"קווי לילה? יופי, אבל למה לא בימי שישי?" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"קווי לילה? יופי, אבל למה לא בימי שישי?"

rhin0

Recommended Posts

תראה בוא נגיד שלא ישתלם לחברות הציבוריות לעשות ככה, כי ציבור שלם שלא יסע בתחבורה הציבורית פשוט החברות לא יהיה להם הכנסות.

ויפשטו רגל לדעתי. אלא אם הם יקצצו מלא קוים.

אבל מה שיש עכשיו זה שכולם נוסעים בכל השבוע לעומת יום אחד, אז נראה לי שהדבר שהצעת לא ממש הגיוני שיקרה.

בוא נגיד שאם תעשה סקר לבדוק איזה אחוז מבעלי הרכב (החילונים) מחזיק רק כדי שהוא יוכל להתנייד בלילות ובשבתות, ושהיה בכיף מוותר על העלויות ובעיות הנהג תורן\חניה\מוסכים\קנסות אם היתה כאן נורמאלית, אתה עשוי לגלות דברים מעניינים.

בכל אופן, אם הדתיים לא מוכנים לסוע בחברה שעובדת בשבתות, מצידי שיקימו לעצמם חברות נפרדות ויעשו איתם מה שבא להם. התחבורה הציבורית (המסובסדת בחלקה מכספי משלם המיסים) במדינה דמוקרטית לא אמורה להיות כפופה ללו"ז של אוכלוסיה שאינה מהווה רוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא שאני בא להצדיק תאלה שנגד זה,אבל דברי שניצל נכונים שזה סוג של מגזר שיוצא נגד זה [בהפגנות וכדומה].

אני מציע לאדם שקודם יראה מה הסיבה שלהם לכך,[כמובן לא מאתרי "חדשות" למינהם]אני אישית לא אביא את זה לפה -כי ממלא זה חסר טעם.

לא,באמת... בוא תספר לכולנו מהן הסיבות הסופר-סודיות שאף אחד מאיתנו לא יודע

אותן סיבות הגיוניות שבגללן אנחנו מקשיבים להסכם מטופש כבר 60+ שנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה סתם לטרוח?

אתה ילד גדול אם זה מפריע לך באמת תוכל למצוא זאת בגוגל בקלות.

בסך הכל כתבת שאין להם שום סיבה הגיונית לכך, עוד לפני שבכלל אתה מכיר תסיבות שלהם.

שוב אני לא בא להצדיק או להאשים, אבל לפחות תיהיה כנה עם עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא,באמת... בוא תספר לכולנו מהן הסיבות הסופר-סודיות שאף אחד מאיתנו לא יודע

אותן סיבות הגיוניות שבגללן אנחנו מקשיבים להסכם מטופש כבר 60+ שנה

אני חוזר ואומר שאת התשובה האמיתית לשאלה הזו הבאתי כבר בהודעתי הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כי לציבור החרידי יש את הסיבות שלו להיתנגד לכך ,אני לא רואה שום סיבה שבעולם למנוע מבניי נוער (שברובם חסריי אחריות ) לחזור הביתה בשלום בכל יום בשבוע.

למרות שלדעתי האישית ,כל היציאות האלו בשעות הקטנות של הלילה לא מתאימות לילדים בגיל ההוא (מדבר אחד שהוא גם כן נחשב ילד בפניי רבים מכם פה ;) )אבל זה כבר דיון אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה סתם לטרוח?

אתה ילד גדול אם זה מפריע לך באמת תוכל למצוא זאת בגוגל בקלות.

בסך הכל כתבת שאין להם שום סיבה הגיונית לכך, עוד לפני שבכלל אתה מכיר תסיבות שלהם.

שוב אני לא בא להצדיק או להאשים, אבל לפחות תיהיה כנה עם עצמך.

חיפוש "למה לא להפעיל קווי אוטובוס בשבת"

מראה רק תוצאות בעד הפעלת קווים...

זה יעזור אם פשוט תביא כבר טקסט מה"מקורות" שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אוקיי, צריך בשישי.

אבל (עם כל הצער, זה המצב):

אתם תתמודדו על החרדים (ואני אומר חרדים, לא דתיים, כי רק החרדים עושים דברים שכאלו) שיעשו מהומות וירביצו לשוטרים כל הזמן עד שיפסיקו את התחבורה הציבורית בשישי? נכון, זה פסול, ולא צריך לכפות את הדת על כל התושבים, אבל זה המצב, נקודה. אז מה עושים? כלום. עובדים בשביל מונית בשישי, לא יודע מה... תהיו יצירתיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אוקיי, צריך בשישי.

אבל (עם כל הצער, זה המצב):

אתם תתמודדו על החרדים (ואני אומר חרדים, לא דתיים, כי רק החרדים עושים דברים שכאלו) שיעשו מהומות וירביצו לשוטרים כל הזמן עד שיפסיקו את התחבורה הציבורית בשישי? נכון, זה פסול, ולא צריך לכפות את הדת על כל התושבים, אבל זה המצב, נקודה. אז מה עושים?

מפגין, כלא. כלא, מפגין.

תכירו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה. אז מה עושים? כלום. עובדים בשביל מונית בשישי, לא יודע מה... תהיו יצירתיים...

תשובה לזה

עם כי לציבור החרידי יש את הסיבות שלו להיתנגד לכך ,אני לא רואה שום סיבה שבעולם למנוע מבניי נוער (שברובם חסריי אחריות ) לחזור הביתה בשלום בכל יום בשבוע.

