3870x2 עם ubuntu 9.04/9.10? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3870x2 עם ubuntu 9.04/9.10?

Recommended Posts

שלומות,

כבר כמה חודשים אני עם מאז שיצא לי "לגלות" את העולם האמיתי של לינוקס.

נתגלתה בעיה רצינית עם תפעול כרטיס המסך בגרסאות החדשות של .

בעקרון הכל היה בסדר בגרסאות 8.04 ו8.10,עד שהתקנתי 9.04.

ניסיתי את כל המדריכים הקיימים ברשת,את כל הדריברים הקיימים,אם זה הרשמיים של ATI (שלא תומכים בכרטיס שלי,אבל אמורים בעקרון לעבוד),עד RADEONHD והFGLRX המובנים.

הפתרון שהציעו לי בפורומים הוא את הפקודה הבאה בTerminal-

aticonfig -- initial -f

לאחר שאני מכניס את הפקודה כתוב לי "No supported adapter detected",לאחר רסטרט המערכת נתקעת במסך הLogin עם תמונה מעוותת,

מכאן והלאה אי אפשר לבצע שום פעולה,התמונה נשארת זהה.

ניסיתי לשנות לבד את הxorg.conf,גם זה מגיע בסופו של דבר לאותו מצב.

גם שדרוג לגרסאת האלפא 9.10 לא עזרה לי,הגעתי לאותו מצב.

אם למשהו יש מידע כלשהו,אני מאוד אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מקבל את ההודעה "No supported adapter detected" בעת ההתקנה של הדרייבר הרשמי של ATI, בעת ביצוע הפקודה "aticonfig -- initial -f". בנוסף, לאחר הפעלה מחדש, ניתן לראות צד הימני למטה אייקון חצי שקוף עם הלוגו של והכיתוב "Unsupported hardware". פרט לזה, הדרייבר כנראה כן עובד - הרצה של glxgears נותנת תוצאה של ~8.5k בניגוד ל-200 בעת השימוש בדרייבר radeonhd. בנוסף, זה מראה שהפונקציה direct rendering אכן מופעלת. אין באפשרותי להכנס ל-control panel של ATI.

ברשותי כרטיס מסך מסוג HD2900GT של . גם אצלי מדובר על גרסה 9.04, כאשר בגרסה הקודמת (8.10) הדרייבר עבד (אמנם לא 100% אבל עבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מפרט זה בדיוק מה שהיה לי בגרסה 8.10,הדריבר עבד בצורה טובה למדי.

עם הגרסאות החדשות אני אפילו לא מצליח להכנס למערכת,הX פשוט קורס וצריך להסיר את הדריברים ידנית בRecovery..

אן למשהו יש כרטיס כפול מATI ויכול לפרט איך הוא בדיוק תפעל את הדריבר,

מאוד אשמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הפקודה הייתי אומר שזה קצת יותר ספציפי,אבל אני לא חושב שזה מה שיגרום לכרטיס לעבוד.

אנסה אותה בהקדם האפשרי (כרגע אני די מוגבל,נשרפו לי הקשיחים והלוח אם),

תודות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

עדכון קטן בגזרה שלי - הסרתי את גרסה 9.04 והתקנתי את 8.04 (אשר עושה שימוש ב-X הישן יותר). כעת אין שום בעיה להתקין את הדרייבר של ATI (גרסא 8.5 שהותקנה בעזרת Envyng יש לציין). למרות שהביצועים פחותים בכ-14%, אין שום דבר שלא פועל! קומפיז עובד מצויין ונראה טוב, מכל הסוגים מתנגנים ללא שום בעיות סינכרון או איבוד איכות, קונקי עובד כמו שצריך בלי גליצ'ים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצה*.

מודע לזה,תודה רבה על העדכון.

המטרה שלי היא לעבור מגרסה 8.04/8.10 ל9.04 בצורה מוצלחת,ניסיתי לא מזמן לעשות Upgrade עם דריבר מותקן,

אך לצערי זה כשל גם כן.

