מעוניין לעשות רשת בייתית ( בית בבנייה) , מה אני צריך לדעת בנושא ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לעשות רשת בייתית ( בית בבנייה) , מה אני צריך לדעת בנושא ?

tomcat383

Recommended Posts

שלום אני מעוניין לדעת אילו דברים חשובים כאשר אני עושה ביתית.

הבית הוא קומה אחת - 4.5 חדרים ואני מעוניין לעשות כ 8 - 10 נקודות בבית.

מהם הנתונים אשר אני צריך לדעת , מה עדיף ? איזה סוג כבלים ? וכדומה ...

תודה לעזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מומלץ להשתמש בכבלים מסוככים מסוג CAT6 או CAT7

אלה כבלים המתאימים לרשתות GIGABIT וגם טווח הפעילות התקין שלהם גדול יותר.

פשוט תרכוש כמה מטרים שאתה צריך פלוס קצת עודף.

צור לך כבלים עם הכלים המתאימים (אני מאמין שבחנויות מחשבים או אלקטרוניקה יש כל מה שאתה צריך).

תעביר אותם דרך ה"צנרת" של החשמל או הטלפוניה בבית.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=345241.0

זה פרוייקט של arkadur, שהריץ בחדר שלו תשתית ETHERNET, ראה ולמד! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שמעלי

לא מעבירים כבל רשת באותו צינור עם כבל חשמל

ולפותח הדיון

תבחר נקודה מרכזית בבית שבה יהיה ארון תקשורת.

מהנקודה הזאת תמתח כבלי רשת קטגוריה 6 או 7 כאשר קטגוריה 6 יותר נוחה לחיבור ויותר זולה.

את הכבלים יש למתוח בצנרת של רשת הטלפון או בצנרת עצמאית, בשום מקרה לא בצנרת חשמל.

במידה ואתה מתכוון לשים גם רשת אלחוטית בבית אז תבחר גם את הנקודה שבה ישב הנתב האלחוטי.

עדיף שזאת תהיה נקודה מרכזית ובמידה ויש ממ"ד בבית אז שלא יחסום יותר מידי את השידור.

אחרי שביצאת את כל זה.

בנקודה המרכזית אתה מתקין מתג 100Mbps או 1Gbps.

בנקודה ששמת את הנתב האלחוטי אתה מתקין גם את המודם ומחבר בכבל רשת למתג .

במידה ואין נתב אז ניתן לשים מודם ונתב ליד המתג.

וזהו פחות או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם על העזרה.

דבר חשוב שרציתי לשאול.

האם זה אפשר המרכזת תשב במקום אחד.

והראוטר האלחוטי יישב על אחד מקצבות של הכבל תקשורת .

הכוונה:

1.מחשב מחובר לנקודה א, עובר דרך החיבור בצנרת (כבל תקשורת) למרכזת , ( Switch - תקנו אותי עם אני טועה).

2.ראוטר( שמחובר למודם) מחובר בנקודה ב , עובר דרך החיבור בצנרת (כבל תקשורת) למרכזת , ( Switch - תקנו אותי עם אני טועה).

השאלה שלי היא כזו האם מחשב א יוכל להיות מחובר לאינטרט בצורה קווית בתצורה כזו ? ( אני בטוח שכן ) אבל אני רק רוצה לקבל אישור מאנשים יותר מבינים.

תודה רבה לעזרה,

TOMCAT383

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אין שום בעיה

הנתב (ROUTER) צריך להיות מחובר לרכזת (SWITCH) בכבל, זה לא משנה אם הוא יושב מטר ממנו או בחדר אחר בקצה של הבית והכבל עובר בקיר. בסופו של דבר התוצאה זהה

רכזת יושבת במקום אחד, משם יוצאים כבלים לכל החדרים בבית, באחד החדרים יושב הנתב וזהו

אם אתה מתכנן לשים את הנתב בחדר מסויים וגם מחשב שם אז או שתוציא מראש 2 חיבורים לאותו חדר או שהנתב יוציא כבל למחשב ישירות ממנו (עדיף ופחות מסורבל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם על העזרה.

דבר חשוב שרציתי לשאול.

האם זה אפשר המרכזת תשב במקום אחד.

והראוטר האלחוטי יישב על אחד מקצבות של הכבל תקשורת .

הכוונה:

1.מחשב מחובר לנקודה א, עובר דרך החיבור בצנרת (כבל תקשורת) למרכזת , ( Switch - תקנו אותי עם אני טועה).

2.ראוטר( שמחובר למודם) מחובר בנקודה ב , עובר דרך החיבור בצנרת (כבל תקשורת) למרכזת , ( Switch - תקנו אותי עם אני טועה).