למרות שלדעתי האישית ,כל היציאות האלו בשעות הקטנות של הלילה לא מתאימות לילדים בגיל ההוא (מדבר אחד שהוא גם כן נחשב ילד בפניי רבים מכם פה ;) )אבל זה כבר דיון אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.מה הפואנטה שלך? דתי בכל מקרה לא יסע באוטובוס בשבת.

והינה הטעות שלך לא יודע כמה הרבה נסעת בקווי לילה אבל יצא לי לראות שני חבר'ה נוסעים בשבת בקו לילה 200.. מוזר שהיו להם פאות ושניהם היו עם כיפה... מוזר באמת... שזה גם היה לילה שישי ועוד יותר מוזר שהם היו בתוך האוטובוס.

מקרה נוסף (אם אתה בטכניון אתה אמור להכיר את מרכז זיו) ליד האזור הזה יש רחוב שרובו הגדול חיים משפחות דתיות ואני ראיתי פנים מוכרות של אנשים שהלכו עם כל החליפות של חסידים\חרדים וכו'... ובשישי (אחרי כניסת שבת) אני רואה אותם בקו 18 שעובר במורדות נווה שאנן...

מוזרים הקטעים האלו לא??? אז מה הסיבה שהם לא רוצים שניסע באוטובוס???

תחשבו על זה... ומי שלמד בטכניון ולא גר במעונות אלה ליד זיו או ברחוב גלבוע למשל.. היה יכול לשים לב לדברים האלו חופשי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראית עם פאות? נוסעים ביום שישי בערב [שזה כמובן כבר שבת]

א. יכול להיות פיקוח נפש.

ב.כמו שתמיד אני אומר יש בציבור החרדי גם חברה מקולקלים אבל הם נשאירים עם אותם פיאות וליבוש .[אבל עדיין מוזר שעלו ככה לא?]פעם הבאה אם תראה מה בעיה לשאול?.

ג.דתי /חרדי ואפילו סתם חילוני ששומר שבת כמובן שלא נוסעים בשבת אתה לא צריך לקחת דוגמא מכמה בודדים -היש מבין?

אתה כותב אלה שהולכים עם הליבוש של הרבנים חח ,מכתבתך מובן שאינך יודע דברים בסיסיים. תגיד ליבוש חרדי/חסדי וכדומה..

אני באופן אישי לא חושב שהמצוה הכי גדולה היא להכתיב לחילונים מה לעשות, אבל ישנו ציבור גדול שאמוציות פועלות עליו, וזה אנושי. הישוב הישן בירושלים הרגיש שהוא מייסד העיר החדשה והוא קובע את הססטוס קוו בעיר, אך כיום אין לזה כל כך מקום. רוב הציבור החרדי אינו מתעניין כל כך בעסקיהם של אחיו החילוניים, ותמיד ישנו מיעוט קולני, או עסקנים המפחדים שאם לא יעשו דבר יחשבו עליהם שהם לא אכפתיים..

בכול אופן הסיבה הכללית -

החרדים מאמינים שהמצב הבטחוני של עם תלוי ברמת שמירת המצוות שלו.

עשיית עבירות בסתר היא פחות חמורה מעשיית עבירות בפרהסיה.[בציבור]

מי שמחלל שבת בסתר הוא פחות גרוע ממי שמחלל שבת בפרהסיה.

זה כמו שמישהו קודח חור בספינה שבה אתה שט. וכולם יטבעו בה.

לכן החרדים מנסים בכל תוקף למנוע חילול שבת בפהרסיה,כמה שהם רק יכולים. ושוב אך רוב הציבור החרדי אינו מתעניין כל כך בעסקיהם של אחיו החילוניים.

[בבקשה לא להכנס איתי לויכוחים ,מי שרוצה שיכתוב תדעה שלו -וגמרנו ,בכל אופן הדעה האישית שלי דווקא מתאימה פחות או יותר לחברי הפורום]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והינה הטעות שלך לא יודע כמה הרבה נסעת בקווי לילה אבל יצא לי לראות שני חבר'ה נוסעים בשבת בקו לילה 200.. מוזר שהיו להם פאות ושניהם היו עם כיפה... מוזר באמת... שזה גם היה לילה שישי ועוד יותר מוזר שהם היו בתוך האוטובוס.

מקרה נוסף (אם אתה בטכניון אתה אמור להכיר את מרכז זיו) ליד האזור הזה יש רחוב שרובו הגדול חיים משפחות דתיות ואני ראיתי פנים מוכרות של אנשים שהלכו עם כל החליפות של חסידים\חרדים וכו'... ובשישי (אחרי כניסת שבת) אני רואה אותם בקו 18 שעובר במורדות נווה שאנן...

מוזרים הקטעים האלו לא??? אז מה הסיבה שהם לא רוצים שניסע באוטובוס???

תחשבו על זה... ומי שלמד בטכניון ולא גר במעונות אלה ליד זיו או ברחוב גלבוע למשל.. היה יכול לשים לב לדברים האלו חופשי....

אני חיפאי, אבל מחלק אחר של העיר, אבל לא יצא לי להתקל במקרים כאלה .בכל מקרה, לא רק שזה מחזק את מה שאני (ועוד כמה) רוצים לומר, המקרים האלה בפירוש לא מהווים מקרה מייצג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...