SYSTEM BOOT FAILIRE והמחשב קופא בזמן פעולה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SYSTEM BOOT FAILIRE והמחשב קופא בזמן פעולה

xzamer

Recommended Posts

אהלן, מי שזוכר או לא, פתחתי לא מזמן נושא על העניין הזה אבל מאז דברים השתנו וגיליתי דברים חדשים ולכן אני פותח נושא חדש כי הישן מסורבל ויותר מידי לקרוא.

אובחן , הבעיה היא כזו - המחשב בד"כ לא עולה - נתקע כמה שניות אחרי שהוא נדלק בכלל לפני שהגיע ל טעינת ה WINDOWS.

אם הוא עולה - הוא בד"כ קופא אחרי חצי שעה - שעתיים של עבודה.

עשיתי כמה דברים פשוטים - דבר ראשון לפעמים שהוא לא עולה אני מקבל צפצוף ארוך ואחריו שלושה - מה שמעיד על בעיית כרטיס מסך ב AWARD .

אז על מנת לבדוק את שאר הבעיות - אחרי שכבר הסקתי ש כרטיס המסך הרוס - הוצאתי אותו והמשכתי להשתמש במחשב.

חשבתי ש ה SYSTEM BOOT FAILURE נגרמת בעקבות בעייה כלשהי בהארד דיסק ( כי זה מה שלרוב קורה ) אבל ניקתי לגמריי את ההארד דיסק ועדיין אני מקבל לפעמים את ההודעה הזו איך שאני מדליק את המחשב והוא עולה ישר עם ההודעה..

כלומר בינתיים - הכרטיס מסך הרוס ( או שלא ? יש מצב שצפצופים מעידים על משהו אחר ? לפי מה שידוע לי צפצופים מעידים שהרכיב הרוס, קיים סיכוי שלא ? )

וההארד דיסק אינו אשם בכל הסלט הזה - הוא כנראה תקין - מה גם שעשיתי בדיקה עם EVEREST ו ה SMART STATUS שלו הוא OK והוא לא עושה רעשים או מתחמם - מדובר ב אז ממש קשה להאמין שהוא הרוס.

אז אחרי שהבנו שכרטיס המסך הרוס ( כנראה ) וההארד דיסק לא ( כנראה ) נשאר שלושה רכיבים - זיכרון , מעבד , לוח אם.

אחרי בדיקה ממשוכת שהרצתי לא מזמן עם תוכנה ל בדיקת מעבדים - הגעתי למסקנה ע"פ הלוג של התוכנה שהמעבד תותח.

מה שמצביע על זיכרון או לוח.

עכשיו השאלה הרצינית - שאני מעלה את המחשב , אני מקבל SYSTEM BOOT FAILIURE ( להזכירכם בלי שההרד דיסק מחובר בכלל ) , האם יש סיכוי שמדובר בזיכרון ? או שמה בלוח ? ( אין מצב שמדובר בביוס כי החזרתי את כל ההגדרות ל DEFAULT ועדיין אותו תקלה )

מה שיכול להעיד על בעיית זיכרון זה שהמחשב נתקע וקופא באמצע אם במקרה הוא מחליט לעלות, וקרה פעם שקיבלתי מסך כחול עם ERROR מוזר שהסביר על בעיית

"Physical Memory " - הרי שזה זיכרון.

לכן ממה שאני מסיק - במחשב שלי יש שתי בעיות - כרטיס מסך הרוס וכנראה זיכרון, יש מצב שגם לוח או רק לוח.

את כרטיס המסך אני בכל מקרה יחליף - אלא אם מישהו יאיר את פניי ויגיד לי שצפצופים לא בהכרח אומרים שזה מקולקול ( בדקתי 10 פעמים שהוא יושב טוב והתקנתי חדשים - לא עזר )

ולגבי הכרטיס והלוח אני לא בטוח אם שתיהם דפוקים או אחד מהם , אבל אני נוטה להאמין שלפחות הזיכרון דפוק ולגבי הלוח אני לא בטוח.

בקיצור חבר'ה, מה לא בסדר פה ? האם יש סיכוי שכרטיס המסך לא באמת הרוס ? יש מצב שגם הזיכרון וגם הלוח הרוסים ? או שרק אחד מהם ? והאם ה SYSTEM BOOT FAILURE נגרם כתוצאה מ ה או מהלוח ( הרי ש הכרטיס מסך+הארד דיסק מנותקים מהמחשב לגמריי בזמן קבלת ה שגיאה )

תודה מראש - אני באמת מבולבל מכל הסיפור מקווה שלא בילבלתי אתכם , ניסיתי להיות הכי ברור ומסודר כדי שתבינו

מחכה לתגובות

שבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל , SYSTEM BOOT FAILURE לא נגרם מזיכרון ולא מלוח , וזה קשור להארד דיסק

כלומר במילים פשוטות המחשב לא יודע מאיפה לטעון את מערכת ההפעלה ..

מה שזה אומר שיכול להיות שאין מערכת הפעלה על ההארד דיסק או שצריך לשנות את סדר העליה בביוס

על מנת לעשות את זה יש להדליק את המחשב , כמה קליקים על מקש DEL ותגיע לביוס , ב ADVANCED תראה BOOT SEQUENCE או BOOT ORDER או FIRST BOOT .. אתה צריך לשנות שההארד דיסק הוא הראשון שעולה ..