השאלה שלי היא כזו האם מחשב א יוכל להיות מחובר לאינטרט בצורה קווית בתצורה כזו ? ( אני בטוח שכן ) אבל אני רק רוצה לקבל אישור מאנשים יותר מבינים.

תודה רבה לעזרה,

TOMCAT383

הערה קריטית -- אם אתה מקים ארון תקשורת בבית ומתכוון למקם שם SWITCH, מקם שם גם נקודת חשמל אחת לפחות. SWITCH דורש חשמל ורצוי שלא תמצא את עצמך תקוע בפרויקט שלך בגלל ששכחת את נקודת החשמל בתוך ארון התקשורת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ערב טוב לפותח התרד ..

אז ככה עם זה בית חדש שרק נבנה ...

אני לא הייתי חושב פעמים חוצב בקיר מקום לארון תקשורת רק תוודא שיש לך שם מקום עם פיר שיכנס לשם אוויר לקירור הציוד ונקודת חשמל ואתה מסודר !

ומרשת את כול הבית בכבילה של CAT 7 ושקעי בנעיצה לקורונה

לתווך הארוך לא שווה ללכת על ה6 המיושן מה שגם כן יעבוד כי תסכים איתי שעדיף לעשות כבילה איכותית ולגמור עניין !

רצוי גם לקנות כבר על הדרך גם סוויץ של גיגה בייט אתה לא תאמין איזה כייף זה להעביר קבצים בפנים הרשת עם כזואתי תשתית עובד הרבה יותר מהר מה10/100 !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שליד כול עמדה שאתה אולי חושב שתעמיד צרכן מיחשוב, כמו מחשב, כונן רשת, סטרימר עתידי, רסיבר, מערכת קולנוע ביתית, , תתקין נק' מחשב (RJ45) פשוט כי כבל CAT 7 יש לסיים בשקע ולא ישירות למחשב ו/או כל צרכן אחר.

כמו כן אל תשכח לפזר נקודות במקומות כמו, ליד כל נקודת טלפון, בסלון ליד עמדת הטלויזיה, המוסיקה - כמובן שבכל ריכוז כזה תהיינה נקודות חשמל מספיק בשביל הציוד העתידי.

כמו כן, אני מציע להוסיף צינור בקוטר של לפחות 16 מ"מ עם חוט משיכה מארון התקשורת לכל עמדה כזו בשביל שבטוח תצטרך בעתיד, כמובן אם אתה כזה שאוהב להתקדם עם הטכנולוגיה.

בארון שם יעמוד הראוטר ו/או הסוויץ אני מציע לסיים את כל הנקודות גם כן בשקעי RJ45 (שוב, לא נוח "לתקוע" חיבור הנמצא בקצה כבל CAT 7.

רצוי שקוטר ינורות ההכנה לכבלי המחשב יהיה לא פחות מ- 23 מ"מ.

סוויץ ג'יגה כמו שהציעו לך, רצוי שיהיה עם לפחות 16 פורטים.[br]פורסם בתאריך: 15.07.2009 בשעה 21:57:33

דבר נוסף, כדאי לך לתכנן, אם אתה מתכוון ללכת על ראוטר קווי ואלחוטי, שהוא לא ישב ליד המשתמשים בבית, בשל הקרינה שלו.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומרשת את כול הבית בכבילה של CAT 7 ושקעי בנעיצה לקורונה ...

מה הכוונה בשקעי בנעיצה לקורונה ???[br]פורסם בתאריך: 15.07.2009 בשעה 22:17:33

רצוי שקוטר ינורות ההכנה לכבלי המחשב יהיה לא פחות מ- 23 מ"מ.

מה בדיוק הכוונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום אני מעוניין לדעת אילו דברים חשובים כאשר אני עושה רשת ביתית.

הבית הוא קומה אחת - 4.5 חדרים ואני מעוניין לעשות כ 8 - 10 נקודות בבית.

מהם הנתונים אשר אני צריך לדעת , מה עדיף ? איזה סוג כבלים ? וכדומה ...

תודה לעזרה.

אוקי תראה מניסיון, זה בית בבניה אז כל עוד לא עשו לך פריסה של תשתית חשמל תיגש לחשמלאי שלכם

ובנוסף לתוכנית החשמל תצרף את התוכנית שלך, סביר להניח שהם לא יעשו לך כלום מלבד לפרוס הכנה.

מה אתה צריך לעשות, אידיאלית אתה צריך ארון תקשורת אבל לרוב אין מקום לדבר כזה וגם אם אתה מוצא מקום לזה אז ברוב המקרים אתה נדפק עם היאורור, אני אישית התקנתי את הציוד בחדר ארונות מעל הדלת ( לא רואים, לא מפריע, מאוורר, קרוב מבחינת קבילה) בכל מקרה המקום שתבחר נקרא למוקד התקשורת שלך.

