בעיה שפתרתי בעצמי, רק שאשמח לשמוע מדוע זה קרה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה שפתרתי בעצמי, רק שאשמח לשמוע מדוע זה קרה

andav

Recommended Posts

למיטב זכרוני קנינו בעבר, ביחד עם המחשב, שני מקלות זכרון של 1 גיגה האחד. כלומר, 2 גיגה בסה"כ.

היום כשבדקתי ע"י לחצן ימני על my computer ואז properties ראיתי שיש רק 1 גיגה של שם.

כמו כן, פתחתי את תוכנת hwinfo32 ושם ראיתי שיש שני מקלות של 512 מגה, האחד, כלומר 1 גיגה בסה"כ.

זה היה ניראה לי מוזר, כי שוב, למיטב זכרוני, שמתי לב שאכן היו לנו בעבר 2 גיגה של .

כאשר בטלתי אפשרות של חדירה שלא ברשות לביתנו, פתיחת מארז המחשב והוצאת שני המקלות של 1 גיגה האחד והחלפתם בשני מקלות של 512 מגה האחד, סגירת המארז, החזרת כל החוטים למקומם ופתיחת המחשב מחדש -- החלטתי פשוט לפתוח את המארז בעצמי ולבדוק שם בפנים.

ראיתי באמת שיש שני מקלות של .

הוצאתי אחד מהמקלות ועליו היה רשום משהו כזה:

kvr667d2ns/1G

לא יודע אם זה אומר משהו, אבל ה- 1G שימח אותי, כי אולי זה אכן 1 גיגה כמו שחשבתי.

החזרתי את המקל חזרה פנימה, סגרתי המארז, חיברתי החוטים ופתחתי המחשב והראה זה פלא:

גם ב- properties שבתוך my computer וגם בתוכנת hwinfo32, יש לי עכשיו שני גיגה של .

איך קרה שפתאום שני מקלות של 1 גיגה האחד, הפכו בתוכנת hwinfo32 לשני מקלות של 512 מגה האחד ומצד שני, כיצד קרה שלאחר שרק הוצאתי מקל אחד מתוך מקומו והחזרתי אותו לאחר מכן וכאשר אני פותח את המחשב, הכל תקין בחזרה ואכן יש לי שני מקלות של 1 גיגה זכרון האחד, בתוכנת hwinfo32?

תודה רבה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתאר לעצמי שמדובר על הגדרה פנימית שגויה של הלוח בקשר ל-DS/SS, האם למקלות הזיכרון יש צ'יפים מ-2 הצדדים של המקל או רק מצד אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתעצל לפתוח את המארז מחדש ושוב לסדר את החוטים וכו', אבל אם איני טועה, אני חושב שמשני הצדדים יש את הריבועים האלו, הירוקים.

לזה אתה מתכוון בצ'יפים?

כמו כן, מה זה ds/ss באם אכן לזה זה קשור, אשמח להסבר כללי :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי יש 2 סוגים של סידור הזיכרון עצמו על-גבי מקל הזיכרון:

SS- Single Sided - משמע - הצ'יפים עצמם נמצאים רק מצד אחד של המקל:

Crucial1large.jpg

ds - double sided - משמע - הצ'יפים מסודרים ע"ג 2 צדדי המקל.

אני מתאר לעצמי שמשום מה הזיכרונות שלך זוהו ע"י לוח האם שלך כ-SS במקום כ-DS ובכך זוהה רק חצי מהזיכרון שעליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין אותך, אבל זה לא מההתחלה היה ככה, זה מה שמוזר.

כי הרי זכרתי שבאמת בעבר זה זוהה כ- 2 גיגה ובהמשך זה הפך ל- 1 גיגה, למרות שלא הזזתי את שני הזכרונות ממקומם.

רק לאחר שהיום שמתי לב לזה שיש לי רק 1 גיגה ופתחתי את המארז והוצאתי מקל אחד ולאחר מכן החזרתי אותו, רק אז הכל שב למקומו בשלום.

קטע מוזר.

בכל מקרה, ראיתי עכשיו בתוכנת hwinfo שהזכרון עובד ב- single channell ולא ב- dual channell שאפשרי בלוח האם שלי, להבנתי.