אם הגדרת שכן ויש מערכת הפעלה על ההארד דיסק , יכול להיות שMBR דפוק

ואז תצטרך לבצע כמה שלבים , אחרי שבדקנו שיש מערכת הפעלה וסדר עליה תקין

אתה צריך להכניס את הדיסק של מערכת ההפעלה , לעלות ממנו , שזה אומר כניסה לביוס ושינוי סדר העליה שהדיסק יעלה ראשון

יש לך שלושה אפשרויות אחרי שהוא מסיים לטעון . תקיש R ותיכנס לRECOVERY CONSOLE ושמה תן לו מס 1 ותן לו סיסמת אדמנסטראטור , אם אין תקיש אינטר ותמשיך , תכתוב

FIXMBR

ותעשה גם

FIXBOOT

בקשר לציפצופים : אתה צודק זה קשור אך ורק לכרטיס מסך או אם יש עליו מובנה יכול להיות דפוק ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי, אבל מה שגורם לי לחשוב שההארד דיסק אינו קשור לזה , זה בגלל שהוא עוד הרבה לפני שהוא טוען את ה הוא נותן לי את השגיאה הזו

אני לא מדבר על השגיאה שמופעיה בצד שמאל למעלה ואומרת לך להכניס DISK של WINDOWS

אלא על השגיאה הזו :

*Warning: System BOOT Fail*

Your system last boot fail or POST interrupted

Please enter setup to load default and reboot again.

F1 to continue

DEL to enter Setup

שרק אחרי שאני לוחץ F1 או שאני לא מקבל את השגיאה - הוא ניגש לטעון את ה .

וזה בכלל בלי שההארד דיסק מחובר אז לא הגיוני שזה שקשור להארד דיסק.

אני מאמין שזה קשור ללוח אבל כמו שאמרתי בפוסט הקודם המחשב נתקע לי פעם והראה לי מסך כחול עם טענה של PHYSICAL MEMORY DROP אז אולי זה קשור לזיכרון ? או שפשוט סתם הפעלתי הרבה תוכנות ותוכניות והזיכרון קרס באותו רגע?

אשמח לתגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאפשר לעשות זה , לצרוב דיסק של MEMTEST יש בסטיקי .. ולבדוק את הזיכרונות שלך

ולפני זה , תקיש על DEL , ותעשה LOAD DEFAULTS .. או אם אתה יכול להוציא את הסוללה של הביוס , כאשר המחשב מכובה וכבל החשמל בחוץ , לכמה שניות להוציא ולהחזיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOAD DEFAULTS עשיתי זה לא עזר

אז אתה אומר לבדוק את הזכרונות ולהוציא את הסוללה של הביוס ? אני אנסה.

מעבר לזה , האם הגיוני שהמחשב קופא באמצע שימוש ( בצורה רנדומלית לגמריי ) בגלל או בגלל לוח ? אני מניח שאם היה בעיה של , המחשב לא היה עולה בכלל.

כנ"ל לגבי לוח ככה שזה מוזר...

למישהו יש מושג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הגיוני שהמחשב קופא באמצע שימוש ( בצורה רנדומלית לגמריי ) בגלל זיכרון או בגלל לוח

בקופא אתה מתכוון שהתמונה נשארת כפי שהיא ואתה לא יכול

להזיז תעכבר או להשתמש במקלדת נכון? רק מוודא

במקרה הזה זכרון זה לא יכול להיות,לוח אפשרי ביותר

תסתכל אם יש לו קבלים שנוזלים או נפוחים,יכול להיות

גם התחממות יתר,תוריד תתוכנה הזאת וצלם את המסך

http://cpuid.com/hwmonitor.php

יכול להיות גם או איזהשהו דרייבר לא יציב

מה המפרט המלא של המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן קופא , אני לא יכול הזיז את העבר והמקלדת לא מגיבה.

כן , הלוח רותח ( אין לי מושג למה ) ו ב EVEREST הוא מראה שהלוח בטמפרטורה של 40 גג - שקר!! אני נוגע בו והוא רותח אחרי 5 -10 שניות אי אפשר לגעת בו פשוט!

אין קבלים נזולים או נפוחים בדקתי כבר.

מפרט המחשב :

Computer:

Computer Type ACPI Multiprocessor PC

Operating System Microsoft Windows XP Professional

OS Service Pack Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Motherboard:

CPU Type DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Motherboard Name P5VD2-MX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Motherboard Chipset VIA P4M890

System Memory 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Type Award (08/15/06)

Display:

Video Adapter NVIDIA 8500 GT (512 MB)

3D Accelerator nVIDIA 8500 GT

Monitor

מהי התוכנה הזו ?

יש לציין, אגב שביצעתי ניקוי כולל מאבק בשימוש בלחץ אוויר ככה שהמחשב נקי כמו חדש מאבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה שהבאתי^ היא לניטור טמפרטורות

תריץ אותה ותצלם תמסך כפי שנאמר

כדי שאני אוכל לראות תטמפרטורות

המידע שהבאתה עונה חלקית על שאלת

המפרט,תבדוק גם מהו הדגם של הספק כוח

(את זה ניתן לעשות רק על ידי

פתיחת המארז,תצטרך להסתכל במדבקה

שלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון ACPI זה הטמפרטורה של הלוח אם,אני צריך של

המעבד וגם לראות את המתחים,מה הבעיה בלהריץ תתוכנה שציינתי^ ולצלם תמסך? או שאתה לא

יודע איך עושים זאת? ראה תמדריך הבא

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/setup/tips/screenshot.mspx

שמור כPNG

והספק כוח לא מציאה בכלל הוא ג"נרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...