איך להרכיב את המחשב השקט ביותר שאפשר, ובאותו זמן קריר... - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להרכיב את המחשב השקט ביותר שאפשר, ובאותו זמן קריר...

e-d-a

Recommended Posts

איך מורידים מתח של מאורר מ 12V ל 7V? ככה :

למאורר יש שני חוטים , אחד אדום והשני שחור . במקום לחבר את החוט השחור של המאורר לחוט השחור של הספק אתה מחבר אותו לחוט האדום והוף ! קיבלת מאורר שעובד ב 7V .

לדעתי הפיתרון הכי טוב לבעיה שלך הוא לבנות REOBUS המכשיר מאפשר להפעיל את המאוררים מ 12V עד ל 0V . ולחבר את הראו בוס גם ל VANTEC AERO FLOW (גם אני מורעל של המאורר הזה משתתף בצערך) ולשלוט גם במהירותו דרך ה REOBUS .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חשוב לציין ששינוי כזה ל 7V יכול להיות מסוכן ולא מומלץ עם ספק לא איכותי, בכל מקרה לא ליותר מדי מאוררים, (ל5V אין שום סיכון).

לבנות FABUS , רעיון נחמד אם זה באמת יוצא זול , אתה יכול לפרט יותר איך ניתן לבנות אחד כזה (לא בצורה כללית אם אפשר כי זה דיי ברור) ולתת לינקים למידע ברשת (אני בטוח שיש לא מעט מדריכים מפורטים) אם במקרה אתה מכיר אתרים עם מידע כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לציין ששינוי כזה ל 7V יכול להיות מסוכן ולא מומלץ עם ספק לא איכותי, בכל מקרה לא ליותר מדי מאוררים, (ל5V אין שום סיכון).

לבנות FABUS , רעיון נחמד אם זה באמת יוצא זול , אתה יכול לפרט יותר איך ניתן לבנות אחד כזה (לא בצורה כללית אם אפשר כי זה דיי ברור) ולתת לינקים למידע ברשת (אני בטוח שיש לא מעט מדריכים מפורטים) אם במקרה אתה מכיר אתרים עם מידע כזה..

אתה יכול לפרט בבקשה למה הפעלת מאוררים ב 7V יכול לגרום לנזק ולאיזה נזק .

ובמקרה אני מכיר אתר אחד שיש בו מדריך לכל סוגי ה FAN BUSים . לפי המדריך של האתר עשיתי בעצמי פאן באס של 12V\OFF\7V

http://bit-tech.net/article/52/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי עם תוכל לארגן מדריך כזה רק בעיברית זה יהיה מעולה...

גם כן בשביל להכין דבר כזה אני עדיין יצטרך לחתוך את הכבלים של המאוררים עצמם או רק לחבר לפלאג שלהם משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוצאים מהמאורר חוט אחד ומחברים אותו למפסק. יש שם תרשימים איך עושים אחד כזה ... אין מה לתרגם . אם אתה רוצה אחד בעיברית אז יש פה אחד באתר ובאתר www.pc-spot.co.il יש מדריך ל RHEOBUS בעיברית , אבל המדריך מאוד רציני ומסורבל לטעמי, אבל אם תעשה כמו במדריך של SPOT יצא לך RHEO BUS איכותי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי ואי ואי נראה לי מסובך מידי המדריך שנתת הוא בערך כמו זה? רק שמה שנתת יש אפשרות לשלוט מ12Vעד ל0V וכל מה שבאמצע, ומה שיש פה הוא רק 12V או ל7V או 5V (לא ממש הבנתי).

אין דרך יותר פשוטה לעשות את זה? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא רציתי לבנות\לקנות אחד...

מישהו אמר לי פה שאפשר להפוך בין החוטים של המאורר לשים את השחור במקום של האדום ואת האדום במקום של השחור, וזה הופך ל7V, וזה כל הסיפור זה כל מה שרציתי....

אני חושב שאני יעשה ככה אני יעדכן אחרי הקנייה של המארז עם המאוררים וה-fan mate, אם יהיה לי רועש מידי המאוררים (סביר להניח שהם יהיו) אז אני יעשה את זה ויעדכן מה קרה פה...

תודה לכל העוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצעתי את המוד 5V לשני מאוררי מארז (שעד עכשיו בכלל לא פעלו עקב רעש שהם מוציאים) , בתכלס זה החליש את שניהם, כשאחד מהם היה ממש בולט ורועש, לרמות בלתי נשמעות לחלוטין - פחות מהמאורר של הDP101 , הם גם מאוד חלשים יחסית ל 12V (זה בערך 42%) אבל אצלי זה עדיף כי לפני זה לא פעל כלום, ב5V הרעש חלש יותר מכל דבר אחר הכי חלש שפועל במערכת.