יש לי לוח של גיגהבייט 965p-ds3.

הסתכלתי בחוברת של לוח האם ושם כתוב שכדי שזה יעבוד ב- dual channell , אני צריך לשים את הזכרונות בשקעים מאותו צבע.

לכן פתחתי שוב את המארז והזזתי את אחד מהמקלות של הזכרון לצבע הדומה למקל הראשון.

לאחר שסגרתי את המארז והפעלתי את המחשב ואת התוכנה hwinfo32, שמתי לב שזה לא השתנה, כלומר זה עדיין single channel, מדוע? :-)

האם צריך להפעיל משהו בביוס או במקום אחר, או שזה אמור להיות מזוהה אוטומטית? (מה שלא קורה כרגע :-)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע"מ שהמערכת תעבוד ב-dual channel בלוח שתומך בכך צריכים להתקיים 2 תנאים עיקריים:

1. שהמקלות יותקנו באותו ערוץ (סלוט 1-3 או 2-4).

2. שהמקלות יהיו זהים (לא תמיד חייב אבל ברוב המקרים).

אין לזה הגדרה בביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני בטוח.

אפילו המספר שרשמתי מקודם באחת התגובות(מורכב מאותיות ומספרים) זהה בשני המקלות ושניהם של .

כמו כן, יש לי אכן צ'יפים משני הצדדים(ברור לך שפתחתי את המארז שוב :lol:. אני מקווה בפעם האחרונה להיום :-)).

והרי עדכון מעניין:

אם כבר פתחתי את המארז, אז החלפתי את הזכרונות לצבע השני(אני חושב שעכשיו זה צהוב(במקום האדום של מקודם), או לפי איך שאתה אמרת, במקום 1-3 שהיה מקודם ועדיין לא עבד ה- dual channell, שיניתי ל- 2-4).

לאחר ששיניתי וסגרתי המארז, הפעלתי המחשב ואת התוכנה hwinfo32 וכרגע זה כן על dual channell.

(העליתי גם תמונה להמחשה.)

אך קרה דבר משונה עכשיו.

למה הוא רואה(בתמונה) כאילו יש לי 8 שקעים של בלוח האם ו- 4 מהם של 512?

זה הקטע של ה- dual channell שעושה את זה ככה?

יש לי רק 4 שקעי על לוח האם(לפי מה שראיתי).

אשמח שוב להסבר :-)

אה כמובן, איך שכחתי.

dual channell שווה את המאמץ הזה, או שאני כמעט ולא אראה הבדלים? :-)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין עם 8 הסלוטים, לדעתי מדובר בזיהוי שגוי של התוכנה, אני הייתי ממליץ על שימוש ב-CPUZ:

הורדה ישירה:

http://www.cpuid.com/download/cpuz/cpuz_151.zip

האתר הרשמי:

http://www.cpuid.com/cpuz.php

והשיפור במהירות יהיה מזערי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, דברים מוזרים קורים אצלי :-)

הורדתי את ה- cpuz (הורדתי קובץ ZIP ולכן אין בעיה עם ה- tool bar, אני חושב).

לאחר שפתחתי הלכתי שם ל- spd ושם באמת רואים שיש 4 סלוטים, רק שכולם היו ריקים.

כולם, ללא יוצא מן הכלל.

בלשונית של ה- memory כן ראו שיש 2 גיגה ושזה על dual.

אחרי זה, ה- קרס משום מה, ואפילו alt + ctrl + del לא עבד לי.

הייתי חייב לעשות restart.

כבר חשבתי שזה אולי בגלל המשחקים עם הזכרון(אני עדיין קצת חושב שזה אולי קשור כי זה לא קורה לי באופן תדיר, אבל עוד מוקדם לדעת :)).

אחרי ה- restart, פתחתי שוב את hwinfo32 ועכשיו הוא ניראה בסדר גמור.

הוא מראה שסלוטים 0-2(כך הוא קורא להם), יש עליהם כל אחד מקל של 1024 מגה וזה עובד ב- dual channell.

גם ה- cpuz בלשונית spd מראה שני שקעים(ובסך הכל 4) שבכל אחד מהם 1024 מגה וזה dual channell.

