מעבד AMD 5200+ מגיע לטמפ' של 90 מעלות למרות קירור חזק - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד AMD 5200+ מגיע לטמפ' של 90 מעלות למרות קירור חזק

ProVoker

Recommended Posts

שלום וסופ"ש מהנה לכולם

אתמול החלפתי לוח אם לאחר שהאחרון היה מיושן במידה והחל להראות תקלות

מעבר לזה גם התושבת שמחזיקה את המערכת קירור של המעבד נשברה וגוף קירור ישב עם 3 אזיקונים

לפני כשנה המעבד החל להראות התחממות נוראית כשהוא עבד עם הקירור סטוק המעפן

אז קניתי את ה 64pro של cooling

הכל היה על מי מנוחות, במצב אידיאלי המעבד ישב על פחות מ20 מעלות ותחת מאמץ ארוך וכבד הוא ישב על 50

אך לאחרונה התחילו הבעיות של החימום והוא הגיע למצב שבאידיאל הוא יושב על 50 מעלות ובמאמץ המחשב היה פשוט נכבה (כשהוא הגיע לטמפ' של 110 מעלות)

החלטתי לנקות את המחשב מאבק ולהחליף את המשחה הטרמית.

כנראה שבמהלך הוצאת הגוף קירור שברתי את התושבת ולא ממש הצלחתי לפתור את הבעיה למרות שהצלחתי להוריד את הטמפ' המקסימלית ב30 מעלות בערך

אתמול בשעה טובה קניתי לוח אם חדש של 780G 3200hd

וכמובן התקנתי את כל הלוח מהתחלה, שמתי משחה טרמית ברמה מומלצת

אבל עכשיו המעבד עובד באידיאלי על 45 מעלות פחות או יותר ובמקסימום תחת מאמץ מגיע ל90

הוא אומנם לא מתכבה כמו קודם אבל אני בספק אם זה בריא לו

המאווררים במארז ועל הגוף פועלים כשורה וכמו שנראה אין שום תקלה מכנית.

החשש שלי הוא שמשהו נדפק במעבד, אני מתקשה להאמין שקירור חזק כמו זה ששמתי לא מצליח להחזיק את המעבד בטמפ' נמוכות

האם למישהו יש עצות או משהו שיכול לעזור לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפרט יותר לגבי "ברמה מומלצת" שאני אדע אם שמתה יותר מדי

אתה בטוח שהרכבתה את הגוף כמו שצריך? אולי הוא קצת משוחרר

עלה בדעתך שאולי התוכנה איתה אתה בודק תטמפרטורות מציגה אותן באופן שגוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני אוסיף שיש לי כבר קצת ניסיון בהרכבה של מחשבים

והגעתי מזמן כבר למסקנה בקשר למשחה התרמית: שמים מה שנקרא נגיעה קלה במרכז ומלבישים את הגוף ככה שהמשחה תימרח על המעבד עד שהיא מגיעה לקצוות של הגוף.

אני משתמש בהרבה תוכנות, מהביוס לספידפאן ל coretemp ל wopti util

כולן מראות טמפ' גבוהות

מעבר לזה אני שם לב שכשאני בטמפ' ממש גבוהה המחשב מתחיל להשמיע צפצוף חלש מאוד ממש כמעט כמו שריקה של קומקום על הגז

יש למישהו רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הRPM על המקסימום

הגוף יושב טוב, הכנסתי אותו מחדש שוב עכשיו

יש לציין גם שהטמפ' הממוצעת של האויר בץוך המארז היא 50 מעלות

הוא לא מספיק מאוורר ויש בו 3 הארד דיסקים שעובדים על 55 מעלות בנוסף לכרטיס מסך שטמפ' עבודה שלו היא 80 מעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שאני עושה.. המחשב שלי הוא בן שנה וחצי או אפילו קצת יותר וכאשר אני מפעיל משחקים הוא מגיע לטמפרטורות של 60 ומשהו מעלות והמאוור מתחיל לעלות ל 4000+ RPM ואני לא מת על זה.. אז פתחתי את הדלת והבאתי מאוורר קטן בגובה של המחשב ואני מפעיל אותו באופן קבוע כשהמחשב עובד.

תשקול את האפשרות הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה יודע איך, תפרק אותו מהלוח ותעשה לו ניקוי יסודי. לאחר מכן, תמרח מחדש משחה טרמית ותרכיב מחדש.

אם אתה לא יודע, תקח אותו לחנות טובה, ותבקש ניקוי יסודי ומריחה חדשה של משחה טרמית למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחש- בדיוק החלפתי שלשום

פירקתי וניקיתי הכל

הניקיון לא קשור לזה

כרגע אני עובד עם דלת צד פתוחה וזה עוזר בשתי מעלות אבל לא פותר את הבעיה שתחת מאמץ המעבד נוסק לכמעט 90 מעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש את אותו המעבד אבל אצלי הוא באידיאל 47 עכשיו עם OC ל2.860

כשאני משחק קאונטר סטרייק סורס המעבד מתחיל לאבד fps ומגיע ל60 במקום 140..

יש לי גם את אותו אבל איך אפשר לעלות לו את הRPM? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחש- בדיוק החלפתי שלשום

פירקתי וניקיתי הכל

הניקיון לא קשור לזה

כרגע אני עובד עם דלת צד פתוחה וזה עוזר בשתי מעלות אבל לא פותר את הבעיה שתחת מאמץ המעבד נוסק לכמעט 90 מעלות

חחח... זה לא Bahash.... זה Bashash... יענו בשש (לא בשא"ש - בבטן של אמא שלך אלא משהו אחר...) אני לא יסביר כי זה סיפור שלם בפני עצמו...

ולעניינינו, לפני החלפת הלוח אם הטמפ' היו זהות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד עם כל העבד למארז..כל מארז סטנדרטי..גם הכי ג'נרי מגיע עם מקום לשני מאווררים (קידמי/תחתון..אחורי/עליון)..

וdranzer לא הבנתי איך בדוק המעבד "מאבד" FPS..אתה בטוח שהVSYNC לא פועל ?

בדקת טמפ' ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאמור במשחק קאונטר סטרייק סורס 80% זה המעבד,המעבד שלי כשהוא מגיע ל55 והלאה הוא מתחיל להוריד את הfps בצורות של דרופים מטורפים אפילו ל20 fps

הvsync לא פועל,והמאוורר על מהירות 2500 אני מקווה שזה לא המקסימום שאפשר להוציא ממנו..

מה בכלל המקסימום סיבובים שהוא יכול להוציא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...