אוקי אז קודם כל אתה צריך לתכנן איך אתה רוצה לפרוס את הרשת שלך:

1. שים לב שהמודם חייב להיות מחובר במוקד תקשורת שלך ואני מנחש שהמודם שלך הוא גם הנתב האלחוטי שלך, כך שאם אתה תרצה נקודת גישה אלחוטית נוספת בבית אתה צריך ציוד נוסף (למרות שאאני בספק אם תצתרך מלבד אולי בממד ושם היו לך נקודות תקשורת)

2. אם אתה מתכון להתקין רשת 1G אז אתה צריך נתב מלבד הנתב שספק התשתית שלך מספק לך כי הם לא תומכים, כמו כן שים לב לבחור קבילה מתאימה.

3. שים לב שאם אתה מתכנן להתקין 10 נקודות זה תלוי בחשמלאי אבל סביר להניח שזה אומר 5 שקעי תקשורת שזה הרבה מקום ואלא אם כן אתה תסגור תלחץ את הקצוות ותצקע ישר לתוך הנתב (פחות אסטטי) אז אני מציע לבקש מהם להתקין לך שקע GEWISS או לפחות לעשות לך הכנה לאחד כזה לרוב הם לא אוהבים את זה.

שקע GEWISS, זה בעצם אמבטיה שבה אתה תוקע מה שאתה רוצה החל ממפסקים שקעים נקודות תקשורת טלפונים דימרים ומה לא (אצלו זה כולם כאלה), בסוף זה יראה בערך כך:

http://foxphil.com/images/gewiss/gewiss_wiring_devices/rev/white_switch.jpg

רק שיותר גדול ואם המודלים הללו:

http://www.mediagalaxy.co.il/files//gewiss-2x-rj45-cat5e-all.jpg

מקיסמום אפשר לקנות את זה בהום סנטר התקנה יותר פשוטה ממחשב פשוט דוחפים את מודלים פנימה ומבריגים, זה תופס חצי מהמקום משקעים רגילה ובעלות יוצא פחות.

4. אל תשכח להעביר למוקד תקשורת שלך נקודת חשמל וקו טלפון

5. אם תצתרך לפרוס את הקבילה לבד תבקש מהחשמלאי שיעזור לך להשחיל את הקבל עם הדבר הזה שנראה כמו פותח סתימות בצינורים, כי לרוב יש איזה שקע שאתה שלא משנה כמה אתה תתאמץ וזלין ומה לא הקבל לא יעבור בזמן שהוא יעשה את זה ב20שניות ...

לא קופץ לי שום דבר נוסף לראש...

עריכה: שכחתי תבקש מבזק כשהם יתקינו לך את האינטרנט אז שהם יתקינו לך "מפצל ראשי"

שזה בעצם פילטר שמותקן בארון תקשורת ישירות למוקד תקשורת כך שלא תצתרך לחבר פילטרים בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לשקעים בארון התקשורת

רעיון יפה אבל זה יכלל על הדרך רק בגלל זה שמים פאנל נעיצה של 16 פורטים בארון וממנו יוצאים כבלים קצרים לסוויץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק אבל ספציפית אצלי אתה לה ממש יכול להתקין כמעט שום דבר מלבי לפגוע במראה זה למה הייתי צריך ללכת על השקעים הנ"ל ולחצתי קבלים קצרים 30סנטים עבורם.

דרך אגב, אני ממש ממליץ בחום לכל מי שקונה בית חדש בשלבי תיכנון תוכנית החשמל עם החשמלאי לבקש להתקין שקעי GEWISS בכל הבית (בתנאי שהחשמלאי שלכם לא מניק ויבקש תוספת תשלום מטורפת עלזה), מכיוון שמבחינת עבודה זאת אותה עבודה פשוט עושים הכנות מרובעות במקום עיגולים ומבחינת עלות ציוד זה יוצא פחות מאשר מספר זהה של שקעים ומבחינת אסטטיות אין על מה לדבר וזה גם לוקח פחות מקום.

הנה כמה דוגמאות שערכתי עכשיו ב PAINT למה שאפשר להכין, כמובן אפשר לגוון בגדלים והמתגים.

http://img193.imageshack.us/img193/4124/33071615.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה בשקעי רשת בנעיצה לקורונה ???[br]פורסם בתאריך: 15.07.2009 בשעה 22:17:33

מה בדיוק הכוונה ?

הכוונה שצינורות התשתית, בהם תשחיל את הכבלים.

רצוי שיהיו בקוטר 23 מ"מ [br]פורסם בתאריך: 17.07.2009 בשעה 12:59:05

אוקי תראה מניסיון, זה בית בבניה אז כל עוד לא עשו לך פריסה של תשתית חשמל תיגש לחשמלאי שלכם

ובנוסף לתוכנית החשמל תצרף את התוכנית שלך, סביר להניח שהם לא יעשו לך כלום מלבד לפרוס הכנה.