אין לי מושג מה קורה למחשב הזה.

כל פעם משהו אחר :-).

בכל מקרה, אני מודה לך על העזרה שנתת לי . יישר כח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התקיעה הזאת תחזור על עצמה, הייתי מהמר על בעיה בלוח האם, וזאת בהתחשב בבעיות זיהוי הזיכרונות (2 בעיות, זיהוי שגוי של SS וזיהוי שגוי של dual channel), במקרה הזה אולי יהיה שווה לך לחזור חזרה ל-single channel או לחילופין לממש אחריות על הלוח (אם ישנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שכבר יש בעיה ממזמן, רק שלא קשורה לזה דווקא.

כבר בהתחלה כשקנינו את המחשב, מה שקרה זה שהמחשב(עד היום), כשמפעילים אותו, הוא פשוט לא עולה.

זה קורה הרבה מאוד פעמים.

יש פעמים אחרות שהוא כן עולה ישר ללא בעיה.

מה שקורה בדרך כלל זה שה - לא עולה.(המסך לא נדלק ואין את ההבהובים על המקלדת. המחשב דלוק, אבל פשוט אי אפשר לעבוד בו).

מה שאני עושה זה לוחץ על הלחצן שמכבה אותו לאיזה 7-6 שניות עד שהוא כבה.

אחרי זה מדליק מחדש ואז, או שהוא כן עולה, או ששוב אני צריך לכבות ולהדליק מחדש, עד שלבסוף הוא עולה.

בשורה התחתונה, אמנם לפעמים זה לוקח כמה פעמים, אבל תמיד הוא עלה לבסוף ואני מקווה שזה גם ימשיך ככה.

לקחתי את המחשב, לאחר שקנינו אותו, לבדיקה והם אמרו שהכל איתו בסדר, אבל ברור שמשהו שם לא בסדר.

זה נשאר ככה כבר כמעט שנתיים ואני מקווה שימשיך להישאר תקול בצורה הזו ולא ידפק עוד משהו.

בנוסף עכשיו קרה משהו נוסף מוזר.

עולה לי כאן לאוויר איזה ריח של מרשמלו שעושים על מנגל. זה ריח מתקתק כזה(אני לא צוחק איתך, למרות שזה נשמע מוזר :lol:).

אין לי מושג אם זה קשור למה שעשיתי או שמישהו עושה מנגל ליד.

בכל מקרה, זה רק בחדר הזה ולא בחדרים אחרים בבית.

=== את זה אני כותב לאחר הפסקה ועדכון שעשיתי ===

בגלל הריח שאני לא יודע אם יצא או לא, מהמחשב, פתחתי שוב את המארז והחזרתי את הזכרונות למקום הקודם שלהם ועכשיו קרה משהו אחר מוזר.

ה- ב- my computer -> properties לא מזהה שיש 2 גיגה, אלא רק 1.

מצד שני, גם cpuz וגם hwinfo32 כן מזהות 2 גיגה.

האם מבחינת אני אכן רק עם גיגה אחד?

שוב פעם לפתוח את המארז?(כניראה שכן :lol:)

תודה שוב :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח האם שלך תקול, וע"פ מה שכתבת, הוא היה ככה עוד מההתחלה.

CPUZ מזהה 2 גיגה מפני שזה מה שמותקן פיזית (הוא קורא פיזית את הסלוטים), ה- מזהה גיגה אחד כי זה מה שהלוח מזהה וזה כל מה שיש לו לעבוד איתו.

יש לך 2 אפשרויות:

1. לא לגעת בלוח יותר, להחזיר הכל לאן שהיה וזהו.

2. להחליף לוח (קח בחשבון שזה כנראה יצריך פירמוט והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה).

בקשר לריח, אין לי מושג, תנסה לרחרח ולנסות לזהות מאיפה בדיוק הוא מגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, שיניתי שוב את המקלות.

עכשיו זה חזר ל- 2 גיגה שווינדווס מזהה וגם התוכנות.

חוץ מזה, בא לי לירות לעצמי בראש.

שוב, תודה רבה לך על העזרה וערב טוב :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...