למרות ש8.04 הוא LTS אני עדיין מעדיף את 9.04,הזמן של הBoot התקצר,קרנל בגרסה חדשה..

אשמח מאוד לשמוע עוד הצעות ורעיונות.

המון תודות jackOfAllTrades.

לא מזמן ניסיתי את ה9.7,ממש לא שיפר משהו,אין תמיכה בכרטיס שלי או ב3D לסדרות 3XXX,4XXX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

עוד הקפצה ענקית ושמחה הפעם-הצלחתי.

Compiz עובד ויש 3D Acceleration.

מה שעשיתי-

התחלתי התקנה נקייה של jaunty,משם עשיתי את הUpdates.

אחרי זה הורדתי ia32-libs,לאחר מכן את החבילות הנחוצות-

$ sudo apt-get install build-essential cdbs fakeroot dh-make debhelper debconf libstdc++5 dkms

הורדתי את גרסה 9.7 (זה מן Hack שעובד רק עליה) ביחד עם גרסה 8.10 (לפני ההתאמה לX החדש),

משם אני עושה-

$ sh ati-driver-installer-9-7-.x86_64.run --extract 9-7

$ cd 9-7

$ echo " FGL_ASIC_ID(0x950F)," >> common/lib/modules/fglrx/build_mod/fglrxko_pci_ids.h

$ ./ati-installer.sh x --buildpkg Ubuntu/jaunty

$ cd ..

$ sudo dpkg -i --force-overwrite xorg-driver-fglrx_*.deb fglrx-kernel-source_*.deb fglrx-amdcccle_*.deb fglrx-modaliases_*.deb libamdxvba1_*.deb

מקנפג את Xorg.conf-

Section "Device"

Identifier "Configured Video Device"

Driver "fglrx"

ChipID 0x9501

EndSection

הChipID הוא של HD3870,הX2 שלי מעולם לא היה נתמך.

לאחר מכן אני עושה-

$ sh ati-driver-installer-8-10-.x86_64.run --extract 8-10

$ sudo cp 8-10/common/etc/ati/control /etc/ati/control

עכשיו הFGLRX יחשוב שהכרטיס שלי נתמך.

מפה אני עושה Enable לדריבר (אמור להיות כבר פעיל,רק במידה אם לא) בSystems->administration->hardware drivers.

אחרי שהוא מופעל אני עושה-

sudo aticonfig --initial -f --adapter=all

עכשיו אחרי הפאטצ' שעשיתי עם ה8-10 אין הודעת שגיאה של "no supported adapters detected",לכן הדריבר מצליח לקנפג את הXorg->אין מסך מרוסק בתהחלה והכל עובד.

ואז עושה רסטרט (אפשר כמובן רסטרט רק לX).

הCCC עובד,הצלחתי לקנפג שני מסכים,הVisual effects גם כן עובדים וכן 3D acceleration.

היה קצת קשה אבל שווה את זה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אני שמח שהצלחת!

אני התקדמתי גם במערכת הפעלה (9.10), גם בכרטיס המסך (4770) וגם בדרייבר (8.66 דרך Envyng) וכרגע הכל עובד מעולה! קומפיז, קונקי, משחקים, בנצ'ים של פורוניקס ואפילו משחקים דרך WINE (ניסיתי רק שלושה האמת - Oblivion, Jagged Alliance 2, Championship Manager 2001) ואני בהחלט מרוצה. כרטיס המסך והתמיכה בו היה המכשול הכי גדול שלי במעבר ללינוקס, וכרגע אני כמובן עדיין שומר את , אבל ממעט להשתמש (רק בגלל שאני מתעצל לשחק בכמה הגדרות בשביל להריץ משחק מסויים שיש תיעוד שהוא עובד...).

כנראה שכרטיס המסך הקודם שלי (Sapphire 2900gt) לא נתמך בשום גרסא של fglrx - ניסיתי את כל הגרסאות האחרונות וכולן מראות "no supported adapters detected" ולא מוכן לקנפג את xorg.conf. שלחתי ל מייל בנושא אבל הם אמרו שלהם אין דרייבר ללינוקס ויש להשתמש בזה של ATI :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...