מה אתה צריך לעשות, אידיאלית אתה צריך ארון תקשורת אבל לרוב אין מקום לדבר כזה וגם אם אתה מוצא מקום לזה אז ברוב המקרים אתה נדפק עם היאורור, אני אישית התקנתי את הציוד בחדר ארונות מעל הדלת ( לא רואים, לא מפריע, מאוורר, קרוב מבחינת קבילה) בכל מקרה המקום שתבחר נקרא למוקד התקשורת שלך.

אוקי אז קודם כל אתה צריך לתכנן איך אתה רוצה לפרוס את הרשת שלך:

1. שים לב שהמודם חייב להיות מחובר במוקד תקשורת שלך ואני מנחש שהמודם שלך הוא גם הנתב האלחוטי שלך, כך שאם אתה תרצה נקודת גישה אלחוטית נוספת בבית אתה צריך ציוד נוסף (למרות שאאני בספק אם תצתרך מלבד אולי בממד ושם היו לך נקודות תקשורת)

2. אם אתה מתכון להתקין רשת 1G אז אתה צריך נתב מלבד הנתב שספק התשתית שלך מספק לך כי הם לא תומכים, כמו כן שים לב לבחור קבילה מתאימה.

3. שים לב שאם אתה מתכנן להתקין 10 נקודות זה תלוי בחשמלאי אבל סביר להניח שזה אומר 5 שקעי תקשורת שזה הרבה מקום ואלא אם כן אתה תסגור תלחץ את הקצוות ותצקע ישר לתוך הנתב (פחות אסטטי) אז אני מציע לבקש מהם להתקין לך שקע GEWISS או לפחות לעשות לך הכנה לאחד כזה לרוב הם לא אוהבים את זה.

שקע GEWISS, זה בעצם אמבטיה שבה אתה תוקע מה שאתה רוצה החל ממפסקים שקעים נקודות תקשורת טלפונים דימרים ומה לא (אצלו זה כולם כאלה), בסוף זה יראה בערך כך:

http://foxphil.com/images/gewiss/gewiss_wiring_devices/rev/white_switch.jpg

רק שיותר גדול ואם המודלים הללו:

http://www.mediagalaxy.co.il/files//gewiss-2x-rj45-cat5e-all.jpg

מקיסמום אפשר לקנות את זה בהום סנטר התקנה יותר פשוטה ממחשב פשוט דוחפים את מודלים פנימה ומבריגים, זה תופס חצי מהמקום משקעים רגילה ובעלות יוצא פחות.

4. אל תשכח להעביר למוקד תקשורת שלך נקודת חשמל וקו טלפון

5. אם תצתרך לפרוס את הקבילה לבד תבקש מהחשמלאי שיעזור לך להשחיל את הקבל עם הדבר הזה שנראה כמו פותח סתימות בצינורים, כי לרוב יש איזה שקע שאתה שלא משנה כמה אתה תתאמץ וזלין ומה לא הקבל לא יעבור בזמן שהוא יעשה את זה ב20שניות ...

לא קופץ לי שום דבר נוסף לראש...

עריכה: שכחתי תבקש מבזק כשהם יתקינו לך את האינטרנט אז שהם יתקינו לך "מפצל ראשי"

שזה בעצם פילטר שמותקן בארון תקשורת ישירות למוקד תקשורת כך שלא תצתרך לחבר פילטרים בבית.

אני לא ממליץ על שקעי GEWISS אלא על שקעי עדה פלאסט. אלו שקעים המאפשרים הרבה מאוד קומבינציות, של חברה ישראלית, לה יש תקן , ושדרך אגב הציוד שלהם זול יחסית.

בכלל, אני הייתי ממליץ לך להשתמש באביזרים שלהם בכול הבית, וגם עבור חשמל ותקשורת.

אני מצרף לך קישורים המתייחסים לשקעי עדה פלאסט:

http://www.mediagalaxy.co.il/rec/852-%D7%A9%D7%A7%D7%A2-%D7%A2%D7%93%D7%94-%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98-%D7%A2%D7%9D-%D7%97%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8-RJ45-%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%9A-CAT5e/

http://www.ada.co.il

תעיין ותתרשם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שצריך שקעים של לחיבור הכבילה ולא ישירות למחשב

שקעים של נקבות RJ45 שיושבים בקיר ומתחברים לכבילה ומשם יוצא כבל קצר רגיל מנקודה למחשב\סטרימר או כל מוצר אחר

צורת החיבור של הכבילה לנקבה היא בצורת נעיצה בתוך המחבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...