מפרט ב3000 מבוסס AMD כמה שאלות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט ב3000 מבוסס AMD כמה שאלות

levihaim

Recommended Posts

הי,

אני בונה מפרט ויש לי כמה שאלות של מתחיל בכח מה שקשור לחומרה בת שנה שנתיים ומבין בעולם המחשבים בכלל (לא להתבייש להשתמש במושגים "מפחידים").

המחשב יהייה משפחתי שזה אומר אינטרנט, אופיס, צפיה בסרטים ומוזיקה ומשחקים (בעיקר אסטרטגיה אבל לא רק).

אני לא מעוניין בתותח על (אין תקציב) אבל בהחלט ברכיבים טובים מותאמים בעלי יכולת שידרוג.

התחלתי כך :

Athlon XP 2500+(512k 333)

8RDA3 (n-force2)sb,lan,USB2.0 או NF7 (nForce2)lan,usb2

256MB Kingston 333

80 GB 7200 ATA-100 (8MB)

2/3 Lang. Rus or Arb

Optical PS2 + roll transparent/black

17''V.M. PRO1403 או MAG מקביל

אין צורך ב-CD או כונן 1.44

ההתלבטויות הן:

1. מה האבדל בין שני לוחות האם ? ה-chipset זהים אז מה האבדל ומה עדיף?

2. כמה קריטי אם אני אקנה 256M והוסיף בעתיד ?

3. אני יודע שפעם MAG נחשבו למסכים טובים, האם זה עדיין נכון ?

4. איזה כרטיס מסך לקנות, בעיקרון אני רוצה לשחק היום וגם בעתיד אבל אני לא פריק וגם יש לי PS2 ככה שרוב המשחקים יהיו אסטרטגיה (אין ממש ל-PS2), שוב אני יודע שתמיד יש לאן לעלות אבל אני לא צריך את הטופ או את הטכנולוגיה הכי חדשה.

5. המלצות על מארז והאם יש צורך במערכת קירור ?

6. רמקולים - אני לא פאנט של ואני מסתדר עם SB משנת 1998 אבל לא התנגד להתקדמות.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.לא יודע מה ההבדל, אבל שמעתיח שזה לוח מצויין NF7 v2.0

2.עדיף שתוסיף עכשיו אבל זה לא כ"כ קריטי

3.תלוי איזה דגם של מסך, ויש חברות יותר טובות כמו LG או CTX

4.תלוי מה התקציב שלך לזה

5.Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 Front USB 300W Case, אם אתה לא מתכנן אוברקלוק אז קירור פשוט יספיק לדעתי

6. Inspire 2400 או Altec Lansing AVS300 שניהם 2.1 (שתי רמקולים+סאב) דיי טובים ועולים בסביבות ה300 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה האבדל בין שני לוחות האם ? ה-chipset זהים אז מה האבדל ומה עדיף?

2. כמה קריטי אם אני אקנה 256M זיכרון והוסיף בעתיד ?

3. אני יודע שפעם MAG נחשבו למסכים טובים, האם זה עדיין נכון ?

4. איזה כרטיס מסך לקנות, בעיקרון אני רוצה לשחק היום וגם בעתיד אבל אני לא פריק וגם יש לי PS2 ככה שרוב המשחקים יהיו אסטרטגיה (אין ממש ל-PS2), שוב אני יודע שתמיד יש לאן לעלות אבל אני לא צריך את הטופ או את הטכנולוגיה הכי חדשה.

5. המלצות על מארז והאם יש צורך במערכת קירור ?

6. רמקולים - אני לא פאנט של מוזיקה ואני מסתדר עם SB משנת 1998 אבל לא התנגד להתקדמות.

1. בסה"כ שני הלוחות מצוינים. באיפוקס יש האמנם יותר פיצ'רים, אבל הוא יקר יותר. לך על Gigabyte 7N400.

2. מה זה אומר בעתיד? למען האמת, 256MB זה מאוד גבולי. בימנו, למי שמתעסק עם מערכות הפעלה כבדות כדוגמת WinXP, אפילו כדי לעבוד בווינדואוז כמו שצריך חייב יותר מ-256MB. במשחקים ההבדל יהיה ענק. אני מאוד ממליץ לך ללכת על 512MB. בסה"כ תוספת של עוד 200 ש"ח שאולי הכי שווה פה..

3. רוב הפורום אומרים שהם לא טובים. אני לא אכנס לויכוחים, אבל רק אומר שהם סבירים בהחלט. אני לא מעז להשוות אותם למסכי HighEnd, אבל לדעתי המסכים שלהם לא רעים בכלל ומהווים פיתרון זול וטוב לשוק ה-MidEnd. לי יש Mag 996PF ואני מרוצה בערך. עושה 1200X1600@75Hz, איכות לא בשמיים, אבל סבירה מאוד. לי זה מספיק... אני חושב שגם לך זה יספיק...

4. TI4200 64MB. כרטיס מצוין. נותן תמורה מלאה לכסף שאתה משלם (550 ש"ח בלבד. ממש גרושים לכרטיס ברמה הזאת).

5. Compucase 6A19. מארז איכותי שמגיע עם ספק חזק של הק בהספק של 300W (אמיתיים. לא כמו בספק ג'נרי). קירור? אם אתה לא עושה OC, לא צריך להשקיע בזה יותר מדי. פשוט קנה לך איזה Voclano 6CU ב-60 ש"ח ותסגור עניין.

6. אממ.. זה תלוי בתקציב ובאיזו מערכת אתה רוצה (2.1, 4.1, 5.1 וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך, בניגוד לשאר המחשב, נשאר במשך שנים (5 לפחות). זה הרכיב שהכי עדיף להשקיע בו מבחינת איכות שכן הוא יכול גם לגרום נזק לעיניים שלך אם לא תעשה כך. זיכרון אפשר להוסיף אבך להחליף מסך אחרי כמה חודשים או שנה זה הרבה פחות משתלם...

בקשר ללוח אם, קח NF7. זה ההכי טוב שיש לAMD.

זיכרון, אם אתה עובד עם אז כדאי באמת 512... אם אין תקציב אז תקנה 256 ותוסיף בעתיד. זה יהיה קריטי רק למשחקים כבדים ועטירי גרפיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שהיא חורג מהתקציב ... התחלתי עם 3000 ש"ח אבל אני מקבל כל הזמן הצעות שאומרות לי לשפר רכיב זה או אחר.

אני כבר איבדתי את הכיוון ...

עד עכשיו:

CPU : Athlon XP 2500+ Barton (512K, 333 Mhz) BOX CPU

Motherboards for : Gigabyte GA-7N400-L1 nForce2 Ultra400 Motherboard (Dual , AGP8X, Sound, LAN, USB 2.0)

Memory : - 512MB 2700 Original Memory

Hard Discs : Western Digital 40GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD

Video Cards : GF 4 Ti4200 64MB TV,DVI,x8

Cases : Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 Front USB 300W Case

CPU Cooling : Volcano 6CU CPU Cooler for AMD

פלוס מסך וכל מני שטויות אני מגיע כבר ל4000 ש"ח.

איפה אפשר לחתוך ?

שוב, יש לי PS2, זה אומר שמשחקי פעולה אני לא אריץ ...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...