חיברתי אחד מהצד ליד ההארדיסק (המארז שלי פתוח) דרך חור לבורג שנמצא בצד של הכונן (אם יהיה כוח אצלם אחריי זה), ב12V המאורר הזה גרם להארדיסק פשוט להיות קר כאילו לא הפעלתי אותו (כמובן בדקתי בעזרת נגיעה במשטח העליון שלו) , לפני זה הוא היה לוהט, ב5V הוא לא גורם לו להיות קר אבל הוא נהיה רק חמים במקום לוהט , ובהתחשב בעובדה שזה לא מוסיף לי רעש זה דיי שווה , בנוסף זה גם נמצא מול הזכרונות ואיזור שקרוב למעבד , אז יש לזה ערך מוסף.

הבעייה במארז אצלי זה שאין חור מתחת לספק למאורר שמוציא והאיזור שם דיי מתחמם , אני לא יודע עד כמה זה אפשרי לקדוח שם כי נראה לי שכל המארז יתפרק אם אני ינסה :) , בנוסף 4 חורים לברגים עוד אפשר להבין אבל צריך גם את הפתחים עצמם שמהם יצא האוויר..

וטיפ למי שמבצע מוד 5V ומשרשר למאורר עוד משהו - צריך לזכור שכל מה שיתחבר אליו יהיה 5V אז אם רוצים לחבר כונן או משהו שצורך 12V צריך או לא לחבר למפצל שעבר מוד או להפוך גם את החוטים בפלאג הפיצול בחזרה ל 12V. מי שמחבר למפצל של המאורר שעבר מוד עוד מאוררים צריך להפוך רק במאורר הראשון - כל השאר כבר אוטומטית יקבלו 5V.

בנוסף הדרך הכי פשוטה ל5V היא דווקא לא להוציא את החוטים ולהחליף , אלא פשוט לחבר הפוך ולחתןך בפלסטיק את הצדדים שאמורים למנוע מהפלאג להתחבר הפוך, ככה אפשר להפוך בחזרה ל12 בלי בעייה ובלי סיכון של הרס הפלאג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וטיפ למי שמבצע מוד 5V ומשרשר למאורר עוד משהו - צריך לזכור שכל מה שיתחבר אליו יהיה 5V אז אם רוצים לחבר כונן או משהו שצורך 12V צריך או לא לחבר למפצל שעבר מוד או להפוך גם את החוטים בפלאג הפיצול בחזרה ל 12V. מי שמחבר למפצל של המאורר שעבר מוד עוד מאוררים צריך להפוך רק במאורר הראשון - כל השאר כבר אוטומטית יקבלו 5V.

בנוסף הדרך הכי פשוטה ל5V היא דווקא לא להוציא את החוטים ולהחליף , אלא פשוט לחבר הפוך ולחתןך בפלסטיק את הצדדים שאמורים למנוע מהפלאג להתחבר הפוך, ככה אפשר להפוך בחזרה ל12 בלי בעייה ובלי סיכון של הרס הפלאג.

זה עדיין מסוכן כי אתה הופך את ה 5V וה 12V בצד השני, אם תחבר כונן בהמשך השירשור אתה תשרוף אותו מייד.

הכי בטוח זה להעביר רק את החוט של המאוורר למקום הנכון ולא לגעת במולקס עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי על סיכון של הרס פיזי של הפלאג אם מנתקים ממנו חלקים ומשחקים איתו , הם נוהגים לההרס גם משימוש רגיל - פשוט בנויים רע.

וכמובן שכל מי שמתעסק עם זה צריך להבין את הסיכון שהוא לוקח ולדעת מה מוציא מה ומה מחובר למה. אם הופכים את החוטים גם בפלאג של המפצל זה חוזר בחזרה ל12V ואז אין דאגות. אבל כל אחד שמתעסק עם זה צריך לדעת שיש בזה סיכון ושצריך לזכור טוב טוב מה עשו בכל חיבור ומה מוציא מה ואיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני לא יודע עד כמה אתה חולה שקט, אבל סך הכל המאווררים שמגיעים עם המארז הזה די שקטים.

אני לא חושב שלהפחית את המתח של המאווררים באופן קבוע יהיה עדיף על להוריד נגיד אחד מכניס אוויר ואחד מוציא אוויר, מה שיוריד את מספר המאווררים וכך גם יוריד משמעותית את הרעש. הייתי אומר להוריד את המאוורר התחתון בקדמת המארז (לא זה שמקרר את ההרד-דיסק, אלא אם כן אתה לא זקוק לקירור הזה) ואת המאוורר התחתון מאחור.

אני חושב שאם אתה לא קונה מאווררים יותר איכותיים ויותר שקטים זה יהיה פתרון יותר טוב. על ידי הורדת המתח ל-5 וולט אתה אולי משאיר את הסירקולציה, אבל אתה תפחית את הזרמת האוויר הקר על הרכיבים, כמו למשל כרטיס המסך והגשר הצפוני על ידי המאוורר בחלון.

וכל זאת בנוסף להתעסקות בחוטי החשמל של המאווררים ולסיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...