועניין. תואר דו חוגי הוא לא בהכרח תואר שבו שני המקצועות משלימים אחד את השני, ולא חסרות קומבינציות הזויות.

"תואר דו חוגי הוא לא בהכרח תואר שבו שני המקצועות משלימים אחד את השני, ולא חסרות קומבינציות הזויות". נו זה לא מה שכתבתי?! יש "מתחרים" ויש "משלימים",ושניהם נקראים תארים דו-חוגיים.סתם התפרצת לדלת פתוחה.

אם הייתי לומד פיזיקה,(כדי להיות פיזיקאי,לא מתמטיקאי),הייתי לומד תואר משולב עם מתמטיקה,או אפילו עושה קודם תואר ראשון במתמטיקה.זה היה רק מועיל לי בהמשך דרכי בפיזיקה.אפילו איינשטיין,כשעבד על תורת היחסות הכללית,סבל קשות מכך שהמתמטיקה שלו לא היתה ברמה גבוהה מספיק ונאלץ ללמוד אצל אחרים,ולהיעזר בחברים מתמטיקאים.

בלי קשר,אפשר לעשות גם תואר דו-חוגי במקצועות שאינם קשורים אחד לשני.זה סוג של פשרה למי שמתעניין בשני תחומים,גם אם שונים במקצת או שונים בתכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בלי קשר,אפשר לעשות גם תואר דו-חוגי במקצועות שאינם קשורים אחד לשני.זה סוג של פשרה למי שמתעניין בשני תחומים,גם אם שונים במקצת או שונים בתכלית."

אם ניתן לעשות תואר דו-חוגי במקצועות שאינם קשורים אחד לשני, בזמן סביר, מדוע אתה חושב שתהא בעיה לעשות זאת עם שני תחומים שחולקים יותר במשותף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...